Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό νέο... Ας ακούνε μερικοί μερικοί που σκοτώνουν το αντίστοιχο καρτοκινητό τους... Εγώ λέω να γίνει σε όλα τα πακέτα κάτι τέτοιο, κι ας είναι με χρόνο ομιλίας μόνο προς το ίδιο δίκτυο, δε θα με πείραζε καθόλου...
Link to comment
Share on other sites

καλό νέο και άμα φορτώσεις 15αρα κάρτα ο δωρεάν χρόνος είναι για 7 ημέρες. Ετσι συμφέρει αντί για 2 9αρες να φορτώσεις μια 15αρα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς ανανέωση να μας πεί το εξής

Οι 24 ώρες είναι από σήμερα μέχρι αύριο την ίδια ώρα?

Ή μήπως μετράει μέχρι αύριο τα μεσάνυχτα οπότε μπορεί να είναι και μιάμιση - δύο μέρες?

Θεωρώ πάντως ότι καλύτερα να βάζεις μια 20 ευρώ για να εχεις και τις φτηνές χρεώσεις για 1 μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Άν θεωρείς την Cosmokarta Καλύτερη από αυτό που έχεις τότε στείλε ΑΛΠΑΚ στο 1313 και θα αλλάξεις πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Άν θεωρείς την Cosmokarta Καλύτερη από αυτό που έχεις τότε στείλε ΑΛΠΑΚ στο 1313 και θα αλλάξεις πακέτο.

 

Όχι, δεν την θεωρώ καλύτερη. Γι'αυτό έχω ακόμα What's Up. Και γι'αυτό η Κοσμοτέ κάνει αυτό το "δωράκι". Γιατί Cosmokarta έχουν τώρα πια λίγοι. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

:confused: Ρε παιδιά, δεν έχω ασχοληθεί και πολύ με την καρτοκινητή μου (What's Up), μονο το Call600 ξέρω.! :rolleyes: Διαβάζω τώρα αυτα τα νέα κτλ πιο πάνω, αλλά νόμιζα οτι ισχύουν και για What's up.

 

Πάντως και η What's Up έχει τα καλά της. Και στη What's Up αν βάλεις μια 15άρα αντί για μια 9άρα, έχεις κάποια "συν"...

Πχ αντι για 20 δωρεαν sms για 7 ημέρες, έχεις 100 δωρεαν sms και νομίζω και με μεγαλυτερο διαθεσιμο χρονικο περιθωριο για να τα καταναλωσεις.. (ποτε δεν συγκράτησα το συγκεκριμένο χρονικο διάστημα)

 

Και προσωπικά προτιμώ κι εγώ τη What's Up.. Τη θεωρώ αν όχι καλύτερη, τότε πιό βολική και συμφέρουσα για εμένα. Αν σκεφτείται οτι χαλάω κανα-δυο Call600 το μήνα, δεν θα με πήγαινε με τίποτα η Cosmocarta.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:confused: Ρε παιδιά, δεν έχω ασχοληθεί και πολύ με την καρτοκινητή μου (What's Up), μονο το Call600 ξέρω.! :rolleyes: Διαβάζω τώρα αυτα τα νέα κτλ πιο πάνω, αλλά νόμιζα οτι ισχύουν και για What's up.

 

Πάντως και η What's Up έχει τα καλά της. Και στη What's Up αν βάλεις μια 15άρα αντί για μια 9άρα, έχεις κάποια "συν"...

Πχ αντι για 20 δωρεαν sms για 7 ημέρες, έχεις 100 δωρεαν sms και νομίζω και με μεγαλυτερο διαθεσιμο χρονικο περιθωριο για να τα καταναλωσεις.. (ποτε δεν συγκράτησα το συγκεκριμένο χρονικο διάστημα)

 

Και προσωπικά προτιμώ κι εγώ τη What's Up.. Τη θεωρώ αν όχι καλύτερη, τότε πιό βολική και συμφέρουσα για εμένα. Αν σκεφτείται οτι χαλάω κανα-δυο Call600 το μήνα, δεν θα με πήγαινε με τίποτα η Cosmocarta.

 

Με την 15 ευρώ κάρτα μπορείς να καταναλώσεις τα 100 sms σε 14 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Με την 15 ευρώ κάρτα μπορείς να καταναλώσεις τα 100 sms σε 14 μέρες...

 

Α, μπράβο. Ποτε δεν το συγκράτησα αυτό..

Απ'τη στιγμή που χρησιμοποιείς και μηνύματα, μια χαρά δεν είναι? Για δυο εβδομάδες έχει τη δυνατότητα να στείλεις αρκετά (τσάμπα) μηνυματάκια.!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:confused: Ρε παιδιά, δεν έχω ασχοληθεί και πολύ με την καρτοκινητή μου (What's Up), μονο το Call600 ξέρω.! :rolleyes: Διαβάζω τώρα αυτα τα νέα κτλ πιο πάνω, αλλά νόμιζα οτι ισχύουν και για What's up.

 

Και γώ το Call600 & το Sms600 ξέρω. Έχω ακούσει και για κάτι άλλα που απλά πληρώνεις κάποια ευρώ και έχεις φθηνότερα, όχι δωρεάν μηνύματα. Τρίχες κατσαρές δηλαδή.

 

Πάντως και η What's Up έχει τα καλά της. Και στη What's Up αν βάλεις μια 15άρα αντί για μια 9άρα, έχεις κάποια "συν"...

Πχ αντι για 20 δωρεαν sms για 7 ημέρες, έχεις 100 δωρεαν sms και νομίζω και με μεγαλυτερο διαθεσιμο χρονικο περιθωριο για να τα καταναλωσεις.. (ποτε δεν συγκράτησα το συγκεκριμένο χρονικο διάστημα)

 

Ναί όντως συμφέρει αυτό που λες με τα 15 ευρώ. Πάντως εμένα προσωπικά δεν μου φτάνουν 100 δωρεάν εσεμέσια :happy: Αν και δεν έχω καταλάβει ακόμα αν αυτά τα 100 δωρεάν είναι προς όλα τα δίκτυα ή μόνο προς What's Up.

 

Και προσωπικά προτιμώ κι εγώ τη What's Up.. Τη θεωρώ αν όχι καλύτερη, τότε πιό βολική και συμφέρουσα για εμένα. Αν σκεφτείται οτι χαλάω κανα-δυο Call600 το μήνα, δεν θα με πήγαινε με τίποτα η Cosmocarta.

Πράγματι κ εμένα με βολεύει. Οι περισσότερες επαφές στη μνήμη μ είναι What's up, και εννοείται ότι 10 ωρίτσες & 600 sms δωρεάν με 10 ευρουλάκια δεν με χαλάνε καθόλου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα προσωπικά δεν μου φτάνουν 100 δωρεάν εσεμέσια :happy: Αν και δεν έχω καταλάβει ακόμα αν αυτά τα 100 δωρεάν είναι προς όλα τα δίκτυα ή μόνο προς What's Up.

 

Είναι προς όλα τα δίκτυα τα 100 sms.

.
Link to comment
Share on other sites

παντως μιας και λεμε για την cosmocarta, αυτο που κανει να σου δινει 1 λεπτο το cent χωρις περιορισμο να ειναι και ο αλλος cosmocarta (βλεπε cu) και χωρις να πρεπει να βαζεις καρτα καθε μηνα για να ισχυει αυτο (βλεπε wind plus) δε νομιζω να το κανει κανεις αλλος....
Link to comment
Share on other sites

παντως μιας και λεμε για την cosmocarta, αυτο που κανει να σου δινει 1 λεπτο το cent χωρις περιορισμο να ειναι και ο αλλος cosmocarta (βλεπε cu) και χωρις να πρεπει να βαζεις καρτα καθε μηνα για να ισχυει αυτο (βλεπε wind plus) δε νομιζω να το κανει κανεις αλλος....

 

Το WIND plus τι σχέση έχει; Μάλλον το alacarte εννοείς..

Link to comment
Share on other sites

θα δωσει καμια απντηση sto f2go η cosmote? με την χτεσινη προσφορα της η wind περασε πολυ μπροστα
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι είχα 14 ευρώ χρόνο ομιλίας από το +1 ευρώ και μια κάρτα των 9 που είχα βάλει, πέρασε ο ένας χρόνος και χωρίς μια ειδοποίηση ή ένα μήνυμα, 13 ευρώ κάνανε φτερά...

Αυτό που γράφετε για τα 3 ευρώ ανανέωση από Γερμανό ισχύει;

Αν ναι, θα πάω απόψε κιόλας αν προλάβω...Δε θα μου χρεαστούν παραπάνω χρήματα...

 

Και μια υπενθύμιση σε ένα χρόνο να μην λήξει ξανά η κάρτα...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

θα δωσει καμια απντηση sto f2go η cosmote? με την χτεσινη προσφορα της η wind περασε πολυ μπροστα

 

 

Nαι θα δωσει...Θα κανει το ''χρεωση ανα 3 λεπτα''.:lol::lol:

 

Περα απο την πλακα μακαρι να ειναι πλακα πιστευω να αναβαθμισει κανενα πακετο.

Link to comment
Share on other sites

Τα 15 λεπτά επιπλέον χρόνος ομιλίας βλέπω ισχύουν για κλήσεις προς όλους.....

Οπότε αν έχεις ενεργοποιήσει το 0,01€/λεπτό προς 2 αριθμούς COSMOTE και καλέσεις έναν τέτοιον αριθμό τα 15 λεπτά δωρεάν χρόνου ομιλίας πάνε τζάμπα και αυτό που κερδίζεις είναι μόνο 15 λεπτά του €, άρα δώρον άδωρον…:blink:

Link to comment
Share on other sites

Οταν καποιος εχει κοσμοκαρτα και θελει να βαλει εναν αριθμο στην υπηρεσια 1 λεπτο το λεπτο,και αυτος ο αριθμος ειναι κοσμοτε αλλα εχει προθεμα 694.......... επειδη ειναι απο φορητοτητα, θα το δεχτει κανονικα ωστε να εχει χρεωση ενα λεπτο το λεπτο?
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα το δεχτεί κανονικά φτάνει να μην είναι FROG ή CIAO.

Προσοχή αν είναι 697 ή και 698 με φορητότητα αλλού δεν θα το δεχτεί

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2in1 καρτοκινητα και τα 2 τηλεφωνα. Υπαρχει καποιος τροπος να τα φτιαξω ετσι ωστε να μιλαω με 0,1 λεπτο το λεπτο. Αυτο το οποιο κανω τωρα ειναι να εχω και δευτερο τηλεφωνο με καρτοκινιτο αριθμο και να μιλαω με 2 αριθμους.

Καπου διαβασα στο forum για το dual sim adapter αλλα δεν καταλαβα τι ειναι.

Καποια βοηθεια ?

Σας ευχαριστω !!!!

Link to comment
Share on other sites

απο whats up πως περναω σε cosmoκαρτα?εχει κοστος?

 

Στέλνεις μήνυμα ΑΛΠΑΚ στο 1314.. Η πρώτη αλλαγή είναι δωρεάν, έξω από τη δεύτερη και μετά χρεώνεται 3 ευρώ..

Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

 

exo to kinito Samsung SGH-i780 kai 8elo me auto na stelno mms ka8os kai na mbeno sto internet. Distixos den ksero pos. To telautaios kinitom itan mia karabana apo 2002 den eixe tetxia akoma. Epsaksa ligo kai brika oti ginete me HSDPA kai gprs. Brika sto kinito m to menu gia tis ri8misis alla den ksero me ti na to simpliroso mpori kapxios na boi8isi?.

 

Euxaristo ek ton proteron :)

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεςι τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών 1313 και θα σου ανοίξει το myview

Επίσης θα σου στείλουν τις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση υπηρεσίας CALL THEM ALL 600

 

Από αύριο 20/09/2008 αναβαθμίζεται η υπηρεσία CALL THEM ALL 600 και μαζί με τις απλές φωνητικές κλήσεις θα παρέχονται και βιντεοκλήσεις στην τιμή των 5 ευρώ. Ακόμα από την ίδια μέρα παρέχεται και η υπηρεσία CALL THEM ALL 600 PLUS με την οποία παρέχονται 600 λεπτά φωνητικές κλήσεις, 600 βιντεοκλήσεις και 600 sms προς whats up με κόστος 7 ευρώ. Η ενεργοποίηση γίνεται με την αποστολή του μηνύματος plus στο 1313. Ο τρόπος χρέωσης του δωρεάν χρόνου ομιλίας παραμένει ίδιος δηλαδή ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά και μετά χρέωση ανά δευτερόλεπτο και μέχρι 4 ενεργοποιήσεις το μήνα.

Έτσι έχουμε τις παρακάτω επιλογές:

  1. CALL THEM ALL 600 με 5 ευρώ και δωρεάν 600 λεπτά φωνητικές και βίντεο κλήσεις προς whats up .
  2. SMS THEM ALL 600 με 5 ευρώ και δωρεάν 600 sms προς whats up.
  3. CALL THEM ALL 600 PLUS με 7 ευρώ και δωρεάν 600 λεπτά φωνητικές και βίντεο κλήσεις καθώς και 600 sms προς whats up.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...