Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ok...εχουμε και λεμε...μνημη με αρκετα προγραμματα και launcher pro φορτωμενο γυρο στα 180 mb με 200 ελευθερα...μια χαρα..δεν ειναι desire hd αλλα σαν το galaxy s 9000 περιπου(ποθ το εχω ακομα root me simply 2.7)..οθονη καλυτερη του desire hd αλλα σαν του samsung δεν ειναι..το μαυρο μεγαλη διαφορα....σε φωτο και βιντεο καλυτερα γιατι επεμβαινει το bravia engine και διορθωνη λιγο το contrast...καμερα μια χαρα καλυτερη του htc και λιγο καλυτερη του galaxy..μπαταρια απο τις 11 μεχρι τωρα με ολα on και widgets (fancy) κλπ 1 ωρα mp3 wifi μιση και bluetooth μιση,τηλ περιπου μια ωρα mail κλπ ειναι στο 43%..Μια χαρα...καλυτερο και απο τα αλλα 2 τηλ...ταχυτητα τωρα,,,desire hd δεν ειναι,,λιγο ποιο αργο λογω ram νομιζω,αλλα μου φαινεται λιγο πιο γρηγορο η αντε τα ιδια με galaxy..αλλα το galaxy ειναι root με πολλα booster επανω..;)

ποιοτητα καλη αλλα λιγο το πισω πλαστικο χμμμμ...που και που ακους και ενα κλικ(τριξιμο)..αλλα λιγο..πολυ λεπτο και πολυ ομορφο παντως..περιμενω να παρω και το galaxy s2 .....:rolleyes:

 

Δηλαδή η οθόνη είναι αρκετά κατώτερη απο του galaxy?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αξίζει η αγορά του arc ή του desire HD?

 

Φίλε αν θες κάτι ελαφρύ και λεπτό πήγαινε σε ARC

Αν θες καλό επεξεργαστή, καλή ανάλυση οθόνης πήγαινε στο DESIRE HD

 

PS:Πάντως το ARC έχει πολύ καλύτερη κάμερα από DESIRE HD

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν θες κάτι ελαφρύ και λεπτό πήγαινε σε ARC

Αν θες καλό επεξεργαστή, καλή ανάλυση οθόνης πήγαινε στο DESIRE HD

 

PS:Πάντως το ARC έχει πολύ καλύτερη κάμερα από DESIRE HD

 

αυτο το επιχειρημα που λες δεν ισχυει σε καμια περιπτωση...

εχουν ιδιο ακριβως cpu, gpu αλλα και ιδια σχεδον αναλυση

το arc εχει 480x854 ενω το hd 480x800

το hd απλα εχει 250mb περισσοτερη ram

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

αυτο το επιχειρημα που λες δεν ισχυει σε καμια περιπτωση...

εχουν ιδιο ακριβως cpu, gpu αλλα και ιδια σχεδον αναλυση

το arc εχει 480x854 ενω το hd 480x800

το hd απλα εχει 250mb περισσοτερη ram

 

Καλά πιάστα στο χέρι και τα δυο και μιλάμε μετά... Τουλάχιστον από ανάλυση οθόνης!

Γενικά τα κινητά μοιάζουν αρκετά! Οι μικροδιαφορές που ανέφερα είναι ΑΥΤΕΣ!

Link to comment
Share on other sites

Καλά πιάστα στο χέρι και τα δυο και μιλάμε μετά... Τουλάχιστον από ανάλυση οθόνης!

Γενικά τα κινητά μοιάζουν αρκετά! Οι μικροδιαφορές που ανέφερα είναι ΑΥΤΕΣ!

 

μα σου ειπα δεν υπαρχει διαφορα σε αυτα τα τεχνικα χαρακτηριστικα που αναφερεις

και γενικα απο οθονη δεν νομιζω οτι εχει και την καλυτερη το hd, το arc αν και δεν το εχω δει απο κοντα λεγεται οτι εχει καλη οθονη+ απο οτι λεγεται ειναι πολυ γρηγορο οπως και το hd αλλωστε

εσυ το εχεις δει το arc?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι μικροδιαφορές που ανέφερα είναι ΑΥΤΕΣ!

 

Κι όμως δεν είναι από τη στιγμή που έχουν τον ίδιο επεξεργαστή/gpu.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Tαξιδιωτη, μην την ψαχνεις πολυ στην (πολυ κατωτερη) οθονη. Το τηλεφωνο ειναι τόοοσο πλαστικο και ελαφρυ που εσυ ειδικα θα το απορριψεις στο πι και φι. Το δουλεψα κανα μισαωρο και δεν προκειται να το πλησιασω!

 

μαλιστα,παντως το galaxy s που επισης ειναι πλαστικουρα δε με χαλασε.

απλα θα ηθελα μια καλη οθονη,που να ειναι σχεδον ομοια με του galaxy.του desire hd ας πουμε δεν μου αρεσει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στο χερι καθεται καλα λογω και του καπως περιεργου σχεδιασμου του;

Οσο για τις οθονες καθε μια απο τις lcd και samoled εχουν τα συν και πλην τους που λιγο πολυ ειναι γνωστα.Πρωσοπικα αν και εχω galaxy s θα προτιμουσα μια καλη slcd με τα πιο φυσικα χρωματα που εχει.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ δεν την πάλευα να περιμένω άλλο και το παράγγειλα. την επόμενη δευτέρα θα είναι στα χέρια μου γιατί την άλλη παρασκευή θα έχω τα λεφτά στα χέρια μου.

Android δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει οπότε θα μου πάρει λίγο χρόνο να το συνηθίσω αλλά χαλάλι του ;p

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα περιμενω να το δω πρωτα live σε κανα πλαισιο/public, και μετα αν με βολεψει θα το παρω.

Δεν ειναι και λιγα τα χρηματα για να παρει καποιος «γουρπυνι στο σακι»

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα(γερμανικό),εξαιρετικό,πολύ καλή κατασκευή,πολύ ωραία οθόνη,πολύ καλή φορητότητα(είναι τελικά πολύ πιο ελαφρύ και απροβληματιστο στην μεταφορά/χρήση)-μου έκανε θετική εντύπωση η συσκευασία πάντως,περιείχε καλώδιο USB,θηκη,τελικό εξάρτημα για φόρτιση αυτοκινήτου,screen protector,handsfree....μια χαρά όλα,το SAR Information στο 0,66....:):).

Εβαλα την SIM της Cosmote και κατευθείαν μου ρύθμισε τα ελληνικά,τα apn settings,το email.....όλα ταχύτατα,ελευθερη μνήμη για αποθήκευση εφαρμογών 288 ΜΒ.

Κάμερα ταχύτατη(στα 6.0 ΜΡ το viewfinder είναι πλήρης οθόνη),βίντεο 720p με αυτόματη εστίαση...όλα αυτά είναι γνωστά και έχουν αναλυθεί σε διάφορα reviews....το θέμα είναι πως όποιος το αγοράσει πρέπει να αποφύγει τις συγκρίσεις γιατί τελικά όλα αυτά είναι ατελείωτα και νόημα δεν βγάζουν...πχ. στα 579 € πωλείται από το ΠΛΑΙΣΙΟ το Nexus S με παρόμοιο μέγεθος σύσκευής,μικρότερη ελαφρώς οθόνη και με πιο "λίγα" specs(πχ.μη επεκτάσιμη μνήμη,χειρότερη σχετικά κάμερα,επίσης όχι διπύρηνο-κάτι έχετε πάθει κάποιοι με τα διπύρηνα κλπ.;)) και όντως πρέπει να του αρέσει...πάντως θέμα μεγέθους/φορητότητας εγώ δεν βλέπω.

Πρώτο Quadrant Advanced 1661,καλά είναι πιστεύω,εγκατεστημένη έκδοση 2.3.2.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν καλύπτεται απο την ελληνική SE για εγγύηση?

 

Φαντάζομαι πως καλύπτεται,είναι σαν να το έχεις αγοράσει στην Γερμανία σε κάποιο ταξίδι σου και να το έφερες στην Ελλάδα για να το χρησιμοποιησεις εδώ,για σιγουριά πρέπει να ρωτήσεις όμως στην αντιπροσωπεία της SE.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως καλύπτεται,είναι σαν να το έχεις αγοράσει στην Γερμανία σε κάποιο ταξίδι σου και να το έφερες στην Ελλάδα για να το χρησιμοποιησεις εδώ,για σιγουριά πρέπει να ρωτήσεις όμως στην αντιπροσωπεία της SE.

 

@rostropol

Βασικά είμαι ανάμεσα σε πολλά κινητά... αλλά μάλλον πάω για το Arc για τον λόγω του ότι έχει dedicated camera button και με ενδιαφέρει κυρίως η λήψη φωτογραφιών και video....

 

Κατά τα άλλα ... το ποιο είναι γρηγορότερο και κτλ... δεν...

Android έχει, οθόνη 4,2, εμφάνιση, άνετο web surfing ....

 

Αυτό που με καίει είναι να μου πεις αν μπορείς την άποψη σου για τις photo & video που τραβάει... σε σχέση με το Galaxy S ή άλλο κινητό...

 

Ευχαριστώ...

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

@rostropol

Βασικά είμαι ανάμεσα σε πολλά κινητά... αλλά μάλλον πάω για το Arc για τον λόγω του ότι έχει dedicated camera button και με ενδιαφέρει κυρίως η λήψη φωτογραφιών και video....

 

Κατά τα άλλα ... το ποιο είναι γρηγορότερο και κτλ... δεν...

Android έχει, οθόνη 4,2, εμφάνιση, άνετο web surfing ....

 

Αυτό που με καίει είναι να μου πεις αν μπορείς την άποψη σου για τις photo & video που τραβάει... σε σχέση με το Galaxy S ή άλλο κινητό...

 

Ευχαριστώ...

:)

Οι φωτογραφίες του είναι καλές πιστεύω(δεν ξέρω σε σχέση με Galaxy S γιατί δεν το είχα ποτέ) αν μπορεσω αυριο θα ανεβάσω μερικές.

Το βίντεο επίσης πολύ smooth και με συνεχόμενη αυτόματη εστίαση,μην ξεχνάς πως ήδη στο Vivaz υπήρχε αυτό,εγώ πάντως είμαι πολύ ικανοποιημένος από τις πρώτες εντυπώσεις μου σχετικά με την κάμερα,επίσης ήδη υπάρχει και εφαρμογή Xperia arc flashlight στο Market.

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες του είναι καλές πιστεύω(δεν ξέρω σε σχέση με Galaxy S γιατί δεν το είχα ποτέ) αν μπορεσω αυριο θα ανεβάσω μερικές.

Το βίντεο επίσης πολύ smooth και με συνεχόμενη αυτόματη εστίαση,μην ξεχνάς πως ήδη στο Vivaz υπήρχε αυτό,εγώ πάντως είμαι πολύ ικανοποιημένος από τις πρώτες εντυπώσεις μου σχετικά με την κάμερα,επίσης ήδη υπάρχει και εφαρμογή Xperia arc flashlight στο Market.

 

Θα σου ήμουν ευγνώμων αν ανέβαζες καμιά φωτό .... σε εξωτερικό χώρο... ώστε να κάνω ζουμ για να δω τις λεπτομέρειες.... τώρα για το βίντεο... μακάρι να ανέβαζες έστω και 10-15'' ....

 

TIA

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα(γερμανικό),εξαιρετικό,πολύ καλή κατασκευή,πολύ ωραία οθόνη,πολύ καλή φορητότητα(είναι τελικά πολύ πιο ελαφρύ και απροβληματιστο στην μεταφορά/χρήση)-μου έκανε θετική εντύπωση η συσκευασία πάντως,περιείχε καλώδιο USB,θηκη,τελικό εξάρτημα για φόρτιση αυτοκινήτου,screen protector,handsfree....μια χαρά όλα,το SAR Information στο 0,66....:):).

 

πες μας rostropol σε ποιά τιμή το πήρες και όταν λες θήκη, φόρτιση αυτ/του, handsfree κλπ τι εννοείς? Υπάρχουν αυτά στο Ελληνικό πακέτο??

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

ολοι θα πεσουμε στον rotsteopol τωρα :lol:

αν μπορεις φιλε να μας πεις και τις επιδοσεις mkv 720p με το hdmi :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Θα σου ήμουν ευγνώμων αν ανέβαζες καμιά φωτό .... σε εξωτερικό χώρο... ώστε να κάνω ζουμ για να δω τις λεπτομέρειες.... τώρα για το βίντεο... μακάρι να ανέβαζες έστω και 10-15'' ....

 

TIA

:)

Ελπίζω αύριο να ανεβάσω μερικές.

πες μας rostropol σε ποιά τιμή το πήρες και όταν λες θήκη, φόρτιση αυτ/του, handsfree κλπ τι εννοείς? Υπάρχουν αυτά στο Ελληνικό πακέτο??

Ηταν μια ειδική τιμή λόγω ειδικών συνθηκών για μένα αλλά κόστιζε κανονικά 480 € και αυτά τα περιέχει η συσκευασία που προορίζεται για Γερμανία και πιθανόν και άλλες δυτικοευρωπαϊκές χώρες,θήκη δερμάτινη πολύ ποιοτική,2 καλώδια USB,αντάπτορας που συνδέεται στον φορτιστή αυτοκινήτου http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/an401?cc=gb&lc=en (το 2ο καλώδιο είναι για τον φορτιστή αυτοκινήτου),screen protector,handsfree και φυσικά η 8άρα HC MicroSD.

Σε όσα βιντεάκια unboxing είδα στο Youtube είχε μόνο το καλώδιο USB ,φορτιστή και handsfree και σε κάποια είχε και HDMI καλώδιο,πιστεύω αυτά που θα έρθουν Ελλάδα πάντως θα είναι μόνο με καλώδιο USB και handsfree,λιτά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

GSMARENA - Sony Ericsson XPERIA Arc review

 

Για διαβάστε..... έχει ενδιαφέρον...

 

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα το review με καλυπτει! αυτα που αναφρει ως μειονεκτηματα δε με επηρεαζουν οποτε λογικα με το που το δω, θα το αρπαξω!

σιγα σιγα καθε αμφιβολια μου φευγει

:cool:
Link to comment
Share on other sites

http://img689.imageshack.us/img689/1054/52961089.th.png

Συνδέεται και μέσω Wifi για το PC Companion.....καλό και βολικό ειδικά στην μεταφορά αρχείων με μεγαλύτερη ταχύτητα(μέσω Bluetooth δεν συνδέεται στο PC Companion επειδή έχει Android-περιορισμός του προγράμματος αυτός,πάντως μπορώ κανονικά να στείλω/λάβω αρχεία μέσω ΒΤ αλλά τώρα και Wifi....:))

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...