Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OTE double play vdsl 50 Απεριόριστα με ΟΤΕ tv μέσω δορυφόρου full pack 63.80€ το μήνα, απλά άλλαξα πιστωτική σε OTE COSMOTE MasterCard, περνάω ολα τα έξοδα του μήνα σε αυτήν και ετσι εχω αρκετή έκπτωση και στον OTE και στην COSMOTE στο οικογενειακό πακέτο

 

Ποσοστικά τι έκπτωση extra εξασφαλίζεις με την πιστωτική, το έχεις υπολογίσει ;

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Για κάθε 100€ που ξοδεύεις στην πιστωτική, έχεις 1,5€ έκπτωση στον ΟΤΕ και 1,5€ έκπτωση στην Cosmote
Link to comment
Share on other sites

Για κάθε 100€ που ξοδεύεις στην πιστωτική, έχεις 1,5€ έκπτωση στον ΟΤΕ και 1,5€ έκπτωση στην Cosmote

 

Δηλαδή για κάποιον που είναι στον Όμιλο ΟΤΕ-Cosmote η συνολική extra έκπτωση ανέρχεται στο 3%.

Δεν είναι και λίγο, εκτός κι αν είναι κριτήριο εξασφάλισης της έκπτωσης ελάχιστος τζίρος στην πιστωτική το 100άρικο !

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μας λες λεπτομερειες για το πακετο σου?εχω εγω οτε tv full pack+απεριοριστη τηλεφωνια+24αρι me 35e/μηνα..

ρε φιλε μου φαίνεται εξαιρετικο το συμβόλαιο σου... εγώ έχω OTE TV full pack μέσω δορυφόρου + σταθερό, όχι απεριόριστα μονο 210 λεπτά, 30 λεπτά Κινητα και 24αρι ίντερνετ και μου έρχεται το 2μηνο 102 ευρώ! εσύ ποτέ το έκανες το συμβόλαιο και έχουμε τόσο διάφορα??

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μας λες λεπτομερειες για το πακετο σου?εχω εγω οτε tv full pack+απεριοριστη τηλεφωνια+24αρι me 35e/μηνα..

 

 

Και εμενα μου φαινεται αυτο το συμβολαιο εξαιρετικα καλο. Εγω εχω απεριοριστα αστικα/υπεραστικα + 24αρα στα 90/διμηνο. Δηλαδη 45 τον μηνα ΧΩΡΙΣ ote tv !!!

 

Για πες περισσοτερα.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου φαινεται αυτο το συμβολαιο εξαιρετικα καλο. Εγω εχω απεριοριστα αστικα/υπεραστικα + 24αρα στα 90/διμηνο. Δηλαδη 45 τον μηνα ΧΩΡΙΣ ote tv !!!

 

Για πες περισσοτερα.

Γιατί τόσο πολλά? ??:O

Εγώ έχω απεριόριστα σταθερά υπεραστικα ,300" κινητά κ 24αρι ίντερνετ στα 33.90 το μήνα!! Πριν 3 βδομάδες το ενεργοποίησα :D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Δώστε λεπτομέρειες Παιδιά. Έχω ΟΤΕ απεριόριστα και εγώ και λεπτά κινητά και θέλω να βάλω και ΟΤΕ tv
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει κάποια ιδιαίτερη λεπτομέρεια... από προσφορά την έχω πατήσει και εγώ... ΑΠ ότι φαίνεται σταθερό με απεριόριστα αστικά και λεπτά προς κινητά συν ίντερνετ 24αρι κυμαίνεται από 30-40 ευρώ το μήνα... το θέμα είναι να υπάρξει(ας μας πει κάποιος στα σίγουρα αν ισχυει) κάποια προσφορά μαζί με ΟΤΕ tv(το οποίο από μόνο του κοστίζει 21,90)στα 40 ευρώ και θα είναι ΤΟ value for money γι αυτά που σου προσφέρει...

εγώ ας πούμε για τηλεφωνία ίντερνετ tv δίνω 52 και μου χρεωνει 2 ευρώ ακόμα και την αναγνώριση κλήσης!

Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος απο Cyta, δέχτηκα την εξής τηλεφωνική προσφορά απο OTE για αλλαγή παρόχου: 210' σταθ./30' κντ., ταχύτητα Internet έως 24 ΜΒ κ´ ΟΤΕtv μέσω δορυφόρου Full Pack στα 36€/μήνα σταθερή τιμή για 12 μήνες.

Επιπλέον -15% στα έξοδα κινητής Cosmote κ´ 3% συνολική έκπτωση στους λογαριασμούς OTE κ´ COSMOTE για εξόφληση μέσω ΟΤΕ World Mastercard.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόσο πολλά? ??:O

Εγώ έχω απεριόριστα σταθερά υπεραστικα ,300" κινητά κ 24αρι ίντερνετ στα 33.90 το μήνα!! Πριν 3 βδομάδες το ενεργοποίησα :D

ελπιζω να κανεις λαθος.

Εχω μπροστα μου τον τιμοκαταλογο του ΟΤΕ.

για το πρόγραμμα σου είναι 36,90 τους πρωτους 6 μηνες και 40,90 τους υπολοιπου 6.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προερχόμενος απο Cyta, δέχτηκα την εξής τηλεφωνική προσφορά απο OTE για αλλαγή παρόχου: 210' σταθ./30' κντ., ταχύτητα Internet έως 24 ΜΒ κ´ ΟΤΕtv μέσω δορυφόρου Full Pack στα 36€/μήνα σταθερή τιμή για 12 μήνες.

Επιπλέον -15% στα έξοδα κινητής Cosmote κ´ 3% συνολική έκπτωση στους λογαριασμούς OTE κ´ COSMOTE για εξόφληση μέσω ΟΤΕ World Mastercard.

μου φαινεται πολύ καλη προσφορα.

27,90/32,90 + 24,88 = 36 αντι για 52,78 ......

 

τελικα από ότι καταλαβαινω θελει το παιχνιδι της φορητοτητας και με το σταθερο πλεον.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Απαραίτητη προυπόθεση για σύνδεση οτε ήταν να υπάρχει διαθέσιμη πολεοδομική άδεια . Γνωρίζετε εάν υπάρχει ακόμα αυτός ο περιορισμός ?

 

Επιβεβαιώνεται ή όχι το παραπάνω ?

Link to comment
Share on other sites

τελικα από ότι καταλαβαινω θελει το παιχνιδι της φορητοτητας και με το σταθερο πλεον.

 

Αυτό είναι τελικά στάνταρντ...

Στη δική μου περίπτωση είχα ΟΤΕ-TV με 4αρι 2play, όχι απεριόριστα αστικα/υπεραστικά , αλλά αν θυμάμαι 4 ώρες + 30 λεπτά σε κινητά. Έκανα φορητότητα στη Forthnet γιατί μου έδινε 3Play με 50 € τα πάντα , κι ο ΟΤΕ μου έκανε αντιπροσφορά € 30 για 3play (και πάλι 4αρι ιντερνετ + 300 λεπτά σταθερά) και μείον 10 € στο πάγιο των € 25 της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Απαραίτητη προυπόθεση για σύνδεση οτε ήταν να υπάρχει διαθέσιμη πολεοδομική άδεια . Γνωρίζετε εάν υπάρχει ακόμα αυτός ο περιορισμός ?

 

Καλημέρα ,

 

Ισχύει ?

Link to comment
Share on other sites

forvad δεν γνωρίζω . Γνωρίζω όμως πως ήταν απαραίτητο μέχρι πριν 2 χρόνια . Οπότε μήπως γνωρίζει κανείς εάν ισχύει ακόμα ?

 

p.s όταν πας να κάνεις αίτηση σύνδεσης σε κατάστημα δεν σε ενημερώνουν πως χρειάζεται τέτοιο χαρτί , όταν όμως έρχεται ο τεχνικός για να δει τον χώρο σου ζητάει χαρτί πολεοδομίας για να έρθει να κάνει την σύνδεση .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους. Που να αρχησω? Δεχτηκα την προσφορα(οτε τβ φουλ πακετο + ιντερνετ+ απεριορ.αστ. και υπερ.κλησεις) με 35,90. Της 04.07 υπεγραψα αιτηση αλλαγης παροχου. Με/ρι της 30.07 κανεις τιποτα, και τοτε παιρνω εγω και ρωταω τι εγινε. Μετα απο 2 μερες παιρνουν αυτοι (οτε) και αρχιζουν της δικαιλογιες τυπου τεχνικο προβλημα και μπλα μπλα μπλα..Στης 08.08 με παιρνουν παλη και μου λενε οτι ο παλιος παροχος δεν δινει την γραμμη και με ρωταει εαν εποιθημουμε να ξαναπροσπαθησει(οτε). Του απαντησα ναι..... το τηλεφωνο και μονο αυτο ηρθε αμεσως στης 12.08 χωρις ιντερνετ και οτε τβ. Καθε μερα τους παιρνω τηλ. και σαν ρομποτακια μου λενε το ιδιο:"Κανουμε αναβαθμηση στο σηστημα μας και γιαυτο εχει μια "μικρη" καθυστερηση...και το αλλο....η συνδεση σας δεν εχει ολοκληρωθει και για αυτο χρειαζεται 1 εος 12!!!!!!!!!! εργασιμες μερες..." Οταν ζηταω εναν υπευθηνω τοτε λενε οτι δεν υπαρχει και οτι μπορω να κανω παραπονω σεενα καταστημα του οτε συμπληρωνοντας μια φορμα, που το εχω κανει. Παιδια εος και σημερα 22.08 ωρα 17 δεν εχω ουτε ιντερνετ ουτε οτε τβ αλλα το πιο σημαντικο ουτε μια απαντηση απο κανεναν......για αυτο παιδια ξανασκεφθητε το καλα...εγω την πατησα αλλα δεν πειραζει....θα το αναφερω και θα το μαθουν πολοι...και πανω απο ολα... πoυ θα παει θα περασει ο χρονος:mad: Edited by Alexandros2666
Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα στην ουσία έκανες αίτηση φορητότητας από άλλο παρόλο! δεν αμφισβητώ σε καμία περίπτωση το Θέμα σου αλλά κάτι τέτοιο δεν σημαίνει ότι η συνολική εξυπηρέτηση του ΟΤΕ είναι τέτοια... Και δεν έχω καμία σχέση μαζί του ώστε να τον υποστηρίζω, απλά αντικειμενικα έχει πολύ καλή εξυπηρέτηση! όσον αφορά το θέμα σου δεν μπορώ να καταλάβω εφόσον σου δημιούργησαν τέτοια προβλήματα για ποιο λόγο να μην κάνεις αίτημα υπαναχωρησης αφού έχεις το δικαίωμα εντός 14 ημερών από την υπογραφή του συμβολαίου για να φύγεις!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλη η απαντηση σε αυτο που λες. Φευγοντας απο τον αλλο παροχο εχω χασει ολα τα προνομια. Και βεβαια το δοκιμασα αλα δεν το δεχτηκαν και ετσι εμεινα κολημενος σε αυτη την προσφορα. Υπαρχουν και εξελιξης στο θεμα μου με τον οτε: και για να ειμαστε δικαιοι γιατι οτι εγραψα ειναι στοιχια και ανα πασα στιγμη μπορω να τα αποδηξω, σημερα μου στειλαν μηνυμα οτι το ιντερνετ εχει ενεργοποιηθει. Αυτο δεν σημαινει οτι μου ολοκληρωσαν την συνδεση(να υπενθημησω η αιτηση εγινε 04/07 ) επιδης ακομη δεν μου εχουν βαλει το οτε τβ. Και κατι ακομη: ακομη και μεχρι σημερα κανεις δεν με εχει παρει τηκεφωνο να μου εξηγησει γιατι και "προς θεου να μου ζητησει ενα απλο συγνωμη"! Edited by Alexandros2666
Link to comment
Share on other sites

το ότι δεν δέχτηκαν δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει! έχεις δικαίωμα και απαιτείς από το νόμο να κάνεις αίτημα υπαναχωρησης! έτσι όπως τα λες πάντως φαίνεται να έχεις τα δίκια σου... κατι άλλο πες μου τώρα, με το προηγούμενο παροχο σου... οταν είχες κάνει σύνδεση σου είχε αργήσει τόσο πολύ??? ρωτώ, διότι υποθέτω για να σου έχει δημιουργήσει τόσα προβλήματα ο ΟΤΕ μήπως υπάρχει πρόβλημα δικτύου γενικα στην περιοχή σου! εγώ ας πούμε από τότε που πήγα σε κατάστημα ΟΤΕ να κάνω την αίτηση μέχρι να έχω σε όλες τις παροχές τους πρόσβαση πέρασαν μόνο 3 μέρες! γι αυτό σε ρωτώ μήπως παίζει τίποτα άλλο στην περίπτωση σου!??
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβες, δεν με δεχτηκαν πισω στον παλιο παροχο με το παλιο προγραμα που ειχα. Ασφαλως εχω το δικαιομα αποχωρησης απλα δεν εχω που να παω ετσι που ηρθαν τα πραγματα. Τα τελευταια 7 χρονια ειμουν στον τελευταιο(δεν θελω να γραψω το ονομα τους επιδης θα ειναι αδικο προς τον οτε, και δεν ειμαι απο αυτους που το κανουν,θελω να γραψω για το γεγονος που με αφορα με στοιχια) και η μεταβαση εγινε μεσα σε 2-3 μερες ,ουτε που το καταλαβα. Μενω στον Δημο Αθηνας. Αρα δεν ξερουμε τι εγινε και γιατι , και γιαυτο τον λογο τρελαινομε και απαιτω μια εξηγηση ,που κανεις απο τον οτε δεν ειχε την καλωσυνη να μου την δωσει. Αρκετα σας κουρασα, απλος ενημερωνω τους φιλους για τα παθη μου. Edited by Alexandros2666
Link to comment
Share on other sites

Τοτε φιλε το λιγοτερο που μπορεις να κανεις είναι να ζητήσεις να μην χρεωθείς για υπηρεσίες που δεν εχουν συνδεθει και δεν εχεις χρησιμοποιησει (εάν συμβει αυτό).
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους. Που να αρχησω? Δεχτηκα την προσφορα(οτε τβ φουλ πακετο + ιντερνετ+ απεριορ.αστ. και υπερ.κλησεις) με 35,90. Της 04.07 υπεγραψα αιτηση αλλαγης παροχου. Με/ρι της 30.07 κανεις τιποτα, και τοτε παιρνω εγω και ρωταω τι εγινε. Μετα απο 2 μερες παιρνουν αυτοι (οτε) και αρχιζουν της δικαιλογιες τυπου τεχνικο προβλημα και μπλα μπλα μπλα..Στης 08.08 με παιρνουν παλη και μου λενε οτι ο παλιος παροχος δεν δινει την γραμμη και με ρωταει εαν εποιθημουμε να ξαναπροσπαθησει(οτε). Του απαντησα ναι..... το τηλεφωνο και μονο αυτο ηρθε αμεσως στης 12.08 χωρις ιντερνετ και οτε τβ. Καθε μερα τους παιρνω τηλ. και σαν ρομποτακια μου λενε το ιδιο:"Κανουμε αναβαθμηση στο σηστημα μας και γιαυτο εχει μια "μικρη" καθυστερηση...και το αλλο....η συνδεση σας δεν εχει ολοκληρωθει και για αυτο χρειαζεται 1 εος 12!!!!!!!!!! εργασιμες μερες..." Οταν ζηταω εναν υπευθηνω τοτε λενε οτι δεν υπαρχει και οτι μπορω να κανω παραπονω σεενα καταστημα του οτε συμπληρωνοντας μια φορμα, που το εχω κανει. Παιδια εος και σημερα 22.08 ωρα 17 δεν εχω ουτε ιντερνετ ουτε οτε τβ αλλα το πιο σημαντικο ουτε μια απαντηση απο κανεναν......για αυτο παιδια ξανασκεφθητε το καλα...εγω την πατησα αλλα δεν πειραζει....θα το αναφερω και θα το μαθουν πολοι...και πανω απο ολα... πoυ θα παει θα περασει ο χρονος:mad:

 

Μια από τα ίδια και εγώ φίλε.

Αίτηση 7/7 μέσω 13888 για πακετω τηλέφωνο απεριόριστα αστικά

υπεραστικά ίντερνετ 24 + οτετv foul μέσω ίντερνετ40 ευρώ.

Έως 29/7 καμιά απάντηση. Τους περνω τηλέφωνο και μου λένε ότι

δεν έχει δώσει ο άλλος παροχος ακόμη έγκριση.

Αφού τους πιέζω λίγο λέγοντας ότι έχει δοθεί έγκριση βλέπουν ως δια

μαγείας ότι τελικά η έγκριση έχει δοθεί.

Με κλείνουν ραντεβού για 2/8 να έρθει ο τεχνικός όπως και γίνεται.

Σε δύο μέρες έχω τηλ. και ίντερνετ αλλά όχι οτετv.

Το πρόβλημα είναι μου λένε συστημικο. Τι είναι αυτό δεν ξέρω.

Αφού έχω μιλήσει άπειρες φορές μου λένε ότι θα παραλάβω

εξοπλισμό ρουτερ και αποδικωποιητη στις 18/8.

Στις 12/8 έχω SMS ότι έχει ενεργοποιηθη το dsl και

το οτετv μέσω κονεξ.

Στις 18/8 παραλαμβάνω αλλά μόνο το ρουτερ.

μαζί με δύο αιτήσεις μια για το τηλ. και μια για το οτετv.

Τους περνω τηλ και το μόνο που μου λένε είναι ότι δεν ξέρουν

τίποτα. Όταν τους λέω για το SMS και την αίτηση που έχω στα χέρια μου

δεν ξέρουν να μου απαντήσουν.

 

Στις 20/8 ξανά τηλ. Μιλάω με ένα παλικάρι και μου λέει ότι θα μου δώσει άλλο πακέτο οτε το οποίο ει αίτηση δωρεάν για τρεις μήνες και στη διάρκεια

θα αλλάξει στο δικό μου πακέτο χωρίς επιπλέον χρήματα από μένα.

Μου λέει θα παραλάβω αποδικωποιητη στις 22/8 και το αργότερο

έως τις 25/8 θα έχω και οτετv.

Πράγματι την Παρασκευή παραλαμβάνω αλλά ακόμα και σήμερα οτετv

δεν έχω.

Σήμερα που τους πήρα τηλ. απάντηση δεν μου δώσανε για το πότε θα

ενεργοποιηθω.

Τι να πω ρεκόρ παιδιά. Δύο χρόνια στη forthnet κανένα πρόβλημα.

Είπα να πάω στον οτε για καλύτερα αλλά τέτοιο πράγμα δεν το περίμενα

τόσο ανευθυνότητα.

Τώρα τους είπα ότι αν μέχρι αύριο δεν έχω σήμα θα κάνω διακοπή και θα τους τα στείλω πίσω.

Κουράστηκα με αυτό το θέμα.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Παλι εγω παιδια.... σας εχω νεα. Μετα απο πολλες επιστολες και αναφορες σε διαφορα σαιτ και φορουμ ο οτε μας τιμαει με μια συγνωμη και εξηγηση(να σας υπενθυμισω-εκανα αιτιση αποχωρησης απο τον παλιο παροχο 04/07 για να ερθω στον οτε). Βεβαια εκτιμω παρα πολυ την συγνωμη και μπραβο τους αλλα η εξηγηση ηταν παλι απο ενα κειμενω που τους ειπαν να λενε σε ολους(ειχαμε τεχνικο προβλημα...μπλα...μπλα..). Τελος παντων...μου ηρθαν οι κοδικοι για το ιντερνετ το σαββατο με σμσ(ηρθε το username και μια τελεια κενο για το password, και στην συνεχια- απευθυνθητε στο 13888) τους παιρνω τηλ. και μου δινουνε αλλο συνθηματικο παλι με σμσ και αλλελουια ηρθε το ιντερνετ στο σπιτι μου της 23/08 (1 μηνας και 18 μερες, νομιζω οτι το εχω το ρεκορ:lol:). Νομιζετε οτι τελειωσε εδω....οχι. Εμεινε το οτε τβ βεβαια:ninja:!!! Ακομη περιμενω:cry: Και ενα αλλο που ανακαλυψα....η αναγνωριση κλησης χρεωνεται:worry: ....τι να πω αλλο..ελπιζω οτι θα τελεισουν ολα αυτα τα τραγικα στο ετος 2014 μεσα στο κεντρο της Αθηνας απο μια εταιρια που θα επρεπε να ειναι πιο σοβαρη :O Edited by Alexandros2666
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...