Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα, ψάχνω να δω σε ποία εταιρεία θα κάνω το φοιτητικό μου & θα ήθελα να ρωτήσω αν είστε ευχαριστημένοι & τι περιλαμβάνει το πακέτο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα,

 

Το σωστό νήμα για την ερώτησή σου, είναι αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7673627

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, από ότι ξέρω,τα μβ καταναλώνονται με βάση την ημ.ληξης, έβαλα το δώρο των 2gb,το οποίο λήγει1/10, έχω reloadit που λήγει28/10, και πάρε μοίρασε που λήγει 22/10, και τρώει το πάρε μοίρασε, ότι να ναι;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, από ότι ξέρω,τα μβ καταναλώνονται με βάση την ημ.ληξης, έβαλα το δώρο των 2gb,το οποίο λήγει1/10, έχω reloadit που λήγει28/10, και πάρε μοίρασε που λήγει 22/10, και τρώει το πάρε μοίρασε, ότι να ναι;;;

 

Έτσι πάει!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,χρειαζομαι την βοηθεια σας,εδω και 3 βδομαδες καθε βδομαδα βλεπω χρεωση στην καρτα μου (whatsup) 0,75 euro και δεν μπορω να βρω απο που ειναι.Χτες ζητησα κινηση εξερχομενων κινησεων και το βραδυ παρατηρησα παλι χρεωση 0,75. Μεχρι να βγει η κινηση( αν την δουν,ειναι η δευτερη φορα που κανω αιτηση) θα μπορουσατε να μου πειτε τι θα μπορουσε να ειναι?
Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω ενεργοποιημενο
Μόνο αυτό έχει τέτοια χρέωση. Μετά είναι το Mobile Security με 0,90. Τι συσκευή έχεις;

 

Envoyé de mon Redmi Note5 en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει σε συγκεκριμένη ημερομηνία ή κανεις κάτι; Συνήθως τα xiaomi όταν αλλάζει η σιμ στέλνουν 1 μήνυμα στην Κίνα που χρεώνεται αλλά όχι 75 λεπτά.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

oxi δεν κανω κατι. Παντως τι εξυπηρετηση ειναι αυτη να τους λες τα παντα ολα απο στοιχεια και να σου λενε δεν μπορουμε να δουμε λογω προσωπικων δεδομενων. Οταν πανε και τα δινουν σε εισπρακτικες και μας πριζουν ολη μερα δεν υπαρχουν προσωπικα τετοια...
Link to comment
Share on other sites

4 γραμμες σημερα εγιναν καρτοκινητα, αλλα η μια ακομα γραφει "καμια υπηρεσια". εχω κανει επανεκκινηση. Ελπιζω μεσα στην μερα να δουλεψει. Ξερει καθε ποτε μπορω να αλλαζω απο cosmokarta σε WU? (με χρεωση 3 ευρω; ) Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Κάθε στιγμή μπορείς να αλλάζεις από cosmokarta σε whatsUp ή Frog. Η πρώτη αλλαγή είναι δωρεάν ( αλλά όχι προς FROG ) .
Link to comment
Share on other sites

βρηκα ενα "bug" στο συστημα μαλλον. Οταν εγινε καρτοκινητο, ηρθε μηνυμα και ελεγε 200' προς ολους δωρεαν με ανανεωση 10 ευρω απο κοσμοκαρτα. Το εκανα WU αμεσως και μετα εβαλα 10 ευρω ονλαιν και μου εδωσε 200 λεπτα απο την κοσμοκαρτα.... και εμειναν μεσα 9+ ευρω
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

4 γραμμες σημερα εγιναν καρτοκινητα, αλλα η μια ακομα γραφει "καμια υπηρεσια". εχω κανει επανεκκινηση. Ελπιζω μεσα στην μερα να δουλεψει. Ξερει καθε ποτε μπορω να αλλαζω απο WU σε cosmokarta? (με χρεωση 3 ευρω; )

 

Γιατι να το κανεις κοσμοκαρτα;

Δεν αξιζει και τοσο.

Για μενα το παιχνιδι παιζεται μεταξυ whats up και Frog

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν σταματας μια συνδεση, κοσμοκαρτα σε παει υποχρεωτικα...

 

edit: εννοουσα απο κοσμοκαρτα σε WU. :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

βρηκα ενα "bug" στο συστημα μαλλον. Οταν εγινε καρτοκινητο, ηρθε μηνυμα και ελεγε 200' προς ολους δωρεαν με ανανεωση 10 ευρω απο κοσμοκαρτα. Το εκανα WU αμεσως και μετα εβαλα 10 ευρω ονλαιν και μου εδωσε 200 λεπτα απο την κοσμοκαρτα.... και εμειναν μεσα 9+ ευρω

 

Δεδομένου ότι στην Cosmote η αλλαγή πακέτου καρτοκινητής γίνεται άμεσα με ένα απλό SMS, δεν θα μου έκανε εντύπωση κάποιες προσφορές να κολλάνε στο νούμερο αντί για το πρόγραμμα το οποίο χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ μία επιβεβαίωση για όσα γράφτηκαν στο μήνυμα #28401: τα Megabyte του πάρε μοίρασε προηγούνται κάθε άλλης προσφοράς ανεξάρτητου ημερομηνίας? έχω σχεδόν 800 mb τα οποία λήγουν σε ένα μήνα. (σήμερα μου έστειλαν τα 200). Αν βάλω τώρα την προσφορά με τα 2 Giga δωρεάν για 3 μέρες, από ποια θα παίρνει πρώτα?
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ μία επιβεβαίωση για όσα γράφτηκαν στο μήνυμα #28401: τα Megabyte του πάρε μοίρασε προηγούνται κάθε άλλης προσφοράς ανεξάρτητου ημερομηνίας? έχω σχεδόν 800 mb τα οποία λήγουν σε ένα μήνα. (σήμερα μου έστειλαν τα 200). Αν βάλω τώρα την προσφορά με τα 2 Giga δωρεάν για 3 μέρες, από ποια θα παίρνει πρώτα?
Εμένα τα ΜΒ του πάρε μοίρασε πάνε με την ημερομηνία λήξης τους. Σύμφωνα με αυτό θα καταναλωθούν αυτά που λήγουν πρώτα.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες την προσφορά του Σ/Κ και τα οποία καταναλώνονται πρώτα, μιας και λήγουν πιο νωρίς. Ένας άλλος που έγραψε πως καταναλώθηκαν από άλλες πηγές που λήγουν αργότερα, μπήκε, το έγραψε και εξαφανίστηκε.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες την προσφορά του Σ/Κ και τα οποία καταναλώνονται πρώτα, μιας και λήγουν πιο νωρίς. Ένας άλλος που έγραψε πως καταναλώθηκαν από άλλες πηγές που λήγουν αργότερα, μπήκε, το έγραψε και εξαφανίστηκε.

 

Μπορεί να έφαγε όλα τα δεδομένα και να μην μπορεί να μπει.:lol::lol:

 

Και σε εμένα με την ημερομηνία λήξης πάνε.

Edited by bill33
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πάρε μοίρασε τι είναι ακριβώς ;
Με κάθε ανανέωση στέλνεις 3χ100ΜΒ σε έως 3 άτομα και παίρνεις 100 για σένα.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βαζω μια WhatsUp sim σε ενα κινητο και ενω εχω καλυψη 4G μου βγαζει μονο 3G? Τι μπορει να φταιει; Εχω στειλει 4G κτλ στο 1333 και μου απανταει οτι ειναι ενεργοποιημενο. Τι αλλο να ειναι;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βαζω μια WhatsUp sim σε ενα κινητο και ενω εχω καλυψη 4G μου βγαζει μονο 3G? Τι μπορει να φταιει; Εχω στειλει 4G κτλ στο 1333 και μου απανταει οτι ειναι ενεργοποιημενο. Τι αλλο να ειναι;

 

Έλεγχος στις ρυθμίσεις της συσκευής αν επιτρέπει τη σύνδεση σε 4G, ειδικά αν μιλάμε για dual sim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...