Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • Administrators
Πουλαω το 5ii αλλα δεν ξερω ποιο samsung να παρω. Μια βοηθεια

 

Βοήθεια για να το δώσεις ή για το Samsung που θα διαλέξεις; Γιατί και τα δύο δεν έχουν να κάνουν με το παρόν θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις διαβάσει λίγο πιο πάνω...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Πουλαω το 5ii αλλα δεν ξερω ποιο samsung να παρω. Μια βοηθεια
όταν οι κάτοχοι ταυτίζονται με την εταιρεία απαξιουνται και οι ίδιοι ,νόμος!!! και ξεχωριστό slot για sd δεν έχει όπως και bloatware τίγκα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εάν λοιπόν κατάλαβα καλά οι διαφορές του 5ii με το 5iii είναι οι εξής ?

Επεξεργαστής 888 , μπαταρία 4500 από 4000 , φορτιστής 33w και τέλος κάμερα ζουμ με 2 focal length 70 Kai 105 mm

Σωστά ?

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

 

 

-επιπλέον έχεις πορτραίτο και με τους 3 φακούς ενώ με την σειρά II είχες μονο στον 24mm

-Δυνατότητα πορτραίτου και στον 70mm & 120mm σε αντικείμενα ή ανθρώπους που κινούνται

- FlawlessEye stabilization όπως το ονομάζει για τα videos

- 20 fps με AF / AE είναι διαθέσιμα και στους 3 φακούς με τον 24 πλέον να μπορεί να χρησιμοποιειθεί και μέσα σε εσωτερικούς χώρους!

-360 reality audio απο τα ηχεια

-φωτεινότερη οθόνη

 

όλα τα παραπάνω πρέπει να τα δούμε στην πράξη βέβαια!:)

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια για να το δώσεις ή για το Samsung που θα διαλέξεις; Γιατί και τα δύο δεν έχουν να κάνουν με το παρόν θέμα.

Ειρωνικα το πουλαω γιατι εχουμε βαρεθει στα τοπικς για τα sony να μπαινουν διαφοροι εξωσχολικοι και να μας λενε για τα υπερτελεια φαντασμαγορικα samsung. Και γραφουνε και τερατα,εκτος πραγματικοτητας

Link to comment
Share on other sites

Ειρωνικα το πουλαω γιατι εχουμε βαρεθει στα τοπικς για τα sony να μπαινουν διαφοροι εξωσχολικοι και να μας λενε για τα υπερτελεια φαντασμαγορικα samsung. Και γραφουνε και τερατα,εκτος πραγματικοτητας

 

Δημήτρη αν δεις το συγκεκριμένο μέλος akalos όπου κι αν σταθει κι αν βρεθέι τρολάρει και σπαμάρει συνέχεια σε όλα τα threads!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ξερω...εχω και εγω προσωπικη εμπειρια αλλα ευτυχως ενημερωθηκα εγκαιρα σε εκεινο το τοπικ.
Link to comment
Share on other sites

όταν οι κάτοχοι ταυτίζονται με την εταιρεία απαξιουνται και οι ίδιοι ,νόμος!!! και ξεχωριστό slot για sd δεν έχει όπως και bloatware τίγκα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

καλημέρα φίλε και θα σου απαντήσω σε αυτό,ελπιζοντας ότι μπορεις να μπεις σε έναν σοβαρό διάλογο,ακουγοντας και την άλλη άποψη!

 

το 20 fps burst για παραδειγμα δεν το εχει κανενα αλλο κινητο και χθες μαλιστα που το χρησιμοποιησα παιζοντας μπασκετ,η φωτογραφιση απο τα απειρα χερια μου παραπεμπει σε εμπειρο φωτογραφο!οσοι τις ειδαν δεν μπορουσα να το διανοηθουν!

 

την δια μέρα χθες λοιπόν,προσπαθησ ανά κάνω το ίδιο και με τα αλλά δυο κινητά που έχω,το note 20 ultra,p30 pro!

ΔΕΝ Μπορούσαν με τίποτα να αποτυπώσουν την εικόνα όπως την αποτύπωσε το Σονυ μου!

 

σαφώς σε αλλά μπορεί να υπολείπεται,ομως σε αλλά υπερέχει!έτσι είναι τα κινητά και οι εταιρίες!δύσκολα θα έχουμε καλώς η κακώς τα πάντα μαγικά μόνο σε ένα κινητό!

 

όμως ,καταλήγω ότι είμαι ευτυχής που μπορώ κι έχω ένα κινητό σαν το xperia 1 ii και ειναι ηδη απο τα αγαπημενα μου!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Έχει face Id ;

 

Από όσο γνωρίζω όχι, ούτε έχω προσέξει κάποια τέτοια ρύθμιση στο ii

Ας απαντήσει και κανένας άλλος γιατί δεν είμαι σίγουρος!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ειρωνικα το πουλαω γιατι εχουμε βαρεθει στα τοπικς για τα sony να μπαινουν διαφοροι εξωσχολικοι και να μας λενε για τα υπερτελεια φαντασμαγορικα samsung. Και γραφουνε και τερατα,εκτος πραγματικοτητας
Γμτ!!!

Ψάρωσα άσχημα και ημουν έτοιμος να σου προτείνω να πας σε S10 lite!

χεχε...

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλε και θα σου απαντήσω σε αυτό,ελπιζοντας ότι μπορεις να μπεις σε έναν σοβαρό διάλογο,ακουγοντας και την άλλη άποψη!

 

 

 

το 20 fps burst για παραδειγμα δεν το εχει κανενα αλλο κινητο και χθες μαλιστα που το χρησιμοποιησα παιζοντας μπασκετ,η φωτογραφιση απο τα απειρα χερια μου παραπεμπει σε εμπειρο φωτογραφο!οσοι τις ειδαν δεν μπορουσα να το διανοηθουν!

 

 

 

την δια μέρα χθες λοιπόν,προσπαθησ ανά κάνω το ίδιο και με τα αλλά δυο κινητά που έχω,το note 20 ultra,p30 pro!

 

ΔΕΝ Μπορούσαν με τίποτα να αποτυπώσουν την εικόνα όπως την αποτύπωσε το Σονυ μου!

 

 

 

σαφώς σε αλλά μπορεί να υπολείπεται,ομως σε αλλά υπερέχει!έτσι είναι τα κινητά και οι εταιρίες!δύσκολα θα έχουμε καλώς η κακώς τα πάντα μαγικά μόνο σε ένα κινητό!

 

 

 

όμως ,καταλήγω ότι είμαι ευτυχής που μπορώ κι έχω ένα κινητό σαν το xperia 1 ii και ειναι ηδη απο τα αγαπημενα μου!

 

και μένα μπορεί να γίνει αλλά όπως εσύ έχεις τα οποία κριτήρια έτσι και γω ,μπορώ να έχω 2 σιμ και sd μαζί,η απάντηση είναι όχι,αυτό ρώτησα από την αρχή και ο άλλος γράφει προχωράμε ε όχι δεν προχωράμε ....

έχει καθαρό android ? όχι δεν έχει είναι απάντηση,αυτά ρώτησα από την αρχή

είναι κομψό ναι είναι η υποκείμενικη απάντηση

είναι κάμπριο όχι δεν είναι και δεν θέλω να είναι πάλι υποκειμενική

τώρα σε ποιο mode τραβάει με 20fps με αφήνει παγερά αδιάφορο

όπως βλέπεις δεν έχουμε όλοι τα ίδια κριτήρια

τέλος συμπέρασματα βγήκαν ας έρθει με καλό και ίσως ......

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

όταν οι κάτοχοι ταυτίζονται με την εταιρεία απαξιουνται και οι ίδιοι ,νόμος!!! και ξεχωριστό slot για sd δεν έχει όπως και bloatware τίγκα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Εισαι αρκετα υπερβολικος σε αυτο που γραφεις παντως.

 

Προσπερναω το πρωτο κομματι και στεκομαι κυριως στο τελευταιο.

 

Ναι δεν μπορει να παρει 2 sim+SD card κατι που συνηθως βλεπουμε σε φθηνοτερες συσκευες. Η διαφορα ειναι ομως οτι παιρνει SD Card,κατι που οι περισσοτερες ναυαρχιδες πλεον το εχουν βγαλει σε σχεση με παλιοτερα(και οχι δεν φταιει η Apple σε αυτο).

Επισης ουτε Notch/τρυπες εχει οπως παλι οι περισσοτερες συσκευες.

Ουτε οι καμερες απο πισω ειναι τεραστια καρουμπαλα.

Ερχεται κανονικα με φορτιστη.

Μπροστα στερεο ηχεια και μικρα bezels για να μπορεις να κρατησεις πιο ανετα το κινητο στο πλαι.

Επιπεδη οθονη και οχι curved μπουρδες αλλων εταιρειων.

Αξιοπιστο δακτυλικο στο πλαι.

Εχει και notification led και θυρα ακουστικων.

Τελος για την λεξη bloatware να ξεκαθαριστει λιγο επειδη αναφερεται αρκετα συχνα. Δεν ειναι stock android συσκευη οπως τα Pixel,αλλα δεν ειναι τιγκα στο bloatware οπως Samsung(πολλες διπλοεφαρμογες)ή κινεζικες εταιρειες βλεπε Xiaomi.

Το δε Xperia 1 εχει 4κ 120hz οθονη,που απο μονο του το κανει να ξεχωριζει σαν ναυαρχιδα(οπως και 12gb ram),γιατι τα 1080p 120hz του xperia 5(ή και τα 8gb ram) τα βλεπουμε και σε φθηνοτερες συσκευες πλεον.

Εχει και αντιπροσωπεια στην χωρα μας.

 

Να μου κραξεις τα Sony για αλλα πραγματα οπως το οτι αργει να κυκλοφορησει απο τοτε που ανακοινωθηκε,οτι δεν εχει δωσει επισημη απαντηση για τα 3χρονια updates,οτι απο διαθεσιμοτητα ειναι χειροτερη σε σχεση με αλλες εταιρειες κλπ να το καταλαβω.

Αλλα για τα περι microSD και bloatware,εισαι τερμα αδικος.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

τίποτα καινούριο δεν προσφέρει η συσκευη και μέινε όπου θέλεις σου αρέσει δεν σου αρέσει,τις ******** του Γιαπωνέζου να τις πουλήσει άλλου,σε όλα τα φόρουμς τον κράζουν μαζί και την Σόνυ,απολύτως κανένα ενδιαφέρον ,οποίος θέλει σοβαρό τηλέφωνο και σοβαρή εταιρεία με φανταστικό service πάει samsung

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Ρε άνθρωπε μου, πες μου τι πίνεις και δε μας δίνεις, ειλικρινά

Δέχεται κάρτα sd η όχι? Τι με νοιάζει αν τη δέχεται ταυτόχρονα με μια sim η με 5 sim

Δε πάει να βγάζει και ένα κωλαρακι σαν εξογκωμα στο πλάι και να δέχεται την sd? Δεν με αφορά

Απάντησε μου, δέχεται η όχι?

Επίσης απάντησε μου, σε άλλες ναυαρχίδες από samsung, xiaomi, oneplus, υπάρχει υποδοχή όπου και αν είναι αυτή, ναι η όχι? Τι κάθεσαι και μου λες μ@ λ@κιeς τωρα περί service κτλ λες και είπε κανείς κάτι σχετικά με αυτό

Επίσης δε με νοιάζει τι κάνουν τα forums με τον κάθε πικραμένο, που πάλι δε καταλαβαίνω γιατί τα αναφέρεις, έχω κριτική και εκφέρω δική μου άποψη

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

τίποτα καινούριο δεν προσφέρει η συσκευη και μέινε όπου θέλεις σου αρέσει δεν σου αρέσει,τις ******** του Γιαπωνέζου να τις πουλήσει άλλου,σε όλα τα φόρουμς τον κράζουν μαζί και την Σόνυ,απολύτως κανένα ενδιαφέρον ,οποίος θέλει σοβαρό τηλέφωνο και σοβαρή εταιρεία με φανταστικό service πάει samsung

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Πόσο ετών είσαι ? Για 15 σε κόβω πάντως

 

sony

Link to comment
Share on other sites

https://www.androidworld.it/2021/04/14/sony-xperia-1-iii-uscita-745003/

Μερικά δείγματα φωτογραφιών από το 1ii

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

youtuber ERP hands on!

Αν παραβλέψεις τα Ρώσικα,την όμορφη παρουσία πίσω,και τηνψιλογελοία φάτσα του, σου δείχνει την οθόνη 4K με 60hz vs 120 hz ,και την selfie και τέλος το Burst mode σε όλες τις κάμερες ενερογποιώντας το real time tracking το ποίο το βρήκα άκρως εντυπωσιακό!

 

φυσικά αυτός τα λέει διαφορετικά καλύτερα!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

- 4k 120 Hz at the same time

- no vibration from the speaker

- display is a little brighter

- front camera is much better then 1 II, Video too

- auto focus is great on all sensor

- Video stabilisation/ steady shot is better, and much more natural, no artifacts

- smooth zoom in video

- real time tracking works on all sensors

- 105 mm give great bokeh

- colors and auto focus much more like real camera

- Google assistant button can be revamped to any app

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο

Λάθος

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

και μένα μπορεί να γίνει αλλά όπως εσύ έχεις τα οποία κριτήρια έτσι και γω ,μπορώ να έχω 2 σιμ και sd μαζί,η απάντηση είναι όχι,αυτό ρώτησα από την αρχή και ο άλλος γράφει προχωράμε ε όχι δεν προχωράμε ....

έχει καθαρό android ? όχι δεν έχει είναι απάντηση,αυτά ρώτησα από την αρχή

είναι κομψό ναι είναι η υποκείμενικη απάντηση

είναι κάμπριο όχι δεν είναι και δεν θέλω να είναι πάλι υποκειμενική

τώρα σε ποιο mode τραβάει με 20fps με αφήνει παγερά αδιάφορο

όπως βλέπεις δεν έχουμε όλοι τα ίδια κριτήρια

τέλος συμπέρασματα βγήκαν ας έρθει με καλό και ίσως ......

 

Σου βρίσκω λύση,παιρνεις το xperia,κρατας αυτο που εχεις και εχεις 2 κινητα,δυο sim:ninja::lol:

 

μαζί με nokia,google απο τα πιο καθαρα αντροιντ!

 

φυσικά δεν μπορούν όλοι να έχουν τα ίδια κριτήρια,αλλα εδώ μιλάμε για εξτραδακια που δεν είναι κακό να υπάρχουν η αν μπορεί να τα έχει κάποιος!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

όταν οι κάτοχοι ταυτίζονται με την εταιρεία απαξιουνται και οι ίδιοι ,νόμος!!! και ξεχωριστό slot για sd δεν έχει όπως και bloatware τίγκα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

 

μην μου πεις οτι έχεις samsung?

 

γιατί τώρα είσαι εγκάθετος και θα σου σποδειξω ότι δεν είναι έτσι! και εγώ είμαι ένα ζωντανό παράδειγμα!

 

έχω και σονυ και σαμσουνγκ και χαβαη κ μηλαρακι και σκοπεύω να πάρω και Xiaomi....οπως βλεπεις ουτε κολληματα υπαρχουν απο τους κατοχους σε γενικες γραμμες!απλως πρεπει να κοιταμε τι μας συμφερει,τα θελω μας και οπως ειπες κι εσυ τα κριτηρια μας!

 

 

και για αυτά τα κριτήρια λοιπόν και για τέτοιες συζητήσεις που έχω βαρεθεί κ να μην αισθανομαι τυχον ανασφαλεια:lol:,τα έχω όλα για να μην μου λείπει τίποτα :lol:

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Σειρά ΙΙΙ μέσα Ιουνίου για Σουηδία. Προπαραραγγελια από Μέσα Μαΐου. Αργεί αλλά αξίζει.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω και εγώ να ρωτήσω αύριο!

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω και εγώ να ρωτήσω αύριο!

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σιγά μη ξέρουν

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...