Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέσα στο ίδιο Cosmote Id έχετε και σταθερή; Όχι σε σταθερό που ανήκει "αλλού", έτσι;

Εγώ είμαι στο σχήμα Cosmote One αλλά με σταθερό που ανήκει "αλλού" και δεν έλαβα την παραπάνω προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pppe said:

Μέσα στο ίδιο Cosmote Id έχετε και σταθερή; Όχι σε σταθερό που ανήκει "αλλού", έτσι;

Εγώ είμαι στο σχήμα Cosmote One αλλά με σταθερό που ανήκει "αλλού" και δεν έλαβα την παραπάνω προσφορά.

Είμαστε κοντά στην 'εξήγηση'.

Το 1 νούμερο που είναι 'οκ', πήρε το δώρο.

Το άλλο νουμερο που είναι ναι μεν cosmote one αλλα το σταθερό ανήκει σε άλλον (στον πατέρα μου), ΔΕΝ πήρε το δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Άρα η 1η προϋπόθεση να λάβουν την προσφορά αυτή είναι:

1) sim που έχουν στο ίδιο Cosmote Id ΚΑΙ σταθερό ΚΑΙ έχουν γραφτεί στο σχήμα Cosmote One.

Ψάχνουμε εάν υπάρχει και επιπλέον προϋπόθεση.

Ας επιβεβαιώσουν όσοι έλαβαν την προσφορά εάν όντως πληρούν ΟΛΟΙ το 1) παραπάνω.

Πάντως τώρα μετά από καιρό "άνοιξα" το MyCosmote app ενός Cosmote Id που διαχειρίζομαι και έχει "μέσα" και σταθερό "πάνω" στο οποίο είναι γραμμένες 2 από τις sim (στο ίδιο Cosmote Id) εκτός από ακόμη 3 sim που επίσης είναι γραμμένες "πάνω" στο ίδιο σταθερό για Cosmote One και ΔΕΝ έχει λάβει αυτή την προσφορά.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Pppe said:

Μέσα στο ίδιο Cosmote Id έχετε και σταθερή; Όχι σε σταθερό που ανήκει "αλλού", έτσι;

Εγώ είμαι στο σχήμα Cosmote One αλλά με σταθερό που ανήκει "αλλού" και δεν έλαβα την παραπάνω προσφορά.

Τι εννοείς 'αλλού' ?

Είσαι με κριτήριο την 'διεύθυνση' ?

Εμένα το σταθερό είναι στο όνομα του πατέρα μου αλλά με βάλανε 'χαριστικα'.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω στο ίδιο cosmote id το whats up μου και το σταθερό. Το whats up της γυναίκας μου είναι στο όνομα της αλλά στο ίδιο cosmote id με το δικό μου. Τα παιδιά μου έχουν frog στο ίδιο cosmote id μου και δεν πήραν την προσφορά, μόνο εγώ και η γυναίκα μου. Επίσης μπορεί να παίζει και το ενδεχόμενο το ποσό που ανανεώνει κάποιος και κάθε πότε. Στο δικό μου και της γυναίκας μου κάθε μήνα ανανεώνω με 12€ ενώ στα παιδιά κάθε 2 μήνες με 10€ εκτός της τελευταίας ανανέωσης που έβαλα κάρτα wifigreece των 6€ ανά αριθμό. 

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για το οποίο είχα διαβάσει σε παλιότερα εδώ: Ισχύει ότι κάποιο μισάωρο μέσα στη βδομάδα οι συνδέσεις οι οποίες έχουν φραγή ανοίγουν για μισή ώρα ώστε μπορεί κάποιος να πάρει ελεύθερα π.χ. τα τοκεν και να έχει εισερχόμενες? Κάτι θυμάμαι για Δευτέρα ξημερώματα.

Link to comment
Share on other sites

Δύο what’s up με ενεργοποιημένο στο ένα ,των τριών καλοκαιρινών μηνών, 2+δώρο και στο άλλο μόνο τους 2 μήνες. Δεν ήρθε τίποτα και στα 2. 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, belial said:

Δύο what’s up με ενεργοποιημένο στο ένα ,των τριών καλοκαιρινών μηνών, 2+δώρο και στο άλλο μόνο τους 2 μήνες. Δεν ήρθε τίποτα και στα 2. 

Σταθερό cosmote, έχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Cosmokarta & σταθερό (σε cosmote one), καμμία ενεργοποίηση απεριόριστων το καλοκαίρι, τακτικές ανανεώσεις, η προσφορά ήρθε.

Δυστυχώς "δεν ενδιαφέρομαι", καθόσον αυτή την εποχή η σύνδεση λειτουργεί μόνο σε περιαγωγή, οπότε δώρον άδωρον...

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, johndouk said:

Cosmokarta & σταθερό (σε cosmote one), καμμία ενεργοποίηση απεριόριστων το καλοκαίρι, τακτικές ανανεώσεις, η προσφορά ήρθε.

Δυστυχώς "δεν ενδιαφέρομαι", καθόσον αυτή την εποχή η σύνδεση λειτουργεί μόνο σε περιαγωγή, οπότε δώρον άδωρον...

Για αυτό υπάρχει και η επιλογή: ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ.

Δεν έχει να κάνει με τα απεριόριστα του καλοκαιριού.

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη και Χαλκιδική απ' το πρωί έως και τώρα δεν μπορώ να δεχτώ εισερχόμενες κλήσεις. Αισχος. Με παίρνουν τηλέφωνο σε άλλο νούμερο κάποιοι που γνωρίζουν και μου το αναφέρουν ότι δεν μπορούν να με καλέσουν. Η κλήση απέτυχε τους γράφει. Έχω 4-5 φίλους από Καλαμαριά και ανατολικά Θεσσαλονίκης και έχουν το ίδιο πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι δεν μπορείς να το καταλάβεις αν δε στο πουν. Δεν έρχονται δηλαδή μηνύματα ότι είχα κλήση.....

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα παλιότερα. Αν ψάξεις έχω γράψει. Κάτι γίνεται σε ορισμένα νούμερα. Έχω 4 what's up και μόνο στο ενα , είχα αυτό πρόβλημα. Τι τηλέφωνα cosmote τι στην samsung! Εν τέλη ήταν πρόβλημα cosmote.
Το πρόβλημα διοεθωνοταν σε εμένα όταν έβαζα και έβγαζα το airplane mode και αυτό μόνο για 5 λεπτά περίπου.
Επίσης αν έπαιρνα τηλέφωνο εγώ, πάλι για 5 λεπτα δεχόμουν κλήσεις.
Μίλησα με τεχνικούς , έβλεπαν το πρόβλημα που είχα αλλά δεν μπόρεσαν να κάνουν τίποτα.
Είχα γράψει στο θέμα για το δίκτυο της Cosmote. Όχι εδω.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η κοσμοτε εχει γενικα θεματακι απο Ανθεων προς καλαμαρια. Η μπλε νομιζω οτι τα παει καλυτερα σε εκεινη την περιοχη.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Mobileras said:

Νομιζω οτι η κοσμοτε εχει γενικα θεματακι απο Ανθεων προς καλαμαρια. Η μπλε νομιζω οτι τα παει καλυτερα σε εκεινη την περιοχη.

Προσωπικά το να μην μπορούν να μου τηλεφωνήσουν όλη τη μέρα σήμερα απ το πρωί έως και τώρα δεν είναι θεματακι... αλλά θεματαρα!!! Και μάλιστα εξαιρετικά επείγον να σου στερούν το δικαίωμα στην επικοινωνία.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, damierom said:

Προσωπικά το να μην μπορούν να μου τηλεφωνήσουν όλη τη μέρα σήμερα απ το πρωί έως και τώρα δεν είναι θεματακι... αλλά θεματαρα!!! Και μάλιστα εξαιρετικά επείγον να σου στερούν το δικαίωμα στην επικοινωνία.

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου. Στη συσκευή σου ειχες και sim2 απο αλλη εταιρια; Εαν ναι, δεχόταν κλήσεις;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Mobileras said:

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου. Στη συσκευή σου ειχες και sim2 απο αλλη εταιρια; Εαν ναι, δεχόταν κλήσεις;

Ναι είχα της Vodafone και λειτουργούσε κανονικά. Την έβγαλα μήπως δημιουργούσε αυτή κάποια δυσλειτουργία αλλά τα ίδια δυστυχώς. Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου.... τίποτα πάλι. Σήμερα πρωί που ξαναδοκιμάζω να κάνω κλήση από άλλο κινητό στο δικό μου πάλι τα ίδια... απέτυχε η κλήση.... Ότι και να πω είναι λίγο... και όλο αυτό έρχεται καπάκι στο γεγονός ότι δεν έχω και ίντερνετ στο σπίτι στο κέντρο της Ραιδεστού Δήμου Θέρμης από τις 3 Οκτωβρίου που έκανα φορητότητα και το ανέφερα στο τεχνικό τμήμα την ίδια κιόλας ημέρα και μέχρι σήμερα 19 Οκτωβρίου μου λένε ότι έχουν ενημερωθεί οι τεχνικοί.....Με 519-980 Kbos είμαι..... κατάντια η ΠΡΩΤΗ Cosmote....

Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, damierom said:

Ναι είχα της Vodafone και λειτουργούσε κανονικά. Την έβγαλα μήπως δημιουργούσε αυτή κάποια δυσλειτουργία αλλά τα ίδια δυστυχώς. Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου.... τίποτα πάλι. Σήμερα πρωί που ξαναδοκιμάζω να κάνω κλήση από άλλο κινητό στο δικό μου πάλι τα ίδια... απέτυχε η κλήση.... Ότι και να πω είναι λίγο... και όλο αυτό έρχεται καπάκι στο γεγονός ότι δεν έχω και ίντερνετ στο σπίτι στο κέντρο της Ραιδεστού Δήμου Θέρμης. Με 519-980 Kbos είμαι..... κατάντια η ΠΡΩΤΗ Cosmote....

Άρα δεν είναι θέμα συσκευής, αλλά θέμα κοσμοτέ. Στο σταθερό εάν έχεις τέτοιες ταχύτητες μόνιμα, κάνε αίτηση διακοπής/φορητοτητας αζημίως λόγω τεχνικής αδυναμίας από μεριάς της εταιρίας. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Mobileras said:

Νομιζω οτι η κοσμοτε εχει γενικα θεματακι απο Ανθεων προς καλαμαρια. Η μπλε νομιζω οτι τα παει καλυτερα σε εκεινη την περιοχη.

Εδω και μηνες εχει προβλημα η cosmote στη περιοχη αυτη. Η Περαια εχει μεγαλο προβλημα καλυψης και νομιζω οτι απο εκει προερχονται τα υπολοιπα προβληματα. Ακομη και στο δρομο Θεσσαλονικης -Μηχανιωνας χανονται κλησεις λογω νεκρων σημειων καλυψης.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mobileras said:

Άρα δεν είναι θέμα συσκευής, αλλά θέμα κοσμοτέ. Στο σταθερό εάν έχεις τέτοιες ταχύτητες μόνιμα, κάνε αίτηση διακοπής/φορητοτητας αζημίως λόγω τεχνικής αδυναμίας από μεριάς της εταιρίας. 

Στο σταθερό έχω 200Mbps... άλλη φάση... για γέλια και για κλάματα είναι η κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aenaos15 said:

Εδω και μηνες εχει προβλημα η cosmote στη περιοχη αυτη. Η Περαια εχει μεγαλο προβλημα καλυψης και νομιζω οτι απο εκει προερχονται τα υπολοιπα προβληματα. Ακομη και στο δρομο Θεσσαλονικης -Μηχανιωνας χανονται κλησεις λογω νεκρων σημειων καλυψης.

Γενικα η Περαια είχε θέματα στη κάλυψη από όλες τις εταιρίες. Πάντως αντικειμενικά για εμένα η Cosmote,έχει πολλούς συνδρομητές και για αυτό σέρνεται στα περίχωρα. Δεν φταίει μόνο η κάλυψη. 
Ενώ η μπλε στα ίδια σημεία παίζει μια χαρά. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikolas14 said:

Γενικα η Περαια είχε θέματα στη κάλυψη από όλες τις εταιρίες. Πάντως αντικειμενικά για εμένα η Cosmote,έχει πολλούς συνδρομητές και για αυτό σέρνεται στα περίχωρα. Δεν φταίει μόνο η κάλυψη. 
Ενώ η μπλε στα ίδια σημεία παίζει μια χαρά. 

Γενικότερα έχει περισσότερα θέματα η Cosmote στην περιοχή από τον ανταγωνισμό τουλάχιστον από την τελευταία φορά που πέρασα από την περιοχή .

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...