Jump to content

Redmi Note 8


minotavros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι ξεκάθαρα θέμα συσκευής.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 705
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το ξέρω, πως λένε όμως ότι πιάνουν 4g+ με την συσκευή μας όταν αποδεδειγμένα σε σημεία που με προηγούμενη εγώ επιανα τώρα δεν πιάνω? Εκτός και αν υπάρχουν δύο ειδών συσκευές τι να πω.
Link to comment
Share on other sites

Κέντρο Αθήνας (Ευαγγελισμός) μου δινει 4G+ !!!

 

Επίσης ένα άλλο θεμα που εχει η εν λογω συσκευη (δοκιμαστε το να το δειτε αν συμβαινει σε ολους) ειναι οτι δεν μπορουν να λειτουργησουν ταυτοχρονως bluetooth + wifi!!!

 

Επειδη περνανε και τα δυο απο την ιδια κεραια μονο ενα απο τα 2 μπορεις να δουλευεις...

 

Αν τα ανοιξεις και τα 2 ειτε σου κοβει το bluetooth ειτε σερνεται το ασυρματο δικτυο.... :(

2 συσκευές που υπάρχουν (η μία 64 και η άλλη 128) δεν αντιμετωπίζω τέτοιο θέμα!!!

 

4g+ τώρα με wind δεν έχω πουθενά... (Αθήνα πάντα)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ούτε εγώ έχω θέμα, έχω airdots μόνιμα συνδεδεμένα και wifi ανοιχτό.
Link to comment
Share on other sites

Με cosmote φαντάζομαι το έπιασες.

Θέλει κάποια ρύθμιση για να πιάσει το 4g+;

Ναι με COSMOTE το επιασα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παράξενο (ίσως)

 

Γιατί στην εφαρμογή Instagram δεν εχει ήχο η ειδοποίηση;;

Στα μηνύματα αυτού...

 

Το παράδοξο είναι ότι και σε RN7 που δομιμασαμε μόλις και σε αυτό δεν χτυπάει το μήνυμα της εν λόγο εφαρμογής...

 

Καμία ιδέα;;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα!!

θελω να το αγορασω για το γιο μου και βρηκα το 3/32 στα 125 καινουριο, απλα με προβληματιζει το μεγεθος της μνημης.

Μπορει να μου πει καποιος κατοχος αν τα 3gb ειναι αρκετα? υπαρχει θεμα? γιατι μικρος ειναι, θα παιζει και κανα παιχνιδι, οποτε δεν θελω να εχει θεμα

Ευχαριστω!!

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα!!

θελω να το αγορασω για το γιο μου και βρηκα το 3/32 στα 125 καινουριο, απλα με προβληματιζει το μεγεθος της μνημης.

Μπορει να μου πει καποιος κατοχος αν τα 3gb ειναι αρκετα? υπαρχει θεμα? γιατι μικρος ειναι, θα παιζει και κανα παιχνιδι, οποτε δεν θελω να εχει θεμα

Ευχαριστω!!

 

Ο αποθηκευτικός χώρος είναι πολύ μικρός - για τη RAM δεν είμαι σίγουρος. Βάλε κάτι παραπάνω θα σου έλεγα να πάρεις τουλάχιστον 64/4.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα!!

θελω να το αγορασω για το γιο μου και βρηκα το 3/32 στα 125 καινουριο, απλα με προβληματιζει το μεγεθος της μνημης.

Μπορει να μου πει καποιος κατοχος αν τα 3gb ειναι αρκετα? υπαρχει θεμα? γιατι μικρος ειναι, θα παιζει και κανα παιχνιδι, οποτε δεν θελω να εχει θεμα

Ευχαριστω!!

 

Στις μέρες μας το 3 RAM είναι λίγο..ειδικά οι μικροί που φορτώνουν την συσκευή με τόσες εφαρμογές σίγουρα θα παρατηρίσει κάποια κολλήματα.. τον minimum για RAM είναι απο 4 και πάνω..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Σε άλλο νήμα (του Redmi Note 8t) ανέβασε λινκ ο χρήστης ran_tan_plan με μια πολύ καλή έκδοση της GCam.
Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Πουθενά δεν αναφέρουν τις βελτιώσεις ή τις διαφορές απο την τελευταία έκδοση MGC_7.2.014_Parrot043-v3, οπότε αντι για beta 7.3 έκδοση θα περιμένω για μία σταθερή, μια χαρά δουλεύει η 7.2
Link to comment
Share on other sites

Πουθενά δεν αναφέρουν τις βελτιώσεις ή τις διαφορές απο την τελευταία έκδοση MGC_7.2.014_Parrot043-v3, οπότε αντι για beta 7.3 έκδοση θα περιμένω για μία σταθερή, μια χαρά δουλεύει η 7.2

 

https://t.me/googlecamera_mod

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά για να διαβάσω αυτό που είδες εσύ στο λινκ σου πρέπει να κάνω εγγραφή, αν εσύ μπορείς, κάνε αντιγραφή και επικόλληση εδώ τις αλλαγές που λένε, εγώ απο εκεί που πήγα να κατεβάσω τη νέα έκδοση δεν έγραφαν τίποτα σχετικό.
Link to comment
Share on other sites

Αν προτιμήσει κάποιος το απλό 8 σε σχέση με το 8Τ (κυρίως λόγω sar) μπορεί να το προμηθευτεί πχ από το e-shop σε global έκδοση. Χάνει όμως κάτι σε σχέση με την επίσημη εισαγωγή (8Τ) της infoquest ή αν είναι global είμαστε στα ίδια ακριβώς σαν να το είχε εισάγει η επίσημη αντιπροσωπεία;

(Δεν με ενδιαφέρουν οι δυνατότητες nfc κλπ. Τα ξέρω.)

Link to comment
Share on other sites

Αλλο το σκετο 8 και αλλο το 8Τ. Η επίσημη αντιπροσωπεία φέρνει μόνο το 8Τ. Και τα 2 global είναι. Εχουν καποιες μικρές διαφορές. Μια που θυμάμαι,το 8Τ δεν εχει notification led.
Link to comment
Share on other sites

Αλλο το σκετο 8 και αλλο το 8Τ. Η επίσημη αντιπροσωπεία φέρνει μόνο το 8Τ. Και τα 2 global είναι. Εχουν καποιες μικρές διαφορές. Μια που θυμάμαι,το 8Τ δεν εχει notification led.

 

Σωστά.

 

Υπερ του 8: 2mm πιο μικρό στο μήκος και ύπαρξη led

Υπερ του 8t: NFC, φορτιστής qc και σίγουρα 4g+

 

Υ.Γ. Κάποιοι με 8 ανέφεραν ότι είχαν και αυτοί + αλλά οι περισσότεροι λένε ότι δεν έχουν. Στο 8t επιβεβαιώνουν όλοι την ύπαρξη +.

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας.. Ψάχνω τηλέφωνο για την σύζυγο και είμαι ανάμεσα στο mi a3 και το redmi note 8 λόγο χαμηλού Sar και των δυο.... Ποια η άποψη σας?

Ήμουν πολύ κοντά στο a3 αλλά λόγο έλλειψης δεν παρέλαβα... Το μόνο θέμα του a3 είναι ότι είναι λίγο στενό..

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά και τα δύο εγώ έχω το A3 και ο γιος μου το note 8 το οποίο είναι λίγο μεγαλύτερο η μεγάλη διαφορά είναι ότι το A3 έχει android one και το note miui
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια φάση μου εμφάνισε τη λειτουργία smart lock και επέλεξα να ξεκλειδώνει η οθόνη χωρίς το PIN που όρισα όταν είμαι στο σπίτι, αλλά αυτό δεν εφαρμόζεται πλέον και ούτε κατάφερα να ξαναβρώ τις ρυθμίσεις για το smart lock, που βρίσκεται λοιπόν η εφαρμογή για να ελέγξω και πάλι τις σχετικές ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ένα λινκ για gcam να την περάσω στο κινητό του μικρού πλιζ;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

gcam

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Να κάνω μια γελοία ερώτηση...

Έχει μεμβράνη τοποθετημένη πάνω του από το εργοστάσιο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...