Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα αγορασα την συγκεκριμενη καμερα απο το Πλαισιο εαν την εχει και κανενας αλλος ποση ωρα του βγαζει πανω κατω σε εγγραφη βιντεο 4Κ σε 360 μοιρες;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους!

 

Θα ήθελα να μου πείτε εαν σας δουλεύει η ασύρματη φόρτιση στο Νοτε 4 όσοι έχετε. Από μόνη της η συσκευή δεν παρέχει, έτσι πήρα 2 διαφορετικά ανταπτοράκια όπως των φωτό (πέρσι την άνοιξη). Παρόλο που η "εγκατάσταση" έγινε σωστά δεν μου λειτούργησε ποτέ! Το ξαναθυμήθηκα πάλι διότι κάθε μέρα με φοβίζει το βάλε-βγάλε στη φόρτιση και δεν θέλω να χαλάσει η υποδοχή. Είναι τηλέφωνο που δε το αλλάζεις κάθε χρόνο, σκοπεύω να το κρατήσω πολύ.. Δοκίμασα και φορτιστή με ασύρματο usb ανταπτοράκι μαγνητικό αλλά πάλι δε με βολεύει :-(

Εαν πάρω καπάκι με ενσωματωμένο Qi receiver πάλι το ίδιο θα κάνει, ή τσάμπα θα πετάξω τα ευρώ μου πάλι; Προτιμώ από ελληνικό κατάστημα να το πάρω εαν όντως δουλεύει γιατί την Κίνα την αποφεύγω πλεον.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια βοήθεια :)

 

http://www.xcsource-pic.com/BC427-07.jpg

http://www.gadgets4geeks.com.au/WebRoot/Master/Shops/gadgets4geeks/Products/QIR-SGN4/qi-wireless-receiver-card-for-samsung-galaxy-note-4-01.jpg

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

αρκετά χρόνια είχα τα συγκεκριμένα ακουστικά και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος αλλά πρόσφατα μου χάλασαν. Υπάρχει κάτι παρόμοιο ή και καλύτερο σε σύγκριση με αυτά με τιμή μαξ 40-50€ ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Θελω να παρω ενα tempered class για το v10 που εχω.Ειναι η κορη μου κατω Αθηνα (ερχεται μεθαυριο) στην Ηλιουπολη. Ξερετε εκει κοντα κανα μαγαζι να πουλαει τετοια αξεσουαρ. Για να γλιτωσω τα μεταφορικα εαν το παραγγειλω απο ιντερνετ... επειδη μενω επαρχια.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

φιλε ευχαριστω για την απαντηση αλλα για κακη μου τυχη δεν εχει μεμβρανες για το lg V10 που εχω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi pistons έχω το 3, δεν χρειάστηκε να ασχοληθώ άλλο. Το μόνο που έχω διαβάσει ότι σε κάποιους κόπηκε το καλώδιο κοντά στο ακουστικό.

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

αυτά τα έχω και εγώ και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος! Απλά σκέφτομαι και την επιλογή on ear για άλλες περιπτώσεις!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το θέμα με έχει απασχολήσει εδώ και πολύ καιρό.

Κυκλοφορούν πολλά προϊόντα στην αγορά. Δε συζητώ καθόλου τα αυτοκόλλητα. Θα μείνω στις θήκες. Το πρόβλημα είναι ότι δεν πρέπει να εμποδίζεται η επικοινωνία του κινητού με την κεραία, γιατί τότε το αποτέλεσμα είναι πολύ χειρότερο.

Εδώ και δύο χρόνια χρησιμοποιώ αυτή τη θήκη:

https://ewall-shop.com/

 

Έχει δύο θέσεις. Τοποθετώντας το κινητό στην εσωτερική το σήμα χάνεται, όταν καλείς το κινητό σου φαίνεται σα να είναι απενεργοποιημένο. Το "ύφασμα" φαίνεται στην πράξη ότι είναι αδιαπέραστο. Βάζοντας τη συσκευή στην εξωτερική θήκη το σήμα της συσκευής δεν έχει καθόλου απώλειες και η πλάτη του κινητού έρχεται σε επαφή με το "μονωτικό" ύφασμα.

Η θήκη έχει δοκιμαστεί από ένα καθηγητή στο Πανεπιστήμιο του γερμανικού στρατού (Universität der Bundeswehr in München) με iphone 4 kai Blackburry το 2013.

http://www.ewall.eu/wp-content/uploads/2017/01/Zertifikat-ewall.pdf

 

Στους πίνακες φαίνεται να έχει τη δυνατότητα απομόνωσης μεγάλου μέρους της ακτινοβολίας όταν μιλά κανείς στο αυτί παρεμβάλλοντας το ύφασμα και σχεδόν 100% όταν κουβαλά το κινητό έχοντάς το σε άμεση επαφή με το σώμα.

Αντίστοιχης λογικής θήκης με άλλη πιστοποίηση (δε γνωρίζω το φορέα) βρήκα και εδώ:

https://www.amazon.de/Handy-Strahlung-Schutzh%C3%BClle-Handys-breit-schwarz/dp/B005BPBCRY/ref=sr_1_6?s=telephone&ie=UTF8&qid=1487840015&sr=1-6&keywords=Abschirmung+%28Strahlung%29

 

Επίσης για το θέμα των ακουστικών (handsfree) κυκλοφορούν ευρέως στην Αμερική ακουστικά τύπου airtube. Στο αυτί καταλήγει ουσιαστικά όχι καλώδιο, αλλά σωληνάκι με αέρα και το μέρος του καλωδίου είναι μονωμένο (λέει).

Στην Ευρώπη δύσκολα βρίσκεις. Εγώ πήρα τα παρακάτω και λειτουργούν μια χαρά. Εννοείται ότι δεν είναι για να ακούσεις μουσική, αλλά η ποιότητα της ομιλίας είναι πολύ καλή. Στα αρνητικά... δεν πρέπει να τσακιστεί το σωληνάκι του αέρα που φθάνει μέχρι το αυτί.

https://www.amazon.de/Aluminium-Strahlung-Kopfh%C3%B6rer-earphoens-MP3-Player/dp/B0171C7TIU

 

Δεν ξέρω κατά πόσο όλα αυτά είναι αξιόπιστα. Στην αγορά της τηλεφωνίας τα οικονομικά συμφέροντα είναι μεγάλα και παίζονται πολλά παιχνίδια που ξεπερνούν τους πάντες... Μπαίνοντας στην παραπάνω λογική αγοράζεις τουλάχιστον "ελπίδα" ότι μειώνεις τους όποιους κινδύνους.

Edited by grfilip
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε link ή κάποια άλλη πρόταση?

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το εξής:Anker Ultra Compact Slim Profile Wireless Bluetooth Keyboard

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα τα SoundPEATS Q16, τα οποία νομίζω ότι είναι τα ίδια με τα AXGIO Dash.

 

Κυκλοφορούν παρά πολλά θετικά σχόλια για αυτά, οπότε εγώ θα επικεντρωθώ μόνο στα αρνητικά.

Καταρχήν, δεν είναι συμβατά με το Skype Preview App των WP10. Ακούω τον συνομιλητή αλλά αυτός δεν με ακούει. Δεν ξέρω αν φταίει το Skype ή τα WP10 ή τα ακουστικά, υποψιάζομαι το skype.

 

Επίσης αν και έχουν πολύ δυνατή ένταση, ωστόσο κρίνω την ποιότητα του ήχου μέτρια. Ελάχιστο μπάσο και στην τέρμα ένταση στο τσακ είναι να ακούσεις παράσιτα. Την ποιότητα των πάμφθηνων MONK Plus Earphone την θεωρώ πολύ καλύτερη, αν και ελαφρώς χαμηλότερης έντασης.

 

Τέλος φοβάμαι ότι το pair μεταξύ των ακουστικών δεν είναι τελειοποιημένη. Μόλις πατήσω play ο ήχος για μερικά κλάσματα του δευτερολέπτου δεν είναι συγχρονισμένος και φοβάμαι ότι σε δύσκολες συνθήκες θα τρώει κολλήματα.

 

Δυστυχώς αν μπορούσα θα αγόραζα ξανά το Sony SBH20 που με έβγαλε για 3-4 χρόνια χωρίς κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα. ΄

 

Γενικός πρόχειρος βαθμός: 7/10

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://aukeypowerbanks.gr/wp/wp-content/uploads/2017/01/aukey-powerbanks-greece-logo1.png

 

Η AUKEY φέρνει την κορυφαία τεχνολογία στη φόρτιση, ενσωματώνοντας το πρότυπο Quick

Charge 3.0 που σου επιτρέπει να φορτίζεις συμβατές συσκευές έως και 4 φορές ταχύτερα!

 

 

Quick Charge 3.0

Με την τεχνολογία Quick Charge 3.0, η μπαταρία ενός συμβατού smartphone φορτίζει από 0% στο 80% μέσα σε μόλις 35 λεπτά!

 

Τεχνολογία AiPower

Ρυθμίζει τη μέγιστη ασφαλή ένταση ρεύματος για κάθε συσκευή σου. Smartphones, Tablets και λοιπές συσκευές φορτίζουν γρήγορα & ασφαλώς.

 

Μπαταρίες Li-Polymer

Μπαταρίες λιθίου πολυμερών με μεγαλύτερη διάρκεια ζωής, μικρότερο βάρος και πάχος και πολύ υψηλή απόδοση!

 

Παράλληλη φόρτιση

Ταυτόχρονη φόρτιση δύο συσκευών, για να μην περιμένεις λεπτό χωρίς ενέργεια.

 

Εγγύηση

Εγγύηση 1 έτους, Ελληνικής αντιπροσωπείας.

 

 

 

 

 

Aukey_Power_Banks_AVClub.gr.png

 

[via]

Link to comment
Share on other sites

Παλι το γνωστο καπελο 50% πανω σε αυτη τη χωρα:mad::mad::mad:

τα 16000mAh aliexpress στα 29,73

https://www.aliexpress.com/item/Aukey-16000mAh-Power-Bank-QC3-0-USB-Phone-Battery-Charger-Dual-Output-Travel-External-Battery-Fast/32787169510.html

γιατι να πληρωσω αλλα επιπλεον 20 που εαν βαλω αλλα 9 ευρω περνω 3!!! στην τιμη που το εχει στην ελλαδα

Ακομη καλυτερα γιατι να μην τα παρω απο εξω κ να τα παρω απο εδω κ να τα πληρωσω κ χρυσο!!!!!!

κ κατι ακομη εδω στην ελλαδα 1 χρονο εγγυση ενω απο εξω 18 μηνες τωρα τι παιζει εδω δεν ξερω αλλα στην ελλαδα ολα τα περιμενω να σε πουν επειδη το πηρες απο εξω τραβα στειλτο εξω.....

Edited by alexbest99
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 720 Night vision και δεν έχω παράπονο, αλλά ψήνομαι να πάρω την Dome 360.

 

Την έχει κανείς;

Βρήκα μια στο Ali που λέει EU/US version.

Αυτή θα παίζει με την ίδια εφαρμογή για το κινητό ή θέλει διαφορετική;

47511614927604119af3de4fdb550f56.jpg

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ριναι ευκολο να δωσεις εδω η σε pm ονομσ μαγαζιου η καποιο τηλ επικοινωνιας..ειμαι κινεγω γκαντεμης με νοτε 4...το τζαμι χαιρετησε...ηβοθονη δουλεύει κανονικα βέβαια...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω ένα ωοτε 4 και εγώ με σπασμένη οθόνη, το άσχημο είναι ότι έχει στραβώσει όλο το κινητό.

Πήγα σε ένα μαγαζί στη γειτονιά αλλά δεν μου το έφτιαξε επειδή δεν θα κολλήσει Η οθόνη καλά.

Ξέρει κανείς που αλλού θα μπορούσα να το φτιάξω;

Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτά τα ακουστικα...http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/pc/gaming-headsets/165703-coolermaster-masterpulse-in-ear-με-bass-fx

Μου έβγαλαν πρόβλημα στο καλώδιο,στην σύνδεση του με το jack ,εάν γνωρίζετε κάποιο service για αποκατάσταση μου γράφετε.

Το καλώδιο τους ειναι πλακέ ,εδω στα Κ.Πατησια που κατοικώ,δεν μπόρεσε να με βοηθήσει κάποιος.

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω αν εχει κάποιος το Samsung Gear fit 2...το έχω πάρει και τον έχω μετανιώσει πάρα πολύ. Εκτός του ότι είναι πανάκριβο δεν δουλεύει και σωστά. Στο γυμναστήριο όταν έχω ιδρώσει δεν μέτρα παλμούς και μετά την τελευταία ενημέρωση δεν συνδέεται καν στο τηλ

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ψάχνω ένα ΔΙΠΛΟ γρήγορο φορτιστή αυτοκινήτου. Θέλω να βγάζει το ίδιο γρήγορη ταχύτητα και στις δύο υποδοχές. Όχι 1.0Α στη μία και 2.4Α πχ στην άλλη.

 

Κάτι γρήγορο και στις δύο. Αν γίνεται από ebay θα βόλευε. Έχω δει πολλα αλλά ρωτάω μήπως μου πείτε κάτι δοκιμασμένο μη κάνω δοκιμές και βγουν μάπα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
http://www.insider.gr/epiheiriseis/tehnologia/47160/mia-thiki-kinitoy-poy-psinei-kai-kafe-pics-vids λετε στο μελλον να ανεβαζουμε συγκριτικα για το ποιο κινητο κανει καλυτερο καφε;:lol:

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα άλλαξα πάροχο κινητής και μου έμεινε το τέλειο σήμα από την. COSMOTE.Τωρα έχω cyta μήπως λέω μήπως γνωρίζει κανείς εάν μπορώ να το δουλέψω και για την cyta???Υπάρχει τρόπος γτ η cytakes δεν έχει τέλειο σημα και εδώ σπίτι έχω μεγάλο θεμα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...