Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και φυσικα τι εκδοση θα φοραει??

χμμ...

 

Τη 2.4(?)

 

http://img829.imageshack.us/img829/1411/android24tweakers502403.jpg

 

 

Ενδιαφέρον αν δε πρόκειται περι λάθους.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

117 γραμμαρια?

Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει αν αυτο που βλεπουμε στα υλικα κατασκευης του ειναι μεταλλο η χρωμιωμενα πλαστικα της πλακας...?

Link to comment
Share on other sites

ποτε θα βγει xperia arc mini pro??:P

πολυ καλο φαινεται!!

 

Δεν νομίζω να λέγεται έτσι, αλλά κάπου το είχα δει σαν το διάδοχο του μίνι, δεν θυμάμαι αν είχε κανονικό πληκτρολόγιο....

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να λέγεται έτσι, αλλά κάπου το είχα δει σαν το διάδοχο του μίνι, δεν θυμάμαι αν είχε κανονικό πληκτρολόγιο....

 

σκεψου ενα μινι με 2.3 (και γτ οχι 2.4) τουμπανο επεξεργαστη,720p βιντεο.και στα λεφτα του mini pro...αυτο και αν θα σπασει τα ταμεια!

 

εδιτ:στο σαιτ της S.A. λεει οτι φοραει 2.3 και 8α παρει αναβαθμισηστην 3.0 (Honeycomb)

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λέγεται ότι η Honeycomb θα ονομαστεί τελικά 2.4 κι όχι 3.0.

 

Προσωπικά, όσο κι αν το θέλω προκειμένου να βγουν αληθινά τα όσα έλεγα σε παλιότερο post μου ότι αξίζει πλέον να επενδύσει κανείς σε Android κινητό της SE, κρατάω μια επιφυλακτική στάση. Θα περιμένω να δω αν το κινητό κυκλοφορήσει σε τρεις μήνες όπως λέγεται και μετά όλα τα άλλα θα έρθουν από μόνα τους.

 

Εκεί χωλαίνει πλέον η SE. Στην τήρηση προθεσμιών και κυρίως στην τήρηση των υποσχέσεών της απέναντι στους πελάτες της.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λέγεται ότι η Honeycomb θα ονομαστεί τελικά 2.4 κι όχι 3.0.

 

Προσωπικά, όσο κι αν το θέλω προκειμένου να βγουν αληθινά τα όσα έλεγα σε παλιότερο post μου ότι αξίζει πλέον να επενδύσει κανείς σε Android κινητό της SE, κρατάω μια επιφυλακτική στάση. Θα περιμένω να δω αν το κινητό κυκλοφορήσει σε τρεις μήνες όπως λέγεται και μετά όλα τα άλλα θα έρθουν από μόνα τους.

 

Εκεί χωλαίνει πλέον η SE. Στην τήρηση προθεσμιών και κυρίως στην τήρηση των υποσχέσεών της απέναντι στους πελάτες της.

 

προς τι η επιφυλακτικη σταση?

(οπως και να λεγεται..3 ή 2.4 θαναι ομορφη..:O )

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται όμορφο και δυνατό. Το θέμα όμως είναι κατα πόσο θα το υποστηρίξει ( έγκαιρα ) η se...πάντως το ότι όλα πια έχουν μεγάλο μέγεθος προσωπικά δεν μου αρέσει.... Ήταν και ο λόγος που έδωσα το desire hd μέσα σε ένα μήνα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω ξεκάθαρα γιατί επιφυλακτική στάση. Για το αν θα κρατήσει τις προθεσμίες και τις υποσχέσεις της σαν εταιρεία. Γιατί τον τελευταίο καιρό έχει παραστρατήσει πολλές φορές.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

117 γραμμαρια?

Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει αν αυτο που βλεπουμε στα υλικα κατασκευης του ειναι μεταλλο η χρωμιωμενα πλαστικα της πλακας...?

 

Απαντω ο ιδιος στην ερωτηση μου.

Τρισδιαστατο τραπουλοχαρτο, αλα galaxy s κι εδω.

Πλαστικα της πλακας, πολυ ομορφο παντως.

Αναμενω κι εγω το hands on (πιθανως εντος της ημερας) απο "αδελφο" του myphone site...

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει λιγο χρονο ας συγκρινει hands-on video απο το xperia x10 σε android 1.6,με το xperia x10 σε 2.1 και με τα hands-on του xperia arc....μιλαμε πραγματικα τρομακτικες διαφορες απο αποψη αποκρισης/ταχυτητας του interface,ενω ακομα και το timescape φαινεται πως επιτελους γινεται χρησιμο και πρακτικο...Βλεποντας την αναβαθμιση του x10 που πηρε σχεδον 8μηνες να παει απο 1.6 σε 2.1,μπορω να πω ειχα απογοητευτει απο τη sony ericsson....Αλλα μαλλον φαινεται πως μετα απο τοσο βρισιμο που εφαγαν απο το κοσμο,οχι μονο φαινεται να ακουσε αλλα καταφερε κυριολεκτικα να μας κλεισει τα στοματα,οντας η πρωτη εταιρια να ανακοινωσει συσκευη που να τρεχει android 2.3(το nexus S το εξαιρω γτ τρεχει την vanilla version του 2.3),αλλα και να ''leak-αρει" οτι ισως οταν βγει το κινητο να τρεχει την 2.4......

 

και ετσι απο περιεργεια σας παραθετω hands-on videos για να συγκρινετε μονοι σας:

 

1.το xperia x10 να τρεχει 1.6

 

 

 

2.το xperia x10 να τρεχει 2.1

 

 

3.το xperia arc με pre-release software

 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη δουλεια απο τη SE παρουσιαζοντας ενα πανεμορφο κινητο.

Επιτελους προλαβε τις εξελιξεις (android 2.3) και ειναι στανταρ οτι θα παρει και αλλες και βαζω και το multitouch το οποιο επρεπε να υπαρχει στο Χ10,επισης θα φοραει και καλη καμερα με αισθητηρα Sony Exmor που πιστευω θα σκοτωνει την ημερα. Στα συν και το HDMI.

Με χαλασε ασχημα το πισω καπακι το οποιο ειναι πραγματικα ψευτικο και κανει μπαμ απο χιλιομετρα. Βαλε λιγο μεταλλο η κανενα πλαστικο της προκοπης ρε SE.:!:

Eπισης στα πρωτα reviews βλεπω πολλα lagαρισματα και στο multitouch και στο scrollαρισμα. Ελπιζω να διορθωθει συντομα με update πριν βγει στην αγορα.

Στα πλην επισης η απουσια του xenon flash. Βαλε ρε SE τουλαχιστον dual led,τι να το κανουμε το μικροσκοπικο αυτο ledaki...

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Η SONY ERICSSON επιβεβαιωσε οτι 8α κυκλοφορησει update του xperia arc σε honeycomb οταν αυτο γινει διαθεσιμο!!!!αυτα ειναι!!!

 

 

http://ces2011.techradar.com/2011/01/sony-ericsson-xperia-arc-honeycomb-upgrade-confirmed/

Link to comment
Share on other sites

“We’re well aware of the challenges in 2010 where we’ve been later in updating phones to the latest version of Android when it’s been made available.

 

“The idea is to be a hell of a lot quicker in the future, as you lose momentum [if you don't keep up with the upgrades] even if you have a great looking product.”

 

Προσπαθούν να αποκαταστήσουν άμεσα το όνομά τους γιατί απο χθες έχουν φάει τρελό βρύσιμο :P! Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson XPERIA Arc hands-on pictures and video - GSMARENA

 

Sony Ericsson Xperia Arc - with Android and Expected in Q1

 

Απίστευτο.... το επόμενο κινητό μου...

 

:)

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να το δει απο κοντα!!

http://techblog.gr/workshop/11th-techblog-workhop-xperia-arc-7993/

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό τηλέφωνο!!! Το λατρεύω!!!:w00t:

Περιμένω πως και πως να βγει για να το δω live και μετά από κανένα 3μηνο 4μηνο να πάω να το πάρω...:D:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Σωστα, ισως να εχει πέσει και λίγο η τιμή του μετά από κανένα 4 μηνο!!!:D
Link to comment
Share on other sites

Λέγεται ότι η Honeycomb θα ονομαστεί τελικά 2.4 κι όχι 3.0.

 

Προσωπικά, όσο κι αν το θέλω προκειμένου να βγουν αληθινά τα όσα έλεγα σε παλιότερο post μου ότι αξίζει πλέον να επενδύσει κανείς σε Android κινητό της SE, κρατάω μια επιφυλακτική στάση. Θα περιμένω να δω αν το κινητό κυκλοφορήσει σε τρεις μήνες όπως λέγεται και μετά όλα τα άλλα θα έρθουν από μόνα τους.

 

Εκεί χωλαίνει πλέον η SE. Στην τήρηση προθεσμιών και κυρίως στην τήρηση των υποσχέσεών της απέναντι στους πελάτες της.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω ...!

Επιπλέον έχω να πω τα εξής. Μετά την πρώτη μου εμπειρία με Android με κινητό της SE (x10) , το αγάπησα , με όλα του τα ελαττώματα και τις καθυστερήσεις. Το έκανα όσο πιο καλό γίνεται και να ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις μου γιατί σε αυτά τα κινητά αυτό είναι το ζητούμενο...να ανταποκρίνονται στον χρήστη και τις απαιτήσεις του και όχι αν έχουν την τελευταία έκδοση λειτουργικού.

Παρολαυτά όμως αυτό δεν σημαίνει ότι είμαι διατεθημένος να την ξαναπατήσω με την αγαπητή SE. Τις προάλλες έσκασα 570€ στο x10 την 3η μόλις μέρα της κυκλοφορίας του στην Ελλάδα ... για το Arc διατηρώ τις επιφυλάξεις μου.

Πρώτα θα δω τι προσφέρει "ο ανταγωνισμός" , μετά θα περιμένω να παρουσιαστούν όλα του τα "χούγια" και δεδομένων των αποτελεσμάτων θα προδώσω ή θα ξαναπροτιμήσω μια εταιρεία της οποίας είμαι fan χρόνια τώρα!

 

Πάντως είναι ερωτεύσιμο! :love:

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Μετά την πρώτη μου εμπειρία με Android με κινητό της SE (x10) , το αγάπησα , με όλα του τα ελαττώματα και τις καθυστερήσεις. Το έκανα όσο πιο καλό γίνεται και να ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις μου γιατί σε αυτά τα κινητά αυτό είναι το ζητούμενο...να ανταποκρίνονται στον χρήστη και τις απαιτήσεις του και όχι αν έχουν την τελευταία έκδοση λειτουργικού.

Παρολαυτά όμως αυτό δεν σημαίνει ότι είμαι διατεθημένος να την ξαναπατήσω με την αγαπητή SE. Τις προάλλες έσκασα 570€ στο x10 την 3η μόλις μέρα της κυκλοφορίας του στην Ελλάδα ... για το Arc διατηρώ τις επιφυλάξεις μου.

Πρώτα θα δω τι προσφέρει "ο ανταγωνισμός" , μετά θα περιμένω να παρουσιαστούν όλα του τα "χούγια" και δεδομένων των αποτελεσμάτων θα προδώσω ή θα ξαναπροτιμήσω μια εταιρεία της οποίας είμαι fan χρόνια τώρα!

 

Πάντως είναι ερωτεύσιμο! :love:

 

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου! Κι' εγώ το έχω αγαπήσει και το έχω λατρέψει το Χ10 με όλα του τα ελαττωματάκια του!;):p

Βασικά το μόνο παράπονο που έχω είναι που δε μπορώ να αποθηκεύσω τις εφαρμογές μου στην κάρτα SD. Και αυτό δύστυχος γίνεται μόνο με την αναβάθμιση του από 2.1 σε 2.2, που απ' ότι κατάλαβα ποτέ δε θα γίνει!:cry:

Όσο για το Χ12 είναι όντως πολύυυ ερωτεύσιμο και ελκυστικό!:love: Θα περιμένω και εγώ λίγο καιρό μέχρι να πέσει λίγο η τιμή του και να δω το αν θα παρουσιάσει ελαττώματα (αν και δε το νομίζω...) και μετά θα πέσω με τα μούτρα να το πάρω!:D

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι θα εξαντλήσει όλο το Q1 που έδωσε η SE μέχρι να το δώσει σε κυκλοφορία!:mad:

 

Το θέλω τώρα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...