Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομιζω να δεσμευεται απο την ΕΕΤΤ για αντιπροσφορα οταν ο πελατης απειλει με φορητοτητα.Τα αντιστοιχα τμηματα forthnet και wind μολις ακουν φορητοτητα κανουν αμεσως καλυτερες προσφορες που ειναι εκτος καταλογου.Κατι αντιστοιχο θα μπορουσε να κανει και ΟΤΕ.

 

@JOHNMEGARYTHMOS,εξαρταται τι τηλεφωνο επικοινωνιας εχεις δωσει στον ΟΤΕ και οχι τι τηλεφωνο θα δωσεις στη Forthnet.Συνηθως ο ΟΤΕ επειδη οι παλιοι συνδρομητες δεν εχουν δωσει τηλεφωνο επικοινωνιας κινητο,καλει μονο στη σταθερη γραμμη.Πριν κανεις,αιτηση φορητοτητας,μπορεις να δωσεις το κινητο σου στον ΟΤΕ να το βαλουν στα στοιχεια πελατη,και αν και αυτο δεν πιασει,μπορεις να παρεις εσυ μετα απο 1-2 μερες που εχεις κανει αιτηση φορητοτητας και να ζητησεις το τμημα αντιπροσφορων/καταργησης,αν δεν σε συνδεουν αμεσως,πες πως εκκρεμει κατι και επεμεινε ή δωσε κινητο να σε καλεσουν αυτοι.Οταν μιλησεις,με αυτο το τμημα,το πιο πιθανο ειναι να σου δωσουν αμεσως αντιπροσφορα,αν οχι,μπορεις να ισχυριστεις πως σε ειχαν καλεσει αυτοι και μιλησαν με το πατερα σου,για αυτο τους πηρες εσυ.Φυσικα,παιζει και το ενδεχομενο να καλεσουν αυτοι στο σταθερο,και αν ειναι ο πατερας σου εκει,να τους δωσει το κινητο σου.

 

 

Για να καταταλαβεις αν ο οτε αποδεσμευτεί απο την εεττ, οι υπολοιπες εταιρειες απλα θα εξαφανιστούν απο τον χαρτη τηε αγορας

Link to comment
Share on other sites

Αντιπροσφορές δεν μπορεί να κανει ο οτε γιατι δεσμευετε απο την εεττ, δεν εχει δική του τιμολογιακή πολιτική το καθε τι πρέπει να εγκριθεί απο την εεττ, δεν φταίει λοιπον το τμημα πωλήσεων

 

Σε κάθε επικοινωνία με τον ΟΤΕ εάν καταφέρεις να μιλήσεις σωστά και σοβαρά, προκύπτει το "μήνυμα" αυτό.

Το θέμα είναι εάν αληθεύει και δεν γίνεται ακόμα ένα τέχνασμα επικοινωνίας από τον ΟΤΕ δια μέσου των υπαλλήλων εξυπηρέτησης.

Αφού ούτως ή άλλως η δεξαμενή των μη ενημερωμένων πελατών είναι ακόμα τεράστια...ας δίνουμε καλές προσφορές στους λίγους ενημερωμένους !!

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Για να καταταλαβεις αν ο οτε αποδεσμευτεί απο την εεττ, οι υπολοιπες εταιρειες απλα θα εξαφανιστούν απο τον χαρτη τηε αγορας

 

Αυτο ισχυει,αλλα για χαρη του ανταγωνισμου δεν μπορει να γινει αυτο.Ασε που εδω που τα λεμε,αν δεν υπηρχαν οι εναλλακτικοι παροχοι θα πληρωναμε 200ευρω στον οτε για τηλεφωνο και ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να δεσμευεται απο την ΕΕΤΤ για αντιπροσφορα οταν ο πελατης απειλει με φορητοτητα.Τα αντιστοιχα τμηματα forthnet και wind μολις ακουν φορητοτητα κανουν αμεσως καλυτερες προσφορες που ειναι εκτος καταλογου.Κατι αντιστοιχο θα μπορουσε να κανει και ΟΤΕ.

 

@JOHNMEGARYTHMOS,εξαρταται τι τηλεφωνο επικοινωνιας εχεις δωσει στον ΟΤΕ και οχι τι τηλεφωνο θα δωσεις στη Forthnet.Συνηθως ο ΟΤΕ επειδη οι παλιοι συνδρομητες δεν εχουν δωσει τηλεφωνο επικοινωνιας κινητο,καλει μονο στη σταθερη γραμμη.Πριν κανεις,αιτηση φορητοτητας,μπορεις να δωσεις το κινητο σου στον ΟΤΕ να το βαλουν στα στοιχεια πελατη,και αν και αυτο δεν πιασει,μπορεις να παρεις εσυ μετα απο 1-2 μερες που εχεις κανει αιτηση φορητοτητας και να ζητησεις το τμημα αντιπροσφορων/καταργησης,αν δεν σε συνδεουν αμεσως,πες πως εκκρεμει κατι και επεμεινε ή δωσε κινητο να σε καλεσουν αυτοι.Οταν μιλησεις,με αυτο το τμημα,το πιο πιθανο ειναι να σου δωσουν αμεσως αντιπροσφορα,αν οχι,μπορεις να ισχυριστεις πως σε ειχαν καλεσει αυτοι και μιλησαν με το πατερα σου,για αυτο τους πηρες εσυ.Φυσικα,παιζει και το ενδεχομενο να καλεσουν αυτοι στο σταθερο,και αν ειναι ο πατερας σου εκει,να τους δωσει το κινητο σου.

 

αρα να μην το κανω λετε; δεν θα εχω καποια μειωση;. τι να πω .. ηθελα να βαλω κατι οικονομικο αλλα απο οτι φαινεται θα ανανεωσω το συμβολαιο μου να δινω λιγοτερα απο αυτα!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

αρα να μην το κανω λετε; δεν θα εχω καποια μειωση;. τι να πω .. ηθελα να βαλω κατι οικονομικο αλλα απο οτι φαινεται θα ανανεωσω το συμβολαιο μου να δινω λιγοτερα απο αυτα!

 

Για μενα η καλυτερη λυση ειναι ο ΟΤΕ αν και ακριβοτερος ειναι εγγυηση τωρα αν καταφερης και σου κανουνε καμια καλη προσφορα θα εισαι αρχοντας μιας και αυτος εχει τον πρωτο λογο για το ιντερνετ παντου και επισης βλεπω οτι εχει βελτιωθει αρκετα το τεχνικο τμημα τους απο παλια. με μια αιτηση φορητοτητας θα σε παρουνε για αντιπροσφορα και πες τους οτι εχεις και καλυτερη απο αλλη εταιρεια και αρχισε τους τα παζαρια. Δεν θα χασης σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

αρα να μην το κανω λετε; δεν θα εχω καποια μειωση;. τι να πω .. ηθελα να βαλω κατι οικονομικο αλλα απο οτι φαινεται θα ανανεωσω το συμβολαιο μου να δινω λιγοτερα απο αυτα!

 

Εγω θα ελεγα να το κανεις,δεν εχεις τιποτα να χασεις...Ετσι και αλλιως και η φορητοτητα να γινει,εχεις το δικαιωμα της αντιστροφης-φορητοτητας,δλδ να γυρισεις στον οτε,μεσα σε 14μερες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ελεγα να το κανεις,δεν εχεις τιποτα να χασεις...Ετσι και αλλιως και η φορητοτητα να γινει,εχεις το δικαιωμα της αντιστροφης-φορητοτητας,δλδ να γυρισεις στον οτε,μεσα σε 14μερες.

 

καλησπερα λεω να το κανω , εξαλλου μου ειπανε οτι θελει 20 μερες για να ενεργοποιηθει, την πρωτη εβδομαδα πιστευω οτι θα παρουνε τηλεφωνο και μετα ζηταω ακυρωση του αιτηματος φορητοτητας.. επειδη το κοστος ενεργοποιησης στην forthnet ειναι 99 ευρω για ενεργοποιηση λογω του πιατου και μιας εκπτωσης που εχουνε , ελπιζω να μην με χρεωσουνε και γινει πιο γρηγορα το αιτημα φορητοτητας απο τις 20 μερες. Το δυσκολο ειναι οτι εγω θα λειπω και δεν θα μπορω να μιλησω στο τηλεφωνο οποτε κατι πρεπει να κανω να βαλω το κινητο ως τηλεφωνο επικοινωνιας για μπορω να μιλησω ; . αλλα η γραμμη ειναι στο ονομα της μανας μου δεν θα υπαρξει προβλημα;. αμα μιλησω εγω με τον οτε και πω οκ; για την αντιπροσφορα που πιθανον να μου δωσουνε;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα λεω να το κανω , εξαλλου μου ειπανε οτι θελει 20 μερες για να ενεργοποιηθει, την πρωτη εβδομαδα πιστευω οτι θα παρουνε τηλεφωνο και μετα ζηταω ακυρωση του αιτηματος φορητοτητας.. επειδη το κοστος ενεργοποιησης στην forthnet ειναι 99 ευρω για ενεργοποιηση λογω του πιατου και μιας εκπτωσης που εχουνε , ελπιζω να μην με χρεωσουνε και γινει πιο γρηγορα το αιτημα φορητοτητας απο τις 20 μερες. Το δυσκολο ειναι οτι εγω θα λειπω και δεν θα μπορω να μιλησω στο τηλεφωνο οποτε κατι πρεπει να κανω να βαλω το κινητο ως τηλεφωνο επικοινωνιας για μπορω να μιλησω ; . αλλα η γραμμη ειναι στο ονομα της μανας μου δεν θα υπαρξει προβλημα;. αμα μιλησω εγω με τον οτε και πω οκ; για την αντιπροσφορα που πιθανον να μου δωσουνε;.

 

Εμενα προσωπικα ο Οτε επικοινωνησε την επομενη μερα που υπεγραψα με την αλλη εταιρια.Τωρα δεν ξερω τι παιζει με το δορυφορικο ιντερνετ γιατι δεν εχει χρειαστει να βαλω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω 24αρα ADSL και έχω κλειδώσει εδώ και αρκετά χρόνια στα 13 με 14 Mbps. Χρησιμοποιώ το τελευταίο modem του ΟΤΕ αυτό της ZTE. Μένω σε ένα σπίτι περίπου 130 τμ. Το router το έχω σχεδόν στο κέντρο του σπιτιού, αλλά όταν πηγαίνω στα παραδίπλα δωμάτια το σήμα πέφτει δραματικά και η μέγιστη ταχύτητα που πιάνω δεν υπερβαίνει τα 4 Mbps με αποτέλεσμα ούτε καλά καλά κλήση στο skype να μην μπορώ να κάνω ή έχω κάποια προβλήματα στις voip κλήσεις μου. Έχω διαβάσει οτι δεν αξίζει να βάλω repeater έχοντας ως router αυτό του ΟΤΕ. Ποια συνδυαστική λύση μου προτείνετε ??? Δηλαδή να αλλάξω wifi router και αν ναι πιο να πάρω με max τα 80-90 ευρώ αλλά με προυπόθεση να πιάνω φουλ σήμα σε όλο το σπίτι ή να πάρω ένα πιο φθηνό router κοντά στα 30 ευρώ, και αν ναι πιο, και να πάρω και 2 repeater με 30 ευρώ το καθένα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω 24αρα ADSL και έχω κλειδώσει εδώ και αρκετά χρόνια στα 13 με 14 Mbps. Χρησιμοποιώ το τελευταίο modem του ΟΤΕ αυτό της ZTE. Μένω σε ένα σπίτι περίπου 130 τμ. Το router το έχω σχεδόν στο κέντρο του σπιτιού, αλλά όταν πηγαίνω στα παραδίπλα δωμάτια το σήμα πέφτει δραματικά και η μέγιστη ταχύτητα που πιάνω δεν υπερβαίνει τα 4 Mbps με αποτέλεσμα ούτε καλά καλά κλήση στο skype να μην μπορώ να κάνω ή έχω κάποια προβλήματα στις voip κλήσεις μου. Έχω διαβάσει οτι δεν αξίζει να βάλω repeater έχοντας ως router αυτό του ΟΤΕ. Ποια συνδυαστική λύση μου προτείνετε ??? Δηλαδή να αλλάξω wifi router και αν ναι πιο να πάρω με max τα 80-90 ευρώ αλλά με προυπόθεση να πιάνω φουλ σήμα σε όλο το σπίτι ή να πάρω ένα πιο φθηνό router κοντά στα 30 ευρώ, και αν ναι πιο, και να πάρω και 2 repeater με 30 ευρώ το καθένα.

 

οχι δεν σου προτεινω να παρεις αλλο ρουτερ κρατα αυτο που ηδη εχεις . Θα σου προτεινω access point με ethernet 300mbs να βαλεις διπλα στο ρουτερ σου, εχει μεγαλυτερη εμβελεια σηματος , και πανω και κατω σε οροφους ειναι πολυ δυνατο το σημα και κανει πολυ καλη δουλεια , αυτο που εχω εγω ειναι της tenda το μοντελο n30 το ειχα παρει σε προσφορα στην cosmodata στην ομονοια, το βρηκα αυτο εδω εχω http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Tenda-N30-wireless-Lite-N-300Mbps-router-DSL-broadband-N-router-WIFI-access-point/935869553.html ειναι τουμπανο στην εμβελεια και δεν το πιστευα , λεει οτι το παιρνουνε για μεγαλους χωρους οπως σε ξενοδοχεια , δεν κολλαει οπως τα αλλα που θελουνε συνεχεια restart , αν μπαινουνε πολλοι ισως κολλησει αλλα γενικα δουλευει αψογα και εχει σημα στο υπογειο και στον πρωτο οροφο , ενω στο ισογειο το εχω , στο προτεινω 100% να το παρεις !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιο ρουτερακι δινει ο οτε με το ευρυζωνικο οτε tv?

 

θα το χρησιμοποιησω αναγκαστικα αφου χρειαζεται θυρα stb κ φοβαμαι μηπως ειναι καμια μουφα κ εχω θεματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε την Παρασκευη το πρωι ο τεχνικος να ενεργοποιησει τη γραμμη (καθως ηρθα απο Forthnet),εβαλε και το ρουτερ και ειπε στην αδερφη μου που ηταν σπιτι οτι σε καμια ωρα θα χει Ιντερνετ.Απο τοτε ομως και μεχρι σημερα το φωτακι στο router ειναι κοκκινο και δεν μπορει να μπει στο Ιντερνετ.Πηρε τηλ στο 13888 και στο Γερμανο της περιοχης και ενω της ειπαν πως σε καμια ωρα θα μπορω να μπει,ακομα τιποτα.Εκανε κατι λαθος η αδερφη μου ή φταει ο ΟΤΕ?Τηλεφωνο εχω κανονικα.Εχω το πακετο απεριοριστο τηλεφωνο,24αρι Ιντερνετ και φουλ πακ OTE TV με πιατο.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε την Παρασκευη το πρωι ο τεχνικος να ενεργοποιησει τη γραμμη (καθως ηρθα απο Forthnet),εβαλε και το ρουτερ και ειπε στην αδερφη μου που ηταν σπιτι οτι σε καμια ωρα θα χει Ιντερνετ.Απο τοτε ομως και μεχρι σημερα το φωτακι στο router ειναι κοκκινο και δεν μπορει να μπει στο Ιντερνετ.Πηρε τηλ στο 13888 και στο Γερμανο της περιοχης και ενω της ειπαν πως σε καμια ωρα θα μπορω να μπει,ακομα τιποτα.Εκανε κατι λαθος η αδερφη μου ή φταει ο ΟΤΕ?Τηλεφωνο εχω κανονικα.Εχω το πακετο απεριοριστο τηλεφωνο,24αρι Ιντερνετ και φουλ πακ OTE TV με πιατο.

 

Aν επιτρέπεται, από φόρθνετ γιατί έφυγες; Μόνο για το ΟΤΕ TV ή είχες τίποτα προβληματα;

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε την Παρασκευη το πρωι ο τεχνικος να ενεργοποιησει τη γραμμη (καθως ηρθα απο Forthnet),εβαλε και το ρουτερ και ειπε στην αδερφη μου που ηταν σπιτι οτι σε καμια ωρα θα χει Ιντερνετ.Απο τοτε ομως και μεχρι σημερα το φωτακι στο router ειναι κοκκινο και δεν μπορει να μπει στο Ιντερνετ.Πηρε τηλ στο 13888 και στο Γερμανο της περιοχης και ενω της ειπαν πως σε καμια ωρα θα μπορω να μπει,ακομα τιποτα.Εκανε κατι λαθος η αδερφη μου ή φταει ο ΟΤΕ?Τηλεφωνο εχω κανονικα.Εχω το πακετο απεριοριστο τηλεφωνο,24αρι Ιντερνετ και φουλ πακ OTE TV με πιατο.

Κάτι έχει γίνει λάθος

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει γίνει λάθος

 

πατα το reset πατημενο με μια καρφιτσα για 5 δευτερολεπτα μεχρι να σβησει και να ξανα αναψει μετα θα περασει μονο τους κωδικους και πιστευω να συνχρονισει..μονο που θα πρεπει να αλλαξεις το ονομα του wifi ρουτερ σου ! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Aν επιτρέπεται, από φόρθνετ γιατί έφυγες; Μόνο για το ΟΤΕ TV ή είχες τίποτα προβληματα;

 

Απολυτα ικανοποιημενος με το Ιντερνετ για 3 χρονια,απλα για 18 Ευρω παραπανω,μου εδινε πολλα περισσοτερα ο ΟΤΕ.Και ειδικα απο θεμα TV το περιεχομενο του (αθλητικα) δεν συγκρινονται με της Nova.

 

EDIT 21/10 Τελικα το ρουτερ ηθελε ενα reset γιατι δεν ειχαν περαστει σωστα οι ρυθμισεις.Ολα οκ τωρα.Ευχαριστω οσους απαντησαν.

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνω αίτηση στον ΟΤΕ από Cyta που ειμαι τωρα στη συνέχεια μέχρι ποτέ μπορω να κάνω ακύρωση της φορητότητας ώστε να μου κάνουν αν γίνεται καλύτερη προσφορα ;Βασικά ειναι όπως την κινητή ;υπάρχει περίπτωση να μου κάνουν καλύτερη προσφορα λόγω ακύρωσης φορητότητας ;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Είμαι χρήστης του Double Play Economy από 11 Αυγ. 14 το οποίο τότε διαφήμιζαν στα 25,9€/μήνα. Ο πρώτος λογαριασμός μου ήρθε στα 68€ χωρίς να έχω δει τι αφορά αφού τον έστειλαν σε λάθος διεύθυνση. Ενεργοποίησα τον e-λογαριασμό για να τον έχω σε pdf στο email μου. Ο δεύτερος μου ήρθε στα 77,33!!! και αφορά τα παρακάτω:

 

Χρέωση παγίων 58,87€

Αναλογικό πάγιο ΟΤΕ Double Play 24 Economy - ADSL [18/08/14-15/10/14] 11,55€

Αναλογικό πάγιο ΟΤΕ Double Play 24 Economy - OnDSL HOME [18/08/14-15/10/14] 5,21€

ΟΤΕ Double Play 24 Economy [16/10/14-15/12/14] 42,11€

 

Λοιπές χρεώσεις 4€

Aναγνώριση κλήσης 3,5€

Εκτός δικτύου 0,5€

 

Σύνολο 62,87€

+ΦΠΑ 23% 14,46€

 

Πληρωτέο 77,33€

 

Και ρωτάω:

 

1) Στα 25,9 ευρώ δεν συμπεριλαμβάνεται το adsl?? Τι σόι double play είναι αυτό?

 

2) Μπορεί να μου πει κάποιος πόσο είναι το τέλος σύνδεσης και αν πληρώνεις τίποτα άλλο κερατιάτικο για να δω που πήγαν τα πρώτα 68€?

 

3) To OnDSL Home τι διαφορά έχει από το ADSL ??

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι χρήστης του Double Play Economy από 11 Αυγ. 14 το οποίο τότε διαφήμιζαν στα 25,9€/μήνα. Ο πρώτος λογαριασμός μου ήρθε στα 68€ χωρίς να έχω δει τι αφορά αφού τον έστειλαν σε λάθος διεύθυνση. Ενεργοποίησα τον e-λογαριασμό για να τον έχω σε pdf στο email μου. Ο δεύτερος μου ήρθε στα 77,33!!! και αφορά τα παρακάτω:

 

 

 

Πληρωτέο 77,33€

 

Και ρωτάω:

 

1) Στα 25,9 ευρώ δεν συμπεριλαμβάνεται το adsl?? Τι σόι double play είναι αυτό?

 

2) Μπορεί να μου πει κάποιος πόσο είναι το τέλος σύνδεσης και αν πληρώνεις τίποτα άλλο κερατιάτικο για να δω που πήγαν τα πρώτα 68€?

 

3) To OnDSL Home τι διαφορά έχει από το ADSL ??

 

 

ζητα να μπεις στο νεο economy προγραμμα double play 24 με τα 30,90 ευρω για 18 μηνες για να γλυτωσεις την αναγνωριση που ειναι δωρεαν ! εσυ τι παροχες εχεις σε αυτο το προγραμμα ; το νεο προγραμμα ειναι 250 λεπτα αστικα υπεραστικα και 30 λεπτα προς κινητα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

210 σταθερά + 30 κινητά αλλά δεν τα μιλάω, το έχω πιο πολύ για το ιντερνετ.

 

με χρεώνουν εξτρά το ιντερνετ ή μου φαίνεται; γενικά δεν βγάζω άκρη ...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

210 σταθερά + 30 κινητά αλλά δεν τα μιλάω, το έχω πιο πολύ για το ιντερνετ.

 

με χρεώνουν εξτρά το ιντερνετ ή μου φαίνεται; γενικά δεν βγάζω άκρη ...

 

πολυ καλη η προσφορα σου μαλλον θα μπορουσα να την ειχα βαλει και εγω τοτε αλλα δεν το ηξερα για 12μηνες ειναι το προγραμμα σου ; ή για 18 μηνες; και μετα την ληξη του συμβολαιου ανεβαινει κατα 2 ευρω το παγιο ή οχι; .

εμενα στο προγραμμα που ειμαι που ανανεωσα στα 30,90 μαζι με την αναγνωριση λεει οτι για 18 μηνες ειναι τοσο και μετα θα ειναι 2 ευρω πανω δηλαδη 32,90 ευρω... αλλα ημουνα στο απεριοριστικο και 2 ωρες κινητα κ 4mbs και πληρωνα το δευτερο εξαμηνο 38,90 ευρω μαζι με την αναγνωριση ενω τωρα εχω εως 24mbs ιντερνετ και ποιανω 10-11mbs και μου ειχανε πει στο οτε οτι θα πιανω 7-8 mbs και τελικα εποιανα παραπανω δεν το πιστευα διοτι ειμαι πολυ μακρυα απο το κεντρο .. και λεω πως τοσο καιρο δεν ειχα βαλει την 24 .. αλλα κοιταγα το απεριοριστο και γενικα το τηλεφωνο και οχι την ταχυτητα του ιντερνετ για αυτο αλλα εχουμε και τα κινητα οποτε δεν μου εκοβε τοτε να το ειχα βαλει απο πριν το ιντερνετ εως 24 ! οσο για το προγραμμα σου που γραφεις δεν μπορω να καταλαβω γιατι στο ξεχωριζουνε ετσι .. παρε το 13888 και ρωτα να σου πουνε τι παιζει.. παντως στην θεση θα εβαζα μηναιο λογαιρασμο και θα πληρωνα λιγα λιγα λεφτα. και οχι 2μηνο που ερχεται μεγαλο ποσο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπον παιδια στις 14/10 με πηραν τηλεφωνο απο το ΟΤΕ για μια προσφορα τριπλ πλει και την δεχτηκα...στις 16/10 ηρθε ο κουριερ υπεγραψα τα χαρτια κ ολα οκ.

Παιρνω τηλ τη παρασκευη να δω τι γινετε με την αιτηση και μου λεει μια κοπελα οτι δεν παραλαβαμε τα εγγραφα και οτι πρεπει να τα ξαναστειλω.

Μιλαω με εναν αλλον και μου λεει οτι παραλαβαμε τα εγγραφα στις 22/10 αλλα δεν εχει ξεκινησει η διαδικασια ακομα μαλλον λογο φορτου εργασιας.

Σημερα παιρνω τηλεφωνο τη κοπελα που μου εκανε την προσφορα και πριν της πω οτιδηποτε μου λεει ''σας ειχα παρει 3-4 φορες κ εγω για να δω αν ηρθε ο κουριερ'' @@ρια με πηρε...μια αλλη κοπελα ειχε παρει και με ειχε ρωτησει αν οντος παρελαβα.

Της λεω αυτα που ειπαν οι αλλοι δυο υπαλληλοι και μου λεει για να μη σας κραταω στη γραμμη θα κοιταξω στο συστημα και θα σας παρω σε λιγο...ακομα με παιρνει.

υπαρχει κατι που μπορω να κανω εγω για να βγαλω μια ακρη με το κ@λοχανειο τους?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια στις 14/10 με πηραν τηλεφωνο απο το ΟΤΕ για μια προσφορα τριπλ πλει και την δεχτηκα...στις 16/10 ηρθε ο κουριερ υπεγραψα τα χαρτια κ ολα οκ.

 

Παιρνω τηλ τη παρασκευη να δω τι γινετε με την αιτηση και μου λεει μια κοπελα οτι δεν παραλαβαμε τα εγγραφα και οτι πρεπει να τα ξαναστειλω.

 

Μιλαω με εναν αλλον και μου λεει οτι παραλαβαμε τα εγγραφα στις 22/10 αλλα δεν εχει ξεκινησει η διαδικασια ακομα μαλλον λογο φορτου εργασιας.

 

Σημερα παιρνω τηλεφωνο τη κοπελα που μου εκανε την προσφορα και πριν της πω οτιδηποτε μου λεει ''σας ειχα παρει 3-4 φορες κ εγω για να δω αν ηρθε ο κουριερ'' @@ρια με πηρε...μια αλλη κοπελα ειχε παρει και με ειχε ρωτησει αν οντος παρελαβα.

 

Της λεω αυτα που ειπαν οι αλλοι δυο υπαλληλοι και μου λεει για να μη σας κραταω στη γραμμη θα κοιταξω στο συστημα και θα σας παρω σε λιγο...ακομα με παιρνει.

 

υπαρχει κατι που μπορω να κανω εγω για να βγαλω μια ακρη με το κ@λοχανειο τους?

 

 

Μπορείς να μας πεις ποια είναι η προσφορά και από που ακριβώς σε πήραν τηλέφωνο ;;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια στις 14/10 με πηραν τηλεφωνο απο το ΟΤΕ για μια προσφορα τριπλ πλει και την δεχτηκα...στις 16/10 ηρθε ο κουριερ υπεγραψα τα χαρτια κ ολα οκ.

Παιρνω τηλ τη παρασκευη να δω τι γινετε με την αιτηση και μου λεει μια κοπελα οτι δεν παραλαβαμε τα εγγραφα και οτι πρεπει να τα ξαναστειλω.

Μιλαω με εναν αλλον και μου λεει οτι παραλαβαμε τα εγγραφα στις 22/10 αλλα δεν εχει ξεκινησει η διαδικασια ακομα μαλλον λογο φορτου εργασιας.

Σημερα παιρνω τηλεφωνο τη κοπελα που μου εκανε την προσφορα και πριν της πω οτιδηποτε μου λεει ''σας ειχα παρει 3-4 φορες κ εγω για να δω αν ηρθε ο κουριερ'' @@ρια με πηρε...μια αλλη κοπελα ειχε παρει και με ειχε ρωτησει αν οντος παρελαβα.

Της λεω αυτα που ειπαν οι αλλοι δυο υπαλληλοι και μου λεει για να μη σας κραταω στη γραμμη θα κοιταξω στο συστημα και θα σας παρω σε λιγο...ακομα με παιρνει.

υπαρχει κατι που μπορω να κανω εγω για να βγαλω μια ακρη με το κ@λοχανειο τους?

 

φίλε μου έτσι καπος είχα μία περιπέτεια μαζί τους και εγώ, μου είπαν ευθέα να πάω να γράψω το παράπονο μου γραπτά σε ένα κατάστημα του οτε, που το έκανα και δεν μου απάντησαν ποτέ(2 μήνες κάνανε για να μου ολοκληρώσουν την μεταφορά στην προσφορά τους)η μόνη απάντηση έγινε μέσα από το επίσημο φεισμπουκ του οτε, είναι η χειρότερη εταιρία που είχα ποτέ και έχω αλλάξει 3 (μόνο ακόμη στην wind δεν έχω πάει), δεν θα βρεις άκρη ,μόνο όταν αυτή θέλουν τότε θα σου ρυθμίσουν την προσφορά τότε θα ολοκληρωθεί. Είναι δημόσιοι υπάλληλοι και συμπεριφέρονται έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...