Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι θα την αλλαξουν, εκτος αν πεσεις στην περιπτωση

 

(καλη τυχη ειπα;;;)

Λοιπόν πήγα σήμερα για την βεβαίωση.

Με εξυπηρέτησε ένα νεαρό παιδί και ευτυχώς όταν τον ρωτησα "γίνεται να αλλάξει η διεύθυνση κατοικίας" μου είπε ναι. Δεν χρειάστηκε να έχω κάποιο χαρτί μαζί μου εκτός από την ταυτότητα.

 

All good!!! Φιιιιου

Link to comment
Share on other sites

έχω συμβόλαιο vodafone (400'' προς όλους και 300mb ιντερνετ 17ευρο) και θέλω να το γυρίσω σε κάρτα. ρώτησα στη wind από περιέργεια και για τη φορητότητα θέλουν 25 ευρό. ξέρεις κάνεις εάν το κάνω watch up πόσο χρεώνουν τη φορητότητα?
Link to comment
Share on other sites

Στο σιτε της wind μπορεις να κανει δωρεαν φορητότητα.

Σε γερμανο νομιζω με ειχαν ζητήσει 20€

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο σιτε της wind μπορεις να κανει δωρεαν φορητότητα.

Σε γερμανο νομιζω με ειχαν ζητήσει 20€

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

για watch up?

Link to comment
Share on other sites

Εγω για whats up ειχα δωσει 10€ σε γερμανο και μπηκαν στην καρτα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Από vodafone καρτοκινητό μεταφέρθηκα σε cosmoκάρτα. Πλήρωσα 5€ για τη sim (κατάστημα cosmote).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω συμβόλαιο cosmote και θέλω να το γυρίσω σε whatsup. Ξέρετε αν πρέπει να πληρώσω κάτι;

 

σου κρατανε 10 ευρω αλλα τα συνψηφιζουν με τον τελευταιο λογαριασμο...αν ας πουμε ληγει το συμβολαιο στις 31 και κανονικα εβγαινε ο λογαριασμος σου στις 5 του επομενου αντι για 40 που εδινες παραδειγμα δινω θα δωσεις -αυτες τις πεντε μερες +το 10 ευρω αυτο αρα ειναι η μια η αλλη ελπιζω να καταλαβες

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

σου κρατανε 10 ευρω αλλα τα συνψηφιζουν με τον τελευταιο λογαριασμο...αν ας πουμε ληγει το συμβολαιο στις 31 και κανονικα εβγαινε ο λογαριασμος σου στις 5 του επομενου αντι για 40 που εδινες παραδειγμα δινω θα δωσεις -αυτες τις πεντε μερες +το 10 ευρω αυτο αρα ειναι η μια η αλλη ελπιζω να καταλαβες

 

οκ νομιζω κατάλαβα.απλά πληρώνω εξτρα 10 ευρώ για να φύγω από το συμβόλαιο. Τα 10 αυτά ευρώ δεν είναι όμως και για την κάρτα - εκεί πρέπει να δώσω έξτρα χρήματα για να βάλω πακέτο?? θα μου δώσουν κανένα δώρο mb ή τπτ?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

οκ νομιζω κατάλαβα.απλά πληρώνω εξτρα 10 ευρώ για να φύγω από το συμβόλαιο. Τα 10 αυτά ευρώ δεν είναι όμως και για την κάρτα - εκεί πρέπει να δώσω έξτρα χρήματα για να βάλω πακέτο?? θα μου δώσουν κανένα δώρο mb ή τπτ?

Ευχαριστώ πολύ

 

κρατας την ιδια καρτα και απλα μετατρέπετε μετα απο 24ωρες συν πλην σε καρτα μετα αν θες να γινει whats up στελνεις καπου μηνυμα ας πουν τα παιδια που θυμούνται εγω δεν θυμαμαι και γινεται wu αμεσως αφου το κλεισεις και το ανοιξεις στις 24 ωρες να ξερεις δεν θα εχεις καθολου τηλ....τωρα για δωρα δεν εχεις κανονικα εφοσον ειναι επιλογη σου να γινει καρτα αν σε πηραν αυτοι και σου εδωσαν κανενα πακετο επειδη ηθελες να φυγεις σε αλλη εταιρια εκει αλλαζει!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μεσο της εφαρμογης myCOSMOTE σε WhatsUp αριθμο γινεται να ενεργοποιεις πακετα μεσα απο την εφαρμογη;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μιλήσαμε με το τμήμα ακύρωσης συμβολαίων και μου είπαν ότι το τέλος αποσύνδεσης είναι 10,08€ και το ποσό δεν μεταφέρεται στην κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μεσο της εφαρμογης myCOSMOTE σε WhatsUp αριθμο γινεται να ενεργοποιεις πακετα μεσα απο την εφαρμογη;

Υποτίθεται πως ναι. Έχει μέσα να επιλέξεις πακέτα να βάλεις. Για κάποιο λόγο εγώ δεν μπορώ όμως και βάζω μόνο μέσω της εφαρμογής του γουατσαπ.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται πως ναι. Έχει μέσα να επιλέξεις πακέτα να βάλεις. Για κάποιο λόγο εγώ δεν μπορώ όμως και βάζω μόνο μέσω της εφαρμογής του γουατσαπ.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0

 

Κ γω την κατεβασα κ μπηκα αλλα μονο υπολοιπα δειχνει.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Κ γω την κατεβασα κ μπηκα αλλα μονο υπολοιπα δειχνει.

Πατάς επάνω αριστερά που έχει τις τρεις ορίζοντες γραμμές Και πας προγράμματα και υπηρεσίες. Εκεί τα έχει! Όταν είχα προσπαθήσει να βάλω από κει πακέτο δεδομένων μου έβγαζε ένα μήνυμα που δεν θυμάμαι τώρα τι έλεγε και γιατί δεν με άφηνε. Μικρό το κακό όμως μιας και γίνεται κανονικά αγορά πακέτων από την εφαρμογή γουατσαπ.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μιλήσαμε με το τμήμα ακύρωσης συμβολαίων και μου είπαν ότι το τέλος αποσύνδεσης είναι 10,08€ και το ποσό δεν μεταφέρεται στην κάρτα.

Ομως μπορει να κανει φορητοτητα σε αλλη εταιρεια και μετα να παει σε καρτα χωρις να πληρωσει τιποτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ομως μπορει να κανει φορητοτητα σε αλλη εταιρεια και μετα να παει σε καρτα χωρις να πληρωσει τιποτα.

 

εγώ ρώτησα στον ΟΤΕ και από συμβόλαιο vodafone σε κάρτα ΟΤΕ δεν γίνετε . ρώτησα στο γερμανό και θέλει 17 ευρό άντε βγάλε άκρη, δεν μπορώ να καταλάβω τι ισχύει τελικά

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: αγοραζεις ενα πακετο που υποστηριζει 4G, και προτου ληξη ο μηνας ανανεωνω ας πουμε το πακετο 200' και 100MB. Συνεχιζουν τα ΜΒ να υποστηριζουν 4G? γιατι ενω εχω σημα 4G οι ταχυτητες μετα απο speedtest ειναι πολυ χαμηλες

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνει το τεστ με server lte/Cosmote δοκίμασε να βάλεις κάποιον άλλο να δεις αν έχει και εκεί χαμηλή ταχύτητα.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

ONLINE ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΚΑΙ 1GB ΔΩΡΟ

Παιδια, εχετε πει οτι αν κανεις online ανανεωση με 10αρα καρτα απο εδω

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=T91

παιρνεις 1gb δωρο για 15 μερες. Σωστα;

 

- Δεν επρεπε να το λεει καπου ομως; Ή απλα οταν το κανεις, σου ερχεται μηνυμα;

 

- Εγω εχω μονο το daily pass για οταν χρειαστω νετ μια στο τοσο. Αυτο 'καθεται' απο πανω, και αν πεις οτι εξαντλω το 1gb μετα πεφτω αυτοματα στο daily pass? Χρειαζεται αλλo apn?

 

Ελπιζω να ξερει και να μου απαντησει καποιος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...