Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η COSMOΚΑΡΤΑ τι διαφορά έχει με το What's Up? 

Ένας φίλος με COSMOΚΑΡΤΑ πήρε την ακόλουθη προσφορά 

Screenshot_20240610_183205_Instagram.thumb.jpg.434a3f98a0f2400573b1394cab0ece41.jpg

1 hour ago, dimitroula10 said:

Αφού δεν προσφέρουν ούτε επέκταση  και πρέπει να βάζεις λεφτά κανονικά. Άχρηστο.

Γιατί η Q σου έχει επέκταση υπολοίπου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

32 minutes ago, elkons said:

Η COSMOΚΑΡΤΑ τι διαφορά έχει με το What's Up? 

Το whatsup δίνει περισσότερα δεδομένα. 

 

33 minutes ago, elkons said:

Ένας φίλος με COSMOΚΑΡΤΑ πήρε την ακόλουθη προσφορά 

Καλή η προσφορά. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά είναι για κοσμοτε νεο ή συμβολαιο προφανως (μιλάει για πάγιο)

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, kmpatra said:

παιδες,σορρυ για το ολιγον offtopic: για τους παλιούς που εχουμε τα δωρεάν sms απο mycosmos και cosmote mail, υπηρχε η εφαρμογη web2sms GR που τωρα εχει αποσυρθει αλλα υπαρχει σε εναλλακτικα store. Παρατηρω οτι πλεον δεν συνδεεται, και πιθανοι ενοχοι ειναι ή η αναβάθμιση του android, ή καποια αλλαγη στο api της κοσμοτε,μιας και βλέπω οτι υπήρξε και αλλαγή στο web interface (απο pc λειτουργούν κανονικά). Μπορει κάποιος να μου επιβεβαιώσει αν λειτουργει ή οχι πλέον μέσω της εφαρμογής? Ευχαριστώ.

Στελνει sms μεσω του web2sms κανονικα απο Motorola g50 ,  android 12.

Μηπως καποιο προβλημα με το κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

Android 13 ομως φαίνεται οτι εχει πρόβλημα σύνδεσης. Θα το ξαναδώ.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, elkons said:

Γιατί η Q σου έχει επέκταση υπολοίπου?

Αν αγοράσεις πακέτο πριν την λήξη του υπολοίπου, βεβαίως επεκτείνει την λήξη στην ημερομηνία λήξης του πακέτου. 200 φορές έχει αναφερθεί εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκίμασα, για ένα περίεργο λόγο τουλάχιστον το mycosmos τώρα δουλεύει. Ίσως το γεγονός ότι ζήταγε ανανέωση κωδικού στο site να έπαιξε ρόλο

7 minutes ago, kmpatra said:

Android 13 ομως φαίνεται οτι εχει πρόβλημα σύνδεσης. Θα το ξαναδώ.

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

σήμερα έκανα φορητοτητα από Q σε κόσμοτε. 

Μετά από πόσο διάστημα μπορώ να ξανακάνω φορητοτητα; δηλαδή έχει ελάχιστη παραμονή στο δίκτυο της κόσμοτε; 

Γιατί θέλω άμεσα να κάνω φορητοτητα στην nova 

 

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, patrik said:

Ερώτηση

σήμερα έκανα φορητοτητα από Q σε κόσμοτε. 

Μετά από πόσο διάστημα μπορώ να ξανακάνω φορητοτητα; δηλαδή έχει ελάχιστη παραμονή στο δίκτυο της κόσμοτε; 

Γιατί θέλω άμεσα να κάνω φορητοτητα στην nova 

 

Όταν λες Cosmote, καρτοκινητό ή σύνδεση;

Αν είναι καρτοκινητό, φεύγεις την επόμενη μέρα αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Teiresias_ said:

Όταν λες Cosmote, καρτοκινητό ή σύνδεση;

Αν είναι καρτοκινητό, φεύγεις την επόμενη μέρα αν θέλεις.

Ενοωω καρτοκινητο 

Ωραία αυτό θέλω, την επόμενη να πάω nova 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί φίλε μου, αν επιτρέπεται θέλεις να φύγεις;

Στην καρτοκινητή δεν υπάρχει δέσμευση, μπορείς να φύγεις άμεσα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, p_k said:

Γιατί φίλε μου, αν επιτρέπεται θέλεις να φύγεις;

Στην καρτοκινητή δεν υπάρχει δέσμευση, μπορείς να φύγεις άμεσα.

Έφυγε για να παίξει με τη Nova για καλύτερη προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, 

Επειδή είμαι άσχετος από καρτοκινητα (έχω μόνο συνδέσεις).Μετά από αίτημα διακοπής σε cosmote tv μου δίνουν δώρο 1,5 gb και 200 λεπτά σε όλους για 2 καρτοκινητα για ένα χρόνο. 

Έχω ένα καρτοκινητο του μεγάλου σε vodafone που αραιά και που του βάζουμε χρόνο ομιλίας. 

Η ερώτηση μου είναι:

Μπορώ να μεταφέρω την υπάρχουσα γραμμή της vodafone σε cosmote και να βγάλω άλλη μια κάρτα για δεύτερο κινητό?

Ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος για να το κάνω ?(γίνεται ιντερνετικα)

Πρέπει να επιλέξω κάποιο πρόγραμμα για να λάβω sim,κάθε πότε πρέπει να ανανεώνω,κλπ...?

Είμαι εντελώς άσχετος με καρτοκινητα και τα σχετικά προγράμματα της cosmote,οπότε κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Edited by boban3
Link to comment
Share on other sites

"Τέλος εποχής" στη δωρεάν φορητότητα. Πλέον τόσο σε frog όσο και σε whats up η online φορητότητα κοστίζει 3€, αντικαθιστώντας το προηγούμενο καθεστώς όπου η παραγγελία ήταν δωρεάν, πληρώνοντας μόνο μια κάρτα ανανέωσης 13€.

Βέβαια υπάρχει και ο τρόπος μέσω φορητότητας σε cosmote neo, οποίος συμφέρει για όσο ισχύει οτι ο πρώτος μήνας είναι δωρεάν. Θεωρητικά η πρώτη αλλαγή από σε cosmote neo καρτοκινητο είναι δωρεάν.

 

Screenshot_2024-06-11-21-04-59-945.jpg

Screenshot_2024-06-11-21-06-06-358.jpg

Screenshot_2024-06-11-21-07-28-173.jpg

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, το ποσό είναι λογικοτατο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, p_k said:

Εντάξει, το ποσό είναι λογικοτατο.

Όχι, δεν είναι. Τον τελευταίο καιρό οι αυξήσεις είναι απανωτές. Μόνο λογικό δεν είναι ένα ακόμη χαράτσι.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς συνεχίζεται η δωρεάν φορητότητα απο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, CaptainNickGR said:

μήπως να σας βαζουν και κάρτα 20€; 

Ναι γιατί; Εμένα μου βάζουν 10€ και 1000 λεπτά επειδή τους απείλησα ότι θα φύγω.

Και να πεις ότι τους πλήρωνα χρόνια;;

Δύο μήνες ήμουν μόνο στο δίκτυο.

Τους λείψανε τα 3€ από την κάρτα σιμ που ουσιαστικά δεν έχει κόστος;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boban3 said:

Καλησπέρα σε όλους, 

Επειδή είμαι άσχετος από καρτοκινητα (έχω μόνο συνδέσεις).Μετά από αίτημα διακοπής σε cosmote tv μου δίνουν δώρο 1,5 gb και 200 λεπτά σε όλους για 2 καρτοκινητα για ένα χρόνο. 

Έχω ένα καρτοκινητο του μεγάλου σε vodafone που αραιά και που του βάζουμε χρόνο ομιλίας. 

Η ερώτηση μου είναι:

Μπορώ να μεταφέρω την υπάρχουσα γραμμή της vodafone σε cosmote και να βγάλω άλλη μια κάρτα για δεύτερο κινητό?

Ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος για να το κάνω ?(γίνεται ιντερνετικα)

Πρέπει να επιλέξω κάποιο πρόγραμμα για να λάβω sim,κάθε πότε πρέπει να ανανεώνω,κλπ...?

Είμαι εντελώς άσχετος με καρτοκινητα και τα σχετικά προγράμματα της cosmote,οπότε κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

1. Βεβαια μπορεις

2. Κατεβαζεις την εφαρμογη what’s up στο κινητο σου και κανεις απο εκει πρωτα την φορητοτητα του αριθμου απο την βονταφον σε κοσμοτε και επειτα την παραγγελια νεας συνδεσης. Οταν λαβεις τις καρτες τις ενεργοποιεις παλι με τα στοιχεια σου απο την εφαρμογη. Να γνωριζεις πως το κοστος ειναι 3€ ανα συνδεση (τα πληρωνεις για την ενεργοποιηση) και τα νουμερα θα ειναι αδεια απο χρονο ομιλιας, mb και sms μεχρι να βαλεις εσυ καρτα.

 

3. Κανενα προγραμμα δεν πρεπει να επιλεξεις, το μονο που πρεπει να κανεις για να κρατηθει ο αριθμος ειναι να βαζεις εσυ καρτα μια φορα το χρονο τουλαχιστον. Αν ενας αριθμος καρτοκινητου μεινει χωρις καρτα για ενα χρονο ακυρωνεται.

 

Υ.Γ Οταν βαζεις καρτα πας τα πακετα και ενεργοποιεις ενα για να εχεις λεπτα δεδομενα κλπ, το λεω γιατι ειπες οτι δεν ασχολησαι. Επισης τα δωρεαν λεπτα και δεδομενα που σε βαζει η κοσμοτε δεν ειναι ανανεωση, δηλαδη θα πρεπει να ανανεωσεις μια φορα μεσα στον χρονο για να μη χασεις το νουμερο. 

 

Ελπιζω να σε βοηθησα

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, spoukos said:

1. Βεβαια μπορεις

2. Κατεβαζεις την εφαρμογη what’s up στο κινητο σου και κανεις απο εκει πρωτα την φορητοτητα του αριθμου απο την βονταφον σε κοσμοτε και επειτα την παραγγελια νεας συνδεσης. Οταν λαβεις τις καρτες τις ενεργοποιεις παλι με τα στοιχεια σου απο την εφαρμογη. Να γνωριζεις πως το κοστος ειναι 3€ ανα συνδεση (τα πληρωνεις για την ενεργοποιηση) και τα νουμερα θα ειναι αδεια απο χρονο ομιλιας, mb και sms μεχρι να βαλεις εσυ καρτα.

 

3. Κανενα προγραμμα δεν πρεπει να επιλεξεις, το μονο που πρεπει να κανεις για να κρατηθει ο αριθμος ειναι να βαζεις εσυ καρτα μια φορα το χρονο τουλαχιστον. Αν ενας αριθμος καρτοκινητου μεινει χωρις καρτα για ενα χρονο ακυρωνεται.

 

Υ.Γ Οταν βαζεις καρτα πας τα πακετα και ενεργοποιεις ενα για να εχεις λεπτα δεδομενα κλπ, το λεω γιατι ειπες οτι δεν ασχολησαι. Επισης τα δωρεαν λεπτα και δεδομενα που σε βαζει η κοσμοτε δεν ειναι ανανεωση, δηλαδη θα πρεπει να ανανεωσεις μια φορα μεσα στον χρονο για να μη χασεις το νουμερο. 

 

Ελπιζω να σε βοηθησα

Ναι βοήθησες πολύ. Μια ερώτηση ακόμα.

Το καρτοκινητο είναι στο ονομα της γυναίκας μου,για να έρθει και αυτό στο όνομα μου στη φορητοτητα πρέπει να κάνω κάτι επιπλέον?

Αν φυσικά το γνωρίζεις. 

Οκ μια χαρά είναι τότε,να βάζω μια φορά το χρόνο και να λαμβάνει αυτά που μου υποσχέθηκαν κάθε μήνα. 

Edited by boban3
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα, και συμφωνα και με προηγουμενα posts, σε αιτηματα διακοπης η φορητοτητας ειτε σταθερης τηλεφωνιας/internet στο σπιτι ειτε τηλεορασης, η Cosmote κανει αντιπροσφορες με 2 καρτοκινητα με διαφορα καλουδια, προκειμενου να διατηρησει/παραμεινει ο συνδρομητης στην εταιρια.

Λετε στο μελλον να κανει αντιπροσφορες για παραμονη στο Cosmote Insurance? Χαχα καλη φαση!!

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, boban3 said:

Ναι βοήθησες πολύ. Μια ερώτηση ακόμα.

Το καρτοκινητο είναι στο ονομα της γυναίκας μου,για να έρθει και αυτό στο όνομα μου στη φορητοτητα πρέπει να κάνω κάτι επιπλέον?

Αν φυσικά το γνωρίζεις. 

Οκ μια χαρά είναι τότε,να βάζω μια φορά το χρόνο και να λαμβάνει αυτά που μου υποσχέθηκαν κάθε μήνα. 

Αλλαγή ονόματος σε κατάστημα 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, p_k said:

Γιατί φίλε μου, αν επιτρέπεται θέλεις να φύγεις;

Στην καρτοκινητή δεν υπάρχει δέσμευση, μπορείς να φύγεις άμεσα.

Θέλω να φύγω από Q για να πάω πάλι με φορητοτητα στη nova γιατί αν έχεις  σταθερο nova σου δίνει στο κινητό 1000 λεπτά και 15 GB με 8 ευρώ για 2 μήνες. Η προσφορά τρέχει μόνο σε κατάστημα nova 

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...