Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα το γράφει " 10αρας καρτας απο την εφαρμογη "

Μόνο online μπορείς πλέον να βάλεις 10άρα κάρτα.

 

thanks.

Μπορει να μου πει καποιος, αν μπορει να γινει αγορα εντος της εφαρμογης, και με χρηση paypal?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παίδες καλημέρα!!! Λίγο άσχετο το ερώτημα...Έχασα την κάρτα sim, πιο είναι το κόστος για να κάνω επανέκδοση?
Link to comment
Share on other sites

8 ευρώ....

Ευχαριστώ πολύ!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πόσα έχεις;

 

Τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν μιση ωρα μου ηρθαν 3 μυνηματα απο 54003 και 54578 και χρεωθηκα 6 ευρω..εστειλα μεσω της φορμας του whats up το τι εγινε και τωρα περιμενω στο ακουστικο να μιλησω με εξυπηρετηση πελατων.το εχει παθει κανενας αλλος;;τι γινετε σε αυτη τη περιπτωση;
Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν μιση ωρα μου ηρθαν 3 μυνηματα απο 54003 και 54578 και χρεωθηκα 6 ευρω..εστειλα μεσω της φορμας του whats up το τι εγινε και τωρα περιμενω στο ακουστικο να μιλησω με εξυπηρετηση πελατων.το εχει παθει κανενας αλλος;;τι γινετε σε αυτη τη περιπτωση;

 

Καλησπέρα,

 

Έχει αναφερθεί πολλάκις το συγκεκριμένο θέμα. Αφορά χρεώσιμους πενταψήφιους αριθμούς εταιριών, που χρεώνουν αυθαίρετα ανυποψίαστους συνδρομητές από όλες τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας.

 

Οι κινήσεις που μπορείς να κάνεις είναι δύο.

 

1.) Θα πρέπει να ζητήσεις από την εξυπηρέτηση πελατών, τη φραγή εισερχομένων μηνυμάτων από πενταψήφιους αριθμούς, πλην από το deals for you κ.ο.κ.

 

2.) Εντοπισμός της εταιρείας που σου απέστειλε το χρεώσιμο γραπτό μήνυμα και αποστολή eMail παραπόνων σου, ζητώντας την πίστωση του ποσού, ειδάλλως επιφυλάσσεσαι κάθε νόμιμου δικαιώματός σου.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Κι εκτος αυτών, αν στα μηνύματα που έλαβες αναφερεται τροπος διακοπης της υπηρεσίας,π.χ. δωρεάν μηνυμα stop στο ταδε νούμερο,το κανεις ωστε να μην ξαναέρθουν τα συγκεκριμένα. Προσοχη γιατι ο αριθμός που στελνεις το stop (ή οποιαδήποτε άλλη αντίστοιχη εντολή διακοπής) ενδέχεται να είναι διαφορετικός από τον αρχικο αποστολέα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχει αναφερθεί πολλάκις το συγκεκριμένο θέμα. Αφορά χρεώσιμους πενταψήφιους αριθμούς εταιριών, που χρεώνουν αυθαίρετα ανυποψίαστους συνδρομητές από όλες τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας.

 

Οι κινήσεις που μπορείς να κάνεις είναι δύο.

 

1.) Θα πρέπει να ζητήσεις από την εξυπηρέτηση πελατών, τη φραγή εισερχομένων μηνυμάτων από πενταψήφιους αριθμούς, πλην από το deals for you κ.ο.κ.

 

2.) Εντοπισμός της εταιρείας που σου απέστειλε το χρεώσιμο γραπτό μήνυμα και αποστολή eMail παραπόνων σου, ζητώντας την πίστωση του ποσού, ειδάλλως επιφυλάσσεσαι κάθε νόμιμου δικαιώματός σου.

 

Εγω πάντα ζητούσα από την Cosmote επιστροφή του ποσού και πάντα με εξυπηρετούσαν οι ίδιοι.

Link to comment
Share on other sites

Χρεώθηκες;
Χρεώνεσαι κανονικά όταν καλεις το 13888. Μπορείτε να καλείτε το 2106513888 όταν θέλετε εξυπηρέτηση πελατών, έχει αστική χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

Χρεώνεσαι κανονικά όταν καλεις το 13888. Μπορείτε να καλείτε το 2106513888 όταν θέλετε εξυπηρέτηση πελατών, έχει αστική χρέωση.

 

το 2106513888 ειναι για οικιακους πελατες ομως;;

Link to comment
Share on other sites

2106513888 = 13888.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να βάλει κάποιος τον αριθμό στο πρώτο ποστ?

Θα βοηθήσει αρκετά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση μετά απο δοκιμή --->Παίζει κανονικά netflix απο τον mozilla στο pc, μέσω tethering και τα mb χρεώνονται στο unlimited.

 

Σοβαρά;; Ποοο και έχω βάλει 4 afterdark (40GB με 20€) και τώρα δεν με αφήνει και την βγάζουμε με το gigaSK...θα το δω λοιπόν .

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν μιση ωρα μου ηρθαν 3 μυνηματα απο 54003 και 54578 και χρεωθηκα 6 ευρω..εστειλα μεσω της φορμας του whats up το τι εγινε και τωρα περιμενω στο ακουστικο να μιλησω με εξυπηρετηση πελατων.το εχει παθει κανενας αλλος;;τι γινετε σε αυτη τη περιπτωση;

 

Εδώ θα βρεις σε ποια εταιρεία ανήκει ο αριθμός: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Electronic_Communications/Telecoms/MMInfoSrv/search.html?cat=YPP2

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να βάλει κάποιος τον αριθμό στο πρώτο ποστ?

Θα βοηθήσει αρκετά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έγινε και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραία!

 

 

Ευχαριστούμε!!!

 

 

 

Λοιπόν, θέλω να ανανεώσω 20€.

Τι συμφέρει να βάλω? 2*10€? 1*20€?

Από άποψη μπονους, κλπ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2*10 συμφέρει, διότι παιρνεις 2 κωδικούς reload it:

- Βάζεις 10€ , κάνεις "πάρε_ μοιρασε" (κερδιζεις 100μβ στέλνοντας 300 σε αλλο wu)

- Βάζεις δευτερο 10€ ξανακάνεις "πάρε_μοιρασε" (μεσα σε 60 μερες)

- Ενεργοποιείς πρωτο κωδικό reload it 2 γιγα για 7 μερες

- 6 ημερες μετά, ενεργοποιείς δεύτερο κωδικό reload it 1,2 γιγα για 1 μηνα και προστίθεται και το υπόλοιπο του πρώτου reload it και ολα ληγουν σε ενα μηνα.

Έτσι θα έχεις 100+2000+1200+100 = 3,4 γιγα δωρεαν. Εαν βρεις και καποιον να κάνεις ανταλλαγή τα "παρε_μοιρασε", πρόσθεσε +600mb = 4 γιγα δωρεάν για 1 μηνα κ 1 εβδομάδα.

Edited by Mikakilo
Link to comment
Share on other sites

2106513888 = 13888.

Υπάρχουν και αυτοί οι αριθμοί χωρίς χρέωση

13788 (για σταθερή τηλεφωνία ΟΤΕ) και 13738 (για κινητή τηλεφωνία - Cosmote)

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω ανανέωση υπολοίπου των 10€ , μετά το πέρας των 2 μηνών μου αφαιρεί το υπόλοιπο αν δεν ξανακάνω ανανέωση.Κάπου διάβασα οτι με ανανέωση 12€ και πάνω αυτό γίνεται στο 3μηνο.Γνωρίζει κανείς εαν ισχύει ;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω ανανέωση υπολοίπου των 10€ , μετά το πέρας των 2 μηνών μου αφαιρεί το υπόλοιπο αν δεν ξανακάνω ανανέωση.Κάπου διάβασα οτι με ανανέωση 12€ και πάνω αυτό γίνεται στο 3μηνο.Γνωρίζει κανείς εαν ισχύει ;

Ίσχυε για λίγο καιρό, όχι πιά. Όλα τα ποσά είναι 2μηνο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...