Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

30 minutes ago, dasnowy said:

Xiaomi redmi note 12 pro έχω. Περιοχή αλμυρός μαγνησίας. Από αυτά που βλέπω από φίλους μια χαρά πιάνει. Έχει όμως κάποιες τρύπες που θέλω να τσεκάρω. Είχα cosmote μέχρι και το 2019 όπου έκανα φορητότητα προς wind και δεν ήταν και τόσο καλή τότε. Ήταν πολύ μπουκωμένη η κεραία και η wind με b20 only έπιανε καλύτερες ταχύτητες από την cosmote. Για τον Βόλο δεν αγχώνομαι. Έχει παντού n78. 

Πλησιάζει και το sa και θέλω να δω τι παίζει και με αυτό. 

Αλλά το κύριο νούμερο μάλλον για voda το βλέπω. Είναι πολύ vfm για να την αγνοήσω. Και θα έχω και δεύτερο νούμερο whatsup αν χρειαστεί. 

Λογικά θα λες το Redmi Note 12 Pro το 5G,εάν ναι το έχω και εγώ ως 2ο κινητό και έχει πολύ καλές ταχύτητες 5G έχει τύχει και 1600 mbps. Όταν πάρεις την κάρτα What's Up στείλε sms στο 1333 τη λέξη 5G να είναι σίγουρα ενεργοποιημένο, μετά ξανά στο 1333 στείλε WIFICALL ,για ενεργοποίηση VoLTE/VoWifi και τέλος επέλεξε στο apn το Cosmote internet μέσα από τους ρυθμίσεις. Εάν δείς σκούρα με Vodafone κάνε κάποιο Cosmote Gigamax εάν σε καλύψει παραπάνω η κάλυψη της .. 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, elkons said:

Λογικά θα λες το Redmi Note 12 Pro το 5G,εάν ναι το έχω και εγώ ως 2ο κινητό και έχει πολύ καλές ταχύτητες 5G έχει τύχει και 1600 mbps. Όταν πάρεις την κάρτα What's Up στείλε sms στο 1333 τη λέξη 5G να είναι σίγουρα ενεργοποιημένο, μετά ξανά στο 1333 στείλε WIFICALL ,για ενεργοποίηση VoLTE/VoWifi και τέλος επέλεξε στο apn το Cosmote internet μέσα από τους ρυθμίσεις. Εάν δείς σκούρα με Vodafone κάνε κάποιο Cosmote Gigamax εάν σε καλύψει παραπάνω η κάλυψη της .. 

Ναι το 5G λέω. 

11 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Να φανταστώ στην περιοχή η καλύτερη είναι η πράσινη;;;;

Είναι σίγουρα καλύτερη από nova. Ίσως να είναι καλύτερη όμως η vodafone.

Την πήρα την κάρτα. Στο σπίτι μου μια χαρά είναι. Θα τεστάρω και τα υπόλοιπα σημεία.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

On 16/4/2024 at 3:51 ΜΜ, elkons said:

Αφού πριν 3 μήνες πήρα τον νέο αριθμό και υπήρχε η προσφορά:Screenshot_2024-04-16-15-25-48-363.jpg.4db775889d24443bd83b3023cd0fa34e.jpg

Σήμερα είμαι στον 3ο μήνα (ουσιαστικά στο τελευταίο δώρο) οπότε δεν θα συνεχίσει με την νέα προσφορά σωστά;;

Ε, όχι βρε πουλάκι μου. Τι θεωρία είναι αυτή;

On 16/4/2024 at 7:17 ΜΜ, elkons said:

Το δώρο είναι για 6 μήνες μετά τι θα κάνεις; Εάν είναι δες πρώτα η Cosmote εάν είναι καλή στην περιοχή σου ,τότε τσέκαρε Κ για καμία προσφορά να ξανά πας σε κάνα συμβόλαιο GIGAMAX unlimited 

Μετά θα πάει αλλού

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sou_d said:

Μετά θα πάει αλλού

Αυτό ειναι και το ωραίο με την καρτοκινητή. Όποτε θέλουμε αλλάζουμε χωρίς πέναλτι χωρίς τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

Δε παίζει να βγει κάνα πακέτο τύπου 10€/μήνα με απεριόριστο (η έστω αρκετά gb) πακέτο data???

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mol said:

Δε παίζει να βγει κάνα πακέτο τύπου 10€/μήνα με απεριόριστο (η έστω αρκετά gb) πακέτο data???

 

Αυτό το πακέτο συνήθως βγαίνει ως "καλοκαιρινή προσφορά" Ιούνιο Ιούλιο Αύγουστο, με χρέωση περίπου 11,5€ ανά μήνα. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mol said:

Δε παίζει να βγει κάνα πακέτο τύπου 10€/μήνα με απεριόριστο (η έστω αρκετά gb) πακέτο data???

 

Το καλοκαίρι κατά 99% θα βγει. Αν θες κάτι πιο μόνιμο, υπάρχει ένα κατάστημα στην Αθήνα και ένα στην Θεσσαλονίκη που πουλάνε κάρτες frog με απεριόριστα data για 1 χρόνο με 120 ευρώ.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω για το φρογκ αλλά δε θέλω να μπω στη διαδικασια να διατηρώ και 3ο καρτοκινητο (Wu + cu έχω)

Link to comment
Share on other sites

On 16/4/2024 at 3:08 ΜΜ, johnny_htc said:

Απ ο, τι το έψαξα είναι και με νέο αριθμό 

Εγώ πήρα νέο αριθμό πριν λίγες μέρες και δεν μου έβγαλε κάτι τέτοιο!!! 😞

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mol said:

Δε παίζει να βγει κάνα πακέτο τύπου 10€/μήνα με απεριόριστο (η έστω αρκετά gb) πακέτο data???

 

Μόνο με κόλπο το πετυχαίνεις αυτό με 8€/μήνα..

Παίρνεις 2-3 κάρτες free2go και τις αφήνεις χωρίς ανανέωση. Σε κάποια φάση θα σου έρθει προσφορά με 6€ unlimited (+φπα 8 βγαίνει)

4 minutes ago, greatst said:

Εγώ πήρα νέο αριθμό πριν λίγες μέρες και δεν μου έβγαλε κάτι τέτοιο!!! 😞

sorry λάθος 

Edited by Mantzanes
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, greatst said:

Εγώ πήρα νέο αριθμό πριν λίγες μέρες και δεν μου έβγαλε κάτι τέτοιο!!! 😞

Χτες πρωτοαναφέρθηκε και ισχύει για online αίτηση.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Mantzanes said:

Μόνο με κόλπο το πετυχαίνεις αυτό με 8€/μήνα..

Παίρνεις 2-3 κάρτες free2go και τις αφήνεις χωρίς ανανέωση. Σε κάποια φάση θα σου έρθει προσφορά με 6€ unlimited (+φπα 8 βγαίνει)

sorry λάθος 

Εδώ λέω πως και πως να μείνω μόνο με έναν αριθμό (Wu φοιτητικό) όχι να πάρω και άλλους! 

 

Καλό χρυσό το Wu αλλά στα πακέτα δεδομένων είναι πολύ πίσω

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mol said:

 

Καλό χρυσό το Wu αλλά στα πακέτα δεδομένων είναι πολύ πίσω

Όντως τα data τα δίνουν με το σταγονόμετρο και ζούμε στο 2024 ! Ο κόσμος θέλει περισσότερα! Όχι να περιμένει Misery token για απεριόριστα!!

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Mantzanes said:

Μόνο με κόλπο το πετυχαίνεις αυτό με 8€/μήνα..

Παίρνεις 2-3 κάρτες free2go και τις αφήνεις χωρίς ανανέωση. Σε κάποια φάση θα σου έρθει προσφορά με 6€ unlimited (+φπα 8 βγαίνει) 

Εχω 3 cu για διαγωνισμούς μόνο. Μετά τα απανωτά φιάσκΑ, θα τα μετατρέψω σταδιακά σε F2G και θα τα αφήνω ατάιστα για να παιρνω το 6ευρο πακετο. 

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, mol said:

Εδώ λέω πως και πως να μείνω μόνο με έναν αριθμό (Wu φοιτητικό) όχι να πάρω και άλλους! 

 

Καλό χρυσό το Wu αλλά στα πακέτα δεδομένων είναι πολύ πίσω

Είναι βαριά η καλογερική...

42 minutes ago, VIPdriver said:

Εχω 3 cu για διαγωνισμούς μόνο. Μετά τα απανωτά φιάσκΑ, θα τα μετατρέψω σταδιακά σε F2G και θα τα αφήνω ατάιστα για να παιρνω το 6ευρο πακετο. 

Καλά και στην τελική παίζει να σταματήσει η προσφορά και να μας μείνουν τα f2g.. αλλά τι είχαμε τι χάσαμε;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Εχω 3 cu για διαγωνισμούς μόνο. Μετά τα απανωτά φιάσκΑ, θα τα μετατρέψω σταδιακά σε F2G και θα τα αφήνω ατάιστα για να παιρνω το 6ευρο πακετο. 

Ατάιστα και χωρίς τηλέφωνο 🤣🤣

On 16/4/2024 at 3:00 ΜΜ, VIPdriver said:

Όποιος σκέφτεται να πάει what's up, τώρα ειναι η ωρα...

Screenshot_20240416_.thumb.jpg.f3bb5170f491da2537c63ea7c7ea9bc6.jpg

Χτες έκανα φορητότητα για neo. Αν κάνω αλπακ, θα το δικαιούμαι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sou_d said:

Ατάιστα και χωρίς τηλέφωνο 🤣🤣

 

Αλλο εχω για τηλεφωνο. Για απεριοριστο ιντερνετ δεν υπάρχει φτηνοτερο απο το 6αρι.

Link to comment
Share on other sites

On 16/4/2024 at 3:00 ΜΜ, VIPdriver said:

Όποιος σκέφτεται να πάει what's up, τώρα ειναι η ωρα...

Screenshot_20240416_.thumb.jpg.f3bb5170f491da2537c63ea7c7ea9bc6.jpg

Καλησπέρα ψαχνομαι να φύγω από Vodafone (2 καρτοσυμβολαια) μου δίνει unlimited και 24gb με 15,96, ενώ η Cosmote unlimited και 10GB με 15,6.

Κάνοντας φορητότητα δεν έχω χρέωση σωστά?

Επίσης τα δώρα τα παίρνεις με οποιαδήποτε ανανέωση κι ενεργοποίηση πακέτου κάθε μήνα για 6 μήνες? (δεν διευκρινίζεται τι ανανέωση πρέπει να κάνεις)

Και τελευταίο αν δεν προκύψει κάποια καλή προσφορά για συμβόλαιο Cosmote ή family gigamax στο εξάμηνο μπορώ να ξανακάνω φορητότητα χωρίς χρέωση σε άλλη εταιρία αν έχει ανάλογη προσφορά με δώρα?

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, vaggy said:

Καλησπέρα ψαχνομαι να φύγω από Vodafone (2 καρτοσυμβολαια) μου δίνει unlimited και 24gb με 15,96, ενώ η Cosmote unlimited και 10GB με 15,6.

Κάνοντας φορητότητα δεν έχω χρέωση σωστά?

Επίσης τα δώρα τα παίρνεις με οποιαδήποτε ανανέωση κι ενεργοποίηση πακέτου κάθε μήνα για 6 μήνες? (δεν διευκρινίζεται τι ανανέωση πρέπει να κάνεις)

Και τελευταίο αν δεν προκύψει κάποια καλή προσφορά για συμβόλαιο Cosmote ή family gigamax στο εξάμηνο μπορώ να ξανακάνω φορητότητα χωρίς χρέωση σε άλλη εταιρία αν έχει ανάλογη προσφορά με δώρα?

Ευχαριστώ πολύ 

Θα πρέπει να δεις το συμβόλαιο του καρτοσυμβολαίου σου εαν θα εχει πέναλτι εαν θα φύγεις νωρίτερα απο την ληξη του συμβολαίου. 

Πραγματι στο σαιτ δεν λεει ποση ανανεωση θέλει. Στο ινσταγκραμ ειδα να το προωθει με ανανεωση 13€.

Η φορητοτητα απο καρτοκινητο προς οπουδηποτε ειναι δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Αλλο εχω για τηλεφωνο. Για απεριοριστο ιντερνετ δεν υπάρχει φτηνοτερο απο το 6αρι.

Παίζεις κι εσύ με 3 κάρτες;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vaggy said:

Επίσης τα δώρα τα παίρνεις με οποιαδήποτε ανανέωση κι ενεργοποίηση πακέτου κάθε μήνα για 6 μήνες? (δεν διευκρινίζεται τι ανανέωση πρέπει να κάνεις)

 

1 hour ago, VIPdriver said:

Πραγματι στο σαιτ δεν λεει ποση ανανεωση θέλει. Στο ινσταγκραμ ειδα να το προωθει με ανανεωση 13€.

Screenshot_20240418-003201_Messages.thumb.png.9969699ce9983b3fc8fe1a13745eb73d.png

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sou_d said:

Παίζεις κι εσύ με 3 κάρτες;

Εννοείται ότι έχω και από τις 3 εταιρίες, ώστε να εκμεταλλεύομαι τις προσφορες. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...