Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι γινεται με το whats

up??? Τα εχει παιξει τελειως??? Οτι αριθμο καλω μου λεει οτι ο αριθμος που καλειτε δεν χρησιμοποιειται!

 

κάποιος ξέχασε να δηλώσει τον αριθμό του...:lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

κάποιος ξέχασε να δηλώσει τον αριθμό του...:lol:

 

Δηλωμενο τον εχω, αλλωστε τωρα που ανοιξα το κινητο εχει φτιαξει. Το δικτυο ειχε κολησει.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται με το whats

up??? Τα εχει παιξει τελειως??? Οτι αριθμο καλω μου λεει οτι ο αριθμος που καλειτε δεν χρησιμοποιειται!

 

γνωστό πρόβλημα του γουάτς. Εκτός από το συγκεκριμένο μήνυμα, μπορεί να ακούσεις ότι το κινητό είναι κλειστό, ενώ το έχεις δίπλα σου και έχει σήμα...καμπάνα μη χέσω ή το κλασικό (πούρου που:P) με το μήνυμα "δίκτυο απασχολημένο"....

ποιότητα, όχι αστεία

Link to comment
Share on other sites

Ρε πεδια τι μλκ τραβαει το 1314 πηγα να κανω μια ανανεωση και μου λει σηνεχεια λαθος αριθμος το εκανα 26 φορες και σηνεχιζει εγω λαθος δεν κανω ...

 

πηρα στο 1313 και τι στο χρηστο τραβανε και λενε τοσες μπουρδες μεχρι να βρω καποιον ελεγε και ελεγε περι δηλωσης στηχιον ε μεχρι ποτε ρε γμτ και να πουμε ενας που με εξηπηρετησε λει οτι καρτα ειναι εκγηρη και οτι δεν πληκτρολογο γρηγορα ΜΑ ΚΑΛΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΡΕ! ΒΛΑΚΕΣ....

 

ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΗΡΑ ΤΟ 6971001314 και απο εκει πηρε με την πρωτη το ιδιο κοδικο που στο 1313 26 φορες λαθος εβγαζε ..... αι σιχτιρ

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχω παθει το ιδιο αλλα στελνωντας μηνυμα. Ειχα στειλει πανω απο 10 φορες τον αριθμο με μηνυμα και μου ελεγε οτι ειναι λαθος. Οταν στη συνεχεια δοκιμασα να τον περασω με το τηλεφωνο μπηκε κανονικα...
Link to comment
Share on other sites

γνωστό πρόβλημα του γουάτς. Εκτός από το συγκεκριμένο μήνυμα, μπορεί να ακούσεις ότι το κινητό είναι κλειστό, ενώ το έχεις δίπλα σου και έχει σήμα...καμπάνα μη χέσω ή το κλασικό (πούρου που:P) με το μήνυμα "δίκτυο απασχολημένο"....

ποιότητα, όχι αστεία

 

Αυτό συμβαίνει λόγω της "Τρομερής" χωρητικότητας δικτύου της cosmote... Όταν το κινητό σου έχει δικτυωθεί σε κάποια κεραία η οποία δουλεύει στο φούλ από τα υπόλοιπα κινητά που βρίσκονται γύρω, τότε δεν μπορεί να εξυπηρετήσει και το δικό σου τηλέφωνο, με αποτέλεσμα ο άλλος να ακούει αυτά τα δύο "ποιηματάκια".

 

Αυτό βέβαια συμβαίνει στην cosmote γιατί έχει πάρα πολύ μεγάλο αριθμό συνδρομητών, χωρίς να έχει δώσει τα απαραίτητα λεφτά που χρειάζονται για να μπορεί να τους εξυπηρετεί όλους...

 

Σε θέμα χωρητικότητας δικτύου, η vodafone είναι η καλύτερη αφού έχει το μεγαλύτερο φάσμα, έπειτα έρχεται η cosmote, και τρίτη η wind, η οποία όμως λόγω των λίγων πελατών της δεν έχει πρόβλημα με πεσμένες κλήσεις κτλ...

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Για να δεις πόσα MB σου απομένουν στείλε INFO (με λατινικούς χαρακτήρες) στο 1313

:)

 

link: http://www.whatsup.gr/services/internet-phone

 

Χάρη θα σε ευχαριστήσω και εγώ το έψαχνα αυτό το κομματάκι! :up:

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν το εχει πει κανεις αλλα στη καρτα που βαζεις με 10e και σου δινει 2 ωρες δωρεαν, οταν τελειωσει ο χρονος αυτος (1 μηνας δλδ) σου ερχεται sms που σε ενημερωνει οτι τελειωσε.
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν το εχει πει κανεις αλλα στη καρτα που βαζεις με 10e και σου δινει 2 ωρες δωρεαν, οταν τελειωσει ο χρονος αυτος (1 μηνας δλδ) σου ερχεται sms που σε ενημερωνει οτι τελειωσε.

 

εχει αναφερθει και απο αλλους χρηστες. Πολυ σωστη αυτη η ενημερωση γιατι σε προστατευει απο την ασκοπη χρηση του κινητου. Ειμαι σιγουρος οτι πολυ χρησιμοποιουν τον χρονο ομιλιας απλα γιατι υπαρχει διαθεσιμος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικά, πρέπει να υπάρχει και η λύση του μηνύματος που σε ενημερώνει για το πόσα λεπτά σου απομένουν από τις 2 ώρες και η ημερομηνία λήξης τους.

Κάτι σαν το Υ στο 1313 στους χρήστες What's up.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν το εχει πει κανεις αλλα στη καρτα που βαζεις με 10e και σου δινει 2 ωρες δωρεαν,

 

Με κάθε 10άρα, δίνει 2 ώρες ομιλίας δωρεάν;

Από πότε;;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Με κάθε 10άρα, δίνει 2 ώρες ομιλίας δωρεάν;

Από πότε;;; :confused:

 

Η cosmokarta το κάνει αυτό μέ μια κλήση στο 1317 και είναι μέχρι τέλος του χρόνου (ελάχιστη διάρκεια 3 λεπτά)

Link to comment
Share on other sites

για την κοσμοκαρτα στελνεις yp στο 1314 και σου βγαζει το υπολοιπο των χρηματων που εχεις στην καρτα καθως και το υπολοιπο των δωρεαν 120 λεπτων,πρωτα ενεργοποιηστε την υπηρεσια καλοντας στο 1317 και μετα βαλτε τα 10 ευρω,ελαχιστος χρονος κλησης 3 λεπτα
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν και έχω wind συμβόλαιο και είμαι καλυμένος σήμερα πήρα για μια παλιά συσκευή ένα νούμερο what's up για να το δοκιμάσω και εγώ. Ευχάριστη έκπληξη τα 100 δωρεάν sms που πήρα με την ενεργοποίηση/ανανέωση.

 

edit: Ερώτηση που ίσως έχει απαντηθεί αλλά 365 σελίδες δεν ξέρω αν διαβάζονται: Επειδή έβαλα κάρτα 15 ευρώ, μπορώ να κάνω για 2 μήνες το call them all 1200 και μετά με ανανέωση να πάω στα 1500 λεπτά και sms ?

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν και έχω wind συμβόλαιο και είμαι καλυμένος σήμερα πήρα για μια παλιά συσκευή ένα νούμερο what's up για να το δοκιμάσω και εγώ. Ευχάριστη έκπληξη τα 100 δωρεάν sms που πήρα με την ενεργοποίηση/ανανέωση.

 

edit: Ερώτηση που ίσως έχει απαντηθεί αλλά 365 σελίδες δεν ξέρω αν διαβάζονται: Επειδή έβαλα κάρτα 15 ευρώ, μπορώ να κάνω για 2 μήνες το call them all 1200 και μετά με ανανέωση να πάω στα 1500 λεπτά και sms ?

 

πάρε 1330 και βάλε κάρτα 5€ έτσι θα έχεις 1500 λεπτά και sms και 20€ :)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν και έχω wind συμβόλαιο και είμαι καλυμένος σήμερα πήρα για μια παλιά συσκευή ένα νούμερο what's up για να το δοκιμάσω και εγώ. Ευχάριστη έκπληξη τα 100 δωρεάν sms που πήρα με την ενεργοποίηση/ανανέωση.

 

edit: Ερώτηση που ίσως έχει απαντηθεί αλλά 365 σελίδες δεν ξέρω αν διαβάζονται: Επειδή έβαλα κάρτα 15 ευρώ, μπορώ να κάνω για 2 μήνες το call them all 1200 και μετά με ανανέωση να πάω στα 1500 λεπτά και sms ?

Γίνεται κι αυτό που λες αλλά από τη στιγμή που υπάρχει η προσφορά με τα 1.500' με κάθε ανανέωση, θεωρώ ότι πλέον το call them all 600 και call them all 1.200 είναι ακριβά πακέτα.

 

Συνεπώς, προχωράς στη λύση του button:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται κι αυτό που λες αλλά από τη στιγμή που υπάρχει η προσφορά με τα 1.500' με κάθε ανανέωση, θεωρώ ότι πλέον το call them all 600 και call them all 1.200 είναι ακριβά πακέτα.

 

Συνεπώς, προχωράς στη λύση του button:)

Ναι παιδιά, αυτό σκέφτηκα και εγώ...μάλλον θα αγοράσω κάρτα 5 ευρώ. Κρίμα...αλλά τέλος πάντων.;)

 

Ευχαριστώ.

 

edit: εξηγήστε μου κάτι που έχω σαν απορία. Αν δεν κάνεις στο what's up ανανέωση ακριβώς στον 1 μήνα..χάνεις την δυνατότητα για τα 1500'+1500 sms ?

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

edit: εξηγήστε μου κάτι που έχω σαν απορία. Αν δεν κάνεις στο what's up ανανέωση ακριβώς στον 1 μήνα..χάνεις την δυνατότητα για τα 1500'+1500 sms ?

Αν δεν κάνεις για 1 μήνα ανανέωση, τότε τα χάνεις όλα και είτε πρέπει να κάνεις ανανέωση είτε αν θέλεις να χαραμίσεις την υπάρχουσα κάρτα αγοράζοντας το call them all 600 ή call them all 1200

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα ανανέωση αξίας 10 ευρώ στο what's up αριθμό μου και μου βγάζει 1418 sms υπόλοιπο. Γιατί να συμβαίνει αυτό άραγε; Να σημειώσω πως την προηγούμενη ανανέωση την είχα κάνει στις 11/07.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα ανανέωση αξίας 10 ευρώ στο what's up αριθμό μου και μου βγάζει 1418 sms υπόλοιπο. Γιατί να συμβαίνει αυτό άραγε; Να σημειώσω πως την προηγούμενη ανανέωση την είχα κάνει στις 11/07.

Αν έκανες ερώτηση υπολοίπου απευθείας μετά την ανανέωση είναι λογικό διότι δεν πρόλαβε να ενημερωθεί το σύστημα.

Προσπάθησε λίγο αργότερα να στείλεις ξανά ερώτηση υπολοίπου και θα δεις ότι έχει συνέλθει:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, είναι ok τώρα. Ευχαριστώ για την απάντηση!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αιωνία του η μνήμη. Να ζήσουμε να το θυμόμαστε!!! Τι να κάνουμε, κρίμα!

Link to comment
Share on other sites

Αιωνία του η μνήμη. Να ζήσουμε να το θυμόμαστε!!! Τι να κάνουμε, κρίμα!

 

ηταν πολυ καλη υπηρεσια. κριμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...