Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λέτε αναγνώριση κλήσεων στην Γερμανική ρομ ,τι ακριβώς εννοείτε;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνώ μαζί σου. Έτσι ακριβώς. Απλά όταν μαθαίνεις στην γρήγορη φόρτιση δύσκολα το βάζεις στην αργή.

 

Ανάλογα το άτομο.

 

Εάν δεν σε απασχολει η υγεια της μπαταριας γιατι ειτε δεν έχεις σκοπο να κρατησεις το κινητο για πολυ καιρο(πχ αλλαγη στον 1χρόνο),ειτε έχεις σκοπο να κρατησεις το κινητο 3χρονια και το πολύ πολύ στα 2χρόνια του βάζεις μια καινούργια,τοτε εννοείται ότι αν θες,χρησιμοποιείς κυρίως ταχυφορτισες .

 

Δεν ξέρω ποσο παει η αλλαγη μπαταριας σε Samsung μερια.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μέσα στην ίδια την samsung να βρω αθρο για την φόρτιση του κινητού αν επηρεάζει την μπαταρία με τον γνήσιο φορτιστή στα 25wat Κ δεν μπορώ να βρω κάτι . Μήπως είμαστε υπερβολικοί τελικά . Μήπως τελικά η samsung ξέρει τι κάνει; γιατί παλιά σε one plus η ίδια εταιρία το έγραφε ότι επηρεάζετε η μπαταρία. Εκτός Κ αν δεν το είχα βρει
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτή η αναγνώριση κλήσεων ρε παιδιά που έχει η γερμανική ; Επίσης η γερμανική έχει και ηχογράφηση ; Εγώ κατέβασα την ρομ Ινδονησίας αλλά το σκέφτομαι να την περάσω .... δε το αποφάσισα....
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μία ερώτηση . Ξέρει κανείς ποια είναι η ιδανική θερμοκρασία το κινητό και από ποια θερμοκρασία και πάνω το κινητό αρχίζει να ρίχνει επιδόσεις όπως μείωση φωτεινότητας οθόνης. Τέλος Είχα ρωτήσει και στο παρελθόν αν χρησιμοποιείτε κάποιο πρόγραμμα μέτρησης θερμοκρασίας κινητού και αν ναι ποιο;
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε αναγνώριση κλήσεων στην Γερμανική ρομ ,τι ακριβώς εννοείτε;

 

Καταρχάς την έχουν σχεδόν όλες οι χώρες εκτός από την ελληνική. 2ον είναι μια λειτουργία στον dialer που σου δείχνει σε πολλά άγνωστα νούμερα το όνομα αυτού που σε καλεί ή την περιοχή με μεγάλη ακρίβεια. Το κάνει και ο dialer της Google απλά εμένα δε μου αρέσει hiya νομίζω λέγεται και το ενεργοποιείς μέσα από τον dialer στις ρυθμίσεις του εφόσον έχεις σιμ μέσα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

κάτι έκανα και όταν πατάω το κουμπί on off δεν μου δίνεις τις επιλογές κλείσιμο επανεκκίνηση αλλά μου βγάζει το Bixby

 

πως το διορθωνω;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, σύνθετες λειτουργίες, πλαϊνό πλήκτρο. Λογικά αυτό είναι που ζητάς.

 

σωτήρας. σε ευχαριστώ για την άμεση απαντηση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από χθες έχω βάλει τη ρομ της Ινδονησίας και όλα κυλούν τέλεια και με ηχογράφηση κλήσης από τη μαμά Samsung με τέλεια ποιότητα ήχου! Περάστε την άφοβα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φίλοι,flashάρεται όλα τα αρχεία η μόνο το csc?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φίλοι,flashάρεται όλα τα αρχεία η μόνο το csc?
Και τα 4 αρχεία πάντα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Από χθες έχω βάλει τη ρομ της Ινδονησίας και όλα κυλούν τέλεια και με ηχογράφηση κλήσης από τη μαμά Samsung με τέλεια ποιότητα ήχου! Περάστε την άφοβα.

Με τις μηνιαιες αναβαθμισεις τι γινεται...? Θα φλασαρουμε διαρκως ...? αποτι γνωριζω αν η ροομ δεν ειναι της χωρας σου OTΑ δεν παιρνεις.:D

Link to comment
Share on other sites

Με τις μηνιαιες αναβαθμισεις τι γινεται...? Θα φλασαρουμε διαρκως ...? αποτι γνωριζω αν η ροομ δεν ειναι της χωρας σου OTΑ δεν παιρνεις.:D

 

Ινδονησίας έχω. Μια χαρά παίρνω αναβαθμισεις

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μία ερώτηση. Πόσα mb σας πιανει μια ημερήσια φωτογραφία ? Δεν λέω να τραβήξεις με 108 megapixel. Να τραβήξεις την κανονική φωτογραφία που βγάζουμε όλοι(4000 × 3000 σε διάσταση). Μου κάνει εντύπωση γιατί εμένα κυμαίνεται σε 1,5 έως 3 με 4 megabyte η φωτογραφία και θεωρώ ότι είναι λίγο. Τόσο πολύ τις συμπιέζει?

 

Σε βραδυνές πιάνει έως 3 mb περίπου.

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς στις κλήσεις πως γυρίζεις στο αρχικό background? Έβαλα μια κινούμενη εικόνα κ δεν θυμάμαι πως την αφαιρώ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Εχετε να μου προτεινετε καποιο καλο τζαμακι για τη συσκευη και να πιανει το δακτυλικο αποτυπωμα καλα;
Με mocolo 3D πάντως το αποτύπωμα έγινε άχρηστο!

 

Το γυαλί έκατσε απίστευτα, είναι σαν να μην υπάρχει και λυπάμαι να το αλλάξω!

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θυμάται κανείς στις κλήσεις πως γυρίζεις στο αρχικό background? Έβαλα μια κινούμενη εικόνα κ δεν θυμάμαι πως την αφαιρώ;
Μπαίνεις στην εφαρμογή τηλέφωνο - τρείς τελιτσες πανω δεξιά - ρυθμίσεις - φόντο κλήσης.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Ινδονησίας έχω. Μια χαρά παίρνω αναβαθμισεις

 

Εκεινο που μου εκανε εντυπωση ειναι η μεγαλη διαφορα σε ογκο η μεν EUR ειναι 7673 MB ενω η XID (ινδονησια) 6277 MB που οφειλετε αυτο μπορει καποιος να μας διαφωτισει και μας τους ασχετους....

Link to comment
Share on other sites

Με mocolo 3D πάντως το αποτύπωμα έγινε άχρηστο!

 

Το γυαλί έκατσε απίστευτα, είναι σαν να μην υπάρχει και λυπάμαι να το αλλάξω!

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαίνεις στην εφαρμογή τηλέφωνο - τρείς τελιτσες πανω δεξιά - ρυθμίσεις - φόντο κλήσης.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα σας. Εγώ που λέτε είχα το εξής θέμα. Γδάρθηκε η εργοστασιακή ζελατίνα και απευθύνθηκα σε τοπικό κατάστημα επισκευές κινητών για να μου προτείνουν τζαμάκι. Τα παιδιά τα γνωρίζω και σε ανάλογες περιπτώσεις έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά Όσον αφορά τα τζαμάκια. Μου έφεραν ένα το οποίο κόστιζε 25 ευρώ μου έδειξαν βέβαια το κουτί αλλά δεν συγκράτησα τη μάρκα και το τοποθέτησαν( το τζαμάκι κολλούσε περιμετρικά με κόλλα στις άκρες και στο σημείο του δακτυλικού αποτυπώματος από ότι μου είπαν). Το τζαμάκι έκατσε πολύ καλά αλλά είχε δύο θέματα. Το πρώτο είναι ότι αχρηστεύτηκε το δακτυλικό αποτύπωμα και ήθελε τουλάχιστον πέντε προσπάθειες για να λειτουργήσει.. το δεύτερο είναι ότι στο σημείο του δακτυλικού αποτυπώματος λόγω ότι εκεί είχε κόλλα, δημιουργήθηκε ένα θολό στρογγυλό Πλαίσιο το οποίο χαλάει όλη την όμορφη εικόνα της οθόνης. Το δακτυλικό αποτύπωμα είναι κάτι το οποίο χρησιμοποιώ πάρα πολύ και σε συνεργασία με την ασχήμια που έχει το θόλο αυτό μέρος το δακτυλικό αποτύπωμα με κάνει να θέλω να βγάλω το τζαμάκι αλλά φοβάμαι πολύ ότι θα Έχω επιπλέον προβλήματα με τη μηδενική προστασία της οθόνης... Εννοείται ότι κλαίω 25 ευρώ και πιέζομαι στο να πάρω και άλλο τζαμάκι αυτή την περίοδο. Εννοείται ότι τα παιδιά τα οποία τα εμπιστεύτηκα κάνανε Πολύ κακή επιλογή σε τζαμάκι... πραγματικά με έχει τσαντίσει πάρα πολύ που δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το δακτυλικό αποτύπωμα όπως πριν και έχει αυτό το θολό και γλυκό στην οθόνη το οποίο χαλάει πάρα πολύ την ομορφιά του κινητού κι αν δεν υπήρχε κίνδυνος για την οθόνη θα το άφηνα εντελώς γυμνό χωρίς τζαμάκι προς το παρόν.. Όσο το βλέπω Έτσι μου τσιτώνει τα νεύρα.. Αυτά τα λίγα και περαστικά μου.

 

** Τρίτωσε το κακό!

Μόλις έβγαλα τη θήκη και ξεκόλλησε το τζαμάκι.. Μάλλον είναι ίσα ίσα με τις άκρες της θήκης και την επηρεάζει ή δεν είχε καλλήσει καλά(την έσπρωξα και την έβαλα πρόχειρα για να χω προστασία).. επιπλέον το τζάμι τραβάει τις δαχτυλιές σαν μαγνήτης. Παίδες μια βοήθεια.. πρέπει να το πετάξω αυτό το πράμα που μου βάλανε και ψαχνω να βάλω κάτι άλλο.. είμαι επαρχία και δεν μπορώ να πάω σε SMARTEC να βάλω τη ζελατίνα που βάζουν. Υπάρχει κάτι φθηνό που μπορώ να βάλω στο κινητός; Έχω σκάσει. προσανατολίζομαι και σε ζελατίνα που όντως δεν προστατεύει όσο το τζάμι αλλά πιστεύω θα μπορούσα να το βάλω μόνος μου!

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Εγώ που λέτε είχα το εξής θέμα. Γδάρθηκε η εργοστασιακή ζελατίνα και απευθύνθηκα σε τοπικό κατάστημα επισκευές κινητών για να μου προτείνουν τζαμάκι. Τα παιδιά τα γνωρίζω και σε ανάλογες περιπτώσεις έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά Όσον αφορά τα τζαμάκια. Μου έφεραν ένα το οποίο κόστιζε 25 ευρώ μου έδειξαν βέβαια το κουτί αλλά δεν συγκράτησα τη μάρκα και το τοποθέτησαν( το τζαμάκι κολλούσε περιμετρικά με κόλλα στις άκρες και στο σημείο του δακτυλικού αποτυπώματος από ότι μου είπαν). Το τζαμάκι έκατσε πολύ καλά αλλά είχε δύο θέματα. Το πρώτο είναι ότι αχρηστεύτηκε το δακτυλικό αποτύπωμα και ήθελε τουλάχιστον πέντε προσπάθειες για να λειτουργήσει.. το δεύτερο είναι ότι στο σημείο του δακτυλικού αποτυπώματος λόγω ότι εκεί είχε κόλλα, δημιουργήθηκε ένα θολό στρογγυλό Πλαίσιο το οποίο χαλάει όλη την όμορφη εικόνα της οθόνης. Το δακτυλικό αποτύπωμα είναι κάτι το οποίο χρησιμοποιώ πάρα πολύ και σε συνεργασία με την ασχήμια που έχει το θόλο αυτό μέρος το δακτυλικό αποτύπωμα με κάνει να θέλω να βγάλω το τζαμάκι αλλά φοβάμαι πολύ ότι θα Έχω επιπλέον προβλήματα με τη μηδενική προστασία της οθόνης... Εννοείται ότι κλαίω 25 ευρώ και πιέζομαι στο να πάρω και άλλο τζαμάκι αυτή την περίοδο. Εννοείται ότι τα παιδιά τα οποία τα εμπιστεύτηκα κάνανε Πολύ κακή επιλογή σε τζαμάκι... πραγματικά με έχει τσαντίσει πάρα πολύ που δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το δακτυλικό αποτύπωμα όπως πριν και έχει αυτό το θολό και γλυκό στην οθόνη το οποίο χαλάει πάρα πολύ την ομορφιά του κινητού κι αν δεν υπήρχε κίνδυνος για την οθόνη θα το άφηνα εντελώς γυμνό χωρίς τζαμάκι προς το παρόν.. Όσο το βλέπω Έτσι μου τσιτώνει τα νεύρα.. Αυτά τα λίγα και περαστικά μου.

 

** Τρίτωσε το κακό!

Μόλις έβγαλα τη θήκη και ξεκόλλησε το τζαμάκι.. Μάλλον είναι ίσα ίσα με τις άκρες της θήκης και την επηρεάζει ή δεν είχε καλλήσει καλά(την έσπρωξα και την έβαλα πρόχειρα για να χω προστασία).. επιπλέον το τζάμι τραβάει τις δαχτυλιές σαν μαγνήτης. Παίδες μια βοήθεια.. πρέπει να το πετάξω αυτό το πράμα που μου βάλανε και ψαχνω να βάλω κάτι άλλο.. είμαι επαρχία και δεν μπορώ να πάω σε SMARTEC να βάλω τη ζελατίνα που βάζουν. Υπάρχει κάτι φθηνό που μπορώ να βάλω στο κινητός; Έχω σκάσει. προσανατολίζομαι και σε ζελατίνα που όντως δεν προστατεύει όσο το τζάμι αλλά πιστεύω θα μπορούσα να το βάλω μόνος μου!

 

Πολύ σωστά το σκέφτεσαι. Βάλε ζελατίνα! Εγώ είχα βάλει στο s20plus από ένα μαγαζι που τις τυπωνε από πρόγραμμα στο pc τους ανάλογα το κινητό και ήταν καλλίτερη από την εργοστασιακή! I-repair λέγεται το μαγαζί αλλά το κάνουν και άλλα. Δούλευε άψογα το δακτυλικό και ήταν πιο παχιά από την εργοστασιακή με ωραία αίσθηση και πιστεύω λίγο καλύτερη προστασία. 10€

Edited by pchrono
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Εγώ που λέτε είχα το εξής θέμα. Γδάρθηκε η εργοστασιακή ζελατίνα και απευθύνθηκα σε τοπικό κατάστημα επισκευές κινητών για να μου προτείνουν τζαμάκι. Τα παιδιά τα γνωρίζω και σε ανάλογες περιπτώσεις έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά Όσον αφορά τα τζαμάκια.

 

Τα παιδιά στα οποία πήγες έχουν το μεγαλύτερο μερίδιο ευθυνης που δεν γνωριζαν(και αρα δεν στο ειπαν),οτι κανονικα τα Tempered glass(νομίζω περαν του Dome)δεν ειναι συμβατα με το Ultrasonic δακτυλικό αποτύπωμα του s21ultra και παλιότερων μοντέλων.

Μονο με ζελατίνα/screen protector (πχ αυτό που είχε οταν πρωτο πηρες το κινητο),θα λειτουργουν όλα μια χαρα.

 

Εαν σε ενδιαφέρει,λογικά πρεπει να τοποθετει η Smartec.

 

Οσο για το οτι ξεκόλλησε το τζαμακι,κλασσικη περιπτωση βλαβης,κοινως curved οθόνης κινητου.

Η πλειοψηφια των οποίων έχει αυτό το θέμα που δεν έχουν οι επίπεδες οθόνες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Δεν είμαι Αθήνα και δυστυχώς δεν έχω την πολυτέλεια της smartec. Θα ψάξω να βρω το κατάστημα που λέει ο φίλος πιο πάνω.. Γι αυτή τι λέτε??

https://www.skroutz.gr/s/26746847/Spigen-Neo-Flex-Screen-Protector-Galaxy-S21-Ultra-5G.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...