Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Υπάρχει προσφορά της whats up που να αφορά όλα τα δίκτυα?

2) Μπορώ να κάνω αλλαγή πακέτου από whats up σε vodafone?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1) Υπάρχει προσφορά της whats up που να αφορά όλα τα δίκτυα?

2) Μπορώ να κάνω αλλαγή πακέτου από whats up σε vodafone?

 

1: Αν εννοείς για λεπτά ομιλίας προς όλους όχι. Μόνο η cosmokarta δίνει 120'.

2: Εννοείται, πας σε ένα κατάστημα vodafone και αναλαμβάνουν εκείνοι τις διαδικασίες.

Link to comment
Share on other sites

1: Αν εννοείς για λεπτά ομιλίας προς όλους όχι. Μόνο η cosmokarta δίνει 120'.

2: Εννοείται, πας σε ένα κατάστημα vodafone και αναλαμβάνουν εκείνοι τις διαδικασίες.

 

Υπάρχει μια καρτοκινητή που να δίνει δωρεάν χρόνο ομιλίας προς όλα τα δίκτυα πάνω από 2 ώρες + μηνύματα?

 

Επίσης τι χρέωση έχει το whatsup προς κλήση σε κινητό άλλης υπηρεσίας?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια καρτοκινητή που να δίνει δωρεάν χρόνο ομιλίας προς όλα τα δίκτυα πάνω από 2 ώρες + μηνύματα?

 

Επίσης τι χρέωση έχει το whatsup προς κλήση σε κινητό άλλης υπηρεσίας?

 

 

Τιμοκατάλογος whatsup

 

Δεν υπάρχει καρτοκινητή που να δίνει πάνω από 2 ώρες προς όλους και μηνύματα με κάθε ανανέωση.. :(

Link to comment
Share on other sites

παλιο κολπο της vodafone, ωστε να προσπαθησουν να σε κρατησουν με διαφορες τηλεφωνικες προσφορες..

 

Δεν ειναι κολπο, η cosmote μετα απο επιβεβαιωση των στοιχειων σου, δεινει εναν 4ψηφιο κωδικο τον οποιο εσυ με την σειρα σου δεινεις στον υπαλληλο μαζι με την ταυτοτητα σου και εκεινος κανει την υπολοιπη διαδικασια. Αν δεν εχει ο υπαλληλος τον κωδικο απλα δεν μπορει να βγαλει την αιτηση.

 

Δεν εχει να κανει με κολπο.. Ειναι θεμα δικαιοδοσιας. Μια αλλη λυση η προσφορα μπορει να σου δωσει και ο υπαλληλος στο καταστημα.. Αν περιμεναν την cosmote.... Οι πιο πολλοι εκει στα τηλ. κεντρα ειναι "κουρασμενα παλικαρια".

 

Φιλικα!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωσει να γίνεται ανανέωση με 1Ε στο Whats up? Ενοείτε σε κατάστημα Cosmote! Ξέρει κανεις?????? Το εχει κάνει κανείς???????

Συμβόλαιο = Κοροϊδία

Φοιτητικά πακέτα for ever!!!

Υποστηρίξτε το ελεύθερο λογισμικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωσει να γίνεται ανανέωση με 1Ε στο Whats up? Ενοείτε σε κατάστημα Cosmote! Ξέρει κανεις?????? Το εχει κάνει κανείς???????

Δεν νομίζω να γίνεται , στο παρελθόν το ελάχιστο ποσό που έκανα ανανέωση ήταν 3 ευρώ.

Μπορείς να κάνεις μια μεταφορά από άλλο καρτοκινητό , αν θες να επεκτείνεις την διάρκεια , π.χ στέλενεις 5 ή 6 ευρώ και μετά πας πίσω τα 5 !! ( σύνολο δύο κλήσεις στην εξυπηρέτηση πελατών , Αν έχεις υπόλοιπο μπορείς να το κάνεις και με μια κλήση -δύο αιτήματα)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

Βλέπω ότι απότομα έχω χάσει περίπου 10 ευρώ από την κάρτα μου, έστειλα μόνο σμσ σε whats up !!!

 

έχουν και απεργία !!!

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να ανανεώσεις με 20άρα κάρτα για δωρεάν SMS , τέρμα το 10άρικο

αλλιώς το SMS σε WHATS UP χρεώνεται όσο και το κανονικό.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι έχω ενεργοποιημένο το Call Them All
Link to comment
Share on other sites

έστειλα σε κάποιους φίλους, 10-15 από χθες...αλλά δεν δικαιολογείται να έχω τόσα χρήματα παρόλο που πήρα το πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Είναι εντελώς περίεργο , με 15 μηνύματα και πληρωτέα να ήταν , δεν θα σου λείπαν 10 ευρώ....
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουμε ρε μάγκες τώρα με τα whats up; Τι μας συμφέρει; Ποια κάρτα να βάζουμε και ποιο πρόγραμμα επιλέγουμε; Ξέρω ότι θα έχει αναφερθεί πιο πριν αλλά δεν έχω το χρόνο να χαθω μέσα στις σελίδες... Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουμε ρε μάγκες τώρα με τα whats up; Τι μας συμφέρει; Ποια κάρτα να βάζουμε και ποιο πρόγραμμα επιλέγουμε; Ξέρω ότι θα έχει αναφερθεί πιο πριν αλλά δεν έχω το χρόνο να χαθω μέσα στις σελίδες... Ευχαριστώ!

 

κάλεσε 1330 για να μάθεις τα πακέτα. Εξάλλου έχει γίνει τελείως ασύμφορο. Ακόμα και στην κάρτα των 5€ μπορεί να δίνει 300' για έναν μήνα αλλά τα δώρα του reload είτε είναι επιπλέον λεπτά, είτε ίντερνετ είτε Sms μόνο προς whats up όλα αυτα για 7 ημέρες! Έλεος!!. Επίσης το πακέτο με τα 500Sms προς whats up με 5€ δεν υπάρχει στο 1330 αλλά μόνο το καινούργιο πακέτο με τα 300 Sms με 3€

 

Υπάρχει περίπτωσει να γίνεται ανανέωση με 1Ε στο Whats up? Ενοείτε σε κατάστημα Cosmote! Ξέρει κανεις?????? Το εχει κάνει κανείς???????

 

όχι δεν γίνεται οι ανανεώσεις από το κατάστημα ξεκινούνε από 5€. Μόνο στην γουίντ μπορείς να βάλεις από 1€

Edited by Petros the Great

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουμε ρε μάγκες τώρα με τα whats up; Τι μας συμφέρει; Ποια κάρτα να βάζουμε και ποιο πρόγραμμα επιλέγουμε; Ξέρω ότι θα έχει αναφερθεί πιο πριν αλλά δεν έχω το χρόνο να χαθω μέσα στις σελίδες... Ευχαριστώ!

 

http://www.whatsup.gr

 

Εκεί θα βρεις τι σε συμφέρει. Πάντως δίνει 1200'+sms με 7 ευρώ ή με ανανέωση 10 ευρώ παίρνεις 600 λεπτά και αγοράζεις το πακέτο sms που σου αρέσει (3 euro/300 sms-5 euro/600 sms)

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αγορά και ταυτοποίηση νέας SIM, ξέρει κανείς πόση ώρα κάνει για να ενεργοποιηθεί ο αριθμός; Είναι όπως παλιά πριν την ταυτοποίηση που χρειαζόταν μόνο μια εξερχόμενη κλήση ή κάνει μερικές ώρες για να ενεργοποιηθεί;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αγορά και ταυτοποίηση νέας SIM, ξέρει κανείς πόση ώρα κάνει για να ενεργοποιηθεί ο αριθμός; Είναι όπως παλιά πριν την ταυτοποίηση που χρειαζόταν μόνο μια εξερχόμενη κλήση ή κάνει μερικές ώρες για να ενεργοποιηθεί;

 

απο οσο ξερω η ταυτοποιηση γινεται αμεσα και θελει μια εξερχομενη κληση για να ακουσεις το μυνημα οτι καλοσωρισματος απο την εταιρεια.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

επειδη νομιζω στην wind σταματαει οριστικα 31/3 η αντιστοιχη προσφορα μπορω μεχρι τελος του μηνα να φορτωσω 2 πακετα να εχω 1 γιγα για καιρο με την προυποθεση να ανανεωνω πριν κλεισει μηνας.σωστα?
Link to comment
Share on other sites

επειδη νομιζω στην wind σταματαει οριστικα 31/3 η αντιστοιχη προσφορα μπορω μεχρι τελος του μηνα να φορτωσω 2 πακετα να εχω 1 γιγα για καιρο με την προυποθεση να ανανεωνω πριν κλεισει μηνας.σωστα?

 

δεν πρεπει να γινεται μεταφορα μβ ιντερνετ στον επομενο μηνα μονο στην κοσμοτε γινεται αυτο απο οσο ξερω. εξαλλου νομιζω οτι στην γουιντ δεν μπορεις να ενεργοποιησεισ και δευτερο πακετο ιντερνετ εαν δν τελειωσει το πρωτο γενικοτερα...

 

Υπάρχει περίπτωσει να γίνεται ανανέωση με 1Ε στο Whats up? Ενοείτε σε κατάστημα Cosmote! Ξέρει κανεις?????? Το εχει κάνει κανείς???????

 

οχι απο 5€ μπορεις να βαλεις απο καταστημα.

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Για την COSMOTE μιλούσα Φιλε μου απλά Εγω δεν το διευκρινησα και λάθος μου. Οποτε γινεται,ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσουμε την καινούρια προσφορά με τις ανανεώσεις; :)

 

Προσπάθησα σήμερα με μία ανανέωση 10€ να περάσω το "PLUS", αλλά δε με άφηνε λέγοντας ότι έχω υπόλοιπο χρόνου ομιλίας (το οποίο μου έδωσε από την ανανέωση). Παλιά δεν γινόταν αυτό, μπορούσα να περάσω κάποιο πακέτο πάνω από όσα λεπτά-μηνύματα είχα χωρίς πρόβλημα! Έτσι αναγκάστηκα να πάρω το πακέτο με τα 600 SMS (με τα 5€) διότι αλλιώς θα χρεωνόμουν κανονικά τα μηνύματα που θα έστελνα.

 

Θέλω λοιπόν να απενεργοποιήσω την προσφορά... να βάζω 10€ και να μην παίρνω τίποτα. Ώστε να αγοράζω μετά σαν άνθρωπος ότι θέλω, χωρίς να μου κάνει κόλπα η Cosmote!

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω μια 20€ κάρτα θα πάρω 1.200' & 1.200SMS. Αν πριν λήξουν τα λεπτά μου τελειώσει η κάρτα και ανανεώσω 5€, διαγράφονται τα υπολειπόμενα των 1.200' και μπαίνουν καινούρια 300' ή προστίθενται στα ήδη υπάρχοντα με ημερομηνία λήξης αυτού του πακέτου που λήγει πρώτο?

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσουμε την καινούρια προσφορά με τις ανανεώσεις; :)

 

Προσπάθησα σήμερα με μία ανανέωση 10€ να περάσω το "PLUS", αλλά δε με άφηνε λέγοντας ότι έχω υπόλοιπο χρόνου ομιλίας (το οποίο μου έδωσε από την ανανέωση). Παλιά δεν γινόταν αυτό, μπορούσα να περάσω κάποιο πακέτο πάνω από όσα λεπτά-μηνύματα είχα χωρίς πρόβλημα! Έτσι αναγκάστηκα να πάρω το πακέτο με τα 600 SMS (με τα 5€) διότι αλλιώς θα χρεωνόμουν κανονικά τα μηνύματα που θα έστελνα.

 

Θέλω λοιπόν να απενεργοποιήσω την προσφορά... να βάζω 10€ και να μην παίρνω τίποτα. Ώστε να αγοράζω μετά σαν άνθρωπος ότι θέλω, χωρίς να μου κάνει κόλπα η Cosmote!

Εάν υπάρχει αυτή η δυνατότητα, τότε καλώντας στο 1330 δωρεάν θα σου έχει επιλογή να ξεγραφτείς από την εν λόγω προσφορά.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ελάχιστος χρόνος χρέωσης στα δωρεάν λεπτά του whatsup? γιατί στο site τους δεν αναφέρουν τίποτα...

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...