Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για την γουίντ από όσο ξέρω όχι δεν έχει δωρεάν ενεργοποίηση είναι 35ευρώ πάνω για υφιστάμενη γραμμή. Άμα κανείς αίτηση στο foxprice περνάνε αυτοί έναν κωδικό και δεν πληρώνεις τέλος ενεργοποίησης. Όσο για την χολ δεν νομίζω να έχει δωρεάν το τέλος ενεργοποίησης. Μόνο ο οτε το έχει και εγώ αυτό εχω καταλήξει από το ψάξιμο μου !. Κοίτα να δεις εγώ άμα είχα εναλλακτικό παροχο θα έκλεινα συμβόλαιο για δύο χρόνια άμα είχα καλή τιμή και δεν είχα πρόβλημα με αποσύνδεσεισ στο ίντερνετ !

 

Κλαημερα αυτο που λες για την foxprice ισχυη για φορητοτητα? γιατι σκευφτομαι να φυγω απο οτε και να βαλω το double play με vdsl στα 30ε τον μηνα και να το κανω μεσω της foxprice για να γλυτωσω τα τελοι φορητοτητας 35ε και να παρω δωρο το ταμπλετακι που δινει και λογικα να πληρωσω μονο τα 15ε τελοι χονδρικης vdsl. ισχυη ομως κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Τα έχω πολύ άγρια με τον προιστάμενο του 13888 όπου τον ψάχνω και δεν εμφανίζεται πουθενά. Ξέρει κάποιος συμφορουμίτης όταν θέλεις να κάνεις καταγγελία-παράπονα που πρέπει να απευθυνθείς;

Αισθάνομαι πολύ απροστάτευτος σχετικά με τον ΟΤΕ που δεν μπορώ να φτάσουν τα παραπονά μου στους αρμόδιους.

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Τα έχω πολύ άγρια με τον προιστάμενο του 13888 όπου τον ψάχνω και δεν εμφανίζεται πουθενά. Ξέρει κάποιος συμφορουμίτης όταν θέλεις να κάνεις καταγγελία-παράπονα που πρέπει να απευθυνθείς;

Αισθάνομαι πολύ απροστάτευτος σχετικά με τον ΟΤΕ που δεν μπορώ να φτάσουν τα παραπονά μου στους αρμόδιους.

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

τι εκανα εγω μπαίνεις στην σελιδα πας στο call me back σε παίρνουν πισω σου λένε και καλα πως ηχογράφησε τους λες μισο λεπτο σας ενημερώνω και γω πως σας ηχογραφώ γιατι θελω να κινηθώ νομικά εναντίον σας πατας ενα κουμπι με ηχο και καλα πως ηχογραφεις αν βρεις εφαρμογη καντο κιολας τους λες απλουστατα οτι θελω να με συνδεσετε με ενα προισταμενο γιατι θα στειλω εξώδικο και κανω μια τελευταια προσπαθεια για να μην μπλεξετε σου λεμε τα δικα τους και ποιο ειναι το προβλημα σου αφου δεν βγαινει συνεννόηση της/του λες πητε μου το ονομα σας να ξερω σε ποιο θα κανω την καταγγελια και σε ποιο τμημα δουλευει αυτη χεζεται και στο καπακι σε πεταει σε ανωτερο αν δεν το κανει επειδή εχει χεστεί σου λεει θα σας παρει πισω ο υπεύθυνος του τμηματος του λες οχι δεν θα κλεισω θα με συνδεσεις τωρα γιατι αν το κλεισω θα κανω την καταγγελία αμεσως στην εξαπάτηση καταναλωτη δεν θυμαμαι ακριβως πως λεγεται η υπηρεσια αυτη μολις εχεις κανει ενα χαμο στο κεντρο εξυπηρετησης και θα σε παρουν πισω να σου κανουν πιπες.......αν κατσω και γραψω τι εχω κερδισει απο οτε και cosmote με αυτο τον τροπο θα με κανεις θεο!!!αυτα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται τρέχει μια προσφορά από τον ΟΤΕ αυτή τη στιγμή :

 

Απεριόριστα σταθερα + 30 κινητά + 24αρι internet + ote tv full pack με δώρο εξοπλισμό και εγκατάσταση

 

€24,90 σταθερό + €10,95 τηλεόραση με 2 χρόνια συμβόλαιο για το σταθερό και ένα για τη τηλεόραση

 

Τηλ 210 6295102 (είναι από το τμήμα προσφορών του ΟΤΕ) .

Edited by Nrg
Link to comment
Share on other sites

η προσφορά που μας λες μήπως ισχύει μόνο για νέους συνδρομητές μέσω φορητότητας?? εγώ ας πούμε που είμαι ήδη στον ΟΤΕ και έχω πιο ακριβό συμβόλαιο θα μπορώ να το κάνω?
Link to comment
Share on other sites

η προσφορά που μας λες μήπως ισχύει μόνο για νέους συνδρομητές μέσω φορητότητας?? εγώ ας πούμε που είμαι ήδη στον ΟΤΕ και έχω πιο ακριβό συμβόλαιο θα μπορώ να το κάνω?

 

Είναι αυτό που σας είπα κι εγώ 1-2 σελίδες πίσω. Οι τιμές ισχύουν μόνο για φορητότητες. Για νέες συνδέσεις, το σταθερό είναι στα 29,9 και το οτε tv 21,9, σύνολο 51,8 :X:X

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Νέα υπηρεσία από τον οτε με δορυφορικό ίντερνετ δείτε εδώ http://www.e-pcmag.gr/news/internet-eos-22mbps-opou-ki-brisketai-spiti-sou-me-ti-nea-upiresia-ote-satellite-internet έχει και απεριόριστο ίντερνετ από της 12 το πρωί μέχρι της 6 το πρωί για πακέτα από 25gb και πάνω !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μπηκα με την υπηρεσια ote wifi απο εναν γνωστο μου που εχει vdsl 30mbs και εποιανα ταχυτητα γυρω στο 1mbs download και upload 1,62mbs !! μου εκανε εντυπωση το upload

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μολις σημερα ενεργοποιησα κι εγω την υπηρεσια και εχω κατεβασει στο android τηλεφωνο μου την εφαρμογη.Ηθελα να ρωτησω το εξης.Ανοιγω το WIFI,ενεργοποιω το GPS το οποιο κλειδωνει με δειχνει κανονικα στο χαρτη αλλα δεν μου βγαζει καθολου στο χαρτη.Μου τα βγαζει μονο αν ανοιξω το 3G.Μπορει να με βοηθησει καποιος ???
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση για καινούρια σύνδεση στον ΟΤΕ 24αρα γραμμή και έκλεισα ραντεβού με τους τεχνικούς για ενεργοποίηση σήμερα το πρωί. Όλα καλά μέχρι εδώ. Οι τεχνικοί ήρθαν κανονικά για την εγκατάσταση, αλλά δυστυχώς με πληροφόρησαν ότι δεν υπάρχουν θέσεις στο δίκτυο (περιοχή Ανω Πόλης - Θεσσαλονίκη) και μου είπαν να επισκεφθώ ένα OTE shop (όπου και έκανα την αίτηση) για να δω τι θα γίνει και πόσο γρήγορα θα μπορέσω να έχω σύνδεση. Στο κατάστημα με ενημέρωσαν ότι δεν προβλέπεται αναβάθμιση δικτύου στην περιοχή και ενδεχόμενη σύνδεση μπορεί να χρειαστει από έναν μέχρι 5 μήνες......

Μπορεί κάποιος να μου πει αν εχω εναλλακτικές σε αυτήν την περίπτωση και ποιες? Ευχαριστώ.

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω,στην περιοχη Νεοχωρι Πρεβεζας(6 χλμ. απο το κτιριο του ΟΤΕ!!).Οταν εκανα την αιτηση η κυρια ηθελε να μου πουλησει και οτε tv,και της λεω κατσε πρωτα να μου συνδεσετε το σταθερο και βλεπουμε...ε σαν να το ηξερα.δεν υπαρχουν θεσεις στο δικτυο αποφανθηκαν οι τεχνικοι...εδω και τρεις μηνες εχω μιλησει με ενα σωρο ''προισταμενους'' και ολοι με εχουν στο περιμενε...Εν τω μεταξυ οι δυο μου γειτονες εχουν κανονικα εδω και πεντε χρονια conn-x.Και εγω φυσικα συνεχιζω να σκαω μια ογδονταρα το μηνα στον οτε για σταθερο μαγαζιου και κινητο,ετσι για να γουσταρουμε...

Don't cry because it's over.Smile because it happened.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μια ερώτηση σχετικά με το ΟΤΕ double play. Επειδή είμαι παλιός πελάτης με σύνδεση conn-x 24Mbps αλλά όχι σε πρόγραμμα double play, μπορώ να ενεργοποιήσω την online προσφορά του double play;Ή η προσφορά για 25,90 το μήνα είναι μόνο για νέους πελάτες;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μια ερώτηση σχετικά με το ΟΤΕ double play. Επειδή είμαι παλιός πελάτης με σύνδεση conn-x 24Mbps αλλά όχι σε πρόγραμμα double play, μπορώ να ενεργοποιήσω την online προσφορά του double play;Ή η προσφορά για 25,90 το μήνα είναι μόνο για νέους πελάτες;

 

Αιτημα φορητοτητας γιατι αλλιως δεν χαμπαριαζουνε:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μια ερώτηση σχετικά με το ΟΤΕ double play. Επειδή είμαι παλιός πελάτης με σύνδεση conn-x 24Mbps αλλά όχι σε πρόγραμμα double play, μπορώ να ενεργοποιήσω την online προσφορά του double play;Ή η προσφορά για 25,90 το μήνα είναι μόνο για νέους πελάτες;

 

αφορά νέες γραμμές σωστά. Αλλά με μια φορητότοτητα σε άλλο δίκτυο θα σε καλεσουν για αντιπροσφορα οπότε καντο έτσι !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

αφορά νέες γραμμές σωστά. Αλλά με μια φορητότοτητα σε άλλο δίκτυο θα σε καλεσουν για αντιπροσφορα οπότε καντο έτσι !

 

Δηλαδή θα με καλέσουν σίγουρα προτού να εκτελέσουν την φορητότητα και πριν να με καλέσει ο νέος πάροχος για επιβεβαίωση;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις λάβουν το αίτημα της φορητότητας, θα σε καλέσουν.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα με καλέσουν σίγουρα προτού να εκτελέσουν την φορητότητα και πριν να με καλέσει ο νέος πάροχος για επιβεβαίωση;

 

Εαν και οταν σε καλεσουν απο τον ΟΤΕ, λογω της αιτησης φορητοτητας, ενημερωσε μας σε παρακαλω, επειδη θελω να κανω το ιδιο, με ενδιαφερει ο χρόνος αντίδραση και η αντιπροσφορά του ΟΤΕ (είμαι παλιός πελάτης στον ΟΤΕ με σύνδεση conn-x 24Mbps σε πρόγραμμα double play, και η μηνιαία επιβαρυνση ειναι 37,00 μηνιαίως). Μένω στον ΟΤΕ -αν και ακριβός- επειδή δεν είχα ποτέ προβλήματα και επειδή''κατεβάζω'' με ταχύτητες 1,4 Μb/s - 1,5Mb/s...ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μια ερώτηση σχετικά με το ΟΤΕ double play. Επειδή είμαι παλιός πελάτης με σύνδεση conn-x 24Mbps αλλά όχι σε πρόγραμμα double play, μπορώ να ενεργοποιήσω την online προσφορά του double play;Ή η προσφορά για 25,90 το μήνα είναι μόνο για νέους πελάτες;

 

Με τα ίδια χρίματα 25 ευρώ σου δείνουν στη φορθνετ το double play και έχεις 12 ώρες δωρεάν από σταθερό σε κινητά

Link to comment
Share on other sites

Με τα ίδια χρίματα 25 ευρώ σου δείνουν στη φορθνετ το double play και έχεις 12 ώρες δωρεάν από σταθερό σε κινητά

 

Ναι το ξέρω τα έχω δει και τα δυο, αλλά επειδή είμαι χρόνια στον ΟΤΕ και δεν γνωρίζω αν θα έχω τίποτα προβλήματα στην Forthnet για αυτό το σκέφτομαι αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αίτηση φορητότητας στη forthnet και θα λάβεις προσφορά από τον ΟΤΕ για να παραμείνεις.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω Νοβα και εχω θεμα τοσο καιρο με τη τηλεοραση τους και με ιντερνετ τους και σκεφτομαι να βαλω οτε full pack γενικα δουλευει καλα η τηλεοραση και το νετ τους η βγαζει προβληματα ?
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω Νοβα και εχω θεμα τοσο καιρο με τη τηλεοραση τους και με ιντερνετ τους και σκεφτομαι να βαλω οτε full pack γενικα δουλευει καλα η τηλεοραση και το νετ τους η βγαζει προβληματα ?

 

απο οσο ξερω το ιντερνετ του οτε ειναι αρκετα καλο σε συγκριση με αλλα δικτυα γενικα μιλαω, απο εκει και μετα ειναι θεμα περιοχης τα προβληματα και το ποση ταχυτητα ποιανεις απο την αποσταση που εχει το σπιτι σου απο το αστικο κεντρο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε τι ρουτερ δινει ο οτε για vdsl γραμμες ?

 

Αυτα δινει. Αν και προσωπικα σε οσες vdsl λειτουργω, πεφτω παντα στο Speedport W 724.

 

Και μια πληροφορια πανω στο συγκεκριμενο modem, (φανταζομαι ισως και στα αλλα) ως επι το πλειστον δεν μπορεις να μπεις στο interface, λογω κολληματος του DNS του, γιατι χτυπαει πανω στη διευθυνση speedport.ip. To προβλημα λυνεται με το να πειραξουμε το host file του υπολογιστη και να κανουμε μια νεα εγγραφη τη διευθυνση του modem και το ονομα του. Δηλαδη 192.168.ΧΧΧ.ΧΧΧ και speedport.ip

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα έκανα ανανέωση μόνο που έβαλα και ΟΤΕ tv full pack, έως 24, κινητά 6 ώρες και σταθερά υπεραστικα δωρεάν στα 55 ευρώ, καλά είναι;
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Με αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρεία θα γλίτωνες αρκετά.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...