Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αίτηση είναι για άρση της απόκρυψης. Όμως για να προστατευθούν τα προσωπικά δεδομένα αυτού που σε ενοχλεί, θα βγαίνει προειδοποίηση όταν καλεί ότι θα γίνει άρση της απόκρυψης. Οπότε θα πας να κάνεις αίτηση, θα πάρει 3 μέρες χαλαρά να ενεργοποιηθεί, θα δώσεις τα 5 ευρώ αν δεν κάνω λάθος που κοστίζει και για 15 μέρες δεν θα σε ενοχλεί. Μετά θα πρέπει να ξανακάνεις άιτηση κτλ κτλ. Η κατάσταση καλούντων έρχεται 1-2 βδομάδες μετά.

Συμπέρασμα: άχρηστο. Καλύτερα ένα call filtering πρόγραμμα.

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν έχω κερδίσει κάτι καλύτερο από 100 SMS προς όλους με διάρκεια 7 ημερών!!!

Μια από τα ίδια και εγώ...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και εγώ...

 

Εστειλα μειλ στην κοσμοτε ζητωντας ενημερωση για τα μεγαλα δωρα. Να δω αν θα απαντησει και ποτε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εγω μονο μηνυματα κερδιζω...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μειλ στην κοσμοτε ζητωντας ενημερωση για τα μεγαλα δωρα. Να δω αν θα απαντησει και ποτε.

 

Κάτι μου λέεει πως ή δεν θα σου απαντήσει καθόλου ή θα σου στείλει καμιά χαζή απαντησούλα!

Ψεύτης να βγω αλλά... έτσι πιστεύω!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα προσφατα cosmocarta και ενω λογικα θα επρεπε να εχω 120 λεπτα προς ολους αφου εβαλα 10ευρω, με χρεωνει κανονικα! Μηπως πρεπει να κανω κατι ωστε να ενεργοποιησω την υπηρεσια εκ νεου?
Link to comment
Share on other sites

Για τα 120 λεπτά πρέπει να πάρεις το 1317 και να πατήσεις 1

Επίσης να στείλεις το μηνυμα ΕΒ στο 1314 για να έχεις το BONUS εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων

Link to comment
Share on other sites

Για τα 120 λεπτά πρέπει να πάρεις το 1317 και να πατήσεις 1

Επίσης να στείλεις το μηνυμα ΕΒ στο 1314 για να έχεις το BONUS εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων

 

Σ' ευχαριστω! Δηλαδη πρεπει να ξανακανω ανανεωση τωρα??

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω! Δηλαδη πρεπει να ξανακανω ανανεωση τωρα??

 

Λογικά ναι.

Έτσι την είχα πατήσει και εγώ με την προσφορά των 1500 λεπτών και μηνυμάτων.

Ανανέωσα και μετά πήγα να την ενεργοποιήσω! Οπότε χρειάστηκε να ξαναανανεώσω...

Link to comment
Share on other sites

Από το mycosmos μπορούμε να στείλουμε δωρεάν μηνύματα και στο εξωτερικό;

Εννοείται.:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το mycosmos στελνει δωρεαν sms σε ολα τα ελληνικα δικτυα?

Μπορει να στειλει-επισης δωρεαν- και σε δικτυα του εξωτερικου?

Link to comment
Share on other sites

Το mycosmos στελνει δωρεαν sms σε ολα τα ελληνικα δικτυα?

Μπορει να στειλει-επισης δωρεαν- και σε δικτυα του εξωτερικου?

 

νομίζω πως αφορά μόνο την ελλάδα. Δεν έχει τύχει να το δοκιμάσω. Δοκίμασε το και ότι βγει.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Για τη What's up εδώ ρωτάμε? Μου έστειλαν μήνυμα ότι κόβοντε τα bonus sms. Δηλαδή αντίο 1500 SMS? Έτσι δεν θα χάσει πελάτες..?? :blink:
Link to comment
Share on other sites

Όντας 10 χρόνια καρτοκινητός συνδρομητής στην COSMOTE σκέφτηκα να μιλήσω με κάποιο ανώτερο άτομο από αυτούς στην εξυπηρέτηση και να ζητήσω να μεταφερθώ σε COSMOTE απεριόριστα 35 ΑΛΛΑ με μειωμένο πάγιο. Λέτε να πιάσει? Πάντως στη Vodafone είναι πολύ διαλλακτικοί και συνεννοήσιμοι και είπα μήπως γίνει κάτι ανάλογο με τους πράσινους.

 

Για τη What's up εδώ ρωτάμε? Μου έστειλαν μήνυμα ότι κόβοντε τα bonus sms. Δηλαδή αντίο 1500 SMS? Έτσι δεν θα χάσει πελάτες..?? :blink:

Το Bonus SMS αναφέρεται στα SMS που κερδίζει κανείς κάθε φορά που κάνει ανανέωση και αφορά όλους τους προορισμούς εκτός από what's up.

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Για τη What's up εδώ ρωτάμε? Μου έστειλαν μήνυμα ότι κόβοντε τα bonus sms. Δηλαδή αντίο 1500 SMS? Έτσι δεν θα χάσει πελάτες..?? :blink:

 

δεν αφορά τα 1500 αλλά τα Sms που κερδίζεις προς όλα τα δίκτυα με κάθε κάρτα ανανέωσης. Αλλά τώρα με το reload κερδίζεις περισσότερα Sms προς όλα τα δίκτυα όταν βάζεις κάρτα 5€ παρά 5Sms που κερδίζεσ από την υπηρεσία bonus Sms. Και ισχύουν και για 7 ημέρες τα 30 Sms προς όλα τα δίκτυα ενώ τα 5 Sms από τα μπόνους Sms είναι 24 ώρες. Άρα πάλι συμφέρον είναι.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

διαβασε εδω για να καταλαβεις περι τινος προκειται:)

Cosmote: Σταματάει η υπηρεσία Bonus SMS για χρήστες What's Up

Link to comment
Share on other sites

Το mycosmos στελνει δωρεαν sms σε ολα τα ελληνικα δικτυα?

Μπορει να στειλει-επισης δωρεαν- και σε δικτυα του εξωτερικου?

 

Tωρα εστειλα σε γερμανικο δικτυο κανονικα παιδια στελνει!!!Μπραβο στην Cosmote.

Νομιζω το φθηνότερο απο ολα ειναι το FROG αλλα aς το επιβεβαιωσει καποιος!

Edited by tsafou
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Την υπηρεσία mycosmos μπορούν να την ενεργοποιήσουν όσοι έχουν καρτοκίνητο ή γίνεται και όσοι έχουν σύνδεση;
Link to comment
Share on other sites

Την υπηρεσία mycosmos μπορούν να την ενεργοποιήσουν όσοι έχουν καρτοκίνητο ή γίνεται και όσοι έχουν σύνδεση;

 

Για ολους ειναι!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Όντας 10 χρόνια καρτοκινητός συνδρομητής στην COSMOTE σκέφτηκα να μιλήσω με κάποιο ανώτερο άτομο από αυτούς στην εξυπηρέτηση και να ζητήσω να μεταφερθώ σε COSMOTE απεριόριστα 35 ΑΛΛΑ με μειωμένο πάγιο. Λέτε να πιάσει? Πάντως στη Vodafone είναι πολύ διαλλακτικοί και συνεννοήσιμοι και είπα μήπως γίνει κάτι ανάλογο με τους πράσινους.

 

 

Το Bonus SMS αναφέρεται στα SMS που κερδίζει κανείς κάθε φορά που κάνει ανανέωση και αφορά όλους τους προορισμούς εκτός από what's up.

 

Δε νομίζω να καταφέρεις κάτι... Το πιο πιθανό είναι να σου δώσουν την γνωστή επιδότηση συσκευής όπως κι αν έκανες εξ'αρχής σύνδεση.

Ίσως να ήταν καλύτερο να απευθυνθείς στην vodafone, αφού και από θέμα δικτύου, αλλά και από θέμα εξυπηρέτησης, προσφορών κτλ κτλ υπερτερεί!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...