Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

rostropol μπορείς να βγάλεις μερικές φωτογραφίες για να δούμε την ανάλυση?

Εγώ έχω προ-παραγγελία το arc και δεν μπορώ να το περιμένω :D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την παραγγελία από http://www.ebw.gr στα 490€...

Παράδοση σε 2-3 εργάσιμες...

 

:lol:

 

p.s. Τώρα πρέπει να ψάξω για θήκη.... έχει κανείς τίποτα υπόψη του? Κανένα online μαγαζάκι???

ΤΙΑ

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την παραγγελία από http://www.ebw.gr στα 490€...

Παράδοση σε 2-3 εργάσιμες...

 

:lol:

 

p.s. Τώρα πρέπει να ψάξω για θήκη.... έχει κανείς τίποτα υπόψη του? Κανένα online μαγαζάκι???

ΤΙΑ

 

Και εγω το πηρα απο εκει.Εχει μεσα μια θηκη και screen protector οποτε καλυτερα περιμενε.Μπορει να σε βολεψει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το πηρα απο εκει.Εχει μεσα μια θηκη και screen protector οποτε καλυτερα περιμενε.Μπορει να σε βολεψει.

 

A.. πολύ ωραία.... για πες εντυπώσεις???

 

Για θήκη ψάχνω κάτι σαν αυτή

 

Αλλά να κλείνει με μαγνήτη ή κούμπωμα .... ξέρει κανείς τίποτα??

Σαν αυτή αλλά με άνοιγμα για την κάμερα πίσω...

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που ειχε μεσα ειναι τυπου pouch ,νομιζω ετσι λεγεται.Απο αυτες που "χωνεται" μεσα το κινητο.Εντυπωσεις πολυ θετικες ,οτι περιμενα πανω κατω.Το μονο που με ενοχλει λιγο ειναι το καπως μικρο power button.Η οθονη πολυ καλη ,και αν και καποιοι θα διαφωνισουν,λιγο καλυτερη και απο του galaxy s που ειχα πριν.Πιο φυσικα χρωματα και χωρις pixeliasma.Το ηχειο πολυ καλο αν και οταν το βαλεις τερμα χαλαει λιγο.Ωραιο και το UI της SE.Ακομα δεν εβαλα launcher pro.Αυτονομια αν και ειναι πολυ νωρις ,μεχρι στιγμης φαινεται οτι θα ειναι μεγαλυτερη απο την ηδη πολυ καλη του galaxy s.
Link to comment
Share on other sites

Αυτη που ειχε μεσα ειναι τυπου pouch ,νομιζω ετσι λεγεται.Απο αυτες που "χωνεται" μεσα το κινητο.Εντυπωσεις πολυ θετικες ,οτι περιμενα πανω κατω.Το μονο που με ενοχλει λιγο ειναι το καπως μικρο power button.Η οθονη πολυ καλη ,και αν και καποιοι θα διαφωνισουν,λιγο καλυτερη και απο του galaxy s που ειχα πριν.Πιο φυσικα χρωματα και χωρις pixeliasma.Το ηχειο πολυ καλο αν και οταν το βαλεις τερμα χαλαει λιγο.Ωραιο και το UI της SE.Ακομα δεν εβαλα launcher pro.Αυτονομια αν και ειναι πολυ νωρις ,μεχρι στιγμης φαινεται οτι θα ειναι μεγαλυτερη απο την ηδη πολυ καλη του galaxy s.

 

Επειδή πρώτη φορά θα έχω κινητό με android... ποιες εφαρμογές είναι must..... τι πρέπει να κάνω για αρχή και κτλ...

 

Αν δεν γράφω στο σωστό topic.... που να κοιτάξω...

 

Thanks..

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ευκολα η πιο ομορφη android συσκευη και πιο "θελκτικη" και mass market απο ο,τι κυκλοφορει στην αγορα (ακομα και τα animations του προς αυτη την κατευθυνση εχουν φτιαχτει).

Ομως στα 499 υπαρχει το lg optimus 2X που εχει καλυτερα specs (και στα χαρτια και στην πραξη) και σαφως ανωτερο software stability στην πρωτη ROM και των 2.

Παντως, σχεδιαστικα, το ξαναλεω πως το Arc ειναι κλασεις ανωτερο...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω οτι μου κανει και κατι που δεν μου αρεσει.Περιστασιακα δεν φορτωνει σελιδες στο internet μεσω 3g, σαν να διακοπτεται η συνδεση.Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω και το καλυτερο σημα στο σπιτι μου ,αλλα με προηγουμενες συσκευες δεν ειχα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ομως στα 499 υπαρχει το lg optimus 2X που εχει καλυτερα specs (και στα χαρτια και στην πραξη)

Οπως ? Ανεφερε μερικα , οχι γενικοτητες

Link to comment
Share on other sites

Οπως ? Ανεφερε μερικα , οχι γενικοτητες

 

τι οπως?

και μονο οτι φοραει τον tegra τα λεει ολα...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κινητό με καλύπτει.... Android, μεγάλη οθόνη, κάμερα super, video 720, dedicate camera button ...

οι ικανότητες των dual cpu και κτλ. θα αξιοποιηθούν στο μέλλον...

Με το ρυθμό που αλλάζει η τεχνολογία, σε ένα τρίμηνο όλα φαίνονται παλιά..

 

Το κινητό είναι super για τα λεφτά του.... 490€ .... και μόλις τσίμπησα 2 θηκούλες από ebay.... οπότε είμαι complete...

 

Δευτέρα - Τρίτη θα το έχω στα χέρια μου.... όλε.....

 

:lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

τι οπως?

και μονο οτι φοραει τον tegra τα λεει ολα...

Σε εμενα δε λεει τιποτα, θα ειναι κατι χιλιοστα του sec ταχυτερος , ε και ( εχουμε τρελαθει πια με αυτη την ταχυτητα :lol: ) . Οθονη εχει μεγαλυτερη ? καλυτερη ? τραβαει καλυτερες photo,video?εχει καλυτερο σημα ? ηχο? αυτονομια ? εμφανιση ?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα δε λεει τιποτα, θα ειναι κατι χιλιοστα του sec ταχυτερος , ε και ( εχουμε τρελαθει πια με αυτη την ταχυτητα :lol: ) . Οθονη εχει μεγαλυτερη ? καλυτερη ? τραβαει καλυτερες photo,video?εχει καλυτερο σημα ? ηχο? αυτονομια ? εμφανιση ?

 

ο φιλος ειπε χαρακτηριστικα

και ναι θα τραβαει-παιζει 1080p που ειναι σαφως καλυτερα απο 720p

και υπαρχει και το tegra zone

στην εκδοση 2.4 οταν με το καλο βγει η διαφορα στην ταχυτητα θα ειναι μεγαλυτερη ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το πηρα απο εκει.Εχει μεσα μια θηκη και screen protector οποτε καλυτερα περιμενε.Μπορει να σε βολεψει.

παρομοίως η αγορά από ebw. Στο κουτί υπάρχει και hdmi καλώδιο και το pouch όπως ανέφερες. Επειδή δεν υπάρχουν οδηγίες στα ελληνικά/αγγλικά/γαλλικά, πως προτείνετε να το φορτίσω? λειτουργία μέχρι να εκφορτιστεί πλήρως ή full φόρτιση με το καλημέρα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παρομοίως η αγορά από ebw. Στο κουτί υπάρχει και hdmi καλώδιο και το pouch όπως ανέφερες. Επειδή δεν υπάρχουν οδηγίες στα ελληνικά/αγγλικά/γαλλικά, πως προτείνετε να το φορτίσω? λειτουργία μέχρι να εκφορτιστεί πλήρως ή full φόρτιση με το καλημέρα?

 

Βάλτο να φορτίσει μέχρι να γεμίσει και μετά "παίζεις" κανονικά με τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο να φορτίσει μέχρι να γεμίσει και μετά "παίζεις" κανονικά με τη συσκευή.

thanks, θα το βάλω το βράδυ να φορτίσει και από αύριο θα πειραματιστώ, (είναι το πρώτο android άλλωστε)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το topic πρέπει να μετονομαστεί σε

 

[Επίσημο] Sony Ericsson Xperia Arc ????

 

:lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη πολυ καλη ,και αν και καποιοι θα διαφωνισουν,λιγο καλυτερη και απο του galaxy s που ειχα πριν.Πιο φυσικα χρωματα και χωρις pixeliasma.

 

Μπορείς να μας πεις πως τα πάει από γωνίες θέασης? Γιατί δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα...

 

Και μια άλλη ερώτηση. Μήπως γνωρίζεται τι αντιμετώπιση έχει η αντιπροσωπεία σε συσκευές παραεισαγωγής...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως γνωρίζεται τι αντιμετώπιση έχει η αντιπροσωπεία σε συσκευές παραεισαγωγής...

 

Την ίδια και με όλες τις υπόλοιπες... συσκευή που προορίζεται για αγορά εκτός Ευρώπης (αυτός είναι ο ορισμός της παραεισαγωγής) δεν καλύπτεται από εγγύηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το topic πρέπει να μετονομαστεί σε

 

[Επίσημο] Sony Ericsson Xperia Arc ????

 

:lol:

Δεν έχει έρθει ακόμα Ελλάδα;)
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια και με όλες τις υπόλοιπες... συσκευή που προορίζεται για αγορά εκτός Ευρώπης (αυτός είναι ο ορισμός της παραεισαγωγής) δεν καλύπτεται από εγγύηση.

Δεν εννοώ παραεισαγωγής κυριολεκτικά, αλλά όπως το ορίζουν οι εδώ αντιπροσωπείες. Ευρωπαϊκές συσκευές που είναι αγορασμένες από ελληνικά καταστήματα που δεν την προμηθεύτηκαν από το επίσημο δίκτυο τους...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις πως τα πάει από γωνίες θέασης? Γιατί δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα...

 

Και μια άλλη ερώτηση. Μήπως γνωρίζεται τι αντιμετώπιση έχει η αντιπροσωπεία σε συσκευές παραεισαγωγής...

 

Δεν εχει και την καλυτερη ειναι η αληθεια.Αν και μπορεις να διαβασεις κατι ,τα χρωματα του αλοιωνονται και σε μικρη γωνια.

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια και με όλες τις υπόλοιπες... συσκευή που προορίζεται για αγορά εκτός Ευρώπης (αυτός είναι ο ορισμός της παραεισαγωγής) δεν καλύπτεται από εγγύηση.

το δικό μου είναι αγορασμένο από ελλάδα μεν, γερμανικό δε, επομένως καλύπτεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν εννοώ παραεισαγωγής κυριολεκτικά, αλλά όπως το ορίζουν οι εδώ αντιπροσωπείες. Ευρωπαϊκές συσκευές που είναι αγορασμένες από ελληνικά καταστήματα που δεν την προμηθεύτηκαν από το επίσημο δίκτυο τους...

 

Απευθύνσου καλύτερα στο service της SE μιας και είναι λίγο μυστήριες οι πολιτικές των εταιριών με αυτό το θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...