Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανακοινώθηκε σήμερα το Xperia C3, ένα 5.5" phablet που μεταξύ άλλων έχει 5mp ευρείας γωνίας κάμερα με απαλό φλας για Selfies.

Προσωπικά μου αρέσει πολύ το mint (λαχανί) χρώμα.

 

Κάμερα και βίντεο

 

  • 5 MP Front-facing camera (720p)
  • Front flash LED
  • Wide view front camera
  • 8 MP camera with auto focus
  • HD video recording 1080 p
  • Sony Exmor RS for mobile image sensor
  • HDR (High Dynamic Range) for photos and videos
  • Pulsed LED flash
  • 16x digital zoom
  • Superior Auto – automatic scene selection
  • Geotagging – add location info to your photos
  • Object tracking – lock focus on a specific object
  • Red-eye reduction
  • Image capture, supported file format: JPEG
  • Image playback, supported file formats: BMP, GIF, JPEG, PNG; WebP
  • Video capture, supported file formats: 3GPP, MP4
  • Video playback, supported file formats: 3GPP, MP4, M4V, AvI, XVID, WEBM

 

Οθόνη

 

  • 5.5" HD (1280x720) display
  • TRILUMINOS™ Display for mobile
  • Mobile BRAVIA® Engine 2

 

Επεξεργαστής (CPU)

 

  • Snapdragon 1.2 GHz Qualcomm Quad-core
  • Adreno 305

 

Μνήμη και αποθήκευση

  • 1 GB RAM
  • 8 GB flash memory (internal)
  • Up to 32 GB microSD™ (card slot)

 

Ήχος

 

  • Sony Surround Sound technology (VPT)
  • Clear Audio+ – Sound improvement software
  • Audio recording, supported formats: 3GPP, MP4, AMR
  • Audio playback supported formats: AAC, AMR-NB, AMR-WB, FLAC, MIDI, MP3, PCM, Vorbis, WMA

 

Συνδεσιμότητα

 

  • aGPS
  • Bluetooth® 4.0
  • DLNA Certified®
  • GLONASS*
  • Native USB tethering
  • Screen mirroring
  • Smart Connect
  • Synchronisation via Exchange ActiveSync®, Facebook™, Google™ and SyncML™*
  • USB charging
  • USB High speed 2.0 and Micro USB support
  • Wi-Fi and WiFi Hotspot functionality
  • Xperia Link

 

http://api.sonymobile.com/files/xperia-C3-white-1240x840-93cce7f956709d3e4d872de908d89b1e.jpg

 

Επίσημη ιστοσελίδα

Edited by zxr
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Που είναι η κληρονομία της Ericsson; Αντί να βγάζουμε κινητά που καλύπτουν τις ανάγκες βγάζουμε κινητά που καλύπτουν τις μόδες της εποχής...

 

Αρχίζω και γερνάω μου φαίνεται και κάτι τέτοια μου κακοφαίνονται...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Που είναι η κληρονομία της Ericsson; Αντί να βγάζουμε κινητά που καλύπτουν τις ανάγκες βγάζουμε κινητά που καλύπτουν τις μόδες της εποχής...

 

Αρχίζω και γερνάω μου φαίνεται και κάτι τέτοια μου κακοφαίνονται...

 

Είμαι με συσκευή που έχει εμπρόσθια κάμερα 8MP..:rolleyes:

 

 

 

Α ρε Sony, βγάλτο με 2GB RAM και να το πάρω χθες!! Δηλαδή ή 5 ίντσες ή 6,3;; Κάτι ενδιάμεσο δεν παίζει;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Που είναι η κληρονομία της Ericsson; Αντί να βγάζουμε κινητά που καλύπτουν τις ανάγκες βγάζουμε κινητά που καλύπτουν τις μόδες της εποχής...

 

Αρχίζω και γερνάω μου φαίνεται και κάτι τέτοια μου κακοφαίνονται...

 

Πόσο δίκιο έχεις...

Περιμένω να δω κάτι πρωτοποριακό και βλέπω όλο τα ίδια. 1GB RAM έχει και το SP μου και πολλά άλλα κινητά της... Γιατί να το αγοράσω;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Που είναι η κληρονομία της Ericsson; Αντί να βγάζουμε κινητά που καλύπτουν τις ανάγκες βγάζουμε κινητά που καλύπτουν τις μόδες της εποχής...

 

Αρχίζω και γερνάω μου φαίνεται και κάτι τέτοια μου κακοφαίνονται...

 

Πρέπει να πουλήσει και κάνα κινητό στους νεολαίους/φανατικούς των selfies...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Φημες μιλανε για 6.2" και 4GB Ram αναμεσα σε αλλα "τρελα" χαρακτηριστικα του νεο smartphone!!

 

Θα μας τρελανει η Sony...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που περιμένω :cool: Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ανακοινώθηκε επίσημα στην Ιαπωνία.

 

http://www.static.xperiablog.net/wp-content/uploads/2015/04/Xperia-Z4_3.jpg

 

* Πάχος 6,9 χιλιοστά ( 146 × 72 × 6,9 χιλιοστά )

* Μροστινή κάμερα 5.0 MP

* Πίσω κάμερα 20.7 MP

* Snapdragon 810

* RAM 3 GB

* Οθόνη 5.2 (1920x1080p)

* Βάρος 144 γραμμάρια

* Μπαταρία 2930 mAh

 

Σχετικά βίντεο: https://www.youtube.com/watch?v=nQtmVtg_NI8

Περισσότερες πληροφορίες (Specs): http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z4-6878.php

Edited by Mitsos_The_Great
Link to comment
Share on other sites

Και ναι το Sony Xperia Z4 ειναι πλεον γεγονος!!Mια αρκετα καλη αναβαθμιση του ζ3 με αρκετες ομοιοτητες αλλα και διαφορες,,,με αυτην την συσκευη παντως δεν κερδιζεις τον ανταγωνισμο,,,μια βιαστικη κινηση απο την σονυ?ισως,,παντως σιγουρα ενα ακομα καρφι στο φερετρο της αφου δειχνει οτι δεν εμαθε απο τα λαθη της.

 

- ποιο λεπτο(6.9)

-τελος η μαγνητικη φορτιση

-οι χρωματισμοι ιδιοι αλλα ποιο γυαλιστεροι.

-ποιο ελαφρυ 144gr.

-μικροτερη μπαταρια 2.930

-ανοιξαν τα 12.800 iso για manual mode

-περιοριστηκαν τα καπακια καλυψης

-rom 32 gb

-bluetooth 4.1

-LTE Cat.9

-μπροστινη καμερα 5.1mp

-810 snapdagon επεξεργαστης

-αρχικη κυκλοφορια μονο για Japan

-τα χαρακτηριστικα ενδεχεται να τροποποιηθουν για την κυκλοφορια εκτος Japan.

Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστα πράγματα... Φέτος μόνο η samsung κατάφερε να κάνει τη διαφορά...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Όντως... Αυτό βέβαια ευνοεί εμάς που έχουμε Ζ3 καθώς δεν αξίζει η αλλαγή, σχεδόν το ίδιο είναι. Θα πάρει κι άλλο πάνω η Samsung και θα πάει πίσω η Σονυ κρίμα...
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Όντως... Αυτό βέβαια ευνοεί εμάς που έχουμε Ζ3 καθώς δεν αξίζει η αλλαγή, σχεδόν το ίδιο είναι. Θα πάρει κι άλλο πάνω η Samsung και θα πάει πίσω η Σονυ κρίμα...

 

οι αλλαγες ειναι αρκετες,,τα ιδια λεγανε και για σονυ ζ2 και ζ3 οτι δεν αξιζει η αλλαγη(αν δεν το θυμασαι δες δημοσιευματα)και τελικα η διαφορα ηταν σημαντικη,,μετα τα πρωτα τεστ θα φανουνε ολα,,εγω θα το αλλαζα αν δεν μικραινε την μπαταρια και αν η οθονη εφτανε το 5.4".Εντομεταξυ οι προβλεψεις και για το g4 ειναι χαλαρες οποτε ο κυριαρχος παραμενει η σαμσουνγκ ,αν και δεν υπηρχε περιπτωση να απειληθει απο την σονυ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελάχιστα πράγματα... Φέτος μόνο η samsung κατάφερε να κάνει τη διαφορά...

 

οταν μια εταιρια μαθαινει απο τα λαθη της,,χαρακτηριστικο παραδειγμα η σαμσουνγκ,,,ειναι σχεδον σιγουρο οτι η σονυ δεν θα παρουσιασει αυτη την συσκευη για τον υπολοιπο πλανητη.

Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

οταν μια εταιρια μαθαινει απο τα λαθη της,,χαρακτηριστικο παραδειγμα η σαμσουνγκ

 

Όχι απ όλα τα λάθη όμως! η μπαταρία είναι χειρότερη του s5!!!

Edited by SpyGlass
Link to comment
Share on other sites

Όχι απ όλα τα λάθη όμως! η μπαταρία είναι είναι χειρότερη του s5!!!

 

το μεγαλυτερο κραξιμο στο σ5 επεσε για τον φθηνο σχεδιασμο,και υλικων.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είναι το κατάλληλο θέμα εδώ για συγκρίσεις,το κράξιμο το έφαγε οντως για την κατασκευή-εμφάνιση πού του έδωσε η samsung.

Κάτι πού έχει αλλάξει ολοκληρωτικά στο s6 πού έχω,κι όπως ολα δείχνουν ίσως φέτος να είναι και ο κυρίαρχος του παιχνιδιού στην mobile αγορά.

Από την αλλη,το z4 δεν το γλυκοκοιτάζω καθόλου,μου αρέσει το τηλέφωνο να είναι διαφοροποιημένο οπτικά,κι οχι μόνο να καταργούν καπάκια.

Δεν λεω οτι σαν hardware δεν θα είναι καλό,αν ξεπεραστούν τα οποιαδήποτε προβλήματά με τον 810 η συσκευή θα σπέρνει.

Παράτολμο πάντως,να έχει σκάσει η φήμη με τα θέματα της υπερθέρμανσης στον 810 κι όμως να τον προτιμούν κατασκευαστές.

Μήπως γιατί δεν έχουνε εναλλακτική?ίσως.

Το z3 πάντως παραμένει top για μένα,τίμια συσκευή,αν κάτσει βέβαια χωρίς κατασκευαστικό θέμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μικρές οι αλλαγές του Xperia Z4 από τον προκάτοχό του, τουλάχιστον στα χαρτιά.

Περιμέναμε περισσότερα σχεδιαστικά. Μένει να δούμε και τι θα κάνει και ο 810.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι χρειαζοταν ξεχωριστο θεμα απο την στιγμη που ειναι αποκλειστικά για την αγορα της Ιαπωνίας. Οταν με το καλο ερθει η international εκδοση ,τοτε θα ειναι ωρα για κουβεντα!Προς το παρον αναμονη και ελπιδες να μην ειναι αυτη και η παγκοσμια εκδοση...
Link to comment
Share on other sites

Σε ενα μηνα λενε θα είναι η παγκόσμια έκδοση αλλα δεν νομίζω να εχει διαφορές απο την Ιαπωνική. Παντως η αδιάβροχη θυρα usb και το οτι παίρνει εξωτερική μνήμη ειναι μεγάλο συν.
Link to comment
Share on other sites

http://www.xperiablog.net/2015/04/20/xperia-z4-hands-on-pics-including-comparison-with-xperia-z3/

 

Εξαιρετική δουλειά κατά την γνώμη μου σε λεπτομέρειες επί της ουσίας ,στις συγκριτικές φώτο μοιάζει το Ζ3 τόσο χοντροκομμένο ..,

αναμένουμε την Παγκόσμια έκδοση ,εικάζω με μεταλλικό σκελετό κι άλλα διάφορα νέα..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

http://www.xperiablog.net/2015/04/20/xperia-z4-hands-on-pics-including-comparison-with-xperia-z3/

 

Εξαιρετική δουλειά κατά την γνώμη μου σε λεπτομέρειες επί της ουσίας ,στις συγκριτικές φώτο μοιάζει το Ζ3 τόσο χοντροκομμένο ..,

αναμένουμε την Παγκόσμια έκδοση ,εικάζω με μεταλλικό σκελετό κι άλλα διάφορα νέα..

Μου αρέσει πολύ αυτό το γυαλιστερό. Δίνει μια "αρχοντιά". Δεν είναι καθόλου κιτς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα σε copper δεν θα το επαιρνα,αυτο το χρυσο στις ακριες δεν μου αρεσει καθολου,θα πεσει και ξεβαμμα λογικα.εκεινο που μοιαζει σαν γαλαζιο κατι λεει.γενικα ομως περισσοτερο σαν αναβαθμιση μοιαζει παρα σαν νεο μοντελο,αφησαν κατι ουσιαστικο στην απεξω,την εμφανιση,μια ριζικη ανανεωση δεν θα ενοχλουσε κανεναν.

μαλλον εκανα την επιλογη μου για φετος κι οπως βλεπω,επραξα σωστα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ αυτό το γυαλιστερό. Δίνει μια "αρχοντιά". Δεν είναι καθόλου κιτς.

 

Εμενα μου φαιρνει σε γυφτια αυτο το γαυλιστερο/glossy σε σχεση με το πιο mat στο z3 οπως και στο s6 το ιδιο.

Ελπιζω μην ειναι ετσι η global version.

Ολες οι αλλαγες ειναι καλοδεχουμενες εκτος του παχους(θυρα usb,μεγαλυτερη αποσταση αναμεσα στα κουμπια ηχου και power button.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα καλά είναι το ανοιχτό USB(αν και θα γίνει χάλια με τη σκόνη και τους ρύπους γενικότερα που έχουν την τάση να μαζεύονται σε αυτό το σημείο), καθώς και η πιο σωστή και όμορφη τοποθέτηση των ηχείων. Κατά τα άλλα, το ότι μείωσαν το πάχος εις βάρος της μπαταρίας, η οποία μάλιστα πλέον καλείται να τροφοδοτήσει τον 810, δεν μου λέει απολύτως τίποτα. Το ίδιο ισχύει και για τη μαγνητική φόρτιση. Όσοι χρησιμοποιούν dock station, καταλαβαίνουν πόσο βολεύει. Γενικότερα, αν δεν κυνηγάς τα σκορ στο antutu, δεν αξίζει σε καμία περίπτωση η μετάβαση από το z3, και απορώ γιατί δεν περίμενε η sony να βγάλει κάτι πιο ολοκληρωμένο το φθινόπωρο. Ακόμα βέβαια δεν είναι καν σίγουρο ότι θα βγεί το ίδιο ακριβως globaly, όπως και το αν θα γίνει αυτό σύντομα. Ξέρουν καλά ότι θα κατακριθεί η κίνησή τους και σκέφτονται για το αν θα έχει εμπορική επιτυχία, ειδικά μετά το s6..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...