Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστα. Κάποιος που μπορεί παράνομα να πάρει αυτή τη βεβαίωση, το μόνο που θα μπορέσει να κάνει είναι να συνδέσει τον τραπεζικό λογαριασμό του στο νούμερό σου. Αυτός θα μπει σε κίνδυνο.

 

Καλά προφανώς θα θέλει να κανει το ανάποδο, έτσι; :p

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το παρακάτω υπήρχε στο Easy transfer ή τώρα το έβαλαν;

 

Τώρα μπορείς να μεταφέρεις ή να σου μεταφέρουν υπόλοιπο εύκολα και γρήγορα!

Κάθε φορά που χρησιμοποιείς την υπηρεσία COSMOTE Mobile Easy Transer, κερδίζεις δωρεάν ΜΒ:

• 10€ - 600ΜΒ για 15 μέρες

• 15€ - 900ΜΒ για 15 μέρες

• 20€ ή 30€ - 1,2GBΜΒ για 15 μέρες

 

 

Εγώ κάνω κάθε μήνα μεταφορά 10€, δεν μου έχει δώσει κάτι τέτοιο. Εκτός αν εννοεί να ξεκινάς τη διαδικασία από την εφαρμογή, γιατί εγώ το κάνω με το sms απευθείας.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν νομίζω ότι είναι κάτι καινούργιο, απλά έτσι όπως το γράφουν μπερδεύει. Παρακάτω έχει μια διευκρινιστική πρόταση.

Για τα ποσά που μεταφέρονται από συνδρομητή καρτοκινητού COSMOTE δεν αποδίδονται τα παραπάνω bonus.

 

Ίσως θέλει να πει ότι το bonus στα καρτοκινητά το παίρνει αυτός που κάνει την "αληθινή" ανανέωση, ενώ αν προέρχεται από συμβόλαιο, το παίρνει το καρτοκινητό που δέχεται τη μεταφορά.

Edited by tetartos
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Δίκιο έχεις, δεν το είχα προσέξει.

Στα καρτοκινητά δεν το δίνει καθόλου, ούτε αυτός που στέλνει τα λεφτά ούτε αυτός που τα δέχεται.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Στα καρτοκινητά δεν το δίνει καθόλου, ούτε αυτός που στέλνει τα λεφτά ούτε αυτός που τα δέχεται.

 

Τα bonus για τα οποία μιλάμε ταυτίζονται με τα bonus ανανέωσης στην cosmoκαρτα. Υποτίθεται δηλαδή έχεις πάρει το bonus όταν έκανες ανανέωση στον πρώτο λογαριασμό (από τον οποίο θα στείλεις). Από συμβόλαιο το ίδιο bonus το καρπώνεται ο δέκτης (για να χαρεί κάποιος τουλάχιστον). Στο WU που τα bonus πάνε με το Reload It, δεν διαβάζεται έτσι εύκολα η ιστορία, γι αυτό μπερδεύει.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες ανανέωση στο wup αλλα δεν μπορώ να ενεργόποιησω το reload τις πταίει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες ανανέωση στο wup αλλα δεν μπορώ να ενεργόποιησω το reload τις πταίει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωχ........

Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω υπήρχε στο Easy transfer ή τώρα το έβαλαν;

 

Τώρα μπορείς να μεταφέρεις ή να σου μεταφέρουν υπόλοιπο εύκολα και γρήγορα!

Κάθε φορά που χρησιμοποιείς την υπηρεσία COSMOTE Mobile Easy Transer, κερδίζεις δωρεάν ΜΒ:

• 10€ - 600ΜΒ για 15 μέρες

• 15€ - 900ΜΒ για 15 μέρες

• 20€ ή 30€ - 1,2GBΜΒ για 15 μέρες

 

 

Εγώ κάνω κάθε μήνα μεταφορά 10€, δεν μου έχει δώσει κάτι τέτοιο. Εκτός αν εννοεί να ξεκινάς τη διαδικασία από την εφαρμογή, γιατί εγώ το κάνω με το sms απευθείας.

 

ανανεωνεται η ημερομηνια ληξης σε καρτοκινητων οταν κανεις μεταφορα υπολοιπου μεσω COSMOTE Mobile Easy Transer ; ή οχι; .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

ναι ανανεωνεται για 2 μηνες οπως στην κανονική ανανέωση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα εδώ και 6 μήνες περίπου που έκανα την σύνδεση σε wu έχω επιλέξει αυτόματα πρόγραμμα κάθε μήνα και αυτόματη ανανέωση μέσω χρεωστική κάθε μήνα και μόλις γίνει η ανανέωση κάνω ρελοαντιτ.. Αυτή την φορά μου ήρθε μυνημα ότι τα mb από το ρελοαντιτ λιγουν 9:10 το πρωί και η ανανέωση έγινε και αυτή 9:10 όπως καταλάβατε δεν ήταν δυνατό να προλάβω να κάνω την ανανέωση για δευτεροπτα και έχασα όλα τα γιγα που μάζευα τόσο καιρό.. Παίρνω 13888 μου λέει να καλέσω αργότερα από το πρωί που προσπαθώ είναι λέει όλες οι γραμμές κατειλημενες μέσω chat που προσπαθώ γράφω εγώ φαίνεται ότι πάνε τα μηνύματα δεν τα βλέπει η άλλη στο τσατ με πετάει έξω.. Αρχίζω εγώ τα καντήλια.. Προτων έχει συμβεί σε άλλο αυτό με το ρελοαντιτ? Δεύτερων θα βγάλω άκρη να μου επιστραφούν τα mb? Αφού είναι νόμιμος κάθε κάρτα βάζω αυτόματα κλπ κλπ.. Έκανα κάτι λάθος εγώ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα εδώ και 6 μήνες περίπου που έκανα την σύνδεση σε wu έχω επιλέξει αυτόματα πρόγραμμα κάθε μήνα και αυτόματη ανανέωση μέσω χρεωστική κάθε μήνα και μόλις γίνει η ανανέωση κάνω ρελοαντιτ.. Αυτή την φορά μου ήρθε μυνημα ότι τα mb από το ρελοαντιτ λιγουν 9:10 το πρωί και η ανανέωση έγινε και αυτή 9:10 όπως καταλάβατε δεν ήταν δυνατό να προλάβω να κάνω την ανανέωση για δευτεροπτα και έχασα όλα τα γιγα που μάζευα τόσο καιρό.. Παίρνω 13888 μου λέει να καλέσω αργότερα από το πρωί που προσπαθώ είναι λέει όλες οι γραμμές κατειλημενες μέσω chat που προσπαθώ γράφω εγώ φαίνεται ότι πάνε τα μηνύματα δεν τα βλέπει η άλλη στο τσατ με πετάει έξω.. Αρχίζω εγώ τα καντήλια.. Προτων έχει συμβεί σε άλλο αυτό με το ρελοαντιτ? Δεύτερων θα βγάλω άκρη να μου επιστραφούν τα mb? Αφού είναι νόμιμος κάθε κάρτα βάζω αυτόματα κλπ κλπ.. Έκανα κάτι λάθος εγώ?

 

οχι το συστημα αργησε να κανει την ενεργοποιηση λογω συστημικου θεματος και την πατησες!

Καπως μου φαινεται η αυτοματη ενεργοποιηση και εμενα οταν εχεις στοκαρισμενα λεπτα ομιλιας ή mb διοτι ειναι ρισκο να τα χασεις οποτε για εμενα ναι μεν κανε παραπονα στην whats up πχ στην ομαδα του facebook ισως σου απαντησουνε πιο αμεσα!. Ειτε με κληση. Απο την αλλη κοψε την αυτοματη ενεργοποιηση πακετου και βαλε υπενθυμιση 2 ημερες πριν ληξει το καθε πακετο και κανε την ανανεωση χειροκινητα εσυ με online ανανεωση! ετσι ωστε εσυ να εχεις τον ελενχο και οχι το συστημα της κοσμοτε. Δεν ειναι κοπως να βαζεις μια υπενθυμση . Βαζω υπενθυμιση 2 ημερες πριν ληξει το πακετο διοτι μπορει να υπαρχει τεχνικο προβλημα την ιδια ημερα που ληγει το πακετο και να το χασω για αυτο και το κανω νωριτερα 2 ημερες. Μια μπορει η καρτα να μην περναει και να περασει η ιδια καρτα με το paypall μου εχει τυχει και αυτο. Οποτε με μια υπενθυμιση ολα ενταξει!! επισης μπορεις να βαλεις υπενθυμιση στο google ή yahoo ημερολογιο σου και να ερχεται email υπενθυμισης ειτε βλεπεις τα email σου στο κινητο ειτε στο tablet ειτε στο υπολογιστη.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε να μπει την μια μερα η αυτοματη ανανεωση,και το reload να γινεται την επομενη μερα ή μετα απο μερικές ωρες,ωστε να υπαρχει περιθωριο.
Link to comment
Share on other sites

Η αυτόματη ανανέωση δεν γίνεται την προηγούμενη της μέρας που λήγει το πακέτο;Κάτι τετοιο θυμάμαι.

 

Ναι ρε παιδιά, κι εγώ έτσι νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Και γω όσες φορές ενεργοποίησα την αυτόματη ανανέωση μια μέρα πριν μπήκε

 

Από Mi 9 Lite με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος μάλλον εννοούσε αυτόματη ανανέωση υπολοίπου και όχι του πακέτου
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έκανα ανανέωση χτες πως και κάθε μήνα και δε μπορώ να δώσω λεπτά ομιλίας για μβ.έχω το προνομιακό , μήπως έχουν κόψει αυτή τη δυνατότητα από το συγκεκριμένο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το πάρε δώσε πλέον έχει αλλάξει και δεν μπορείς με το προνομιακό να το χρησιμοποιήσεις. Edited by Alexpag
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έκανα ανανέωση χτες πως και κάθε μήνα και δε μπορώ να δώσω λεπτά ομιλίας για μβ.έχω το προνομιακό , μήπως έχουν κόψει αυτή τη δυνατότητα από το συγκεκριμένο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι πέραν του παρε-μοιρασε άλλαξε και το παρε-δωσε και δεν υποστηρίζονται πια οι παροχές του προνομοιακού παρά μόνο τα κανονικά πακέτα combo κτλ

Link to comment
Share on other sites

τα δωρα οταν πληρωνεις λογαριασμους απο την εφαρμογη τα βαζουν; ή θελουν τηλεφωνο;

μιλαω για αυτα που λεει πληρωσε απο την εφαρμογη και παρε 1gb δωρο

 

επισης, ισχυει ακομα το 1gb απο το one;

γιατι εχω καιρο να το παρω, μια φορα το πηρα μου φαινεται ολη κι ολη

Link to comment
Share on other sites

Όταν πληρώνεις τον λογαριασμό από το My Cosmote App, σε ρωτάει σε ποιον αριθμό θέλεις να τα πάρεις. Αφού πληρωθεί ο λογαριασμός και μέσα σε 24 ωρες, πρέπει να μπεις στο App > Shop > στον αριθμό που διάλεξες και να το ενεργοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Τα μβ από το πάρε μοίρασε να τα στέλνουμε κάθε δύο μέρες η όλα μαζί κατευθείαν; τι συμφέρει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Οτι σε βολεύει. Ετσι και αλλιώς για 2 ημέρες είναι.. Και υπάρχει ο περιορισμός ότι αν θες να στείλεις και τις 3 φορές στο ίδιο άτομο πρέπει να το κάνεις ταυτόχρονα ειδάλλως αν πας να ξαναστείλεις στον ίδιο (ώστε ο παραλήπτης να τα έχει για 6 ημέρες αντί 2) σε άλλη χρονική στιγμή θα σου πει ότι δεν γίνεται..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά παιδιά μετά κόπο και βασάνων κατάφερα να μιλήσω με το 13888 και μου επέστρεψαν όλα τα mb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...