Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τον μαμά μιλάω και εγώ. Πρόσεξες αν είναι διαφορετικός ο χρόνος φόρτισης σε σχέση με την κανονική;

 

Όχι δεν πρόσεξα γιατί 2 μέρες τον έχω,δουλευα άλλον φόρτιστη. Είσαι σίγουρος ότι σου γράφει γρήγορη φόρτιση όταν έχεις απενεργοποιείσει την εξερετηκα γρήγορη φόρτιση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσο για cosmote έχει πρόβλημα το δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα στην Κατερίνη.

Μάλιστα κάποια στιγμή εμφάνισε ένδειξη 5G για μερικά λεπτά, ενώ μέχρι τώρα δεν είχαμε 5g στην περιοχή.

 

και Χαλκιδική ακριβώς το ίδιο, για κανένα μισαωρο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και Χαλκιδική ακριβώς το ίδιο, για κανένα μισαωρο

 

Πλέον εδώ και δύο ώρες δεν έχω ούτε σήμα... Κοινώς, σαν να είναι κλειστό το κινητό.

Τι συμβαίνει σήμερα;;;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν πρόσεξα γιατί 2 μέρες τον έχω,δουλευα άλλον φόρτιστη. Είσαι σίγουρος ότι σου γράφει γρήγορη φόρτιση όταν έχεις απενεργοποιείσει την εξερετηκα γρήγορη φόρτιση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσο για cosmote έχει πρόβλημα το δίκτυο

 

Μόλις το δοκίμασα. Τώρα πλέον δεν γράφει γρήγορη φόρτιση. Παλιά το έγραφε. Και ο χρόνος φόρτισης είναι ίδιος με την κανονική και όταν το έγραφε και τώρα

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστώ. Θα δοκιμάσω κάποια στιγμή να το επιβεβαιώσω Κ εγω αν Κ λογικά έτσι θα είναι η φτιαξη του. Δεν πέφτει Κ εύκολα η μπαταρία του για να είχα μια γρήγορη άποψη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βάλει κάποιος το screen protector της dome να μου πει αν πιάνει καλά το αποτύπωμα ....σε note πέρσι που είχα βάλει δεν το επίανε εδώ έχετε άποψη?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αλλάξατε rom για το call recorder,στο odin βάλατε το home_csc ή το csc και στηνατε από την αρχή το κινητό;

Γιατί με το home_csc που προσπάθησα δεν πέτυχε.Δεν έχω την επιλογή για call recorder...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αλλάξατε rom για το call recorder,στο odin βάλατε το home_csc ή το csc και στηνατε από την αρχή το κινητό;

Γιατί με το home_csc που προσπάθησα δεν πέτυχε.Δεν έχω την επιλογή για call recorder...

Καντο με samkey μωρε να ξεμπερδεύεις μπαμ μπαμ ουτε δεδομενα ξανα περνας ουτε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζοντας κλειδί από ebay;

Δεν το έχω ξανακάνει ούτε το ήξερα.Ελπιζω να είναι εύκολο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καντο με samkey μωρε να ξεμπερδεύεις μπαμ μπαμ ουτε δεδομενα ξανα περνας ουτε τιποτα

Μπορείς να μας θυμίσεις τον τρόπο ή να δώσεις κάνα αναλυτικό λίνκ ?

Περιμένω αύριο ένα και θέλω να περάσω γερμανική να έχω και αναγνώριση από αγνώστους με τον μαμά dialer.

Επίσης άμα βάλεις σιμ δεν ξανά αλλάζει ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φλασαρα με τον παραδοσιακό τρόπο μέσω Odin την ρομ της Ινδονησίας ,βάζοντας το Home_Csc και όλα καλά!

Έχω και εγγραφή κλήσης αλλά και Samsung Pay(βέβαια το pay στην Ελλάδα είναι άχρηστο).

Λίγο που έψαξα με το samkey έπρεπε να πληρώσω κωδικό και δεν ψήθηκα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φλασαρα με τον παραδοσιακό τρόπο μέσω Odin την ρομ της Ινδονησίας ,βάζοντας το Home_Csc και όλα καλά!

Έχω και εγγραφή κλήσης αλλά και Samsung Pay(βέβαια το pay στην Ελλάδα είναι άχρηστο).

Λίγο που έψαξα με το samkey έπρεπε να πληρώσω κωδικό και δεν ψήθηκα.

 

Δηλαδή δουλεύει ο παραδοσιακός τρόπος ? Ήξερα ότι τα είχαν κόψει όλα αυτά.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δουλεύει ο παραδοσιακός τρόπος ? Ήξερα ότι τα είχαν κόψει όλα αυτά.
Δουλεύει και μάλιστα η ποιότητα της εγγραφής κλήσεων είναι κρύσταλλο!

Αν δυσκολευτείς κάπου στείλε να βοηθήσω

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φλασαρα με τον παραδοσιακό τρόπο μέσω Odin την ρομ της Ινδονησίας ,βάζοντας το Home_Csc και όλα καλά!

Έχω και εγγραφή κλήσης αλλά και Samsung Pay(βέβαια το pay στην Ελλάδα είναι άχρηστο).

Λίγο που έψαξα με το samkey έπρεπε να πληρώσω κωδικό και δεν ψήθηκα.

Και εγώ έτσι την περασα

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έχει βάλει κάποιος το screen protector της dome να μου πει αν πιάνει καλά το αποτύπωμα ....σε note πέρσι που είχα βάλει δεν το επίανε εδώ έχετε άποψη?

Ευχαριστώ πολύ

 

Την έχω περάσει σε δύο συσκευές. Πιάνει μια χαρά.

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φλασαρα με τον παραδοσιακό τρόπο μέσω Odin την ρομ της Ινδονησίας ,βάζοντας το Home_Csc και όλα καλά!

Έχω και εγγραφή κλήσης αλλά και Samsung Pay(βέβαια το pay στην Ελλάδα είναι άχρηστο).

Λίγο που έψαξα με το samkey έπρεπε να πληρώσω κωδικό και δεν ψήθηκα.

 

Ινδονησίας είναι καλύτερη από ταιλανδης; Επίσης με Odin χάνεις τα δεδομένα ;

Εγώ θα το έκανα με samkey αλλά έχω mac....

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει και μάλιστα η ποιότητα της εγγραφής κλήσεων είναι κρύσταλλο!

Αν δυσκολευτείς κάπου στείλε να βοηθήσω

 

Έχεις κάνα link να θυμηθώ τη διαδικασία ?? Έχω να την κάνω κάνα 2 χρόνια.

Λέω βάλω γερμανική, δε θέλω εγγραφή, μόνο αναγνώριση άγνωστων αριθμών από τον dialer

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ινδονησίας είναι καλύτερη από ταιλανδης; Επίσης με Odin χάνεις τα δεδομένα ;

Εγώ θα το έκανα με samkey αλλά έχω mac....

Δεν ξέρω ποια είναι καλύτερη κι αν υπάρχει καλύτερη,αλλά μέσω odin την δουλειά την έκανα με της Ινδονησίας.

Δεν χάνεις δεδομένα αν βάλεις το home_csc.

Με mac δεν ξέρω αν μπορείς να το κάνεις και με Odin.Ψαξτο...

Έχεις κάνα link να θυμηθώ τη διαδικασία ?? Έχω να την κάνω κάνα 2 χρόνια.

Λέω βάλω γερμανική, δε θέλω εγγραφή, μόνο αναγνώριση άγνωστων αριθμών από τον dialer

Εδώ για το πώς να βάλεις την ρομ μέσω odin (αν δεν θες να σβηστούν δεδομένα,στην θέση του csc βάλε το Home_Csc)

 

https://forum.xda-developers.com/t/augm-aug-2021-galaxy-s21-ultra-5g-official-firmware-sm-g998b-5th-aug-2021.4218529/

 

Κι εδώ πως να κατεβάσεις γρήγορα οποία ρομ θέλεις

 

https://forum.xda-developers.com/t/tool-frija-samsung-firmware-downloader-checker.3910584/

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εάν βάλουμε γερμανική χάνουμε εγγυηση;
Πάντα υπάρχει μια απειροελάχιστη πιθανότητα να γράψει ο knox.

Κάποτε είχε τύχει σε κάποιον και το είχε ποσταρει,αλλά σε παλιότερο κινητό.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποια είναι καλύτερη κι αν υπάρχει καλύτερη,αλλά μέσω odin την δουλειά την έκανα με της Ινδονησίας.

Δεν χάνεις δεδομένα αν βάλεις το home_csc.

Με mac δεν ξέρω αν μπορείς να το κάνεις και με Odin.Ψαξτο...Εδώ για το πώς να βάλεις την ρομ μέσω odin (αν δεν θες να σβηστούν δεδομένα,στην θέση του csc βάλε το Home_Csc)

 

https://forum.xda-developers.com/t/augm-aug-2021-galaxy-s21-ultra-5g-official-firmware-sm-g998b-5th-aug-2021.4218529/

 

Κι εδώ πως να κατεβάσεις γρήγορα οποία ρομ θέλεις

 

https://forum.xda-developers.com/t/tool-frija-samsung-firmware-downloader-checker.3910584/

 

Ωραίος θα τα δω το απόγευμα γιατί έχω δουλειά τώρα, εγώ θέλω καθαρή εγκατάσταση οπότε θα βάλω το σκέτο csc έτσι ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος θα τα δω το απόγευμα γιατί έχω δουλειά τώρα, εγώ θέλω καθαρή εγκατάσταση οπότε θα βάλω το σκέτο csc έτσι ?
Ναι σωστά!

 

Στην εφαρμογή του Facebook σας έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις; Εννοώ όταν σας πατάνε like ας πούμε έρχεται κανονικά ειδοποίηση και σας γράφει και τον αριθμό στο εικονίδιο του Facebook;

Σε μένα όχι και δεν ξέρω αν φταίει η εφαρμογή ή ο launcher ή κάτι άλλο.

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ο γνήσιος φορτιστής για όποιον ενδιαφέρεται είναι πολύ γρήγορος Κ απορώ τι θα κάνουν αυτοί που φορτίζουν 60 Κ 120 watt σε άλλες συσκευές... Λοιπόν Κ κλειστό στην εξερετηκα γρήγορη φόρτιση φορτίζει γρήγορα Κ παρατηρήσα ότι πλέον με αυτό το φορτιστή ο κύκλος φόρτισης είναι πλέον μπλέ από άσπρο που έβαζα άλλον φόρτιστή.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ο γνήσιος φορτιστής για όποιον ενδιαφέρεται είναι πολύ γρήγορος Κ απορώ τι θα κάνουν αυτοί που φορτίζουν 60 Κ 120 watt σε άλλες συσκευές... Λοιπόν Κ κλειστό στην εξερετηκα γρήγορη φόρτιση φορτίζει γρήγορα Κ παρατηρήσα ότι πλέον με αυτό το φορτιστή ο κύκλος φόρτισης είναι πλέον μπλέ από άσπρο που έβαζα άλλον φόρτιστή.

 

Ο γνήσιος φορτιστής είναι στα 25βατ αν δεν κάνω λάθος και θα δεις οτι στο κάτω μέρος της οθόνης οτι γράφει και εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση.

Για αυτό αλλάζει και χρώμα στο κυκλάκι φόρτισης.

Με λευκό βγάζει την σκέτη γρήγορη φόρτιση (18βατ)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Ο γνήσιος φορτιστής είναι στα 25βατ αν δεν κάνω λάθος και θα δεις οτι στο κάτω μέρος της οθόνης οτι γράφει και εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση.

Για αυτό αλλάζει και χρώμα στο κυκλάκι φόρτισης.

Με λευκό βγάζει την σκέτη γρήγορη φόρτιση (18βατ)

 

Ναι 25 είναι και δεν επιτρέπει η Sam να πας παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...