Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, dasnowy said:

Κάνε φορητότητα online. 

Ξέρεις περίπου πόσες μέρες μεσολαβούν από την υποβολή της αίτησης μέχρι την παραλαβή;
Ο λόγος που πήγα σε κατάστημα ήταν ακριβώς αυτός: η αμεσότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 minute ago, minus21grams said:

Ξέρεις περίπου πόσες μέρες μεσολαβούν από την υποβολή της αίτησης μέχρι την παραλαβή;
Ο λόγος που πήγα σε κατάστημα ήταν ακριβώς αυτός: η αμεσότητα.

Εμένα που έκανα για frog κάνανε 5 εργάσιμες για να επιβεβαιώσουν τα στοιχεία. Βάλε κούριερ πήγαινε έλα και τα λοιπά, σε 7-8 εργάσιμες θα είσαι στην Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Ή κάνε αίτηση στο Cosmote neo που όλα είναι ψηφιακά χωρίς κούριερ και έπειτα με απλό SMS γυρνάς σε What's up 

 

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MIKU said:

Ή κάνε αίτηση στο Cosmote neo που όλα είναι ψηφιακά χωρίς κούριερ και έπειτα με απλό SMS γυρνάς σε What's up 

 

Η σιμ με τι σου έρχεται αν όχι με κούριερ;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Η σιμ με τι σου έρχεται αν όχι με κούριερ;

Εννοώ γλυτώνεις την διαδικασία να περιμένεις να πάει πίσω τα χαρτιά.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

On 16/5/2024 at 8:35 ΠΜ, VIPdriver said:

Για βασική χρήση το φρογκ είναι μονόδρομος. Όποιος χρειάζεται οικονομία θα επιβιώσει με το πακετο των 3,02€. Το ίντερνετ το βρίσκει και σε WiFi. Αισθανόμαστε ότι δεν αντέχουμε χωρις ίντερνετ, αλλά εάν θέλουμε οικονομία θα το περιορισουμε. Η ομιλία είναι η βασική αναγκη και ευτυχώς υπάρχει λυση με 10€/3μηνο.

Ακριβώς αυτό, ο αδερφός μου που κάνει ελάχιστη χρήση Ίντερνετ και δεν θέλει πολλά GB και χρησιμοποιεί περισσότερο το WiFi, είναι ιδανική. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα αναβάθμιση την εφαρμογή what's up. Εμφανιστηκαν 2 πακέτα νέα με 7.20 για 1 μήνα με ομιλία sms 512mb και ένα με 10.90. Ξανά μπαίνω τώρα και δεν υπάρχουν. Κάτι ετοιμάζουν καιρός ήταν. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, king2009 said:

Μόλις έκανα αναβάθμιση την εφαρμογή what's up. Εμφανιστηκαν 2 πακέτα νέα με 7.20 για 1 μήνα με ομιλία sms 512mb και ένα με 10.90. Ξανά μπαίνω τώρα και δεν υπάρχουν. Κάτι ετοιμάζουν καιρός ήταν. 

Μη χαίρεσαι.

Τίποτα δεν είναι 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά νομίζω είναι τα παλιά που καταργήθηκαν. Ποιος ξέρει τι έχει κρατήσει στο background η εφαρμογή και θα εμφανίστηκαν προσωρινά.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kmpatra said:

Αυτά νομίζω είναι τα παλιά που καταργήθηκαν. Ποιος ξέρει τι έχει κρατήσει στο background η εφαρμογή και θα εμφανίστηκαν προσωρινά.

Ακριβώς 

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα τα έχει κάπου μη εμφανίσιμα, γιατί όσοι τα έχουν "κλειδώσει" με αυτόματη ανανέωση πριν την κατάργηση, ορθά συνεχίζουν να τα βλέπουν.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, minast said:

Σίγουρα τα έχει κάπου μη εμφανίσιμα, γιατί όσοι τα έχουν "κλειδώσει" με αυτόματη ανανέωση πριν την κατάργηση, ορθά συνεχίζουν να τα βλέπουν.

Ένα πρόγραμμα είναι, το 7.20€

Link to comment
Share on other sites

Μου ειχε και αυτοματη ενεργοποιηση παιδια. 512mb+40sms+400 λεπτα προς ολους. Ηταν το πακετο με τα 7.20 ευρω και ειχε να το βαλω και αυτοματη ενεργοποιηση καθε μηνα. Θεωρησα οτι επειδη εκανε update η εφαρμογη προσθεσαν νεα πακετα. Επειτα πηγα να βγαλω screenshot να τα ανεβασω εδω και δεν υπηρχαν. Δεν ξανα εχω δει πακετο με 7.20 με 512mb και 40sms. Oπως ειπε ο φιλος πιο πανω ηταν με 400mb. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, king2009 said:

Μου ειχε και αυτοματη ενεργοποιηση παιδια. 512mb+40sms+400 λεπτα προς ολους. Ηταν το πακετο με τα 7.20 ευρω και ειχε να το βαλω και αυτοματη ενεργοποιηση καθε μηνα. Θεωρησα οτι επειδη εκανε update η εφαρμογη προσθεσαν νεα πακετα. Επειτα πηγα να βγαλω screenshot να τα ανεβασω εδω και δεν υπηρχαν. Δεν ξανα εχω δει πακετο με 7.20 με 512mb και 40sms. Oπως ειπε ο φιλος πιο πανω ηταν με 400mb. 

Αλλά ΔΕΝ πρόλαβες 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GREGORYMO said:

Αλλά ΔΕΝ πρόλαβες 

Ναι λογικα αν ηταν παλιοτερο πακετο που απλα εμφανιστηκε απο μπερδεμα δεν θα ηταν το κλασικο που ξεραμε με τα 400mb? Εδω ηταν τελειως διαφορετικα και αυτο και το αλλο με τα 10.90 που ειδα. Ειχε κανονικα και το αλλο με τα 13.50 και απεριοριστα λεπτα ελειπε αυτο με τα 11.50 ευρω. Η κατι ετοιμαζουν η δεν ξερω τι αλλο μπορει να εγινε. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, king2009 said:

Ναι λογικα αν ηταν παλιοτερο πακετο που απλα εμφανιστηκε απο μπερδεμα δεν θα ηταν το κλασικο που ξεραμε με τα 400mb? Εδω ηταν τελειως διαφορετικα και αυτο και το αλλο με τα 10.90 που ειδα. Ειχε κανονικα και το αλλο με τα 13.50 και απεριοριστα λεπτα ελειπε αυτο με τα 11.50 ευρω. Η κατι ετοιμαζουν η δεν ξερω τι αλλο μπορει να εγινε. 

Καμιά προσωρινή εμπλοκή θα έγινε λόγω του update της εφαρμογής. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια φορά μου έδειχνε στα πακέτα στρογγυλοποιήμενες τιμές και με χρέωσε ανάλογα(πχ το τότε πακέτο με 10,90 ευρώ μου το χρέωσε 12 ευρώ). Ήταν bug της εφαρμογής και η εταιρεία επέστρεψε τα χρήματα,ενώ με καθοδήγησαν να κάνω απεγκατάσταση και εκ νέου εγκατάσταση όσες φορές χρειαστεί,το πρόβλημα πιθανότητα οφειλόταν σε δικές τους λανθασμένες ενέργειες συντήρησης μου είπαν

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, king2009 said:

Μόλις έκανα αναβάθμιση την εφαρμογή what's up. 

Αυτό θα ήταν όνειρο.. δεν αξίζει δηλ με 13€ δεν παίρνεις κάτι της προκοπής και λιγοστά gb.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλοκαιρινή προσφορά με 100GB για 30ημερες με 13,50€ μέχρι 31/8.

Θέλω να πιστεύω ότι θα βγει και με απεριόριστα δεδομένα... αλλιώς δε με ενθουσιάζει η συγκεκριμένη... και ψιλοακριβή θα έλεγα για το μέγεθος της Cosmote...

Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, damierom said:

Καλοκαιρινή προσφορά με 100GB για 30ημερες με 13,50€ μέχρι 31/8

Τσιγκουνιά (εαν με ρωτούσες). Το cu δινει απεριοριστο με 14,50€ αλλά ενεργοποίηση εως 15/6

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, damierom said:

Καλοκαιρινή προσφορά με 100GB για 30ημερες με 13,50€ μέχρι 31/8

Ακριβό .. κάποτε βάζαμε απεριόριστα με λιγότερα χρήματα 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...