Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, VIPdriver said:

Τι σημαίνει αυτός ο αριθμός;

Κωδικός έκπτωσης για διάφορες χρήσεις πχ φαγητό/καφέ από box

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VIPdriver said:

Τι σημαίνει αυτός ο αριθμός;

Είναι μιας χρήσης και μπορεί να χρησιμοποιηθεί στα μαγαζιά που γράφει εδώ, https://www.cosmote.gr/dealsforyou/

Παρέχει κάποια έκπτωση, ότι γράφει το λινκ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω motorola edge 40 pro που εχει μια φυσικη sim και μια esim. Εχω μια καρτα  what's up στη sim και σκεφτομαι να την κανω esim ωστε να μεινει κενη η θεση για μια 2η sim. Υπαρχει καποιο μειονεκτημα της esim εναντι της φυσικης sim; Aν αλλαξω τηλεφωνο τι δια διαδικασια πρεπει να ακολουθησω:

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2024 at 7:48 ΠΜ, christou said:

Καλημέρα! μια ερώτηση από εμένα αν κάποιος γνωρίζει. Έφερα πριν 1 μισή χρόνο 2 νούμερα στο what's up από την f2go.

Μου δώσανε τότε μια προσφορά που επειδή άλλαξα και το  σταθεροσε cosmote βάζουν κάθε μήνα στα 2 whatup σε κάθε ανανέωση που κάνω 3gb και 1000 λεπτά προς όλους.θελω να τα μετατρέψω σε frog. Ξέρει κανείς αν αλλάζοντας σε frog θα επηρεαστεί η προσφορά αυτή;

Παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει  (το έχει δοκιμάσει) ας αναφέρει.

Τελικά την έκανες τη αλλαγή? Ενδιαφέρομαι και εγώ μιας και με τα 10 ευρώ που μου βάζουν παίρνω καλύτερο πακέτο στο Frog.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Zefir said:

Τελικά την έκανες τη αλλαγή? Ενδιαφέρομαι και εγώ μιας και με τα 10 ευρώ που μου βάζουν παίρνω καλύτερο πακέτο στο Frog.

Όχι ακόμα 

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2024 at 11:49 ΠΜ, Zefir said:

Τελικά την έκανες τη αλλαγή? Ενδιαφέρομαι και εγώ μιας και με τα 10 ευρώ που μου βάζουν παίρνω καλύτερο πακέτο στο Frog.

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, θα σαε πω με βάση παρόμοιες περιπτώσεις οτι δεν θα ισχύει μετά η όποια προσφορά έχετε. Όταν αλλάζουμε εταιρία ή είδος (whats' s up, cosmokarta, neo κλπ), το σύστημα μας θεωρεί ως νέους συνδρομητές και μηδενίζονται όλα. Μόνο το υπόλοιπο μεταφέρεται σε κάποιες περιπτώσεις.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Πλην του cosmote νέο, μεταξύ των πακέτων της καρτοκινητής στο υπόλοιπο σε € μεταφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Vibraphone said:

Ρε παιδιά γιατί δεν παίρνει ένας στην εξυπηρέτηση;

Προσωπικά γιατί δεν τους εμπιστεύομαι 100% και δεν καίγομαι τόσο πολύ για να κάνω δοκιμές και μετά να μπλέκω σε συζητήσεις του στιλ ,μα αλλά μου είπατε. Προτιμώ το myphone.gr και το τι ξέρει εμπειρικά ο καθένας. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το data boost diy μεταφέρει τα υπόλοιπα αν είχες πάρει πριν το unlimited calls? Για whats αναφέρομαι και μιλάω για το ίντερνετ γιατί έχω καμία 17 γιγα μην τα χάσω τζάμπα  ευχαριστώ εκ των προτέρων.. 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, KIRIS said:

Καλημέρα, το data boost diy μεταφέρει τα υπόλοιπα αν είχες πάρει πριν το unlimited calls? Για whats αναφέρομαι και μιλάω για το ίντερνετ γιατί έχω καμία 17 γιγα μην τα χάσω τζάμπα  ευχαριστώ εκ των προτέρων.. 

Πρεπει να παρει και τον χρονο ομιλιας και τα gb για να μεταφερθουν ολα

Link to comment
Share on other sites

Just now, bagasas said:

Πρεπει να παρει και τον χρονο ομιλιας και τα gb για να μεταφερθουν ολα

 

Περνάς καλά εκεί πάνω;

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, KIRIS said:

Καλημέρα, το data boost diy μεταφέρει τα υπόλοιπα αν είχες πάρει πριν το unlimited calls? Για whats αναφέρομαι και μιλάω για το ίντερνετ γιατί έχω καμία 17 γιγα μην τα χάσω τζάμπα  ευχαριστώ εκ των προτέρων.. 

Εγώ που έπαιρνα το άλλο που δεν έδινε απεριόριστα λεπτά και είχα μαζέψει καμιά 10αρια GB, αγόρασα γι αυτό τον λόγω το DIY και μου τα μετέφερε. Σε εσένα θεωρώ επειδή τα απεριόριστα λεπτά δεν μπορεί να τα μεταφέρει, λογικά θα σου μεταφέρει τα gb και θα σου δώσει 400 λεπτά καινούρια. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Εγώ που έπαιρνα το άλλο που δεν έδινε απεριόριστα λεπτά και είχα μαζέψει καμιά 10αρια GB, αγόρασα γι αυτό τον λόγω το DIY και μου τα μετέφερε. Σε εσένα θεωρώ επειδή τα απεριόριστα λεπτά δεν μπορεί να τα μεταφέρει, λογικά θα σου μεταφέρει τα gb και θα σου δώσει 400 λεπτά καινούρια. 

Ναι έτσι έγινε, μετέφερε sms, mb και μου έδωσε τα 400 και τον κωδικό cosmote tv

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Νικόλας Άσιμος: Μπαγάσας

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

επειδή μέρες ψάχνω τα συγκεκριμένα πακέτα roaming για εκτός ΕΕ

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/cosmote_roaming_now_re.html

Ενεργοποίηση

  • Μέσω του My COSMOTE App, Frog App και What’s Up App.
  • Από το κινητό σας μέσω της ιστοσελίδας https://myinternet.cosmote.gr. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά δες εδώ.
  • Στέλνοντας τον αντίστοιχο κωδικό ενεργοποίησης με SMS (δωρεάν εντός ΕΕ, με χρέωση 0,248€ εκτός ΕΕ) στο 1330.

το θέμα είναι ότι ούτε στο what's app τα βλέπω ούτε στο cosmote app ούτε αν μπω στην ιστοσελίδα που λέει. Που στο καλό είναι τα πακέτα αυτά ξέρει κάποιος; πρέπει να πάρω εξυπηρέτηση πελατών;

Με sms δε δοκίμασα επειδή το ταξίδι είναι σε ένα μήνα οπότε δε τα θέλω για τώρα αλλά μη στείλω και τότε και τελικά μείνω χωρίς πακέτο. 

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχει η σύζυγος μου whats μπορεί να πάει σε cosmote neo με απεριόριστα data; Αν ναι γίνεται μέσα από την εφαρμογή whats up; Κατά δεύτερον η κάρτα που θα βάλει πχ για να τραβάει τα χρήματα κάθε μήνα, πρέπει να είναι στο όνομα της η πχ μπορεί και δικιά μου;Και τέλος αν το μετανιώσει μπορεί να φύγει και να ξανάπαει σε άλλο πακέτο cosmote neo η σε whats up;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hliasat said:

Καλησπέρα.Εχει η σύζυγος μου whats μπορεί να πάει σε cosmote neo με απεριόριστα data; Αν ναι γίνεται μέσα από την εφαρμογή whats up; Κατά δεύτερον η κάρτα που θα βάλει πχ για να τραβάει τα χρήματα κάθε μήνα, πρέπει να είναι στο όνομα της η πχ μπορεί και δικιά μου;Και τέλος αν το μετανιώσει μπορεί να φύγει και να ξανάπαει σε άλλο πακέτο cosmote neo η σε whats up;

Μπορεί από την εφαρμογή my Cosmote.

Αλλάζεις όποτε θες σε ό, τι θες.

Η κάρτα όποια να είναι δε τους νοιάζει.

Αλλά τώρα δες και για Cosmote GigaMax unlimited γιατί τώρα τελευταία έπαιζε προσφορά 23,50€ στο Γερμανό για μετατροπή από κάρτα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MIKU said:

Αλλά τώρα δες και για Cosmote GigaMax unlimited γιατί τώρα τελευταία έπαιζε προσφορά 23,50€ στο Γερμανό για μετατροπή από κάρτα.

δεν υπάρχει στο σάιτ του γερμανού κάτι τώρα,προφανως για καποιες ημερες ηταν.εγώ να σας ενημερώσω εχω απεριοριστα nova 77 ευρω με συνδυαστικο προγραμμα ιντερνετ τηλεοραση.

Edited by Hliasat
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Hliasat said:

δεν υπάρχει στο σάιτ του γερμανού κάτι τώρα,προφανως για καποιες ημερες ηταν.εγώ να σας ενημερώσω εχω απεριοριστα nova 77 ευρω με συνδυαστικο προγραμμα ιντερνετ τηλεοραση.

Δεν υπάρχουν στο site ποτέ.

Έχουμε γράψει πολλοί εδώ μέσα ότι το πήραμε.

Δε χάνεις κάτι να πάρεις ένα τηλέφωνο.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Hliasat said:

δεν υπάρχει στο σάιτ του γερμανού κάτι τώρα,προφανως για καποιες ημερες ηταν.εγώ να σας ενημερώσω εχω απεριοριστα nova 77 ευρω με συνδυαστικο προγραμμα ιντερνετ τηλεοραση.

Αν στην περιοχη σου ειναι καλη η nova μαλλον θα συμφερει να εχει κι αυτη nova

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Hliasat said:

δεν υπάρχει στο σάιτ του γερμανού κάτι τώρα,προφανως για καποιες ημερες ηταν

Μόνο στα καταστήματα θα το δεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...