Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 minutes ago, mikeone said:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έχεις βρει κάτι από Ελλάδα; γιατί λίγο που έψαξα βρίσκω μόνο ξένα σάιτ. Υπάρχει κάτι από εδώ που με διαφεύγει;

Κοίτα εδώ  φιλε μου. Εγώ από εδώ αγόρασα 

https://gams.gr/product-category/skins/smartphone/

Link to comment
Share on other sites

On 28/8/2021 at 10:44 ΠΜ, mikeone said:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έχεις βρει κάτι από Ελλάδα; γιατί λίγο που έψαξα βρίσκω μόνο ξένα σάιτ. Υπάρχει κάτι από εδώ που με διαφεύγει;

Συνήθως παραγγέλνω xtremeskins η dbrand. Το ελληνικό site που ανέφερε το παιδί πιο πάνω δεν το ήξερα. Τώρα που το έμαθα θα δοκιμάσω και από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GeorgeX21 said:

Συνήθως παραγγέλνω xtremeskins η dbrand. Το ελληνικό site που ανέφερε το παιδί πιο πάνω δεν το ήξερα. Τώρα που το έμαθα θα δοκιμάσω και από εκεί.

 

On 28/8/2021 at 11:01 ΠΜ, miltos74 said:

Κοίτα εδώ  φιλε μου. Εγώ από εδώ αγόρασα 

https://gams.gr/product-category/skins/smartphone/

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο. Ήδη έβαλα μια παραγγελία από αυτό Gadgetshieldz

Το xtremeskins ειδικά φαίνεται να έχει τεράστια ποικιλία οπότε αν μ' αρέσει αυτό που θα παραλάβω σίγουρα θα το προτιμήσω στο μέλλον

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
14 minutes ago, miltos74 said:

Όσοι χρησιμοποιείτε θήκες μην αγοράζετε τσάμπα skins  για τα πλαϊνά μέρη του κινητού.

Βάλε βγάλε στη θήκη χαλάνε.

Δεν χαλάνε όμως τα πλαϊνά μέρη του κινητού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanaso77 said:

Δεν χαλάνε όμως τα πλαϊνά μέρη του κινητού.

Κάποια στιγμή γίνεται χάλια και ούτως ή άλλως θα τη βγάλεις από το πλάι  

Ότι θέλει φυσικά ο καθένας. Εγώ απλά επειδή το διαπίστωσα είπα να ενημερώσω φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 minutes ago, miltos74 said:

Κάποια στιγμή γίνεται χάλια και ούτως ή άλλως θα τη βγάλεις από το πλάι  

Ότι θέλει φυσικά ο καθένας. Εγώ απλά επειδή το διαπίστωσα είπα να ενημερώσω φίλε μου.

Δεκτό. Η τοποθέτηση μου έχει να κάνει με το γεγονός ότι υπάρχουν κάποιοι που δεν αλλάζουν συχνά θήκη και ένα skin μακροπρόθεσμα, θα σώσει τη συσκευή από φθορές που δημιουργούνται από εσωτερικές τριβές ανάμεσα σε θήκη και συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, athanaso77 said:

Δεκτό. Η τοποθέτηση μου έχει να κάνει με το γεγονός ότι υπάρχουν κάποιοι που δεν αλλάζουν συχνά θήκη και ένα skin μακροπρόθεσμα, θα σώσει τη συσκευή από φθορές που δημιουργούνται από εσωτερικές τριβές ανάμεσα σε θήκη και συσκευή.

Αυτό έπαθα με το s21. Πολλά μικρά σημάδια από θήκη και σκόνη ανάμεσα. Αν κάποιος το θέλει τέλειο τότε οφείλει  να τα βάλει όλα ή να βρει καμία θήκη με βελουδο μέσα να το σώσει, ειδικά καλοκαίρι που είμαστε όλο έξω και παραλία.  Προσωπικά βαριέμαι τη διαδικασία και προτιμώ να το πουλήσω 50 ευρώ φθηνότερα 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, Nikos_Mpl said:

Αυτό έπαθα με το s21. Πολλά μικρά σημάδια από θήκη και σκόνη ανάμεσα. Αν κάποιος το θέλει τέλειο τότε οφείλει  να τα βάλει όλα ή να βρει καμία θήκη με βελουδο μέσα να το σώσει, ειδικά καλοκαίρι που είμαστε όλο έξω και παραλία.  Προσωπικά βαριέμαι τη διαδικασία και προτιμώ να το πουλήσω 50 ευρώ φθηνότερα 

Δεν είσαι ο μόνος, γιαυτό το αναφέρω μιας και είναι γνωστό πρόβλημα και το skin είναι η καλύτερη λύση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παντως εχει ερθει μεγαλο update στην σειρα s21 ultra ...

.

γερμανια (DBT)ολλανδια(PHN) προς το παρον..

αναμενουμε!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ernesto1983 said:

παντως εχει ερθει μεγαλο update στην σειρα s21 ultra ...

.

γερμανια (DBT)ολλανδια(PHN) προς το παρον..

αναμενουμε!!!

UΙ 3.1.1 με κάποιες αλλαγές και ίσως όπως λένε με Όχι τόση θερμότητα το κινητό. Περιμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

On 24/8/2021 at 11:43 ΜΜ, miltos74 said:

Καλησπέρα παιδιά.

Σήμερα μου ήρθε η clear view μαζί με το s pen.

Πολύ καλή θηκη. Φοβερή ποιότητα και το αναδεικνύει σε πολύ πιο premium κινητο από ότι είναι.

Το πενάκι κάνει ότι χρειαζόμουν άλλωστε το είχα ήδη και το δούλευα με note 20 ultra  πριν το s21 ultra 

Δεν βολεύει όπως οι θήκες πλάτης στο πιάσιμο το μόνο διαφορετικό αρνητικό η όχι ανάλογα ότι βολεύει τον καθένα.

Φίλε επειδή με ενδιαφέρει η θήκη, έχεις ακούσει στο μέλλον για πρόβλημα στην οθόνη ότι επηρεάζονται τα pixel εκεί που κλείνει η οθόνη; που βλέπεις τις ειδοποιήσεις;  ή δεν ισχύει κάτι τέτοιο; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Φίλε επειδή με ενδιαφέρει η θήκη, έχεις ακούσει στο μέλλον για πρόβλημα στην οθόνη ότι επηρεάζονται τα pixel εκεί που κλείνει η οθόνη; που βλέπεις τις ειδοποιήσεις;  ή δεν ισχύει κάτι τέτοιο; 

Καλημέρα φίλε μου. Δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο. Επίσης σβήνει μετά από μερικά δευτερόλεπτα. Δεν μένουν τα εικονίδια μόνιμα ανοιχτά με φόβο burn. Εάν αυτό εννοεις

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

On 28/8/2021 at 11:01 ΠΜ, miltos74 said:

Κοίτα εδώ  φιλε μου. Εγώ από εδώ αγόρασα 

https://gams.gr/product-category/skins/smartphone/

Αν το βγάλεις κάποια στιγμή το skin είναι καθαρό το κινητό ή μένουν υπολείμματα από κόλλα παράδειγμα και πρέπει πάντα μετά να έχεις άλλο από πάνω ή κάποια θήκη; 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _dimdim_ said:

Αν το βγάλεις κάποια στιγμή το skin είναι καθαρό το κινητό ή μένουν υπολείμματα από κόλλα παράδειγμα και πρέπει πάντα μετά να έχεις άλλο από πάνω ή κάποια θήκη; 

Τα skins είναι για λόγους αισθητικής και από προστασία μόνο για γρατζουνιές.

Όχι δεν αφήνουν κάτι. Αλλά και αν αφήσουν λίγη κόλλα αφαιρείται πανεύκολα με οινόπνευμα και πανάκι.

Για τίποτα άλλο.

Οποιαδήποτε άλλη προστασία μόνο με θήκες φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, miltos74 said:

Τα skins είναι για λόγους αισθητικής και από προστασία μόνο για γρατζουνιές.

Όχι δεν αφήνουν κάτι. Αλλά και αν αφήσουν λίγη κόλλα αφαιρείται πανεύκολα με οινόπνευμα και πανάκι.

Για τίποτα άλλο.

Οποιαδήποτε άλλη προστασία μόνο με θήκες φίλε μου.

Ευχαριστώ, δεν αναφέρθηκα στο θέμα προστασίας. Λογικό να μην προστατεύουν όπως οι θήκες.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ernesto1983 said:

παντως εχει ερθει μεγαλο update στην σειρα s21 ultra ...

.

γερμανια (DBT)ολλανδια(PHN) προς το παρον..

αναμενουμε!!!

Παίδες οποίος την κάνει ας πει εντυπώσεις..  κυρίως αν υπάρχει αλλαγή σε κάμερα..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, miltos74 said:

Καλημέρα φίλε μου. Δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο. Επίσης σβήνει μετά από μερικά δευτερόλεπτα. Δεν μένουν τα εικονίδια μόνιμα ανοιχτά με φόβο burn. Εάν αυτό εννοεις

Ωραίος ευχαριστώ θα την παραγγείλω κ εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε 900κατι ΜΒ και σε ισπανικό η αναβάθμιση.

Επειδή προχτές του έκανα επαναφορά και έφαγα 2 ώρες στήσιμο και διώξιμο χαζων εφαρμογών με ADB βαριέμαι να το ξανακάνω.

Σε κάνα μήνα τωρα όταν έρθει το UI4.0 βασισμενο σε Αndroid 12 πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει να συνδέσει κάνεις κάρτα curve σε Samsung Pay;

Έχω φλασαρει μέσω Odin την ρομ της Ινδονησίας,έχω samsung pay, αλλά δεν μπορώ να βρω τρόπο να περάσω την curve 

 

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Τα skin αυτά για το ultra δεν αγκαλιάζουν τα πλαϊνά μέρη του τηλεφώνου οπότε δεν υπάρχει περίπτωση με το βάλε βγαλε της θήκης να δημιουργήσει πρόβλημα ή σημάδια. Το κάνω αυτό σε όλα μου τα κινητά και δεν είχα ποτέ θέμα αλλά πάντα μόνο skin πλάτης. Όσο για σκόνη και άμμο στη παραλία αν προσέχεις δε παθαίνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, panosfx said:

Έχει καταφέρει να συνδέσει κάνεις κάρτα curve σε Samsung Pay;

Έχω φλασαρει μέσω Odin την ρομ της Ινδονησίας,έχω samsung pay, αλλά δεν μπορώ να βρω τρόπο να περάσω την curve 

 

η curve λειτουργει μια χαρα με Gpay ποιος ο λογος για samsung pay?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το update στην Ινδονησίας αλλά έχει επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας του Αυγούστου. Και σε εσάς έτσι είναι; 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Strofigkas said:

Ήρθε το update στην Ινδονησίας αλλά έχει επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας του Αυγούστου. Και σε εσάς έτσι είναι; 

Ακριβως................................

:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...