Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικό. Με έχουν ζαλίσει με τις συνεχείς νέες εκδόσεις, που να προλάβουν οι κατασκευαστές.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Απο χθες το εχω στα χερια μου κ παροτι δεν ειμαι φαν των ερικσον καθως τελευταιο μου κινητο ηταν το κ750:) μου αρεσε πολυ χθες που το ειδα..λοιπον πρωτη εντυπωση πολυ ωραια κατασκευη ωραιο το μενου κ γρηγορο σ αυτο μαλλον βοηθαει το 2,3 ωραια καμερα πρωινη καλυτερη απο οποια αλλη 8αρα εχω δει κ απ οσο δειχνει τωρα πολυ καλη μπαταρια για το οποιο βεβαια ακομα δεν εχω ολοκληρωμενη αποψη
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το εχω στα χερια μου κ παροτι δεν ειμαι φαν των ερικσον καθως τελευταιο μου κινητο ηταν το κ750:) μου αρεσε πολυ χθες που το ειδα..λοιπον πρωτη εντυπωση πολυ ωραια κατασκευη ωραιο το μενου κ γρηγορο σ αυτο μαλλον βοηθαει το 2,3 ωραια καμερα πρωινη καλυτερη απο οποια αλλη 8αρα εχω δει κ απ οσο δειχνει τωρα πολυ καλη μπαταρια για το οποιο βεβαια ακομα δεν εχω ολοκληρωμενη αποψη

 

Που το βρηκες;Η οθονη του τι λεει;

Link to comment
Share on other sites

Που το βρηκες;Η οθονη του τι λεει;

 

Εταιρικό είναι... ο τυχερός... που τέτοια τύχη εμείς...

 

Για πες για βίντεο, κάμερα, οθόνη.... ανέβασε κανένα βιντέακι και κτλ. να δούμε...

 

:)

 

P.S. Sony Ericsson Xperia arc Android Smartphone στο expansys .... 545€.... έπεσε κατακόρυφα η τιμή... Πολύ καλό αυτό!!!!!!!!!!

Τώρα μάλιστα... έβαλε πολύ σοβαρή υποψηφιότητα για να το αγοράσω.....

 

:lol:

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

σας λεω εχει πολυ καλη καμερα και βιντεο...βραδυ πασχει λιγο ακομα....γενικα πολυ καλες εντυπωσεις...
Link to comment
Share on other sites

σας λεω εχει πολυ καλη καμερα και βιντεο...βραδυ πασχει λιγο ακομα....γενικα πολυ καλες εντυπωσεις...

 

Από lags τι λέει??? Έχεις παρατηρήσει τίποτα.....

 

Τι είναι αυτό που σε χαλάει (αν υπάρχει) μέχρι τώρα στο κινητό...

 

ΤΙΑ

 

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

lags μεχρις στιγμης τπτ..γενικα δεν με χαλαει κατι κανω οτι εκανα με ολα τα κινητα που εχω δοκιμασει κ εχει κ πολυ καλη καμερα κ ο σχεδιασμος κ η κατασκευη ειναι τρομερη κ νομιζω οτι αυτη θα ειναι η αιτια να πουλησει το κινητο το design δηλαδη
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
lags μεχρις στιγμης τπτ..γενικα δεν με χαλαει κατι κανω οτι εκανα με ολα τα κινητα που εχω δοκιμασει κ εχει κ πολυ καλη καμερα κ ο σχεδιασμος κ η κατασκευη ειναι τρομερη κ νομιζω οτι αυτη θα ειναι η αιτια να πουλησει το κινητο το design δηλαδη

 

Ποια έκδοση του Android φοράει;

 

Είναι στην εμπορική της μορφή η συσκευή ή προπαραγωγής;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω galaxy κ δεν ειδα διαφορες μεγαλες στην οθονη ειναι μια χαρα για εμενα που θεωρητικα ειμαι χρηστης με απαιτησεις καθοτι εχουν περασει απο τα χερια μου desire hd galaxy s klp
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω galaxy κ δεν ειδα διαφορες μεγαλες στην οθονη ειναι μια χαρα για εμενα που θεωρητικα ειμαι χρηστης με απαιτησεις καθοτι εχουν περασει απο τα χερια μου desire hd galaxy s klp

 

Νομίζω ότι λόγω τιμή (έχει πέσει αρκετά) και καθώς το Galaxy S2 θα κοστίζει αρκετά, το Arc θα το αγοράσουν αρκετοί.... (δεν ξέρω για το LG Optimus 2X καθώς και αυτό είναι σε ανταγωνιστική τιμή).....

 

Προσωπικά... ένα μεγάλο + είναι το design και το dedicate photo button.....

Δεδομένου ότι έχει 4.2' οθόνη, Android 2.3, πολύ καλή κάμερα - video....

 

:cool:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

@gvg:

Θα σου ήταν εύκολο με Astro File Manager να πας στον φάκελο /system/app και να μας παρέχεις ένα αντίγραφο όλων των Applications που είναι εκεί μέσα?

Και ακολούθως το ίδιο για το framework-res.apk που βρίσκεται στον φάκελο /system/framework?

 

(Multiselect και Copy-Paste στην SDcard έτσι? Μην κάνεις κάνα cut και τρέχεις! Αν και δεν νομίζω να σε αφήσει λόγω permissions αλλά λέμε τώρα! :D )

 

Θα σου ήμουν υπόχρεος!

 

Φιλικά,

mr_element. :cool:

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Έχουν ήδη ξεκινήσει διάφορα reviews για το Arc, όπως αυτό που αναφέρεται στην κάμερα και ένα επίσημο που δείχνει διαφορά σε λήψη με

.

 

Το OS που έχει στα tests είναι αυτό που αναφέρει το μέλος gvg (2.3.1), αλλά το τελικό UI αναμένεται μέχρι το Μάρτιο να είναι βελτιωμένο.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω galaxy κ δεν ειδα διαφορες μεγαλες στην οθονη ειναι μια χαρα για εμενα που θεωρητικα ειμαι χρηστης με απαιτησεις καθοτι εχουν περασει απο τα χερια μου desire hd galaxy s klp

 

δηλαδη στο θεμα οθονης τα χρωματα απεικονιζοντε οπως στο galaxy s?κατωτερο η ανωτερο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη στο θεμα οθονης τα χρωματα απεικονιζοντε οπως στο galaxy s?κατωτερο η ανωτερο?

Σίγουρα διαφορετικό, γιατί το Galaxy έχει S. AMOLED ενώ το Arc έχει LED-backlit LCD. Επειδή είναι το 1ο κινητό με Mobile Bravia Engine, περιμένω να δω και πόσο έχει βάλει το χεράκι της και η Sony στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες... πέφτει και άλλο η τιμή του...

στο expansys... € 494.99 ....

 

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως θα τα παει απο θέμα υποστήριξης δηλ αναβαθμισεων απο την ίδια την εταιρία, γιατί το xperia x10 δεν είχε και την καλύτερη όσο και απο τρίτους.

 

Η τιμη του αν είναι στα 500€ είναι παρα πολυ καλη.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Παίδες... πέφτει και άλλο η τιμή του...

στο expansys... € 494.99 ....

 

:)

 

Μακάρι η τιμή του να έχει πέσει τόσο!:w00t:

Όταν με το καλό βγει και ισχύει αυτή η τιμή, θα το πάρω οπωσδήποτε...:D

Link to comment
Share on other sites

Δείτε μία πολύ ωραία παρουσίαση του Arc ... και θαυμάστε το video που τραβάει το κινητό τη νύχτα... απίθανο!!!!!!!!!

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

φαίνεται όντως εξαιρετικό τηλέφωνο, σαφώς ανώτερο αισθητικά από τους αντωνιστές του αλλά σίγουρα υστερεί σε κάποια στοιχεία performance. Νομίζω πως η SΕ επέλεξε να μην κυνηγήσει τα καλύτερα components για να μην ανεβάσει την τιμή. Για κάποιον που δεν τον νοιάζει να έχει ότι πιο γρήγορο κυκλοφορεί στην αγορά, το τηλέφωνο είναι μια χαρά. Εγώ είμαι μεταξύ αυτού και του Galaxy SII για την αλλαγή του Iphone 4 από το οποίο έχω κάποια συγκεκριμένα παράπονα.
Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με το techblog.gr αναμενεται στην Ελλαδα στα μέσα Απριλίου με τιμή κοντά στα 550 ευρώ.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα διαφορετικό, γιατί το Galaxy έχει S. AMOLED ενώ το Arc έχει LED-backlit LCD. Επειδή είναι το 1ο κινητό με Mobile Bravia Engine, περιμένω να δω και πόσο έχει βάλει το χεράκι της και η Sony στην οθόνη.

 

Ναι όμως από τα γραφόμενα στην πράξη υπάρχει και μια διαφορά.και ειλικρινά αν δεν έχει ίδια οθόνη με το galaxy η ανώτερη τότε δεν νομίζω ότι θα πάρω το arc

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως λόγω της χαμηλής τιμής του το θεωρώ φαβορί για αγορά....

Μπορεί να μην είναι το γρηγορότερο αλλά τι να το κάνεις...

Άμα σε καλύπτει εκεί που θες.... τότε είναι super....

 

Ερώτηση: Αν το παραγγείλω από expansys ή άλλο site.... η εγγύηση μετράει για Ελλάδα.... τι παίζει?

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...