Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ONLINE ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΚΑΙ 1GB ΔΩΡΟ

Παιδια, εχετε πει οτι αν κανεις online ανανεωση με 10αρα καρτα απο εδω

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=T91

παιρνεις 1gb δωρο για 15 μερες. Σωστα;

 

- Δεν επρεπε να το λεει καπου ομως; Ή απλα οταν το κανεις, σου ερχεται μηνυμα;

 

- Εγω εχω μονο το daily pass για οταν χρειαστω νετ μια στο τοσο. Αυτο 'καθεται' απο πανω, και αν πεις οτι εξαντλω το 1gb μετα πεφτω αυτοματα στο daily pass? Χρειαζεται αλλo apn?

 

Ελπιζω να ξερει και να μου απαντησει καποιος.

 

500mb δινει πλεον & δε τα προσθετει πια στο υπολοιπο οπως παλια.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

500mb δινει πλεον & δε τα προσθετει πια στο υπολοιπο οπως παλια.

 

Οταν κανεις την online ανανεωση, ερχεται καποιο sms που να σου λεει οτι πηρες 500mb για 15 μερες;

Και οταν ληγει, ειτε απο χρονο(15μερο) είτε απο ογκο(500mb), σε ενημερωνει ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις την online ανανεωση, ερχεται καποιο sms που να σου λεει οτι πηρες 500mb για 15 μερες;

Και οταν ληγει, ειτε απο χρονο(15μερο) είτε απο ογκο(500mb), σε ενημερωνει ή οχι;

Ναι σου έρχεται μήνυμα και όταν σου έρχονται, και όταν σου λήγουν/τελειώνουν.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω μια φιλη αμερικανα που οταν ήταν στην Ελλάδα ειχε ενεργοποίηση την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου Πακέτο 200’ προς όλους.....

 

τωρα ειναι αμερικη...

 

μπορεί να απενεργοποιησει την αυτόματη ενεργοποίηση απο εκει που ειναι με sms χωρίς να πάρει τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών;;;;..

 

έψαξα στην ιστοσελίδα δςν είδα κάτι

 

 

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

 

Κοίτα το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να πάει στην φόρμα επικοινωνίας στο https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/cosmote.portal

 

και να πατήσει πάνω στο κέντρο και λίγο δεξιά που λέει : "callback" και θα δηλώσει ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ αριθμό και θα την καλέσουν εκεί για να μην χρεωθεί...

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση 10 ευρώ και μου ήρθαν 2 μηνύματα. Ένα ότι πήρα 500 mb και ένα δεύτερο ότι πήρα 1gb

Παλι το άλλαξαν? :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, Frog έχω. Δεν νομίζω να παίζει ρόλο βέβαια

 

Άσχετο, στη frog έχει καποιο ξεχωριστό app για τα κινητά ή δουλέυει πχ το what's up application ?

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, στη frog έχει καποιο ξεχωριστό app για τα κινητά ή δουλέυει πχ το what's up application ?

 

Όχι. Μόνο mycosmote

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έκανα και σε δεύτερο Frog που έχω και πήρα μόνο τα 500 mb

Ότι να ναι :lol:

 

Να προσθέσω τώρα που το είδα ότι το 1gb είναι για 1 μηνα και όχι 15 ημέρες όπως τα 500

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο εκανα ανανεωση δεκα ευρω σε καταστημα κοσμοτε σε νουμερο whats up και μου εδωσε 500mb για 15 μερες και 500 mb απο δωρο data για ενα μηνα
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση 10 ευρώ και μου ήρθαν 2 μηνύματα. Ένα ότι πήρα 500 mb και ένα δεύτερο ότι πήρα 1gb

Παλι το άλλαξαν? :)

Από που ανανεωσες? Από κατάστημα η περίπτερο?

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0

Link to comment
Share on other sites

Από που ανανεωσες? Από κατάστημα η περίπτερο?

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0

 

Online. Το περίπτερο δεν δίνει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Να ρωτήσω κάτι.

Έχω κοσμοκαρτα και έχω βαρεθεί να μπαίνω στην εφαρμογή να κοιτάω τα υπόλοιπα μου.

Το what's up έχει widget να ενημερώνεται αυτόματα η έστω χειροκίνητα για να το γυρίσω αν είναι;

 

Data όμως παίρνω από δεύτερη Sim που έχω Wind.

Link to comment
Share on other sites

Έχει widget, δεν ξέρω αν ενημερώνεται αυτόματα, αλλά χειροκίνητα σίγουρα.

 

Screenshot_20161025_091853.png

 

Αυτή τη στιγμή μου δουλεύει και με Wi-Fi. Πιθανολογώ πως ακόμη και να δεδομένα από άλλη κάρτα, αν έχεις θέσει οι κλήσεις και τα sms να πραγματοποιούνται από την Cosmote ενδεχομένως να λειτουργεί το widget.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στις επιλογές ρύθμιση σε ποιά θέση ειναι η σιμ της κοσμοτέ. Δεν ξέρω τι ακριβώς εξυπηρετεί πιθανόν να λύνει το θέμα στα δίκαρτα γιατί νομίζω οτι και με προεπιλεγμενη την 2η σιμ δουλεύει σωστά πλέον. Άργησε βέβαια να το λύσει το θέμα,τώρα όλοι βάλαμε στην πρώτη θεση την κοσμοτέ και το συνηθίσαμε έτσι. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Έγινε ευχαριστώ.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τους είναι τόσο δύσκολο να το κάνουν και στην κοσμοκαρτα.

Τεσπα ευχαριστώ και πάλι...Κάτσε να δω τώρα τι γίνεται και πως γίνεται η αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Για την αλλαγή : https://www.whatsup.gr/el/ypiresia-allagis-paketoy

 

Καλό αυτό με τη ρύθμιση για επιλογή sim.Βλέπω ότι λειτουργεί πλέον μια χαρά ακόμα και με δεδομένα από άλλη κάρτα, χωρίς "πατέντες". Ευχαριστούμε για την πληροφόρηση.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και την whats up sim στη 2η θεση και τουλαχιστον με wifi και προεπιλεγμενη την 1η δουλευει οκ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Να ρωτήσω κάτι.

Έχω κοσμοκαρτα και έχω βαρεθεί να μπαίνω στην εφαρμογή να κοιτάω τα υπόλοιπα μου.

Το what's up έχει widget να ενημερώνεται αυτόματα η έστω χειροκίνητα για να το γυρίσω αν είναι;

 

Data όμως παίρνω από δεύτερη Sim που έχω Wind.

 

για να ενημερώνεται αυτόματα πατα το γρανάζι στο widget και επέλεξε κάθε πόσες ώρες να ενημερώνεται

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161025/cbd01f4851c2dc34b10ea462b3efde21.jpg

Σε καρτοσυμβολαιο ήρθε μήνυμα επιβεβαίωσης.

Σε what's up αυτό

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161025/0245ea64535799783710d90220f91ce2.jpg

 

Στάλθηκε από RN3 Pro

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Μα τα ειχε δωσει πριν λιγες μερες σε κοσμοκαρτα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161025/cbd01f4851c2dc34b10ea462b3efde21.jpg

Σε καρτοσυμβολαιο ήρθε μήνυμα επιβεβαίωσης.

Σε what's up αυτό

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161025/0245ea64535799783710d90220f91ce2.jpg

 

Στάλθηκε από RN3 Pro

Είναι για καρτοσυμβολαια. Δεν το δέχεται σε γουατσαπ!! Δοκίμασα χθες κ εγώ σε γουατσαπ γιατί ήρθε αυτό το μήνυμα σε έναν φίλο με καρτοσυμβολαιο

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Είναι για καρτοσυμβολαια. Δεν το δέχεται σε γουατσαπ!! Δοκίμασα χθες κ εγώ σε γουατσαπ γιατί ήρθε αυτό το μήνυμα σε έναν φίλο με καρτοσυμβολαιο

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Δεν είναι για όλα τα καρτοσυμβολαια, του πατέρα και της μητέρας μου το πηραν κανονικά, της αδερφής μου όχι! Ίσως παίζει ρόλο ότι εκείνη το πήρε την προηγούμενη εβδομάδα.

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...