Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, GREGORYMO said:

Θα ενεργοποιήσω το βράδυ και θα δω...

Εσύ λες ότι θα λήγει στις 19-12 και ώρα 12.00 ?

Ναι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

7 minutes ago, GREGORYMO said:

Ενεργοποίησα.

Ευτυχώς που κλωθεις.

20-12-21 !!!

Άρα για τα καρτοκινητά Cosmote, ενεργοποίηση κατά το απόγευμα (μετά τις 12:01 ; μετά τις 15:00 ; ) κερδίζεις μια επιπλέον μέρα (ως 12:00 της επόμενης πχ 20/12 αντί 19/12) σε σχέση με πριν τις 12:00 ;

Ενεργοποίησα τα 1500΄ δώρο στις 11:30 και ισχύουν ως 19/12/2021 12:00 !

Edited by sapore
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sapore said:

Άρα για τα καρτοκινητά Cosmote, ενεργοποίηση κατά το απόγευμα (μετά τις 12:01 ; μετά τις 15:00 ; ) κερδίζεις μια επιπλέον μέρα (ως 12:00 της επόμενης πχ 20/12 αντί 19/12) σε σχέση με πριν τις 12:00 ;

Ενεργοποίησα τα 1500΄ δώρο στις 11:30 και ισχύουν ως 19/12/2021 12:00 !

Ενεργοποίησα 15.30

Γιατί είχα ΑΥΤΗ την υποψία που αποδείχθηκε ΒΑΣΙΜΗ !!!!!

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, GREGORYMO said:

Ενεργοποίησα 15.30

Γιατί είχα ΑΥΤΗ την υποψία που αποδείχθηκε ΒΑΣΙΜΗ !!!!!

Περίεργο, ας επιβεβαιώσουν και άλλοι σε επόμενες ενεργοποιήσεις πακέτων μετά τις 15:30 ότι κερδίζεις μια επιπλέον μέρα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sapore said:

Περίεργο, ας επιβεβαιώσουν και άλλοι σε επόμενες ενεργοποιήσεις πακέτων μετά τις 15:30 ότι κερδίζεις μια επιπλέον μέρα.

Εγω, πήρα το standard.

Όταν λέμε 7 ημέρες, πάει 7 συν το επόμενο πρωί στις 12 η 13.

Το ερώτημα λοιπόν είναι ΑΝ αυτοί που ενεργοποίησαν ΠΡΩΙ πήραν 1 ημέρα λιγότερη η όχι.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, GREGORYMO said:

Ενεργοποίησα 15.30

Γιατί είχα ΑΥΤΗ την υποψία που αποδείχθηκε ΒΑΣΙΜΗ !!!!!

Ε , τότε δίνουν 8 ολόκληρες μέρες και όχι 7.

Εκτός αν το δώσανε επιλεκτικά. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sapore said:

12/12/2021 11:30 ενεργοποίηση δώρου 7 ημερών 1500΄ όλους:

Ισχύς έως 19/12/2021 12:00.

 

Αρα, είσαι άτυχος !!!!

Καμία φορά και η 1 ημέρα έχει σημασία !!!!

Γιατί το λέω ?

19 είναι Κυριακή και 20 Δευτέρα.

ΜΠΟΡΕΙ να παίξει κάποιο ΔΩΡΟ πχ από ξημερώματα Δευτέρας.

Link to comment
Share on other sites

Δε λέω για τώρα, αυτό το δώρο.

Γενικά, λέω εάν ισχύει το ότι ενεργοποίηση πακέτων καρτοκινητής Cosmote κατά το απόγευμα, κερδίζεις 1 μέρα.

Να το ξέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, sapore said:

Δε λέω για τώρα, αυτό το δώρο.

Γενικά, λέω εάν ισχύει το ότι ενεργοποίηση πακέτων καρτοκινητής Cosmote κατά το απόγευμα, κερδίζεις 1 μέρα.

Να το ξέρουμε.

Εγω ξέρω ότι παίρνεις τις ημέρες συν το επόμενο πρωί ανεξάρτητα από την ώρα.

Στο δώρο αυτό μάλλον ισχύει άλλη λογική, όπως και η ώρα λήξης του (12.)

Link to comment
Share on other sites

Διαρκειας ως και 3/1/2022 θα'ναι.

Μαλλον να μοιραζει ο ενας μας στον αλλο, αρκει να εχουν βαλει ολοι καρτα προσφατα. Οπως ολα τα τελευταια χρονια για την Cosmote.

Παλιοτερα χρονια, μερες πριν ξεκινησει ο διαμοιρασμος δωρων αναμεσα στους χρηστες, καποιοι ανακοινωναν το link μεσα απο το οποιο θα γινοταν αυτη η διαδικασια. Φετος δε θα χρειαζεται λογω των apps. Τι θα γινει με οσους δε χρηαιμοποιουν καθολου τα apps της Cosmote και δεν εχουν καποιον "εγγονο" να τους το κανει, μενει να το δουμε. Αν και πια με τοση διαφημιση στα apps της τοσα χρονια, θα ειναι ελαχιστοι.

Link to comment
Share on other sites

Περυσι δεν θυμάμαι να έδωσε δώρα για ανταλλαγή (παρεπιπτόντως το xmas.cosmote.gr είναι η σελίδα), μόνο τα απεριόριστα δεδομένα… 

Link to comment
Share on other sites

Ναι για περσι. Η κουλτουρα των Χριστουγεννων για δωρα στην Cosmote ειναι η ανταλλαγη μεταξυ των χρηστων , εδω και πολλα χρονια.

Αν απλα πχ unlimited data για 10 μερες, οπως η κοκκινη, θα ειναι μια αντιγραφη που περσι ηταν μια "παρενθεση" για την Cosmote και δε θα "καλυψει" ολους πχ οσους δε χρειαζονται data, αλλα να μιλησουν κανονικα οχι με viber.

Ετσι κι αλλιως σε λιγες ωρες θα ξερουμε αν σκαρφιστηκαν κατι "πρωτοποριακο". Αλλωστε η παρασυρση του πληθους επικοινωνιακα ειναι ο σκοπος για τα κερδη των εταιρειων. Γις να δουμε, λοιπον. Εδω και 4 βδομαδες με τα δωρα των προηγουμενων 3 βδομαδων μας "προετοιμαζουν".

Αλλιως, πχ απλα unlimited 10 μερες, μια απ'τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sapore said:

Ναι για περσι. Η κουλτουρα των Χριστουγεννων για δωρα στην Cosmote ειναι η ανταλλαγη μεταξυ των χρηστων , εδω και πολλα χρονια.

Αν απλα πχ unlimited data για 10 μερες, οπως η κοκκινη, θα ειναι μια αντιγραφη που περσι ηταν μια "παρενθεση" για την Cosmote και δε θα "καλυψει" ολους πχ οσους δε χρειαζονται data, αλλα να μιλησουν κανονικα οχι με viber.

Ετσι κι αλλιως σε λιγες ωρες θα ξερουμε αν σκαρφιστηκαν κατι "πρωτοποριακο". Αλλωστε η παρασυρση του πληθους επικοινωνιακα ειναι ο σκοπος για τα κερδη των εταιρειων. Γις να δουμε, λοιπον. Εδω και 4 βδομαδες με τα δωρα των προηγουμενων 3 βδομαδων μας "προετοιμαζουν".

Αλλιως, πχ απλα unlimited 10 μερες, μια απ'τα ιδια.

Πιστεύω σε κάτι ιδιαίτερο.

Link to comment
Share on other sites

Δώρο cosmote tv για 1μηνα ήδη έδωσε. Το μόνο που μένει θα είναι απεριόριστο ιντερνετ για όλες τις γιορτές (θαρρώ) 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εταιρεία έχει αποδείξει την ικανότητα (στελεχών της ? ? ) σε "κινήσεις" που εντυπωσιάζουν και μένουν ως "οδηγός" και για τις άλλες εταιρείες για αρκετά επόμενα χρόνια. Με μικρό κόστος σε € συνολικά για την εταιρεία, αλλά με τεράστιο προστιθέμενο κέρδος.

Να δούμε σε λίγες ώρες: Θα είναι μια τέτοια χρονιά οι φετεινές Χριστουγεννιάτικες γιορτές;

Πάντως οι προηγούμενες 3 βδομάδες "προετοιμάζουν" για "κάτι τέτοιο" φέτος.

Να δούμε εάν έχουν σκαρφιστεί κάτι πρωτοποριακό σε λίγες ώρες: Αλλιώς , του χρόνου, παραχρόνου: Αυτή η εταιρεία έχει ήδη αποδείξει τη "δυναμική" της, όσο κι αν δεν κάνει προσφορές όπως οι άλλες. Όσο "στυγνή" και να'ναι.

Edited by sapore
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Mobileras said:

Δώρο cosmote tv για 1μηνα ήδη έδωσε. Το μόνο που μένει θα είναι απεριόριστο ιντερνετ για όλες τις γιορτές (θαρρώ) 

Κρίμα: Είχες δίκιο: Απλά για 15 μέρες.

spacer.png.spacer.png

Και απεριόριστα λεπτά ομιλίας για 15 μέρες στα σταθερά:

 

spacer.png

 

Αναμένεται η "απάντηση" της κόκκινης σε αύξηση από 10 σε 15 μέρες (από πίσω κι αυτή....) : Δε θα'ναι η πρώτη φορά που θα τροποποιεί προθεσμίες πλήθος ημερών ή πλήθος νικητών!!!

Edited by sapore
Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2021 at 6:59 ΜΜ, sapore said:

 

Στο cosmote app λέει παρε μέρος στην έρευνα και πάρε 500ΜΒ για 5 ημέρες.

Ξερει κάνεις μέχρι πότε ισχύει ?

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες έρευνες είναι προσωπικές (αλλά διεξάγονται σε μεγάλο αριθμό πελατών ταυτόχρονα). Καλό είναι όταν την βλέπεις πρώτη φορά, μέσα σε 2-3 μέρες να την κάνεις. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, paanos said:

Τέτοιες έρευνες είναι προσωπικές (αλλά διεξάγονται σε μεγάλο αριθμό πελατών ταυτόχρονα). Καλό είναι όταν την βλέπεις πρώτη φορά, μέσα σε 2-3 μέρες να την κάνεις. 

Ετσι πάει.

Αλλά αφού είμαι κομπλέ από ΜΒ θα περιμένω μερικές ημέρες και ας το χάσω.

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2021 at 10:00 ΜΜ, GREGORYMO said:

Ετσι πάει.

Αλλά αφού είμαι κομπλέ από ΜΒ θα περιμένω μερικές ημέρες και ας το χάσω.

Πες μας αν θα τα παρεις γιατι εγω εγω λαβει μερος στην ερευνα 3 ή 4 φορες μεσα σε ενα χρονο (εχω χασει το μετρημα), εχω δηλωσει κανονικα σε ποιον αριθμο θελω να ερθουν τα ΜΒ (εχω 2 κινητα περασμενα στο APP) και ΠΟΤΕ δεν μου τα εχουν δωσει. Την προτελευταια φορα μαλιστα τους εστειλα και email που τους τα εξηγουσα ολα αυτα και με πηραν μετα απο 1 μερα. Οκ μου ειπαν θα το δουν, μου εδωσαν κλασσικα ενα δωρακι για 7 ή 10 μερες δεν θυμαμαι ακριβως ΜΒ και πηγαμε παρακατω. Προχτες μου το ξαναεβγαλε. Την εκανα την ερευνα (η πλακα ειναι οτι απανταω σοβαρα 🙂  ) και εκανα screenshot το σημειο που λεει στο τελος οτι θα παρω τα 500 στο νουμερο που επελεξα. Ακομα τα περιμενω....
Το σκεφτομαι να τους ξαναστειλω με την φωτογραφια μαζι. Ημαρτον πια..

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, nikos21r said:

Πες μας αν θα τα παρεις γιατι εγω εγω λαβει μερος στην ερευνα 3 ή 4 φορες μεσα σε ενα χρονο (εχω χασει το μετρημα), εχω δηλωσει κανονικα σε ποιον αριθμο θελω να ερθουν τα ΜΒ (εχω 2 κινητα περασμενα στο APP) και ΠΟΤΕ δεν μου τα εχουν δωσει. Την προτελευταια φορα μαλιστα τους εστειλα και email που τους τα εξηγουσα ολα αυτα και με πηραν μετα απο 1 μερα. Οκ μου ειπαν θα το δουν, μου εδωσαν κλασσικα ενα δωρακι για 7 ή 10 μερες δεν θυμαμαι ακριβως ΜΒ και πηγαμε παρακατω. Προχτες μου το ξαναεβγαλε. Την εκανα την ερευνα (η πλακα ειναι οτι απανταω σοβαρα 🙂  ) και εκανα screenshot το σημειο που λεει στο τελος οτι θα παρω τα 500 στο νουμερο που επελεξα. Ακομα τα περιμενω....
Το σκεφτομαι να τους ξαναστειλω με την φωτογραφια μαζι. Ημαρτον πια..

Η έρευνα έδινε 500ΜΒ για 5 ημέρες.

Προφανώς, ήταν η ίδια.

Εμφανίστηκε 13-12 χωρίς να γράφει ημερομηνία και σε 3-4 ημέρες εξαφανίστηκε.

Μια άλλη φορά είχα συμμετάσχει και πήρα το δώρο κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους! 🌲🎅🥳

Πρόσεξα ότι δεν αναφέρεται πλέον το bonus 1Gb mob data για 7 ημέρες με την εξόφληση λογαριασμού στο app/web (ενδιαφέρει όσους έχουν και συνδέσεις με σταθερό ή συμβόλαιο).

Καταργήθηκε; ή μήπως είναι καμμιά πιθανά προσωρινή παρενέργεια της εισαγωγής νέων κωδικών πληρωμής με RF στους λογαριασμούς;

 

(Αν το ποστ πρέπει να αναρτηθεί σε άλλο νήμα, παρακαλώ κάποιον mod να το κάνει. Ευχαριστώ.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...