Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νέο ΖΤΕ και πάλι...στο γραφείο αυτή την φορά...:O

 

και ξανά μανά...σπίτι τώρα...(το τελευταίο τα'παιξε μπαμ μπαμ...ούτε 3 μήνες...):p

Link to comment
Share on other sites

και ξανά μανά...σπίτι τώρα...(το τελευταίο τα'παιξε μπαμ μπαμ...ούτε 3 μήνες...):p

 

τι σου ανατινακτηκε το ρουτερ; ελεος! πλακα μου κανετε; γινονται τετοια; ναι να κολλησει να μην εκπεμπει wifi μου εχει τυχει και εμενα το zte ενω λεει οτι εκπεμπει αλλα ποτε δεν μου εχει τυχει να μην δουλευει με καλωδιο. Δεν εχεις καποιο παλιο ρουτερ να βαλεις μεχρι να σου δωσει ο οτε το νεο ρουτερ;. Παιδια αμα κανω ανανεωση συμβολαιου δικαιουμε νεο ρουτερ το ξερω ειναι το ιδιο με αυτο που εχω το zte δεν δινουνε καποια αλλη μαρκα;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

είναι έως 30 αν παίρνεις από το κέντρο. 30 αν παίρνεις από καμπινα. νομικώς απαγορεύεται να δώσουν ακόμα από καμπινα. οποτε λογικά από το κέντρο (εκτος αν παράνομα ενεργοποιούν καμπίνες κάτι που δεν ξέρω). το πιθανότερο είναι να είσαι νταν 30 (συγκεκριμένα 29.999) αλλα υπάρχουν αρκετές περιπτώσεις που δεν συμβαίνει αυτό.

 

Που είδες το όνειρο ότι απαγορεύεται να δίνουν από καμπίνα;;;;;

Link to comment
Share on other sites

νομικά απαγορεύεται.το θέμα της καμπίνας ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ έχει παγώσει διοτι ο οτε δεν θέλει να παραχωρήσει πόρτες τής καμπίνας σε παρόχους με την λογική εγώ το πλήρωσα δικό μου είναι εγώ θα δίνω vdsl , και οι παροχοι λένε αυτός είναι αθέμιτος ανταγωνισμός εσύ διαχειρίζεσαι το δίκτυο ,εμείς δεν έχουμε πρόσβαση σε αυτο οποτε αναγκαστικά θα μας δόσεις. μέχρι να λυθεί αυτό νομικώς απαγορεύεται να δίνει από καμπίνα, ασχετα αν δινει , για αυτό το λόγω και όλοι οι παροχοι δίνουν vdsl μονο από τα κέντρα που τους έχει παραχωρηθεί το κλασικό δωματιάκι με τα dslam :P Edited by alex21

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με την 24αρα δωρεάν υπεραςτικα και 30' σταθερά στα 24.90 έληξε χθες για ενημέρωση όσων ενδιαφερονταν

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

τι σου ανατινακτηκε το ρουτερ; ελεος! πλακα μου κανετε; γινονται τετοια; ναι να κολλησει να μην εκπεμπει wifi μου εχει τυχει και εμενα το zte ενω λεει οτι εκπεμπει αλλα ποτε δεν μου εχει τυχει να μην δουλευει με καλωδιο. Δεν εχεις καποιο παλιο ρουτερ να βαλεις μεχρι να σου δωσει ο οτε το νεο ρουτερ;. Παιδια αμα κανω ανανεωση συμβολαιου δικαιουμε νεο ρουτερ το ξερω ειναι το ιδιο με αυτο που εχω το zte δεν δινουνε καποια αλλη μαρκα;.

 

δεν είπα βρε ότι ανατινάχτηκε...:lol: ότι "τα΄παιξε" μπαμ μπαμ, σημαίνει χάλασε σχετικά γρήγορα...και το wifi κόλησε πάλι και η σύνδεση στο ethernet έκανε αρκετές αποσυνδέσεις.:)

πήρα άλλο ήδη σήμερα το πρωί...;)

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με την 24αρα δωρεάν υπεραςτικα και 30' σταθερά στα 24.90 έληξε χθες για ενημέρωση όσων ενδιαφερονταν

 

αυτή η προσφορά είχε να κάνει με αγορά του προγράμματος μέσω ίντερνετ για αγορά νέα σύνδεσης τηλεφώνου ;. Διότι έχουνε βγει προγράμματα στον οτε για αγορές μέσω ίντερνετ με 24μήνες συμβόλαιο με αρκετή καλύτερη τιμή από ότι στα προγράμματα που είναι για όσους έχουνε ήδη ίντερνετ και μπορούν να επιλέξουν τα προγράμματα για 18μήνες . Μακάρι να μπορούσαμε να πάρουμε το πρόγραμμα για 24μήνες με την χρέωση που δίνει στους ήδη υπάρχοντες συνδρομητές , με την πιο οικονομική τιμή στο 13888 μου είπανε ότι δεν γίνεται και αφορά μόνο νέους συνδρομητές.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό thread, αλλά έχω ένα πρόβλημα. Έχω 30άρα VDSL connx και σήμερα προσπαθώ να μπω στο router, για να αλλαξω κάποιες ρυθμίσεις. Πληκτρολογώ την κλασσική ip address όμως δεν μπαίνει. Παίρνω το κλασσικό "Server not found" σαν μήνυμα. Το router είναι speedport W 724V Type Ci. Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό thread, αλλά έχω ένα πρόβλημα. Έχω 30άρα VDSL connx και σήμερα προσπαθώ να μπω στο router, για να αλλαξω κάποιες ρυθμίσεις. Πληκτρολογώ την κλασσική ip address όμως δεν μπαίνει. Παίρνω το κλασσικό "Server not found" σαν μήνυμα. Το router είναι speedport W 724V Type Ci. Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ

 

την διεύθυνση ιπ δεν την γράφει κάτω από το σουτέρ σου ; για δες μηνπως είναι διαφορετική από αυτή που βάζεις εσυ ! Αν πάλι δεν μπαίνει τότε ίσως θα χρειαστείς να μπεις στις ρυθμίσεις του ίντερνετ του υπολογιστή σου και μετά ιδιότητες και να αλλάξεις από το ipv4 πατώντας πάλι ιδιότητες από αυτόματη απόδοση ιπ σε χειροκίνητη βαλε εκεί μια ψεύτικη ιπ μετά πατά οκ.Μετά θα γίνει θαυμαστικό το εικονίδιο της σύνδεσης σου οπότε θα ξανά προσπαθήσεις να μπεις με την διεύθυνση ιπ του σουτέρ σου λογικα θα σε βάλει , μόλις τελειώσεις με της ρυθμίσεις ,μπαίνεις με τον ίδιο τρόπο και αλλάζεις το ipv4 στην αυτόματη απόδοση και ξανά λειτουργεί το ίντερνετ σου !. Ελπίζω να σε βοήθησα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

αυτή η προσφορά είχε να κάνει με αγορά του προγράμματος μέσω ίντερνετ για αγορά νέα σύνδεσης τηλεφώνου ;. Διότι έχουνε βγει προγράμματα στον οτε για αγορές μέσω ίντερνετ με 24μήνες συμβόλαιο με αρκετή καλύτερη τιμή από ότι στα προγράμματα που είναι για όσους έχουνε ήδη ίντερνετ και μπορούν να επιλέξουν τα προγράμματα για 18μήνες . Μακάρι να μπορούσαμε να πάρουμε το πρόγραμμα για 24μήνες με την χρέωση που δίνει στους ήδη υπάρχοντες συνδρομητές , με την πιο οικονομική τιμή στο 13888 μου είπανε ότι δεν γίνεται και αφορά μόνο νέους συνδρομητές.

Αυτη ηταν τιμη για φορητότητα επειδη δεν ειχα ποτε οτε και δεν ξέρω. η κλασικη τιμη 4mbs 24 μηνες απεριοριστα αστικα υπεραστικα και οτε tv full pack για 12 μηνες στα 24.90+10.95=35.85 μαλλον ειναι ακριβο προγραμμα ετσι δςν ειναι ?καλυτερο θα ειναι να περιμενω καποια προσφορα ?εχετε πετυχει πολυ καλυτερες τιμεs?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ηταν τιμη για φορητότητα επειδη δεν ειχα ποτε οτε και δεν ξέρω. η κλασικη τιμη 4mbs 24 μηνες απεριοριστα αστικα υπεραστικα και οτε tv full pack για 12 μηνες στα 24.90+10.95=35.85 μαλλον ειναι ακριβο προγραμμα ετσι δςν ειναι ?καλυτερο θα ειναι να περιμενω καποια προσφορα ?εχετε πετυχει πολυ καλυτερες τιμεs?

 

ναι οντως ειναι μεγαλη η τιμη και η δεσμευση για 24 μηνες ακομα πιο μεγαλη. κοιτα σε forthnet που εχει και nova μαζι , και στην hol που νομιζω οτι εχει και τηλεοραση , αλλιως απο οτι ειδα η wind εχει ενα πακετο χωρις τηλεοραση εξαλλου δεν εχει με double play απεριοριστα και 300 λεπτα κινητα και ινερνετ με 20 ευρω για 24 μηνες νομιζω οτι συμφερει περισσοτερο απο τα αλλα δικτυα , και μετα τους 24 μηνες ξανα φευγεις παλι για αλλο παροχο. Εκτος αν θελεις υποχρεωτικα να βαλεις τηλεοραση.

 

Kατι αλλο που το εμαθα τωρα ο οτε δινει δωρεαν ρουτερ και το δινουμε πισω οτι ληξει το συμβολαιο μας ή ανανεωσουμε το προγραμμα αν θελουμε , συνηθως το ζητανε για να μας δωσουνε αλλο ρουτερ. ή οταν καταργησουμε τελειως το ιντερνετ , παλια ο εξοπλισμος εμενα στα χερια μας επειδη το ειχαμε πληρωσει τωρα πια δεν ισχυει, σε αλλους παροχους οταν φευγεις και σε πας σε αλλο παροχο δεν δινεις πισω το ρουτερ και δεν σου δινουνε ρουτερ καινουργιο χρησιμοποιεις το παλιο με τους νεους κωδικους αλλιως το χρεωνεσαι εξτρα! Αυτο γινεται για λογους οικονομικους επειδη καθε σπιτι εχει κρατησει ηδη απο ενα ρουτερ πισω back up .. κακο θα το θεωρουσα αυτο διοτι αμα χαλασει το ρουτερ πρεπει να το πληρωσουμε ενω στο οτε το δινουμε πισω , νομιζω οτι καλυτερα να μας εδιναν εναν ρουτερ δικο τους και να το διναμε πισω παρα αυτο! που για εξοικομηση χρηματων μπορει να μην χρειαστει αλλα αμα χρειαστει το πληρωνουμε εξτρα ..

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως ειναι μεγαλη η τιμη και η δεσμευση για 24 μηνες ακομα πιο μεγαλη. κοιτα σε forthnet που εχει και nova μαζι , και στην hol που νομιζω οτι εχει και τηλεοραση , αλλιως απο οτι ειδα η wind εχει ενα πακετο χωρις τηλεοραση εξαλλου δεν εχει με double play απεριοριστα και 300 λεπτα κινητα και ινερνετ με 20 ευρω για 24 μηνες νομιζω οτι συμφερει περισσοτερο απο τα αλλα δικτυα , και μετα τους 24 μηνες ξανα φευγεις παλι για αλλο παροχο. Εκτος αν θελεις υποχρεωτικα να βαλεις τηλεοραση.

 

Kατι αλλο που το εμαθα τωρα ο οτε δινει δωρεαν ρουτερ και το δινουμε πισω οτι ληξει το συμβολαιο μας ή ανανεωσουμε το προγραμμα αν θελουμε , συνηθως το ζητανε για να μας δωσουνε αλλο ρουτερ. ή οταν καταργησουμε τελειως το ιντερνετ , παλια ο εξοπλισμος εμενα στα χερια μας επειδη το ειχαμε πληρωσει τωρα πια δεν ισχυει, σε αλλους παροχους οταν φευγεις και σε πας σε αλλο παροχο δεν δινεις πισω το ρουτερ και δεν σου δινουνε ρουτερ καινουργιο χρησιμοποιεις το παλιο με τους νεους κωδικους αλλιως το χρεωνεσαι εξτρα! Αυτο γινεται για λογους οικονομικους επειδη καθε σπιτι εχει κρατησει ηδη απο ενα ρουτερ πισω back up .. κακο θα το θεωρουσα αυτο διοτι αμα χαλασει το ρουτερ πρεπει να το πληρωσουμε ενω στο οτε το δινουμε πισω , νομιζω οτι καλυτερα να μας εδιναν εναν ρουτερ δικο τους και να το διναμε πισω παρα αυτο! που για εξοικομηση χρηματων μπορει να μην χρειαστει αλλα αμα χρειαστει το πληρωνουμε εξτρα ..

 

Ναι το θέμα ειναι οτι αρχικά ήθελα ote tv αλλά μετα τη μάλλον λήψη δικαιωμάτων του champion league από το 2015 άλλαξε η στάση τους στις τιμές ..θα περιμένω λίγο ακόμα και βλεπουμε...

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως εάν δεν θες να έχεις προβλήματα, είναι η καλύτερη λύση, αλλά πάλι από την άλλη, εάν γλυτώνεις κάθε μήνα 10€ μέσον όρο από την σταθερή τηλεφωνία με άλλους παρόχους μας κάνει ετησίως 120€ !!
Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Και οι εναλλακτικοι παροχοι οσο πανε βελτιωνουν τις υπηρεσιες τους,αλλα δεν ειναι απαραιτητα φθηνοτεροι.Εγω πηγα να βαλω hol 300' στα 19ευρω,τελικα μου το προσεφεραν 15ευρω,αλλα μου εκανε ο οτε προταση 21ευρω,δωρεπιταγη και 10ευρω εκπτωση στο παγιο,και εμεινα οτε γιατι μου εβγαινε φθηνοτερα.
Link to comment
Share on other sites

Και οι εναλλακτικοι παροχοι οσο πανε βελτιωνουν τις υπηρεσιες τους,αλλα δεν ειναι απαραιτητα φθηνοτεροι.Εγω πηγα να βαλω hol 300' στα 19ευρω,τελικα μου το προσεφεραν 15ευρω,αλλα μου εκανε ο οτε προταση 21ευρω,δωρεπιταγη και 10ευρω εκπτωση στο παγιο,και εμεινα οτε γιατι μου εβγαινε φθηνοτερα.

 

Απο οτι εχω καταλαβει θελει το παιχνιδι της φορητοτητας απο την μια στην αλλη εταιρεια μεχρι να φιλοτημηθουν και κανουν καμια προσφορα στον κοσμακι γιατι αλλιως δεν ιδρωνη το αυφτακι τους.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτό πάλι δεν είναι σωστό..Δείχνει σαν να παίζεις τράπουλα με σημαδεμένα χαρτιά από τις εταιρείες....

Μια ξεκάθαρη τιμολογιακή πολιτική όλων θα ήταν εντιμότερο,αλλά δυστυχώς για εμάς και ευτυχώς γι' αυτούς υπάρχουν πάντα σε μεγάλο ποσοστό μη ενημερωμένοι σωστά πελάτες που δέχονται τα υπέρογκα πακέτα....

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι καλές ίσως τιμές ειναι για αυτούς που ειναι ήδη στον ΟΤΕ και κάνουν αίτηση φορητότητας .Ακομα και σε αλλο δίκτυο αν ειςαι και θες να πας ΟΤΕ δεν παίρνεις προσφορά ..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω καταλαβει θελει το παιχνιδι της φορητοτητας απο την μια στην αλλη εταιρεια μεχρι να φιλοτημηθουν και κανουν καμια προσφορα στον κοσμακι γιατι αλλιως δεν ιδρωνη το αυφτακι τους.:lol:

 

Και το κορυφαιο ειναι πως ο Οτε μια μερα πριν,που τους ειπα οτι θα κανω αιτηση φορητοτητας,με γραψαν μην πω που.Μαλιστα,η τηλεφωνητρια στο 13888 ηταν και ειρωνικη και μου ειπε πως δεν βλεπει καμια αιτηση φορητοτητας στο συστημα τους,και πως δεν μπορω να παρω καλυτερη προσφορα.Μετα απο μια μερα,βεβαια,και ως δια μαγειας εμφανιστηκε μια πολυ πιο συμφερουσα προσφορα.Σε γενικες γραμμες,μην περιμενετε σοβαρες προτασεις απο το τμημα πωλησεων,μονο το τμημα καταργησεων/αντι-προσφορων σου δινει κατι που να αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Και το κορυφαιο ειναι πως ο Οτε μια μερα πριν,που τους ειπα οτι θα κανω αιτηση φορητοτητας,με γραψαν μην πω που.Μαλιστα,η τηλεφωνητρια στο 13888 ηταν και ειρωνικη και μου ειπε πως δεν βλεπει καμια αιτηση φορητοτητας στο συστημα τους,και πως δεν μπορω να παρω καλυτερη προσφορα.Μετα απο μια μερα,βεβαια,και ως δια μαγειας εμφανιστηκε μια πολυ πιο συμφερουσα προσφορα.Σε γενικες γραμμες,μην περιμενετε σοβαρες προτασεις απο το τμημα πωλησεων,μονο το τμημα καταργησεων/αντι-προσφορων σου δινει κατι που να αξιζει.

 

Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου. Το τμημα πωλησεων ειναι για σφαλιαρες:lol:

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να κανω αιτηση φορητοτητας στην forthnet για το δορυφορικο ιντερνετ, εχω οτε κονεξ και δεν ποιανει κανενας αλλος παροχος εδω , λετε να με παρουνε τηλεφωνο για αντιπροσφορα;. Επειδη το κανω μονο για να αντιπροσφορα δεν θελω να βαλω δορυφορικο ιντερνετ διοτι εχει οριο χρησης τα 10gb τον μηνα και μετα πεφτει η ταχυτητα στα 384kbs , και επειδη εγω δεν βρισκομαι σπιτι συνεχεια καποιες μερες ναι και καποιες οχι βρισκεται ο πατερας μου συχνα εκει , μπορω να βαλω ως τηλεφωνο επικοινωνιας το κινητο μου για να με παρουνε εκει για αντιπροσφορα; αλλα η γραμμη ειναι στο ονομα της μανας μου.. να το κανω; ή δεν θα εχω καποιο αποτελεσμα;. θελω να μου δωσει φθηνοτερη τιμη ο οτε για 24mbs internet μαζι με απεριοριστα για αυτο.. εστω και 5 ή 10ευρω μειον τον μηνα να μου κοψει κατι ειναι και αφου στα νεα πακετα και η αναγνωριση ειναι μεσα , οποτε ειναι μια χαρα!. Αξιζει να το δοκιμασω; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου. Το τμημα πωλησεων ειναι για σφαλιαρες:lol:

 

Αντιπροσφορές δεν μπορεί να κανει ο οτε γιατι δεσμευετε απο την εεττ, δεν εχει δική του τιμολογιακή πολιτική το καθε τι πρέπει να εγκριθεί απο την εεττ, δεν φταίει λοιπον το τμημα πωλήσεων

Link to comment
Share on other sites

Αντιπροσφορές δεν μπορεί να κανει ο οτε γιατι δεσμευετε απο την εεττ, δεν εχει δική του τιμολογιακή πολιτική το καθε τι πρέπει να εγκριθεί απο την εεττ, δεν φταίει λοιπον το τμημα πωλήσεων

 

Σιγουρα δεν φταιη το τμημα πωλησεων αλλα αμα βλεπουνε τωρινους πελατες τους να θελουν να ανανεωσουν το συμβολαιο τους για 1 χρονο ακομη και παρακαλανε για καμια καλυτερη προσφορα να τους την κανουνε και να μην κανουνε της κοτες και τα παπαγαλακια και μολης βλεπουνε αιτημα φορητοτητας να σε περνουνε και να παρακαλανε σαν π.....ς και τοτε να σου κανουνε πραγματικες καλες τιμες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να δεσμευεται απο την ΕΕΤΤ για αντιπροσφορα οταν ο πελατης απειλει με φορητοτητα.Τα αντιστοιχα τμηματα forthnet και wind μολις ακουν φορητοτητα κανουν αμεσως καλυτερες προσφορες που ειναι εκτος καταλογου.Κατι αντιστοιχο θα μπορουσε να κανει και ΟΤΕ.

 

@JOHNMEGARYTHMOS,εξαρταται τι τηλεφωνο επικοινωνιας εχεις δωσει στον ΟΤΕ και οχι τι τηλεφωνο θα δωσεις στη Forthnet.Συνηθως ο ΟΤΕ επειδη οι παλιοι συνδρομητες δεν εχουν δωσει τηλεφωνο επικοινωνιας κινητο,καλει μονο στη σταθερη γραμμη.Πριν κανεις,αιτηση φορητοτητας,μπορεις να δωσεις το κινητο σου στον ΟΤΕ να το βαλουν στα στοιχεια πελατη,και αν και αυτο δεν πιασει,μπορεις να παρεις εσυ μετα απο 1-2 μερες που εχεις κανει αιτηση φορητοτητας και να ζητησεις το τμημα αντιπροσφορων/καταργησης,αν δεν σε συνδεουν αμεσως,πες πως εκκρεμει κατι και επεμεινε ή δωσε κινητο να σε καλεσουν αυτοι.Οταν μιλησεις,με αυτο το τμημα,το πιο πιθανο ειναι να σου δωσουν αμεσως αντιπροσφορα,αν οχι,μπορεις να ισχυριστεις πως σε ειχαν καλεσει αυτοι και μιλησαν με το πατερα σου,για αυτο τους πηρες εσυ.Φυσικα,παιζει και το ενδεχομενο να καλεσουν αυτοι στο σταθερο,και αν ειναι ο πατερας σου εκει,να τους δωσει το κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...