Jump to content

Redmi Note 8


minotavros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 706
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θα το προσπαθήσω.. Ελπίζω μόνο αν δουλέψει να είναι κ εύχρηστη η εφαρμογή αλλιώς δεν αξίζει.. Ευχαριστώ πολύ!!

 

Τίποτα. Δες στον οδηγο το Path οπου βαζεις τα αρχεια. Μετα στη gcam κανεις διπλό ταπ στο μαυρο διπλα απο το κλείστρο, επιλεγεις το αντιστοιχο xml και πατας restore.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Ενδιαφέρομαι για το Xiaomi Redmi note 8.

Από ότι έχω καταλάβει - από το λίγο που παρακολούθησα την κουβέντα σας - είστε ευχαριστημένοι για τα χρήματα του πάντα.

Εγώ σκοπεύω να την πάρω καινούργια από skroutz ή αν βρω μια μεταχειρισμένη συσκευή, σε καλή κατάσταση να την προτιμήσω.

Με ενδιαφέρει μέγεθος >6' ικανοποιητική οθόνη και κάμερα, ικανοποιητική μπαταρία και fm radio.

Για υποστήριξη λογισμικου δεν έχω πρόβλημα, μιας και βασίζομαι στην miui greek κοινότητα.

Το θέλω για την κόρη μου, που δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις. Στα χρήματα αυτά max 150, έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μετά από αναζήτηση για <200€, τελικά το παρήγγειλα για τη μητέρα μου. Αλλά επειδή δε θα το πάρω στα χέρια μου να το σετάρω, υπάρχουν κάποιες στανταρ ρυθμίσεις ή προτεινόμενα σεταρισματα που πρέπει να κάνει κάποιος στο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπαρχει κανενας αλλος που να εχει προβλημα με επανεκκινησεις που κανει μονη τησ η συσκευη?

Τις τελευταιες μερες που το κανει τουλαχιστον 5-6 φορες την ημερα απο μονη της :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενας αλλος που να εχει προβλημα με επανεκκινησεις που κανει μονη τησ η συσκευη?

Τις τελευταιες μερες που το κανει τουλαχιστον 5-6 φορες την ημερα απο μονη της :confused:

 

Καλησπέρα φίλε μου.

Με τι έκδοση rom είσαι;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

έπεσε το κινητό και έσπασε η κάμερα το γυαλί της. αγορασμένο από σκρουτζ. τώρα τι κάνουμε; φτιάχνεται και που;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έπεσε το κινητό και έσπασε η κάμερα το γυαλί της. αγορασμένο από σκρουτζ. τώρα τι κάνουμε; φτιάχνεται και που;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Είσαι εντός εγγύησης καταστήματος; Γιατί όπως ρωτάς, φαντάζομαι ότι είσαι εκτός εγγύησης.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είσαι εντός εγγύησης καταστήματος; Γιατί όπως ρωτάς, φαντάζομαι ότι είσαι εκτός εγγύησης.
όχι εντός είναι! να τους πάρω τηλ; θα ενημερώσω τι θα γίνει...

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όχι εντός είναι! να τους πάρω τηλ; θα ενημερώσω τι θα γίνει...

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Τότε αφού είσαι εντός, να τους πάρεις φυσικά. Και ενημέρωσέ μας εάν φυσικά το επιθυμείς, για την εξέλιξη. Εάν όλα πάνε καλά στο σέρβις, μπορείς να μας πεις εάν θες και ποιο κατάστημα αγόρασες τη συσκευή σου (όχι τώρα, κάτσε να δούμε πώς θα πάει το όλο θέμα) ώστε να βοηθηθεί κάποιος υποψήφιος αγοραστής εάν μείνεις (ή δεν μείνεις) ικανοποιημένος.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν αγορά από ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ Νίκαια και μου είχαν δώσει ένα χαρτί με τα "service points" που για xiaomi ήταν το citisaid. πήρα τηλ τους είπα ότι μάλλον έσπασε το τζαμακι της κάμερας και ότι ξέρω ότι δεν είναι στην εγγύηση. και μου είπαν ΔΕΝ μπορούν να το φτιάξουν γιατί δεν έχουν ανταλλακτικό!! εάν τους το πάω λέει θα μου το βάλουν!

ωραίο σέρβις! τώρα τι κάνω ;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν αγορά από ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ Νίκαια και μου είχαν δώσει ένα χαρτί με τα "service points" που για xiaomi ήταν το citisaid. πήρα τηλ τους είπα ότι μάλλον έσπασε το τζαμακι της κάμερας και ότι ξέρω ότι δεν είναι στην εγγύηση. και μου είπαν ΔΕΝ μπορούν να το φτιάξουν γιατί δεν έχουν ανταλλακτικό!! εάν τους το πάω λέει θα μου το βάλουν!

ωραίο σέρβις! τώρα τι κάνω ;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Δε νοείται να το πληρώσεις οπουδήποτε αλλού. Είναι περυσινό κινητό, και είναι απλά υποχρεωμένοι να βρουν ανταλλακτικό. Θα τους πιέσεις. Ενόχλησέ τους πάλι, πιο επιτακτικά.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

MIUI 11.0.9

 

Είσαι με την τελευταία έκδοση.

Επομένως εάν συνεχίζει να σου κάνει τις επανεκκινήσεις, να πας σε factory reset.

Μήπως είσαι root, και έχεις προσπαθήσει να πειράξεις κάτι απο το /system;

Γιατί αυτό μου κάνει σαν να έχει προσπαθήσει κάποιος να απεγκαταστήσει εφαρμογές συστήματος.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με την τελευταία έκδοση.

Επομένως εάν συνεχίζει να σου κάνει τις επανεκκινήσεις, να πας σε factory reset.

Μήπως είσαι root, και έχεις προσπαθήσει να πειράξεις κάτι απο το /system;

Γιατί αυτό μου κάνει σαν να έχει προσπαθήσει κάποιος να απεγκαταστήσει εφαρμογές συστήματος.

Οχι δεν ειμαι root απλα θελω να αποφυγω το factory reset γιατι θα μου παρει πολυ ώρα μέχρι να το "ξαναστησω" στα settings που εχω....και οτι διαβαζα στο φορουμ της ΧΙΑΟΜΙ εχουν πολλοι αγοραστες απο Ευρωπη το ιδιο προβλημα. Αλλοι λενε οτι τους προκαλει καποια εφαρμογη και ακομα και μετα απο factory reset δεν λυθηκε το προβλημα τους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειμαι root απλα θελω να αποφυγω το factory reset γιατι θα μου παρει πολυ ώρα μέχρι να το "ξαναστησω" στα settings που εχω....και οτι διαβαζα στο φορουμ της ΧΙΑΟΜΙ εχουν πολλοι αγοραστες απο Ευρωπη το ιδιο προβλημα. Αλλοι λενε οτι τους προκαλει καποια εφαρμογη και ακομα και μετα απο factory reset δεν λυθηκε το προβλημα τους.

 

Επειδή το εν λόγω πρόβλημα των randoms reboots δεν είναι απλό, και δεν τίθεται θέμα αναβάθμισης μιας που έχεις πάρει την τελευταία, η μόνη λύση για να γλιτώσεις τεχνικό εάν δηλαδή σκοπεύεις να το επιδιορθώσεις σε τεχνικό, είναι το factory reset. Απο εκεί και πέρα είναι στην κρίση σου.

 

Δε θέλω να σε παραπέμψω σε λύσεις custom rom μήπως και στρώσει, γιατί αυτό άλλωστε απαιτεί ξεκλείδωμα bootloader, και διάθεση για κάτι τέτοιο, και χάνεις και την εγγύησή σου.

 

Άλλες λύσεις όμως πέραν απο αυτές δεν υπάρχουν.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το εν λόγω πρόβλημα των randoms reboots δεν είναι απλό, και δεν τίθεται θέμα αναβάθμισης μιας που έχεις πάρει την τελευταία, η μόνη λύση για να γλιτώσεις τεχνικό εάν δηλαδή σκοπεύεις να το επιδιορθώσεις σε τεχνικό, είναι το factory reset. Απο εκεί και πέρα είναι στην κρίση σου.

 

Δε θέλω να σε παραπέμψω σε λύσεις custom rom μήπως και στρώσει, γιατί αυτό άλλωστε απαιτεί ξεκλείδωμα bootloader, και διάθεση για κάτι τέτοιο, και χάνεις και την εγγύησή σου.

 

Άλλες λύσεις όμως πέραν απο αυτές δεν υπάρχουν.

 

Νομιζω οτι το προβλημα δημιουργουσε μια εφαρμογη που ειχα κατεβασει για ηχογραφηση κλησεων απο το play store αλλα αν θυμαμαι καλα πριν την εγκαταστησει ειχε τρεξει μια αλλη εφαρμογη που μου ζητησε δικαιωματα root -αν το λεω σωστα- για να μπορεσει μετα να λειτουργησει η εγγραφη κλησεων. Την ξηλωσα και περιμενω να δω αν θα συνεχιστει.....

Btw εχεις να μου προτεινεις καμια σωστη εφαρμογη χωρις ads που να μπορω να ηχογραφω κλησεις?

,

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το προβλημα δημιουργουσε μια εφαρμογη που ειχα κατεβασει για ηχογραφηση κλησεων απο το play store αλλα αν θυμαμαι καλα πριν την εγκαταστησει ειχε τρεξει μια αλλη εφαρμογη που μου ζητησε δικαιωματα root -αν το λεω σωστα- για να μπορεσει μετα να λειτουργησει η εγγραφη κλησεων. Την ξηλωσα και περιμενω να δω αν θα συνεχιστει.....

Btw εχεις να μου προτεινεις καμια σωστη εφαρμογη χωρις ads που να μπορω να ηχογραφω κλησεις?

,

 

Φυσικά και έχω να σου προτείνω. Το True phone δοκίμασε αρχικά. Και εάν δε λειτουργεί, έχω κι άλλη να σου προτείνω. Δες αυτή που είναι must, και ενημέρωσέ με εάν λειτουργεί.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχω να σου προτείνω. Το True phone δοκίμασε αρχικά. Και εάν δε λειτουργεί, έχω κι άλλη να σου προτείνω. Δες αυτή που είναι must, και ενημέρωσέ με εάν λειτουργεί.

 

Τελικα ολα τα προβληματα τα δημιουργουσε η εφαρμογη για καταγραφη των κλησεων που ειχα κατεβασει!!!

Μολις την ξηλωσα δεν εχει κανει ουτε μια επανεκκινηση....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, έχει ο γιος μου το redmi note 8 με την ρομ 11.09 .... έχει όμως το εξής θέμα με το Bluetooth...

στην πηγή του αυτοκινήτου όταν συνδέεται και βάζει μουσική ακούγεται με διακοπές, όλα τα υπόλοιπα κινητά συνδέονται κανονικά στην πηγή (redmi note 4x, redmi note 7, redmi 9, redmi note 9 pro) αυτό το κάνει όμως μόνο στην πηγή του αυτοκινήτου, στα ακουστικά του αλλά και σε άλλες συσκευές συνδέεται μια χαρά.

Έχουμε κάνει τα πάντα αλλά δεν βρήκαμε λύση, καθαρίσαμε cache και δεδομένα της εφαρμογής Bluetooth, επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, επαναφορά wifi/δεδομένων/Bluetooth.... τίποτα....

παιδιά τα φώτα σας....επίσης το κινητό δεν είναι ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ενεργοποίησε η wind το volte αλλά και μετά την επανεκκίνηση σε κλήση πέφτει σε Η. έχει και κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνουμε στο μενού του κινητού;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποίησε η wind το volte αλλά και μετά την επανεκκίνηση σε κλήση πέφτει σε Η. έχει και κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνουμε στο μενού του κινητού;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Εάν στις ρυθμίσεις του κινητού δεν υπάρχει ο διακόπτης για volte, δοκίμασε να πληκτρολογήσεις στον dialer

 

*#*#86583#*#*

 

Έτσι θα ενεργοποιηθεί το Volte.

Tο δοκίμασα στο δικό μου redmi 5 plus και παίζει κανονικά.

Iσχύει για πολλές συσκευές της xiaomi.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...