Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα εγω ξερετε τι καταλαβα απο την ΗΟΛ?!?!

Βασικα 3 πραγματα....

 

1)Οταν κανεις την αιτηση πρεπει να παρακαλας τον Θεο να μην παει τιποτα στραβα... Αν κατι παει στραβα μετα εχει παρα πολυ τρεξιμο και το καταλαβα με τον δυσκολο τροπο!

 

2)Στην τεχνικη υποστηριξη υπαρχουν ανθρωποι πραγματικα σαινια... (και δεν το λεω ειρωνικα!) και ανθρωποι "σαινια" που το μονο που μπορουν να σου πουν ειναι "συνδεστε το ρουτερ απ'ευθειας με την κεντρικη γραμμη" και φυσικα το τρομερο "δοκιμαστε να κανετε ενα restart στο ρουτερ σας"!

 

3)Το θεμα ειναι να αρχισουν να ασχολουνται με το προβλημα σου... Απαξ και το πιασουν το θεμα θα το λυσουν!! Το δικο μου το επιασαν λιγες ημερες πριν στειλω το φαξ διακοπης συμβολαιου και το παλικαρι που το ανελαβε το ελυσε σε 3 ημερες ενω οι υπολοιποι το ειχαν και το μετεφεραν απο τμημα σε τμημα για 2 μηνες!!

 

Ενα ευχαριστω λοιπον στο παλικαρι αυτο... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ti na pei kaneis?egw ekana etisi prin ta xristougenna irthe to router prin 3 vdomades.rwtaw pote tha energopopiithei?mou lene einai eidi energopoiimeno apla perimenete ton texniko gia tin dyxtionomisi.kathe mera tilefwnw perimenw stin anamoni 35-50 lepta kai moy lene sxedon kathe fora oti to vazoun sto uperepeigon gia na erthei kai kathe mera mou lene episeis avrio methaurio to argotero tha erthei o texnikos.ti na kanw???na paw na tous plakwsw eleos plirwnw internet kai tilefwno pou den exw.alla ti lete eseis gia ti na plirwnete pagio ote otan aftoi se kanoun na ftuseis aima gia na kanoun to aftonohto.an pame avrio na akurwsoume tis sundeseis mas na tous dw meta an tha to paiksoun trelitsa.

telos pantwn uparxei kamia idea apo kapoion pio empeiro sto ti mporw na tous kanw gia na erthoun?

Link to comment
Share on other sites

Κατάσταση Αιτήματος ADSL

 

20-10-2007 ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΥΠΟΓΡΑΜΜΕΝΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ .

02-11-2007 ΥΠΟΒΛΗΘΗΚΕ ΑΙΤΗΣΗ ΠΑΡΟΧΗΣ .

06-11-2007 ΕΓΚΡΙΘΗΚΕ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΒΡΟΓΧΟΥ .

29-01-2008 ΑΠΟΡΡΙΦΘΗΚΕ - ΑΝΑΒΟΛΗ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΥΠΟΒΟΛΗ .

 

 

Δηλαδή τι σημαίνει αυτό?

Ποιο είναι το πρόβλημα?

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

-Eκαναν αιτημα στον ΟΤΕ για το κύκλωμα και απορρίφθηκε,και θα ξανακάνουν.Αυτά επίσημα.

 

-Ανεπίσημα είναι στις διαπραγματεύσεις και αν έχουν ή βρούν άλλους πελάτες στην περιοχή σου,κάποια στιγμή θα τα βρούν με το ΟΤΕ για την συνέχεια (αποδεσμευση,κατασκευή,συντήρηση βρογχου) γιατί πρέπει να συμφέρει όλους να προχωρήσει το θέμα:!:

 

Αυτά έκαναν σε μένα και τους ξέκοψα:!:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βιάζεσαι,αφου εκανες την αίτηση,περιμένεις με υπομονή και άπειρα τηλ. στην εξυπηρέτιση πελατών για κανένα 2 μηνο,και μετά αποφασίζεις.Τα ίδια χάλια είναι όλοι οι εναλλακτικοί ανάλογα την περιοχή και την περίπτωση.Το δέλεαρ στο 2Play είναι η τιμή,αλλά πρέπει νασαι τυχερός να λειτουργούν όλα σωστα με τα σημερινά δεδομένα (τα διαβάζεις εξάλλου).

 

Αν βιαζεσαι (και μόνο για Ιντερνετ) υπάρχει το ακριβότερο (ανάλογα την χρήση που το θες) conn-x του ΟΤΕ,που μέχρι 8Mbit είναι χονδρικά χωρίς προβλήματα,και συνδέσαι σε 1 βδομάδα το πολύ:worry: Οπότε κάνεις αίτηση διακοπής στην HOL,την παίρνεις υπογεγραμένη και την δίνεις σε Οteshop μαζί με τις νέες διαδικασίες,και αναλαμβάνουν αυτοί.(το ίδιο ισχύει και αν θες να κάνεις αίτηση για 2play σε άλλο πάροχο)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο εναμιση χρονο στην HOL πηγα επιτελους στον ΟΤΕ τερμα πια τα 40λεπτα στην αναμονη και η ταχυτητα μια χαρα και εκει που πληρωνα 19.90 για 768 τωρα εχω 1024 με 16 ευρω.

να φανταστητε δεν μου ειχαν στειλει λογαριασμο για ενα χρονο λογο οτι τους στελνανε σε αλλη πολη ενω τους ειχα πει για το λαθος τους:lol:

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΗΝ HELLAS ONLINE

Οι άνθρωποι ειναι ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ

Λοιπον η δικη μου ιστορία

¨εφυγα απο τον ΟΤΕ και μετα απο 15 μερες με συνδεσαν στην HOL 2play 24 , ολα καλα , για μια εβδομάδα συχρονιζα στα 6 mb , και μετα απο τηλεφωνο που εκανα με αναμονη 2 ωρες !!!!!!!!!!!!! συχρονισα τελικα στα 17 , παλι λεω ολα καλα , τι να κανουμε ......

Ξαφνικα στις 11/1/08 γινεται ενα (μπαμμμ) και εμεινα χωρις internet και φυσικα χωρις τηλεφωνο ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΔΡΑΜΑ

τελεφωνα στο τεχνικο τμημα (1ωρα το λιγοτερο αναμονη καθε φορα )

1.- να μου λενε βγαλε το spliter , 2 κανε restart , κλεισε το pc , βγαλε τα τηλεφωνα που εχεις πανω , αααα ναι φταιει το modem θα στειλουμε αλλο ,

2.- Το στειλαμε με courier, βρε σιγουρα ??? ναι θα ερθει αυριο, ξανα μανα , ξανα μανα , περασαν 4 μερες και το modem ακομα , αντε παλι τηλεφωνα , ξαφνικα μετα απο 7 μερες μου ηρθεε !!!!! αντε να το συνδεσω ,,,, οκ αλλα παλι τιποτα , αντε ξανα τηλεφωνα , αντε ξανα τα ιδια και τελικα μου λενε

ΕΧΕΙ ΔΙΑΡΡΟΗ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΣΟΥ .....

ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ ΛΕΩ

ΕΧΕΙ ΔΙΑΡΡΟΗ , ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΥ ΚΑΛΕΣΑΤΕ ...

 

τελικα ...... Τους κανω εξωδικο με αιτηση διακοπής

με καλουν και μου λενε γιατι να δικοψετε κυριε δεν σας κανουμε ???

διακοψτε με λεω γιατι παω στον εισαγγελεα

καλα ..... αλλα λογια να αγαπιομαστε

ΠΑΙΡΝΩ ΤΟΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΠΩΛΗΣΕΩΝ

Αν δεν με διακοψετε θα βγω στα καναλια και αμα κανετε συνδεσεις εδω στη θεσσαλια γραψτε με ....... οκ κυριε οπως καταλαβαινετε ...

τελικα προωθηθηκε το αιτημα μου 31/1/2008

και περιμενω τον οτε να με ξανασυνδεσει !!!! ( φυσικα και εκανα αιτηση στον ΟΤΕ 1α ) αντε να δουμε γιατι μου λενε 20 μερες και εχω φρικαρει

 

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΙΚΑ

 

Πάνω 20 μερες χωρις τηλ και Internet

πανω απο 40 ωρες στην αναμονη

πανω απο 3 ωρες κινητο !!!

αδιαφορια πληρης

 

ΒΡΕ ΓΙΑ ΠΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΜΙΛΑΤΕ

 

Φυσικα και ερχεται η αγωγη αποζημιωσης ...........

 

 

(Τα γραφω σαν χιουμοριστικο σεναριο γιατι αν τα γραψω οπως τα εχω ζησει δεν το γλιτωνω το εμφραγμα !!!!)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασεις παντως λιγακι αυτο το θεμα θα διαπιστωσεις παντως οτι η περιπτωση σου ηταν απλο πταισμα...

Εγω τουλαχιστον μεχρι να ενεργοποιηθω κανονικα εμεινα:

3 μηνες χωρις ιντερνετ!

1,5 μηνα χωρις τηλεφωνο!

 

Το μονο καλο ηταν οτι δεν πληρωσα για τις ατελειωτες ωρες που περασα στην εξυπηρετηση πελατων...

Τηλεφωνακι στο τμημα πωλησεων (αυτοι απαντανε αν οχι αμεσως το λιγοτερο σε 30 δευτερολεπτα!!!) και τους ελεγα να με καλεσουν!!

 

Πλεον, ολα καλα...

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα...τελικα ολοι κατι εχουμε να πουμε...απο 14 δεκεμβιου χωρις τηλεφωνο και νετ επειδη δεν μου ειχαν στειλει σωστο αnnex.Eπρεπε β kai oxi a αλλα πρεπει να εισαι πυρινικος επιστημονας γαι να το ξερεις...Τελικα μετα απο 2 1/2 εβδομαδες χωρις τιποτα πηγα απο εκει τασμπουκας κακο βγαλαμε ακρη....Απο 4/1 ειχα νετ οχι τηλεφωνο (δουλευε οποτε ηθελε).21/1 του φτιαξανε.δουλεψε μεχρι την τεταρτη,προχτες τωρα δεν εχω νετ , και τηλεφωνο πρεπει να κανω 3 restart τη μερα για να εχω......:cry::cry::cry:

α ΚΑΛΟ ΕΕΕ?

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

polu wraia.oloi mesa sto kefi eimaste.irthe shmera o texnikos ths hol apo athina.sti thessaloniki menw alla edw den einai ellada kai den exei texnikous i hol.kanei prospatheia me ena mhxanima gia na ftiaksei to duktio kai mou leei den sou exei sundesei to kouti o ote.kai loipon tou lew.prepei na kanoume ethsh ston ote na erthei na to sundesei se kamia evdomada to argotero mou leei kai meta ksana kanonizoume ena rantevou gia na erthei i hol pali.

afto shmainei 1-2 mhnes upomoni fantazomai.tou lew ena mina tha perimenw kai to ksew giauto mi mpaineis ston kopo tin kovw twra ti sundesh.mou leei egw tha ti steilw tin aithsh an thelw na diakopsw na parw sta grafeia tous.den aftononte lew egw oloi tous.kathomai san ton makaka sta net kafe kai plhrwnw enw plirwnw kai internet stin hol pou den exw?elpizw osoi endiaferthoun gia hol na diavasoun prwta edw prin tin patisoun opws oloi mas.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα παντως ο τεχνικος που ηρθε στο σπιτι μου απο την ΗΟΛ ηταν απο Θεσσαλονικη και στη λιστα του ηταν αλλα 20-30 σπιτια με διαφορα προβληματα τοσο της ΗΟΛ οσο και της Βονταφον (μιας και ουσιαστικα ειναι το ιδιο δυκτιο!)...

 

Δεν θα ηταν δυνατον να μην εχουν τεχνικους στην Θεσσαλονικη...

Εμενα, οφειλω να σου πω, η συνδεση εκανε ακριβως τοσο χρονο για να φτιαχτει οσο μου ειπε ο τεχνικος (για την ακριβεια μια μερα παραπανω!) οποτε κανε μια βδομαδα υπομονη ακομα... Δεν ειναι τιποτα!! Ουτως η αλλως και σε αλλο παροχο να πας ειτε ΟΤΕ ειναι εναλλακτικος παλι θα χρειαστει να περιμενεις και μαλιστα πολυ περισσοτερο!!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα παντως ο τεχνικος που ηρθε στο σπιτι μου απο την ΗΟΛ ηταν απο Θεσσαλονικη και στη λιστα του ηταν αλλα 20-30 σπιτια με διαφορα προβληματα τοσο της ΗΟΛ οσο και της Βονταφον (μιας και ουσιαστικα ειναι το ιδιο δυκτιο!)...

 

Δεν θα ηταν δυνατον να μην εχουν τεχνικους στην Θεσσαλονικη...

Εμενα, οφειλω να σου πω, η συνδεση εκανε ακριβως τοσο χρονο για να φτιαχτει οσο μου ειπε ο τεχνικος (για την ακριβεια μια μερα παραπανω!) οποτε κανε μια βδομαδα υπομονη ακομα... Δεν ειναι τιποτα!! Ουτως η αλλως και σε αλλο παροχο να πας ειτε ΟΤΕ ειναι εναλλακτικος παλι θα χρειαστει να περιμενεις και μαλιστα πολυ περισσοτερο!!

makari na exeis dikio alla kai o pateras mou pou tous peire tilefwno eipan oti den exoun texnikous sti thessaloniki kai ton rwtisa kiolas simera kai mou eipe apo athina erxomai

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστα ΝΕΑ !!!

απο σημερα μου δουλευει το X-Line (με αριθμο που ειχα απο παλια νταιαλαπ 231300χχχχ)

με το NetFaster πανω στο ιδιοκτητο π.μελα

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο ενα λαπτοπ δεν μπορω να συνδεθω στην ΧΟΛ , ενω στο αλλο για το ιδιο ασυρματο ρουτερ μπορω ...

 

και δεν ειναι θεμα λαπτοπ ...

Link to comment
Share on other sites

kalhmera se olous,

meta apo 2 mhnes energopoh8hka sthn HOL double play

alla pros to paron mono internet exw.

Kserei kaneis ti ry8miseis prepei na kanw sta pedia LINE1 kai LINE2 tou fritzbox?

Mou grafei oti einai not registered kai oi 2.

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

Παρε στο 2130013844 απο το κινητο σου μολις σου δωσει την δυνατοτητα να επιλεξεις με ποιο τμημα θελεις να μιλησεις πατα 1 και μετα ξανα 1 για να συνδεθεις με τις πωλησεις και ζητα τους να σε καλεσουν αυτοι και να σε συνδεσουν με την Τεχνικη Υποστηριξη ωστε να μην πληρωσεις την αναμονη...

 

Αν παλι εχεις και αλλο σταθερο ελευθερο παρε απλα στο 80040013844 (τεχνικη υποστηριξη χωρις χρεωση!) και εξηγησε τους το προβλημα.... Λογικα ειναι η καποιο θεμα ρυθμισεων, η απλως θα σου στειλουν ενα αρχειακι που θα ρυθμισει το ρουτερ σου για τις τηλεφωνικες γραμμες!!

Link to comment
Share on other sites

και το αιμα στο κεφαλι

 

τελικα αυτοι στην HELLAS ON LINE ειναι πολυ καραγκιοζηδες.....

 

ενω ειχα κανει διακοπη της διαδικασιας μεταφορας απο τον οτε στην εταιρια τους και να παραμεινω στον οτε πριν απο ενα μηνα(7/1/2008 για να ακριβολογουμε) εν αγνοια μου εστειλαν παλι την αιτηση στον Οτε πριν 3μερες,μου ερχεται εμενα ενα ωραιο μηνυμα απο την hellas on line"η αιτηση σας εχει καταχωρηθει και βρισκεται στο σταδιο ενεργοποιησης!θα ενημερωθειτε με μηνυμα για την εξελιξη της"και εμεινα καγκελο!!!!

 

προσπαθωντας να συνεννοηθω με μια κοτα που προσπαθουσε να μου εξηγησει οτι δεν ξερει πως εγινε αυτο και να προσπαθει να μου ξαναπουλησει το προιον τους,μιας και συμφωνα με τα λεγομενα της,επρεπε να ενεργοποιηθει η υπηρεσια,να πληρωσω 55ευρω γιατι δεν θα συνεχιζα την υπηρεσια τους!!!!ακουσον ακουσον!!!

μετα απο μιση ωρα που δεν εβγαζα ακρη,πηρα τηλεφωνο τον Οτε,το ινκα και την εεττ για καταγγελια και μου ειπαν οτι οι τυποι μπορουν να το σταματησουν ανα πασα στιγμη την διαδικασια και οτι μου πουλαγε φουμαρα....απλα αυτοι θα επιβαρυνθουν απο την ακυρωση..

ξαναπηρα τηλεφωνο την κοτα τις εριξα τις απειλες περι ινκα,εεττ και δικηγορου και μου ειπε οτι θα το προωθησει το ζητημα ωστε να μην γινει η ολη διαδικασια μεταφορας που πριν μου ελεγε οτι δεν γινοταν να γινει απο αυτους.....απιστευτες καταστασεις και εντελως αντιεπαγγελματιες!

 

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙΤΕ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

ego pantos exo edo kai 4 mines kanei sindesi sti hol me taxitita 768mbps. tote pou ekana tin sundesi itan os anamomeni imerominia diathesimotitas 15-12-07 simera exoume 9-02-08 kai akoma diathesimotita den iparxei.leei tora anamenomeni diathesimotita 29-03. eleos re paidia ti ginetai epitelous?olo kathisteriseis exei? diladi i elefsina giati exei toso kairo diathesimotita sti hol kai sta megara akoma oxi? dipla stin athina eimaste..:mad:
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε παιδιά και το δικό μου , ίσως εχει τυχει και σε αλλον παραπάνω: Έκανα αίτηση αποσύνδεσης( εκλεισα χρονο ) και τι μου είπαν??? Να τους επιστρέψω τον εξοπλισμό (το Φρίτζ δηλαδη) !!!!! Δεν μου χει ξανατύχει αυτό να επιστέφεται ο εξοπλισμός!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε παιδιά και το δικό μου , ίσως εχει τυχει και σε αλλον παραπάνω: Έκανα αίτηση αποσύνδεσης( εκλεισα χρονο ) και τι μου είπαν??? Να τους επιστρέψω τον εξοπλισμό (το Φρίτζ δηλαδη) !!!!! Δεν μου χει ξανατύχει αυτό να επιστέφεται ο εξοπλισμός!!

 

KSESKISETO KAI DWSTOUS TO.h kalutera kane anapodh sundesh stin paroxh reumatws wste na tous skasei sta xeria.tetoioi pou einai gia kapsimo einai.mas zalizoun olous mas.egw trexw mai evdomada panw katw ston ote epeidi aftoi einai asxetoi kai den mporoun na vroun pou einai sundemenh h grammh mou.9 spitia einai ekei pou menw ola-ola kai mou leei den sou exoun sundesh to kouti sou apo ton ote.oi axristoi!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...