Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες με τι ποσοστό μπαταρίας να μένει υπόλοιπο?

 

Μετά από 1.5 ημέρα με οθόνη 4 ωρών έμεινε κ ένα ποσοστό 8%.

Και με 18 ώρες στην άλλη φώτο με οθόνη 8.5 ωρών έμεινε κ ένα ποσοστό 7%.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1.5 ημέρα με οθόνη 4 ωρών έμεινε κ ένα ποσοστό 8%.

Και με 18 ώρες στην άλλη φώτο με οθόνη 8.5 ωρών έμεινε κ ένα ποσοστό 7%.

 

Κοίτα στο xperia 1iii βγάζω 5,5 ώρες sot με bluetooth πάνω συνέχεια,2 ημέρες και καμιά φορά και 3 ημέρες ανοιχτό και περίπου 1;30 με 2:00 ώρες ομιλία.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έκανα την αναβάθμιση Ιουνίου και πλέον δε μπορεί να συνδεθεί μέσω Bluetooth με το αυτοκίνητο (BMW idrive 7).

Έκανα στο τηλέφωνο επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, έκανα και clear cashe την εφαρμογή συστηματος Bluetooth του τηλεφώνου, κανένα αποτέλεσμα. Ούτε το κινητό βλέπει το αυτοκίνητο, ούτε το αυτοκίνητο το κινητό. Να σημειωθεί ότι συνδέεται κανονικά με κάθε άλλη συσκευή μέσω Bluetooth (ακουστικά, ηχεία κλπ). Το πρόβλημα υπάρχει μόνο με το αυτοκίνητο.

Κάποια ιδέα ή λύση; Είχε κάποιος άλλος αντίστοιχο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έκανα την αναβάθμιση Ιουνίου και πλέον δε μπορεί να συνδεθεί μέσω Bluetooth με το αυτοκίνητο (BMW idrive 7).

Έκανα στο τηλέφωνο επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, έκανα και clear cashe την εφαρμογή συστηματος Bluetooth του τηλεφώνου, κανένα αποτέλεσμα. Ούτε το κινητό βλέπει το αυτοκίνητο, ούτε το αυτοκίνητο το κινητό. Να σημειωθεί ότι συνδέεται κανονικά με κάθε άλλη συσκευή μέσω Bluetooth (ακουστικά, ηχεία κλπ). Το πρόβλημα υπάρχει μόνο με το αυτοκίνητο.

Κάποια ιδέα ή λύση; Είχε κάποιος άλλος αντίστοιχο πρόβλημα;

 

https://www.bmw.com/content/bmw/marketBMWCOM/bmw_com/en_CC/footer/software-updates.html

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.

To iDrive στο αυτοκίνητο είναι ήδη ενημερωμένο στην τελευταία έκδοση.

Το πρόβλημα πάντως δεν ήταν από το τηλέφωνο.

Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων στο iDrive, ξανά την σύνδεση από την αρχή (Bluetooth και Android Auto) και δούλεψε.

Δεν έφταιγαν οι Κορεάτες, αλλά οι Γερμανοί :)

Απλώς συνέπεσε με το update του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είχα το ίδιο πρόβλημα με εσένα και ας μην συνδεόταν ποτέ ξανά :P
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Όταν μιλάω στο τηλέφωνο και τερματίσω την κλήση το τηλέφωνο για λίγο παραμένει σκοτεινό (όχι τέλειος λίγο θολό) και μετά από 4-5 δευτερόλεπτα επανερχετε στην κανονική φωτεινότητα. Την φωτεινότητα δεν την έχω στο αυτόματο.... Κάποια λύση;

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας πλέον εγκατεστημένη την νέα αναβάθμιση εδώ και δυο τρεις μέρες, εκτός από την καλύτερη συμπεριφορά στην κάμερα, έχω παρατηρήσει οτι οι νυχτερινές λήψεις βγαίνουν με λιγότερο θόρυβο (όπως στην αρχή δηλαδή και μετά με ενημέρωση το χαλάσαν). Φαίνεται να επανήλθε.

Επίσης, βλέπω αρκετά καλύτερη συμπεριφορά σε οτι αφορά την κατανάλωση ενέργειας. Βλέπω καλύτερη αυτονομία.

Τα έχει παρατηρήσει κανένας άλλος αυτά;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία όντως είναι πολύ καλύτερη μετά την αναβάθμιση, μάλλον είναι από την διαχείριση μνήμης , αναφέρουν πως βελτιώθηκε η διαχείριση μνήμης.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο δευτερη αναβαθμιση μεσα στον Ιούνιο.Αν πρόσεξα βελτίωση καμερας ανέφερε μονο.

Csc Ταϋλάνδης.

Έχεις ηχογράφηση κλήσεων με το csc Ταυλανδης έτσι; εγώ έβαλα το csc Ινδονησίας για να έχω ηχογράφηση κλήσεων αλλά από ενημερώσεις είναι και αυτό για τα πανηγυρια. Ακόμα στου Μαΐου είναι. Μπορω να βαλω της Ταυλανδης που έχει πάρει την τελευταία ενημέρωση ή αλλαγή csc γίνεται μόνο αν είναι στην ίδια ενημέρωση? (κάτι τέτοιο νομίζω διάβασα στο xda)

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ηχογράφηση κλήσεων με το csc Ταυλανδης έτσι; εγώ έβαλα το csc Ινδονησίας για να έχω ηχογράφηση κλήσεων αλλά από ενημερώσεις είναι και αυτό για τα πανηγυρια. Ακόμα στου Μαΐου είναι. Μπορω να βαλω της Ταυλανδης που έχει πάρει την τελευταία ενημέρωση ή αλλαγή csc γίνεται μόνο αν είναι στην ίδια ενημέρωση? (κάτι τέτοιο νομίζω διάβασα στο xda)

Μεσω samkey που ξερω δεν εχεις κανενα θεμα αλλάζεις csc αμεσα χωρις να επηρεάζεται τιποτα στη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Μεσω samkey που ξερω δεν εχεις κανενα θεμα αλλάζεις csc αμεσα χωρις να επηρεάζεται τιποτα στη συσκευη

 

Εχεις κοσμοτε; volte και wificalling εχεις με THL?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κοσμοτε; volte και wificalling εχεις με THL?

Cosmote και ναι τα εχω ολα αυτα...Στην Ισραηλιτική αν βαλει καποιος δεν εχει WiFi call αν θυμαμαι...Ταϋλάνδης ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να το κανω THL απο γερμνανικο, και βγαζει σφαλμα οτι πρεπει να κανω downgrade το firmware που εχω G998BOXM3AUF6
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι; Γιατί να χρειάζεται κάποιος την ηχογράφηση κλήσεων τόσο πολύ, ώστε να μπαίνει σε διαδικασίες αλλαγής του CSC και διάφορα άλλα; Δεν την έχω χρειαστεί ποτέ και πάντα αναρωτιέμαι γιατί γίνεται τόση φασαρία για αυτή. Δεν έχω καταλάβει κάτι;;;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι; Γιατί να χρειάζεται κάποιος την ηχογράφηση κλήσεων τόσο πολύ, ώστε να μπαίνει σε διαδικασίες αλλαγής του CSC και διάφορα άλλα; Δεν την έχω χρειαστεί ποτέ και πάντα αναρωτιέμαι γιατί γίνεται τόση φασαρία για αυτή. Δεν έχω καταλάβει κάτι;;;

Σωστό και αυτό. Εγώ έχω βάλει το ACR από το playstore και ηχογραφεί μια χαρά. Τώρα τι το χρειάζομαι; ή αλήθεια είναι ότι σε δύο περιπτώσεις μου φάνηκε χρήσιμη. Και στις δύο με έβριζαν και μετά έλεγαν σε τρίτο πρόσωπο που ήταν και ο συνδετικός κρίκος φιλίας, ότι εγώ έβριζα. Οπότε απλά τους έβαλα να ακούσουν το call και όλα λύθηκαν στην στιγμή. Κάποιος άλλος θα μπορούσε να το χρησιμοποιεί για να θυμάται κάποιες πληροφορίες που μπορεί να του είπαν από το τηλέφωνο, πχ μια διεύθυνση, μια συνταγή κτλ. Πάντως δεν χρειάστηκε να αλλάξω csc γιατί απλά κατέβασα μια εφαρμογή από το playstore ή το samsung store, δεν θυμάμαι...

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος να του έρχονται κλήσεις σε μήνυμα σαν να μην έπιανε το κινητό; Έχω cosmote και με το προηγούμενο κινητό (2,5-3 χρόνια) στο σπίτι ποτέ δεν μου είχε έρθει μήνυμα για κλήση γιατί πάντα είχα σήμα. Τώρα με αυτό το κινητό μου έχουν έρθει κάποια μηνύματα ότι είχα κλήση ενώ το κινητό το έχω πάντα στο ίδιο σημείο.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος να του έρχονται κλήσεις σε μήνυμα σαν να μην έπιανε το κινητό; Έχω cosmote και με το προηγούμενο κινητό (2,5-3 χρόνια) στο σπίτι ποτέ δεν μου είχε έρθει μήνυμα για κλήση γιατί πάντα είχα σήμα. Τώρα με αυτό το κινητό μου έχουν έρθει κάποια μηνύματα ότι είχα κλήση ενώ το κινητό το έχω πάντα στο ίδιο σημείο.

 

 

Εμένα μου έχει τύχει και να έρθει μνμ αλλά και να μην έρθει καθόλου! Έχω S10+ dual sim και οποτε με καλουσαν στη sim 2 το έκανε. Με τη sim 1 όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Σωστό και αυτό. Εγώ έχω βάλει το ACR από το playstore και ηχογραφεί μια χαρά. Τώρα τι το χρειάζομαι; ή αλήθεια είναι ότι σε δύο περιπτώσεις μου φάνηκε χρήσιμη. Και στις δύο με έβριζαν και μετά έλεγαν σε τρίτο πρόσωπο που ήταν και ο συνδετικός κρίκος φιλίας, ότι εγώ έβριζα. Οπότε απλά τους έβαλα να ακούσουν το call και όλα λύθηκαν στην στιγμή. Κάποιος άλλος θα μπορούσε να το χρησιμοποιεί για να θυμάται κάποιες πληροφορίες που μπορεί να του είπαν από το τηλέφωνο, πχ μια διεύθυνση, μια συνταγή κτλ. Πάντως δεν χρειάστηκε να αλλάξω csc γιατί απλά κατέβασα μια εφαρμογή από το playstore ή το samsung store, δεν θυμάμαι...

 

Καλημέρα.Σε ποιό τηλέφωνο σου ηχογραφεί μια χαρά γιατί στο S21 Ultra ηχογραφεί τον συνομιλητή πάρα πολύ χαμηλά οπότε πρακτικά είναι σαν να μην ηχογραφεί καθόλου.:mobile:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα.

Μετά από note 20 ultra ήρθα στη σειρά s αφού είχα φύγει από τη σειρά μετά το s9+.

Πολύ όμορφο κινητό.

Διαφορετικό από το note.

Γρήγορα και τα δύο δεν μπορώ να πω ότι είδα αξιοσημείωτη διαφορά στη ταχύτητα.

Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι μέχρι να το στήσω είχε ζεσταθεί αρκετά κάτι το οποίο δεν το έκανε ποτέ το note.

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν κ οι συνθήκες ρόλο οι θερμοκρασίες κ πολλά, συνήθως συνιστάτε μια Α θερμοκρασία όταν τον στήνεις που πάντα είναι ανεκτές αν φοράς θήκη αν τα χέρια σου εκείνη την στιγμή βράζουν κ αν το σκαλιζεις συνέχεια μέχρι να κατεβάσεις όλες τις εφαρμογές μέχρι να το στήσεις. Είναι άκρως φυσιολογικό λοιπόν να υπάρχουν κάποιες θερμοκρασίες. Στην δικιά μου συσκευή μιας κ δεν είχα πολλά πράγματα να κάνω μόνο 15 εφαρμογές play store κ εννοείται σκάλισμα μέχρι να το ανακαλύψω χωρίς θήκη θερμοκρασίες δεν αισθάνθηκα. Αλλά όλα είναι υποκειμενικά
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα σε όσα λες φίλε μου.

Το note δεν το είχα καλοκαίρι.

Μετά τη διαδικασία στησίματος όλα καλά φαίνονται από θερμοκρασίες.

Link to comment
Share on other sites

Με το κινητό θα μείνεις κατά ενθουσιασμός. Απροβληματιστο ,πολύ γρήγορο, εγώ έχω απενεργοποιησει την κλίμακα παραθύρων κ έχεις μια αίσθηση ακόμα ποιο κοπίδι το κινητό. Κ σίγουρα πολύ καλή κάμερα κ αν βαράς με τον 108 σε καλό φωτισμό σε πρόσωπα όπως ήθελα εγώ στο παιδί μου απλά παίρνεις ΤΡΟΜΕΡΆ ΑΠΟΤΈΛΕΣΜΑΤΑ . Να την χαρείς την συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...