Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εβδομαδιαίο πακέτο απεριόριστων μπορεί να ενεργοποιηθεί έως δύο φορές κάθε μήνα.
Έχεις δίκιο το ξέχασα. Καλή μαγκιά για να μην μπορούμε να έχουμε απεριόριστα όλο το μήνα όλα τα σκέφτηκαν.

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

3 minutes ago, king2009 said:

Έχεις δίκιο το ξέχασα. Καλή μαγκιά για να μην μπορούμε να έχουμε απεριόριστα όλο το μήνα όλα τα σκέφτηκαν.

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και ποιός σου απαγορεύει να εχεις 2 νουμερα κοσμοτε;

Βασικα στα 30ε στο f2g μπορείς, εκτός απο απεριοριστο ίντερνετ, να εχεις και απεριοριστη ομιλια...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Και ποιός σου απαγορεύει να εχεις 2 νουμερα κοσμοτε;
Βασικα στα 30ε στο f2g μπορείς, εκτός απο απεριοριστο ίντερνετ, να εχεις και απεριοριστη ομιλια...
Το θέμα ειναι να κοπεί τελείως το σταθερό και να έχουμε μόνο 4g router. Με 2 sim είναι θεματακι. Αυτό της wind είναι μια χαρά δεν έχει βγάλει κάτι αντίστοιχο η cosmote. Πιάνω 160mb down 50mb up εδω που είμαι με wind είμαι στο 1/3.

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ποιός σου απαγορεύει να εχεις 2 νουμερα κοσμοτε;
Βασικα στα 30ε στο f2g μπορείς, εκτός απο απεριοριστο ίντερνετ, να εχεις και απεριοριστη ομιλια...
Σωστά. Ο νόμος λέει μέχρι 20 νούμερα από έναν παροχο ή 6 από κάθε παροχο. Το μόνο σπαστικό ότι κάθε 2 εβδομάδες θα πρέπει να εναλλασεις την σιμ στο ρουτερ
Link to comment
Share on other sites

Έχει κατεβάσει κανείς το payzy της Cosmote και πήρε τα unlimited data που δίνει με την εγγραφή;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια..2 ερωτησουλες ηθελα να κανω και δεν ξερω αν τις ποσταρω και στο σωστο τοπικ,αν οχι παρακαλω οι διαχειριστες να το πανε εκει π πρεπει..εχω whats up

τελη σεπτεμβριου, ειδα μεσα απο την εφαρμογη μια περιεργη μειωση στο διαθεσιμο υπολοιπο χρηματων μου και καλεσα αρχες του αλλου μηνα να ρωτησω τι εγινε..μου ειπαν οτι εγινε μια μαζικη αποστολη μηνυματων απο το κινητο μου προς εναν αριθμο,οχι πενταψηφιο..τους εξηγησα οτι δεν χρησιμοποιω μυνηματα sms πλεον και σιγουρα δεν χρησιμοποιησα ποτε ομαδικη αποστολη  στην ζωη μου για να το κανω τωρα..δεν ετυχε..δεν αφησα το κινητο μου εκτεθειμενο και δεν κινηθηκε εξω απο το σπιτι την μερα εκεινη ωστα να συμβει κατι τετοιο.μου ειπαν να ζητησω αναλυτικη χρεωση και ταυτοχρονα μου πιστωσαν 500 μεγαμπαιτ και 2 ωρες προς ολους δωρο για την ταλαιπωρια..

ηρθε η αναλυτικη και βλεπω εναν αγνωστο αριθμο..ειχα στειλει λεει,7 μυνηματα σαυτον μια συγκεκριμενη ωρα,αρα 7 μυνηματα στον ιδιο αριθμο,και 8΄΄μετα αλλα 7 στον ιδιο αριθμο..συνολο δλδ. 14 μυνηματα απο 0,25 το ενα =3,50 ευρω ,οσα ακριβως μ ελειπαν απο το υπολοιπο..επειδη εχω καλη μνημη θυμαμαι οτι ειχα ενα μυνημα ασχετο απο εναν αριθμο για μια λαικη παραγωγων που θα γινοταν τοτε ,το ανοιξα αλλα δεν υπηρχε λογος να απαντησω ,ποσο μαλλον να στειλω μυνημα,,μαλιστα επειδη ειμαι και στο μητρωο 11 δεν θελω να με ενοχλουν με διαφημιστικα και τετοιου ειδους ανακοινωσεις  και εχω βαλει και την ιδια την κοσμοτε σαυτο,τον παροχο μου.

τηλεφωνω σημερα και τους λεω οτι αυτον τον αριθμο ,κανονικο κινητο οχι 5ψηφιο,τον εχω βαλει σε αποκλεισμο..τον καλεσα και ειναι οντως μια υπηρεσια π λεγεται δικτυο πληροφορησης και αλληλεγυης,ουτε καν τους ξερω..πως ειχαν το τηλεφωνο μου? αγοραζω λαδι απο παραγωγους απευθειας απο την σχετικη λαικη και μ ειχαν δωσει ενα τηλεφωνο ,αν καποια στιγμη μου τελειωσει το λαδι να παραγγειλω ,εχουν αποθεμα σε μαγαζι -αποθηκη και μοιραζουν εκτος λαικης στην ιδια τιμη..2 φορες λογω αναβολης της λαικης μ εφεραν λαδι σπιτι..ομως ειδαν το κινητο μου ,το εδωσαν χωρις να ξερω σαυτην την υπηρεσια για να μ στελνουν μυνημα ποτε θα ξαναγινει αγορα..μεχρι τωρα που με εστειλε μυνημα αυτο το κινητο δεν ειχα τετοιο θεμα..εκεινη την μερα εγινε αυτο το λαθος.

ο ανθρωπος οταν τον καλεσα μ λεει οτι δεν ελαβε τα 14 μυνηματα..η κοσμοτε λεει οτι δεν γινεται να χρεωθω απο καποιον αλλο ενω εγω φαινεται οτι εστειλα μυνηματα..τι εχει γινει? υπαρχει περιπτωση να εχει γινει βλακεια απο το συστημα της κοσμοτε και αν ναι να εστειλε μυνηματα σαυτον τον αριθμο? γιατι χωρις να το ζητησω μου πιστωσαν τα 3,50 ευρω πισω σαν αποζημιωση..μηπως καταλαβαν,γνωριζουν οτι γινεται κατι τετοιο,σαν τεχνικο λαθος του συστηματος,η ' υπηρξε πονηραδα απο την υπηρεσια, τελος παντων κατι απο την κοσμοστε θελημενα η' αθελητα εγινε κατι με το συστημα? και ετσι γνωριζοντας το λαθος αυτο το τεχνικο να μου εδωσαν ετσι απροκαλυπτα αποζημιωση?

ποια ειναι η  γνωμη σας? εχετε παρομοια εμπειρια? η' τεχνικη γνωση?

ευχαριστω

η δευτερη ερωτησουλα που ειναι πιο συντομη 😀 ..εχω iphone..εκανα μια ενημερωση λογισμικου χθες και οταν ξανανοιξε βαζοντας κωδικους σιμ,μου εβγαλε ενα μυνημα στο κεντρο της οθονης το facetime που λεει απο κατω:

ο φορεας σας μπορει να σας επιβαλει χρεωσεις για μυνηματα smsπου χρησιμοποιηθηκαν για την ενεργοποιηση του facetime.

ισχυει οντως αυτο?

ευχαριστω

 

Edited by dreamer12
Link to comment
Share on other sites

Το iMessage για ενεργοποίηση στέλνει SMS σε αριθμό εξωτερικού. Η Cosmote δεν τα χρεώνει 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Έχει κατεβάσει κανείς το payzy της Cosmote και πήρε τα unlimited data που δίνει με την εγγραφή;

ναι το εχω κατεβασει.στην αρχη δεν εδωσα τον αριθμο στην κοσμοτε κ μετα τους εστειλα μαιλ κ μου ειπαν την να απαντησω κ μετα 2 μερες ελαβα το μηνυμα για 1 μηνα απεριοριστο ιντερνετ.Κ αυτο φαινεται κ μεσα στην εφαρμογη του whatsapp μετα.Επειτα ξηλωσα την πειζι γιατι αν πληρωνω χρησιμοποιω το πορτοφολιι του κινητου που εχω περασει την χρεωστικη μου επανω.Αυτα

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, dreamer12 said:

το ιδιο και το facetime?

 

Οι υπηρεσίες Apple ενεργοποιούνται με το ίδιο SMS που δεν έχει χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ο πατέρας μου από wind έκανε μεταφορά του κινητού του σε cosmote καρτοκινητή.. έβαλε κάποια χρήματα και αγόρασε ένα πακέτο.. τώρα θέλει να το μετατρέψει σε what's up.. Αν το κάνει, τα υπόλοιπα που έχει θα χαθούν ή θα μεταφερθούν στην what's up μέχρι να λήξουν;; sorry αν έχει απαντηθεί αλλά είμαι στην δουλειά και από το λίγο που έψαξα δεν μπόρεσα να βρω την απάντηση σε αυτό το ερώτημα..

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, evripidis4 said:

Καλησπέρα σε όλους. Ο πατέρας μου από wind έκανε μεταφορά του κινητού του σε cosmote καρτοκινητή.. έβαλε κάποια χρήματα και αγόρασε ένα πακέτο.. τώρα θέλει να το μετατρέψει σε what's up.. Αν το κάνει, τα υπόλοιπα που έχει θα χαθούν ή θα μεταφερθούν στην what's up μέχρι να λήξουν;; sorry αν έχει απαντηθεί αλλά είμαι στην δουλειά και από το λίγο που έψαξα δεν μπόρεσα να βρω την απάντηση σε αυτό το ερώτημα..

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Νομίζω ότι θα χαθούν. Για σιγουριά ας μείνει 1 μήνα στην κοσμοκαρτα που είναι τώρα ώστε να καταναλωθεί το πακετο και ας κάνει αλλαγή τον άλλο μήνα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ανανέωση καλοκαιρινής προσφοράς που εκανα με τα απεριόριστα η 29/8.

Ποια είναι η τελευταία μέρα που μπορώ να ενεργοποιήσω το δώρο χωρίς ανανέωση για να μην το χάσω;

Ξέρω ότι στους 3 μήνες μπαίνει φραγή.

Με τη φραγή , χάνεται το δώρο;

Η μπορώ να το πάρω ακόμα και έτσι; ( με φραγή δηλαδή).

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, evripidis4 said:

Καλησπέρα σε όλους. Ο πατέρας μου από wind έκανε μεταφορά του κινητού του σε cosmote καρτοκινητή.. έβαλε κάποια χρήματα και αγόρασε ένα πακέτο.. τώρα θέλει να το μετατρέψει σε what's up.. Αν το κάνει, τα υπόλοιπα που έχει θα χαθούν ή θα μεταφερθούν στην what's up μέχρι να λήξουν;; sorry αν έχει απαντηθεί αλλά είμαι στην δουλειά και από το λίγο που έψαξα δεν μπόρεσα να βρω την απάντηση σε αυτό το ερώτημα..

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν έκανα μετατροπή από cosmote σε what's up, από το πακέτο calls to all που είχα τα mb και τα sms που είχα δεν χάθηκαν. Ο χρόνος ομιλίας άρχισε από την αρχή, αλλά τα λεπτά ομιλίας που είχα από πριν από την cosmote δεν χάθηκαν αμέσως όταν έγινε η μετατροπή σε what's up. Χάθηκαν στις 30 μέρες που ήταν να λήξουν.

Edited by NickFotopoulos
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ σας ευχαριστώ πολύ..μάλλον θα το κρατήσει για ένα μήνα και θα κάνουμε την αλλαγή μετά..

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας στειλει sms το ALPAK στο 1314 να του απαντησει ποιο ποσο θα αφαιρεθει απο το υπολοιπο των ευρω του οταν θελησει να κανει τη μετατροπη απο Ckarta σε WU, αν και νομιζω οτι η πρωτη αλλαγη αναμεσα σε αυτες τις μορφες καρτοκινητης ειναι χωρις χρεωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το ποιο μικρό πακέτο για 30mb και 20sms το μήνα υπάρχη. Και αν ναι πως ενεργοποίηση;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kostas123464 said:

Καλησπέρα το ποιο μικρό πακέτο για 30mb και 20sms το μήνα υπάρχη. Και αν ναι πως ενεργοποίηση;

40 sms έχουν 1.61€.

Edited by GREGORYMO
Συμπληρώμα
Link to comment
Share on other sites

40 sms έχουν 1.61€.
Με διάρκεια 7 ημέρες. Το φθηνότερο μηνιαίο sms πακέτο κοστίζει 4.03€.
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο unlimited calls δεν έχει αυτόματη ενεργοποίηση όπως το calls to all? Είναι πολύ βολική αυτή η επιλογή 

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω καιρο να ασχοληθω με το αθλημα, στο app δεν υπαρχει πια δυνατοτητα για ανανεωση με 30€, μονο μεχρι 20€.
Φανταζομαι καταργηθηκε των 30 και μαζι η επιστροφη των 3€;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω καιρο να ασχοληθω με το αθλημα, στο app δεν υπαρχει πια δυνατοτητα για ανανεωση με 30€, μονο μεχρι 20€.
Φανταζομαι καταργηθηκε των 30 και μαζι η επιστροφη των 3€;
Υπάρχει στο my cosmote κανονικά η 30αρα με 3 ευρώ δώρο. Έτσι βάζω 3 χρόνια τώρα είναι 36 ευρώ το χρόνο επιπλέον και κάνω και 2 3 μεταφορές το μήνα σε άλλα κινητά. Βολεύει πάρα πολύ. Στην εφαρμογή what's up δεν υπάρχουν τα 30 νομίζω.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα κοιταξει στο cosmote app, εκει οντως υπαρχει το 30+3 δωρο.
Ενω στην εφαρμογη what's up μονο μεχρι 20€ για online ανανεωση. Πανουργο! 🤡

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...