Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το site του whatsup δεν είναι απλά πεσμένο, είναι κλειστό! Φαίνεται διαθέσιμο και το domain του site...:X

 

Ερώτηση: Από τη στιγμή που βρίσκομαι στο εξωτερικό, πώς μπορώ να ενεργοποιήσω το Internet Monthly Pass 60 για να ανανεωθεί η ημερομηνία λήξης των ΜΒ που έχω ήδη; Να σημειώσω ότι έχω την εφαρμογή WHATS UP app στο iPhone μου και δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

Μέσω τηλεφώνου μπορεί να γίνει αυτό; (Όπως γίνεται και η ανανέωση χρόνου ομιλίας από κάποιον τρίτο στο 6971001314 για έναν αριθμό που βρίσκεται στο εξωτερικό, με τον ίδιο τρόπο να γίνεται ενεργοποίηση πακέτων. Γίνεται; )

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

http://www.whatsup.gr/

 

δουλευει

Επειδή βρίσκομαι στο εξωτερικό, δε μου την ανοίγει..

Μου λέει "If you see this page it means that Apache Domain Service for this domain is locked, or there's no such Apache Domain Service registered in Parallels Operations Automation."

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η προσφορά της cosmokarta για τα 300 λεπτά με 10 Ευρώ έπαψε να ισχύει. Πλέον μόνο 200 λεπτά με 5 Ευρώ κι ελάχιστη χρέωση ανά τρίλεπτο.
Link to comment
Share on other sites

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η προσφορά της cosmokarta για τα 300 λεπτά με 10 Ευρώ έπαψε να ισχύει. Πλέον μόνο 200 λεπτά με 5 Ευρώ κι ελάχιστη χρέωση ανά τρίλεπτο.

επαψαν οι νεες ενεργοποιησεις απο χτες. Οποιος εχει ηδη ενεργοποιησει,βάζει 10 ευρω και παιρνει 300' ως τις 15 του μηνα.

Link to comment
Share on other sites

δλδ αν κανουμε ανανεωση απο σημερα κ περα παιρνουμε τα παπακια μας;

 

καλα, τα παπακια μου θα παρουν, θα μιλαω απο το εταιρικο που ειναι κ με συνδεση κ αντε γεια κοσμοτουλα

Link to comment
Share on other sites

δλδ αν κανουμε ανανεωση απο σημερα κ περα παιρνουμε τα παπακια μας;

 

καλα, τα παπακια μου θα παρουν, θα μιλαω απο το εταιρικο που ειναι κ με συνδεση κ αντε γεια κοσμοτουλα

 

Από σημερα μέχρι τις 15.05 παίρνεις τα 300 λεπτά. Από τις 15.05 και μετά παίρνεις τα παπάκια σου και πας σε άλλη παραλία. Εγώ προσωπικά θεωρώ ότι το πακέτο των 200 λεπτών είναι ΟΚ σε συνδυασμό βεβαίως βεβαίως και με το 1 λεπτό το λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

επαψαν οι νεες ενεργοποιησεις απο χτες. Οποιος εχει ηδη ενεργοποιησει,βάζει 10 ευρω και παιρνει 300' ως τις 15 του μηνα.

 

Το ότι έπαψαν οι νέες ενεργοποιήσεις δεκτόν. ΑΠΟ ΠΟΥ όμως γράφετε ότι μέχρι τις 15/5 ισχύει για τους παλιούς?

Link to comment
Share on other sites

Το ότι έπαψαν οι νέες ενεργοποιήσεις δεκτόν. ΑΠΟ ΠΟΥ όμως γράφετε ότι μέχρι τις 15/5 ισχύει για τους παλιούς?

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_freetalktime_allnetworks/section/COSMOKARTA_Services

 

αυτο εγω καταλαβαινω απο εδω...

 

Ο δωρεάν χρόνος ισχύει για ανανεώσεις χρόνου ομιλίας έως 15/05/2013
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την σελίδα της κοσμοτέ εγώ καταλαβαίνω τα εξής:

 

Όποιος έχει εγγραφεί στην προσφορά μέχρι χτες 30/4/13 μπορεί να βάλει 10Ε μέχρι τις 15/5/13 και να πάρει 300 λεπτά για έναν μήνα από τότε...

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την σελίδα της κοσμοτέ εγώ καταλαβαίνω τα εξής:

 

Όποιος έχει εγγραφεί στην προσφορά μέχρι χτες 30/4/13 μπορεί να βάλει 10Ε μέχρι τις 15/5/13 και να πάρει 300 λεπτά για έναν μήνα από τότε...

 

Μην ξεχνάμε ότι την ίδια τακτική χρησιμοποιεί η Cote χρόνια τώρα. Ανανεώνει την προσφορά ανά 15 ημέρες. Πριν 2 ημέρες έγγραφε έως τις 30/4...

Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν έχει βγάλει κάποια ανακοίνωση που να αναφέρονται στα όσα λένε οι συμφορουμίτες πιο πάνω:confused: για τους παλιούς. Αλλιώς ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!

Edited by haforce
Link to comment
Share on other sites

Επείγουσα ερώτηση μιας και το πακέτο με τα ΜΒ λήγει στις 03 Μαΐου!!

 

Από τη στιγμή που βρίσκομαι στο εξωτερικό, πώς μπορώ να ενεργοποιήσω το Internet Monthly Pass 60 για να ανανεωθεί η ημερομηνία λήξης των ΜΒ που έχω ήδη; Να σημειώσω ότι έχω την εφαρμογή WHATS UP app στο iPhone μου και δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

Μέσω τηλεφώνου μπορεί να γίνει αυτό; (Όπως γίνεται και η ανανέωση χρόνου ομιλίας από κάποιον τρίτο στο 6971001314 για έναν αριθμό που βρίσκεται στο εξωτερικό, με τον ίδιο τρόπο να γίνεται ενεργοποίηση πακέτων. Γίνεται; )

 

Διαφορετικά, άλλος τρόπος υπάρχει ή θα χάσω μοιραία τα ΜΒ μου;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι φαίνεται η cosmote δε θα δώσει κανα Mb για ίντερνετ όπως η vodafone. Κρίμα!

 

Πεστα.... :(

Ειχα ρωτησει εδω στο τοπικ πριν βδομαδες, αν θα χαρισει mb ή 24ωρα με δωρεαν traffic η cosmote στα καρτοκινητα της για το πασχα, αλλα τζιφος...

Link to comment
Share on other sites

Επείγουσα ερώτηση μιας και το πακέτο με τα ΜΒ λήγει στις 03 Μαΐου!!

 

Από τη στιγμή που βρίσκομαι στο εξωτερικό, πώς μπορώ να ενεργοποιήσω το Internet Monthly Pass 60 για να ανανεωθεί η ημερομηνία λήξης των ΜΒ που έχω ήδη; Να σημειώσω ότι έχω την εφαρμογή WHATS UP app στο iPhone μου και δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

Μέσω τηλεφώνου μπορεί να γίνει αυτό; (Όπως γίνεται και η ανανέωση χρόνου ομιλίας από κάποιον τρίτο στο 6971001314 για έναν αριθμό που βρίσκεται στο εξωτερικό, με τον ίδιο τρόπο να γίνεται ενεργοποίηση πακέτων. Γίνεται; )

 

Διαφορετικά, άλλος τρόπος υπάρχει ή θα χάσω μοιραία τα ΜΒ μου;

Μπορείς να στείλεις το μήνυμα 500 στο 1330 το οποίο ενεργοποιεί τα 500 ΜΒ ,

Δεν γνωρίζω αν το 120 έχει αποτέλεσμα , αλλά το 500 δουλεύει σίγουρα.

Προσοχή Μην στείλεις 120 από WHATS UP δεν ξέρω τί είναι αλλά μου λέει ότι χρειάζομαι 5 ευρώ υπόλοιπο ενώ από cosmokarta μου λέει ότι το πακέτο ενεργοποιείται μόνο σε whatsup.

Άρα η μόνη λύση να στείλεις 500

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Aπό το σάιτ της Κοσμοτέ στη σελίδα του πακέτου Internet Monthly Pass 60

 

EDIT: Έκανα λάθος για την καρτοκινητή.

Το σωστό λινκ είναι αυτό για what up

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_InternetMonthlyPass60/section/WHATSUP_Services

 

Kοίτα τι άλλο γράφει για το whats up.Mπορεί να σε βοηθήσει πιο πολύ!!

 

Για ενεργοποίηση κάλεσε δωρεάν το 1330 ή στείλε δωρεάν το μήνυμα 60 στο 1333.

 

Τώρα μπορείς να ενεργοποιήσεις το Internet Monthly Pass 60 από το m.whatsup.gr αλλά και από το WHAT’S UP Application, με δωρεάν πλοήγηση από το κινητό σου!

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω ενεργοποιήσει την φοιτητική προσφορά του what's up και έβαλα κάρτα αξίας 5€ χθες το βράδυ (30/4) αλλά δεν μου έχουν ενεργοποιηθεί ακόμα τα δωρεάν λεπτά ομιλίας; Τον προηγούμενο μήνα είχαν μπει το μεσημέρι της πρώτης ενώ τον Μάη τσου!

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την υπηρεσία;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είχα από την φοιτητική προσφορά 600mb από τον προηγούμενο μήνα όπου ελήγαν στις 3 Μάιου, χθες έκανα ανανέωση και πήρα από το reload αλλά 30 mb! Η ημερομηνία όπου λήγουν πλέον έχει άλλαξει και λέει 7 Μάιου! Ισχύει; Η τα 600mb. Θα λήξουν κανονικά αύριο;

 

Λήγουν όλα στις 7 Μαΐου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω ενεργοποιήσει την φοιτητική προσφορά του what's up και έβαλα κάρτα αξίας 5€ χθες το βράδυ (30/4) αλλά δεν μου έχουν ενεργοποιηθεί ακόμα τα δωρεάν λεπτά ομιλίας; Τον προηγούμενο μήνα είχαν μπει το μεσημέρι της πρώτης ενώ τον Μάη τσου!

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την υπηρεσία;

 

Έχω λάβει κανονικά τα δώρα που δίνονται με ανανέωση χρόνου ομιλίας αξίας 10€ από το πρωί της Πρωτομαγιάς.

Link to comment
Share on other sites

Έχω λάβει κανονικά τα δώρα που δίνονται με ανανέωση χρόνου ομιλίας αξίας 10€ από το πρωί της Πρωτομαγιάς.

 

Που είναι και το λογικό άλλωστε. Έστειλα μήνυμα στο Facebook και έχουν ενημερώσει το σχετικό τμήμα μου είπαν! Τώρα απλά περιμένω..

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά από αυτά που γράφει στο site η κοσμοτέ, η προσφορά 300' της κοσμοκάρτας δεν ισχύει πια για νέους συνδρομητές ε; Και για τους παλιούς ισχύει μέχρι 15/5. Λογικά αντικαταστάθηκε από το πακέτο 200' με 5Ε. Περίεργο που και η vodafone έχει βάλει ημερομηνία λήξης της αντίστοιχης προσφοράς για 16/5. ;)

 

Τελικά είναι...γενικό το φαινόμενο! Και η wind στα ίδια χνάρια, ήδη σταμάτησε τα 300' και ισχύουν μόνο για παλιούς συνδρομητές!

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!!Μπορω να ρωτησω κατι??Ειχα πριν κατι μηνες αριθμο whats up για αρκετα χρονια...μετα την προσφορα της Wind με τα 300' πηγα εκει,ομως επειδη το κινητο μου ειναι dual sim,θα παρω και εναν αριθμο whats up για να διευκολυνω μερικους ανθρωπους στην επικοινωνια μου!Τελος παντων να μην τα πολυλογω...οσα χρονια ειχα whats up,ποτε δεν μαθαινα ποσα δευτερολεπτα εχω...δηλαδη εκανα κληση του στυλ 3 λεπτα και 6 δευτερολεπτα και μου χρεωνε 4 λεπτα!Ολα τα χρονια γινοτανε αυτο!Σε επικοινωνια μου με την Cosmote τους ειπα το προβλημα μου(μιας και στο site του whats up γραφει οτι στα πακετα μετα το 3λεπτο η χρεωση παει ανα δευτερολεπτο)οτι δεν δειχνει τα δευτερολεπτα κλπ!Μου ειπανε να κανω καποια αιτηση αναλυτικου λογαριασμου κλπ,αλλα ακομα δεν το εχω κανει!Τι οφελος μπορει να εχω αν αποδειχθει οτι οντως δεν μου δειχνει τα δευτερολεπτα?Θα το φτιαξουν?Και τελος,εχει συμβει και σε καποιον απο δω μετα το 3λεπτο να παει η χρεωση ανα λεπτο αντι ανα δευτερολεπτο??Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!!Μπορω να ρωτησω κατι??Ειχα πριν κατι μηνες αριθμο whats up για αρκετα χρονια...μετα την προσφορα της Wind με τα 300' πηγα εκει,ομως επειδη το κινητο μου ειναι dual sim,θα παρω και εναν αριθμο whats up για να διευκολυνω μερικους ανθρωπους στην επικοινωνια μου!Τελος παντων να μην τα πολυλογω...οσα χρονια ειχα whats up,ποτε δεν μαθαινα ποσα δευτερολεπτα εχω...δηλαδη εκανα κληση του στυλ 3 λεπτα και 6 δευτερολεπτα και μου χρεωνε 4 λεπτα!Ολα τα χρονια γινοτανε αυτο!Σε επικοινωνια μου με την Cosmote τους ειπα το προβλημα μου(μιας και στο site του whats up γραφει οτι στα πακετα μετα το 3λεπτο η χρεωση παει ανα δευτερολεπτο)οτι δεν δειχνει τα δευτερολεπτα κλπ!Μου ειπανε να κανω καποια αιτηση αναλυτικου λογαριασμου κλπ,αλλα ακομα δεν το εχω κανει!Τι οφελος μπορει να εχω αν αποδειχθει οτι οντως δεν μου δειχνει τα δευτερολεπτα?Θα το φτιαξουν?Και τελος,εχει συμβει και σε καποιον απο δω μετα το 3λεπτο να παει η χρεωση ανα λεπτο αντι ανα δευτερολεπτο??Ευχαριστω!

 

Δεν θα βγάλεις καμία άκρη με τον αναλυτικό, απλά θα σου γράφει ακριβή διάρκεια της κάθε κλήσης σου.

Δεν υπάρχει κανένα καρτοκινητό που να σε ενημερώνει για υπολειπόμενα δευτερόλεπτα. Αν μιλήσεις 3:05" σου τρώει 4' και αυτό συμβαίνει σε όλα τα καρτοκινητά ή τουλάχιστον ας μιλήσω για όσα ξέρω, vodafone cu, q, cosmokarta, wu. Όταν στέλνεις για να ενημερωθείς για το υπόλοιπο, σε κανένα από αυτά τα πακέτα δεν θα σου αναφέρει τα δευτερόλεπτα. Όλα αυτά ισχύουν για τα πακέτα των δωρεάν λεπτών. Όταν σε χρεώνει στην κάρτα, τότε όντως η χρέωση γίνεται ανα δευτερόλεπτο (μετά την ελάχιστη διάρκεια).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...