Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι; Έχω κάτι πακέτα σύνδεσης what's up που μου έδωσαν πέρσυ σε συναυλίες. Αυτά λένε απ' έξω ότι δίνουν 12 ευρώ και συγκεκριμένα "1 ευρώ ανά μήνα, αλλά με προυπόθεση μία ανανέωση χρόνου ομιλίας".

 

Αυτό τι σημαίνει; Μία ανανέωση στην αρχή, μόλις ενεργοποιηθεί η κάρτα; Μία ανανέωση ανά μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδεία!! Πως ενεργοποιω την υπηρεσεία που είναι με 7ευρό και έχω μηνηματα και τηλεφωνα?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδεία!! Πως ενεργοποιω την υπηρεσεία που είναι με 7ευρό και έχω μηνηματα και τηλεφωνα?

 

Για να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία Call Them All 600+600 sms θα στείλεις το μήνυμα ''Plus'' στο 1313.:)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Έχω κάτι πακέτα σύνδεσης what's

Αυτό τι σημαίνει; Μία ανανέωση στην αρχή, μόλις ενεργοποιηθεί η κάρτα; Μία ανανέωση ανά μήνα;

Σημαίνει ότι θα έχεις 1 euro/μήνα με την προϋπόθεση ότι κάνεις μια ανανέωση κάθε μήνα.

 

 

Εγώ έχω μπει σε ένα δίλημμα.

Εγώ και η υπόλοιπη οικογένεια έχουμε Vodafone CU για να επικοινωνούμε μεταξύ μας, καταλαβαίνετε, κτλ.!

Σκέφτομαι πως η Cosmote είναι καλύτερη σαν εταιρία και πιο ποιοτική (προσφορές) και με ενδιαφέρει και το Live Messenger, αλλά αξίζει να μπω στον κόπο να αλλάξω όλα τα νούμερα σε WU? Είναι κάπου 6-7 νούμερα και δεν θέλω να το μετανοιώσω.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Έχω κάτι πακέτα σύνδεσης what's up που μου έδωσαν πέρσυ σε συναυλίες. Αυτά λένε απ' έξω ότι δίνουν 12 ευρώ και συγκεκριμένα "1 ευρώ ανά μήνα, αλλά με προυπόθεση μία ανανέωση χρόνου ομιλίας".

 

Αυτό τι σημαίνει; Μία ανανέωση στην αρχή, μόλις ενεργοποιηθεί η κάρτα; Μία ανανέωση ανά μήνα;

 

Αρκεί να κάνεις μια ανανέωση τον πρώτο ή δεύτερο μήνα έστω και 3 ευρώ από τον Γερμανό.

Μετά θα πέρνεις 1 ευρώ κάθε μήνα την ίδια μέρα με την εενργοποίηση χωρίς καμμία ενημέρωση , και θα προστίθετε στο υπόλοιπο σου .

αν δεν το χρησιμοποιήσεις 11 μήνες μετά θα έχεις 12 + 3 = 15 ευρώ.

Δοκιμασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να κάνεις μια ανανέωση τον πρώτο ή δεύτερο μήνα έστω και 3 ευρώ από τον Γερμανό.

Μετά θα πέρνεις 1 ευρώ κάθε μήνα την ίδια μέρα με την εενργοποίηση χωρίς καμμία ενημέρωση , και θα προστίθετε στο υπόλοιπο σου .

αν δεν το χρησιμοποιήσεις 11 μήνες μετά θα έχεις 12 + 3 = 15 ευρώ.

Δοκιμασμένο.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει ότι θα έχεις 1 euro/μήνα με την προϋπόθεση ότι κάνεις μια ανανέωση κάθε μήνα.

 

 

Εγώ έχω μπει σε ένα δίλημμα.

Εγώ και η υπόλοιπη οικογένεια έχουμε Vodafone CU για να επικοινωνούμε μεταξύ μας, καταλαβαίνετε, κτλ.!

Σκέφτομαι πως η Cosmote είναι καλύτερη σαν εταιρία και πιο ποιοτική (προσφορές) και με ενδιαφέρει και το Live Messenger, αλλά αξίζει να μπω στον κόπο να αλλάξω όλα τα νούμερα σε WU? Είναι κάπου 6-7 νούμερα και δεν θέλω να το μετανοιώσω.

 

Εγώ δε πιστεύω ότι η cosmo ειναι καλυτερη από την voda και εχουν τις ίδιες προσφορες και το CU εχει περισσότερα πακετα από το whats up.

Link to comment
Share on other sites

Οταν θελω να μαθω το υπολοιπο απο το call600 7 στις 10 φορες μου λεει τεχνικο προβλημα!Γιατι υπολειτουργει τοσο αυτη η υπηρεσια?Και δεν λεω για βραδυνες ωρες....
Link to comment
Share on other sites

θελει και ρωτημα; υπερφωρτωση! τοσα χρονια αυτη την δικαιολογια ακουμε!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

θελει και ρωτημα; υπερφωρτωση! τοσα χρονια αυτη την δικαιολογια ακουμε!

Εχω ακουσει οτι οι γραμμες της what's up υπερφωρτωνονται....Σε τι βαθμο γινεται αυτο?Ειναι πολυ ενοχλητικο?Υπαρχει περιπτωση να μην μπορεις να καλεσεις για ολοκληρη μερα?Δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα μενω επαρχια...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο......

υπάρχει καμοιά υπηρεσία που να σου λέει σε πια εταιρία ανήκει ένας αριθμός?

βασικά αν δεν κάνω λάθος πρέπει να στέλνεις μήνυμα με τον αριθμό του κινητού και σου απαντάει...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο......

υπάρχει καμοιά υπηρεσία που να σου λέει σε πια εταιρία ανήκει ένας αριθμός?

βασικά αν δεν κάνω λάθος πρέπει να στέλνεις μήνυμα με τον αριθμό του κινητού και σου απαντάει...

 

Για να μάθεις αν ο χρήστης που θέλεις να καλέσεις είναι χρήστης WHAT’S UP, στείλε δωρεάν το μήνυμα WU αριθμός κινητού στο 1314 (π.χ. WU 6971234567).

Ετσι τουλαχιστον λεει στο cosmote.gr

Link to comment
Share on other sites

θελει και ρωτημα; υπερφωρτωση! τοσα χρονια αυτη την δικαιολογια ακουμε!

 

Απλα το δικτυο δεν σηκωνει την προσφορα του what's up 1800.Ετσι εκανε και το καλοκαιρι με τα 1200.Γι΄αυτο δεν υπαρχει περιπτωση να δωσει και προς σταθερα (οπως δινει και το F2G ) γιατι το δικτυο θα τα παιξει εντελως....:X

Link to comment
Share on other sites

Απλα το δικτυο δεν σηκωνει την προσφορα του what's up 1800.Ετσι εκανε και το καλοκαιρι με τα 1200.Γι΄αυτο δεν υπαρχει περιπτωση να δωσει και προς σταθερα (οπως δινει και το F2G ) γιατι το δικτυο θα τα παιξει εντελως....:X

 

Φίλε sidera αυτό που λες δεν ισχύει. Το πρόβλημα (λίγων ημερών) του καλοκαιριού ήταν για άλλο λόγο και όχι λόγω χωρητικότητας. Αν δεν ξέρεις κάτι μην λες μπαρούφες. Και κάτι τελευταίο γιατί μπερδεύεις το απλό call600 με την προσφορά των 1800 λεπτών από την στιγμή που δεν τα έχεις όλα (τα 1800) μαζί,για να πεις ότι παίζει λόγο, αλλά σου δίνει τις επόμενες δύο ενεργοποιήσεις δωρεάν.

Αλλά όπως λένε όλοι εδώ μέσα να ήταν η ζήλια ψώρα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε sidera αυτό που λες δεν ισχύει. Το πρόβλημα (λίγων ημερών) του καλοκαιριού ήταν για άλλο λόγο και όχι λόγω χωρητικότητας. Αν δεν ξέρεις κάτι μην λες μπαρούφες. Και κάτι τελευταίο γιατί μπερδεύεις το απλό call600 με την προσφορά των 1800 λεπτών από την στιγμή που δεν τα έχεις όλα (τα 1800) μαζί,για να πεις ότι παίζει λόγο, αλλά σου δίνει τις επόμενες δύο ενεργοποιήσεις δωρεάν.

Αλλά όπως λένε όλοι εδώ μέσα να ήταν η ζήλια ψώρα...

 

Δηλαδη τα παιδια παραπανω που μιλανε οτι βγαζουν δυσκολα κληση ψεμματα λενε?Και δεν λεω μπαρουφες.Το δικτυο μπουκωνει alany και παιζει ρολο και η προσφορα με τα 1800 στο what's up γιατι οταν ο αλλος ξερει οτι εχει δωρεαν τις επομενες 2 ενεργοποιησεις μιλαει πιο πολυ....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τα παιδια παραπανω που μιλανε οτι βγαζουν δυσκολα κληση ψεμματα λενε?Και δεν λεω μπαρουφες.Το δικτυο μπουκωνει alany και παιζει ρολο και η προσφορα με τα 1800 στο what's up γιατι οταν ο αλλος ξερει οτι εχει δωρεαν τις επομενες 2 ενεργοποιησεις μιλαει πιο πολυ....

 

Όταν δεν κάνεις χρήση μιας υπηρεσίας δεν ξέρεις τι γίνεται. Εσύ κάνεις χρήση της wind και όχι της cosmote. Το καλοκαίρι που υπήρχε πρόβλημα για λίγες ημέρες και για συγκεκριμένες ώρες την ημέρα (20:00 έως 22:30) ήταν για άλλο λόγο και όχι για υπερφόρτωση. Εκφράζουμε άποψη όταν χρησιμοποιούμε κάτι και όχι σύμφωνα με φήμες και εκτιμήσεις άλλων.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε sidera αυτό που λες δεν ισχύει. Το πρόβλημα (λίγων ημερών) του καλοκαιριού ήταν για άλλο λόγο και όχι λόγω χωρητικότητας. Αν δεν ξέρεις κάτι μην λες μπαρούφες. Και κάτι τελευταίο γιατί μπερδεύεις το απλό call600 με την προσφορά των 1800 λεπτών από την στιγμή που δεν τα έχεις όλα (τα 1800) μαζί,για να πεις ότι παίζει λόγο, αλλά σου δίνει τις επόμενες δύο ενεργοποιήσεις δωρεάν.

Αλλά όπως λένε όλοι εδώ μέσα να ήταν η ζήλια ψώρα...

Τι εννοεις οτι δινει τις δυο επομενες ενεργοποιησεις δωρεαν??οτι τους δυο επομενους μηνες δεν χρειαζεται να βαλεις καρτα γιατι θα ειναι δωρεαν ή οτι αν τελειωσεις τα 600 λεπτα μεσα στο μηνα θα γινει αυτοματα ανανεωση και θα ισχυει μεχρι το τελος του μηνα?

Υ.Γ.Ευχομαι να καταλαβες τι εννοω:D

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οτι δινει τις δυο επομενες ενεργοποιησεις δωρεαν??οτι τους δυο επομενους μηνες δεν χρειαζεται να βαλεις καρτα γιατι θα ειναι δωρεαν ή οτι αν τελειωσεις τα 600 λεπτα μεσα στο μηνα θα γινει αυτοματα ανανεωση και θα ισχυει μεχρι το τελος του μηνα?

Υ.Γ.Ευχομαι να καταλαβες τι εννοω:D

 

Λέει ότι οι επόμενες δύο ενεργοποιήσεις είναι δωρεάν.:)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οτι δινει τις δυο επομενες ενεργοποιησεις δωρεαν??οτι τους δυο επομενους μηνες δεν χρειαζεται να βαλεις καρτα γιατι θα ειναι δωρεαν ή οτι αν τελειωσεις τα 600 λεπτα μεσα στο μηνα θα γινει αυτοματα ανανεωση και θα ισχυει μεχρι το τελος του μηνα?

Υ.Γ.Ευχομαι να καταλαβες τι εννοω:D

 

Mεχρι 30-11-08 θα εχεις δωρο τις επομενες 2 ενεργοποιησεις plus600.Απλα οταν τελειωσεις το πρωτο plus600 μετα για 2 φορες που θα στειλεις μηνυμα ενεργοποιησης θα ειναι δωρεαν.ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ.ΠΡΟΣΟΧΗ ομως θα πρεπει οι ενεργοποιησεις να γινουν μεχρι 30-11-08 για να ειναι δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Mεχρι 30-11-08 θα εχεις δωρο τις επομενες 2 ενεργοποιησεις plus600.Απλα οταν τελειωσεις το πρωτο plus600 μετα για 2 φορες που θα στειλεις μηνυμα ενεργοποιησης θα ειναι δωρεαν.ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ.ΠΡΟΣΟΧΗ ομως θα πρεπει οι ενεργοποιησεις να γινουν μεχρι 30-11-08 για να ειναι δωρεαν.

 

Oποτε ειναι μονο για ενα μηνα....Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Mεχρι 30-11-08 θα εχεις δωρο τις επομενες 2 ενεργοποιησεις plus600.Απλα οταν τελειωσεις το πρωτο plus600 μετα για 2 φορες που θα στειλεις μηνυμα ενεργοποιησης θα ειναι δωρεαν.ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ.ΠΡΟΣΟΧΗ ομως θα πρεπει οι ενεργοποιησεις να γινουν μεχρι 30-11-08 για να ειναι δωρεαν.

 

Α ετσι ειναι??Εγω νομιζα στα δινει ολα μαζι!

Αμα ειναι ετσι τοτε ολοι θα βιαζονται να φανε τα 600 για να βαλουν τα αλλα (δωρεαν) 600 και μετα τα αλλα (δωρεαν) 600.Και ολα αυτα εως 30/11????

 

Παιδια προσεχετε το κεφαλι σας!

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 3 ημέρες δεν έχω κάποιο πρόβλημα διακοπής κλήσεων κ.τ.λ. όπως τις προηγούμενες ημέρες..... Πως και έτσι;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,πηρα ενα sms απο κοσμοτε που μου λεει οτι για 1 μηνα θα εχω δωρεαν plus600 γιατι δεν θα λειτουργει το call them all(αυτο που χρεωνε 60 λεπτα για 1 ωρα ομιλιας την ημερα)

ξερετε γιατι εγινε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...