Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά ξέρει κανείς τί γίνεται με τις γραμμές του ΟΤΕ, εγώ είμαι σε αναμονή λόγω μη διαθέσιμων γραμμών.Ποσο θα πάρει αυτό περίπου?
http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς τί γίνεται με τις γραμμές του ΟΤΕ, εγώ είμαι σε αναμονή λόγω μη διαθέσιμων γραμμών.Ποσο θα πάρει αυτό περίπου?

Κανείς δεν ξέρει.

Πηγαινε στον ΟΤΕ και ρώτα κάποιον προιστάμενο. Οχι απλό υπάλληλο.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στον ΟΤΕ και ρώτα κάποιον προιστάμενο. Οχι απλό υπάλληλο.

 

Ουτε προισταμενος γνωριζει κατι τετοιο.Οταν καταργισει καποιος το DSL του τοτε θα ανοιξει και θυρα.Τοσο απλα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι βρε παλικαρια..στην περιοχη μου δεν υπαρχει dsl σε γραμμη αλλα σε υπαρχει isdn!!!!γινεται αυτο?η με δουλευουν οι οτετζιδες.ποσο ειναι το κοστος της μετατροπης psdn σε isdn σε ποσεσ μερεσ την κανει ο οτε?και στο καπακι να ζητησω dsl...σε κανα χρονο θα εχω?
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΟΤΕΝΕΤ ΕΧΕΙ 20 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΩ ΜΕ CONXX ΤΟΥ ΟΤΕ ΟΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!!ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΣΤΟ ΑΨΕ ΣΒΗΣΕ ΕΝΩ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΤΙΣ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΜΜΕΝΕΣ!!!!ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΤΕ:blink: :blink: :blink: :blink:
Link to comment
Share on other sites

και εγω γι αυτο το λογο εβαλα connexx ---5 ημέρες ενεργοποιηση--για 4-5 ευρω δεν αξιζει η ταλαιπωρια... ;)
LG G4
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι βρε παλικαρια..στην περιοχη μου δεν υπαρχει dsl σε γραμμη αλλα σε υπαρχει isdn!!!!γινεται αυτο?η με δουλευουν οι οτετζιδες.ποσο ειναι το κοστος της μετατροπης psdn σε isdn σε ποσεσ μερεσ την κανει ο οτε?και στο καπακι να ζητησω dsl...σε κανα χρονο θα εχω?

 

Den katalava, ti ennoeis? Den yparxei genika dsl stin perioxh soy H yparxei dsl over ISDN mono?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος προσωπικα δεν εχω κανενα απολυτος προβλημα γιατι εκανα τιν αιτηση και σε 5 μερες ειχα Internet(onDSL 384).Ενα φιλαρακι μου ομως εχει κανει αιτηση εδω και 1 μηνα και ακομα περιμενει πορτες για το ιδιο πακετο με το δικο μου στην περιοχη της Πετρουπολης!!!:blink:

Αν ο ΟΤΕ δεν φτιαχνει τις δικες του συνδεσεις φανταστειτε τι θα κανει με τους αλλες εταιριες!:X :X

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΟΤΕΝΕΤ ΕΧΕΙ 20 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΩ ΜΕ CONXX ΤΟΥ ΟΤΕ ΟΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!!ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΣΤΟ ΑΨΕ ΣΒΗΣΕ ΕΝΩ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΤΙΣ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΜΜΕΝΕΣ!!!!ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΤΕ:blink: :blink: :blink: :blink:

 

Aναμενόμενο δεν είναι να δίνει προτεραιότητα ο ΟΤΕ στους δικούς του πελάτες?

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απορια ισως και χαζή......Το οτι δεν υπαρχουν πορτες σημαινει πως το dslam ειναι τιγκα?? εκει οφείλεται και το οτι γενικά η γραμμη σερνεται λογω οτε??
Link to comment
Share on other sites

Aναμενόμενο δεν είναι να δίνει προτεραιότητα ο ΟΤΕ στους δικούς του πελάτες?

OΧΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΥ ΧΡΕΩΝΕΙ ΠΑΓΙΟ,ΑΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΛΑΤΗΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΘΕΜΙΤΟΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ!!!!!:!: :!:

Link to comment
Share on other sites

OΧΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΥ ΧΡΕΩΝΕΙ ΠΑΓΙΟ,ΑΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΛΑΤΗΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΘΕΜΙΤΟΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ!!!!!:!: :!:

 

Καταρχην γραφε με πεζα. Κατα δευτερον, ας μη ψαχνουμε θεωριες συνομοσιας. Σκεψου τι διαδικασια γινεται...πας εσυ στο πχ στο Γερμανο, αγοραζεις το πακετακι σου. Στη καλυτερη περιπτωση την ιδια μερα στελνουν την αιτηση στα κεντρικα του Γερμανου, αυτοι μαζευουν τις αιτησεις και μετα απο 3-4 ημερες τις στελνουν στην οτενετ. Η οτενετ με τη σειρα της επεξεργαζεται τις αιτησεις και μετα απο καμια βδομαδα το νωριτερο τη στελνει στον οτε. Οποτε καταλαβαινεις τι μπαχαλο γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην γραφε με πεζα. Κατα δευτερον, ας μη ψαχνουμε θεωριες συνομοσιας. Σκεψου τι διαδικασια γινεται...πας εσυ στο πχ στο Γερμανο, αγοραζεις το πακετακι σου. Στη καλυτερη περιπτωση την ιδια μερα στελνουν την αιτηση στα κεντρικα του Γερμανου, αυτοι μαζευουν τις αιτησεις και μετα απο 3-4 ημερες τις στελνουν στην οτενετ. Η οτενετ με τη σειρα της επεξεργαζεται τις αιτησεις και μετα απο καμια βδομαδα το νωριτερο τη στελνει στον οτε. Οποτε καταλαβαινεις τι μπαχαλο γινεται.

SORRY ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΦΩ !!!

Link to comment
Share on other sites

SORRY ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΦΩ !!!

 

Ο.Π.Χ:

 

  • Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων για τη δημοσίευση οποιουδήποτε κειμένου. Τα κεφαλαία είναι ενοχλητικά και καθιστούν δυσανάγνωστες τις δημοσιεύσεις. Παράλληλα, η χρήση των κεφαλαίων γραμμάτων στη netiquette του Διαδικτύου, ισοδυναμεί με την αύξηση τόνου και πιθανότητα θα προκαλέσει αρνητικές αντιδράσεις στους επισκέπτες/χρήστες του myphone.gr και τους διαχειριστές του.

 

Θα πρέπει να αναθεωρήσεις τις απόψεις σου.

Link to comment
Share on other sites

egw phra to conn-x thn trith 21/02 apogeuma apo oteshop pou einai mazi me ton ote ths perioxhs mou.....thn idia stigmh o ypallhlos esthle thn aithsh sthn otenet...thn epomenh mera 22/02 h aithsh htan idi ston ote kai apo 1242 mou hpan oti briskome sto teleuteo stadio energopoihshs ths grammhs kai oti poly shntoma 8a exw dsl grammh..einai ~7 meres mazi me to sabbatokyriako

opote logika shmera aurio perimenw na eimai online....alla to 8ema einai oti

8a borousa na eimai idi apo thn epomenh mera pou phra to conn-x apla

o ote ka8hsterei arketa....pantos 5 ergasimes gia energopoihsh einai kala

gi'auto phra kai to conn-x..!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο.Π.Χ:

 

  • Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων για τη δημοσίευση οποιουδήποτε κειμένου. Τα κεφαλαία είναι ενοχλητικά και καθιστούν δυσανάγνωστες τις δημοσιεύσεις. Παράλληλα, η χρήση των κεφαλαίων γραμμάτων στη netiquette του Διαδικτύου, ισοδυναμεί με την αύξηση τόνου και πιθανότητα θα προκαλέσει αρνητικές αντιδράσεις στους επισκέπτες/χρήστες του myphone.gr και τους διαχειριστές του.

 

Θα πρέπει να αναθεωρήσεις τις απόψεις σου.

:blink:δεν τα γνωριζα ολα τα παραπανω !!!θα προσπαθησω παντως!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λοιπόν εγω παιδια ειχα ADSL 384 και ενα Α provider

Οταν τελειωσε η συνδρομή δεν ειχα μεινει ικανοποιημενος και αλλαξα provider και για να αναβαθμισω την γραμμη σε 1024 επρεπε να κανω διακοπη πρωτα την 384 για να παρω την καινουργια

Ειναι πανω σε pstn ,

Το αποτελεσμα οτι απο 27-2-2006 που εγινε η αιτηση μεχρι σημερα δεν εχει γινει τιποτα γιατι δεν υπαρχει πορτα ελευθερη , μονο πάνω από isdn υπάρχει (δηλαδή να χρεωνομαι για isdn τσαμπα και αδικα)

Υπάρχει καποια υπηρεσία που να μπορουμε να απευθυνθούμε ώστε να πιεσουμε τους τεμπεληδες ??

:mad:

Α, και δεν ξερουν ποτε θα γινει , αλλα τα λεφτα μου τα εχω σκασει αρκετο καιρο τωρα και δεν ειναι και λιγα

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχει κανεις προβλημα την τελευταια μια-μιαμιση ωρα μεχρι και τωρα στην περιοχη της Θεσσαλονικης?Πρεπει να ειναι γενικο προβλημα του ΟΤΕ γιατι και με Οτενετ δεν εμπαινε. Φορθνετ εχω.
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Ενδεχομένως να έχει πρόβλημα το κέντρο σου.

Μίλα με Forthnet, ένα μεγάλο συν της εταιρίας είναι ότι συνήθως έχει άμεση ενημέρωση να δώσει για τέτοια προβλήματα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο εφτιαξε. Την στιγμη που εγραψα το μηνυμα ειχε επανελθει για λιγο και μετα ξαναεπεσε. Νεα Ευκαρπια συγκεκριμενα. Απλα εννοουσα οτι δεν συνδεοταν ουτε με οτενετ ουτε με φορθνετ,γιαυτο ειπα για οτε. Ολα οκ τωρα :)
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...