Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, ANAGNPANA said:

Φυσικά θα στο ενεργοποιήσουν εκείνοι τηλεφωνικά 

Όπα Κυριακή σήμερα,δεν γίνεται νομίζω, αύριο αν είναι.Και έπειτα αν παρω στο 13888 τεχνικό τμήμα να ζητήσω φαντάζομαι . Αλήθεια live chat έχουν η όχι ;

Edited by Hliasat
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Hliasat said:

Όπα Κυριακή σήμερα,δεν γίνεται νομίζω, αύριο αν είναι.Και έπειτα αν παρω στο 13888 τεχνικό τμήμα να ζητήσω φαντάζομαι . Αλήθεια live chat έχουν η όχι ;

Υπάρχει και στο Cosmote app και στο What's up app chat με εκπρόσωπο 🙃 επίσης το Galaxy a14 5g είναι πιστοποιημένο! Με Nova έχεις 5g? Σε τι ταχύτητα κυμαίνεται και όταν με το καλό έχεις και 5g Cosmote πες μας τις διαφορές ενδιαφέρον θα είναι 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

Επειδη πεταω για Γαλλια την Πεμπτη μπηκα στο what's up app να αγορασω το Giga Week . Δεν το βλεπω πια εχει καταργηθει? χρειαζομαι ιντερνετ απο Μ.Πεμπτη μέχρι Τρίτη του Πάσχα . 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, james9t said:

Επειδη πεταω για Γαλλια την Πεμπτη μπηκα στο what's up app να αγορασω το Giga Week . Δεν το βλεπω πια εχει καταργηθει? χρειαζομαι ιντερνετ απο Μ.Πεμπτη μέχρι Τρίτη του Πάσχα . 

 

Δηλαδή θες να έχεις στο εξωτερικό μπόλικο ίντερνετ? επίσης το Giga Week έφυγε καθώς έδωσε απεριόριστα Data 7 ημέρες δωρεάν 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, elkons said:

 

Δηλαδή θες να έχεις στο εξωτερικό μπόλικο ίντερνετ? επίσης το Giga Week έφυγε καθώς έδωσε απεριόριστα Data 7 ημέρες δωρεάν 

Ναι θελω ιντερνετ για 6 ημερες, απεριοριστο. Ναι εδωσε 7 μερες δωρεαν αλλα στο εξωτερικο δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις τα δωρεαν παρα μονο οτι εχεις πληρωσει, το ειχα ρωτησει περυσι που ειχα παει Λονδινο. Οποτε πρεπει να αγορασω ενα πακετο ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Για ταξίδι στην Αγγλία 4-5 μέρες τα δεδομένα από ποιο πακέτο μπορείς να χρησιμοποιήσεις για WU και ποια όχι; Αγορασμένα πακέτα, Πασχαλινή προσφορά, token, πάρε μοίρασε, πάρε δώσε κτλ.

Έχει διαφορά η Αγγλία από άλλη χώρα εντός ΕΕ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Πλέον πόσο είναι η ελάχιστη ανανέωση μέσα από κατάστημα Γερμανός και πόσο online? Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Online 13. Σε γερμανο/κοσμοτε απο 8 στο ταμείο, υπάρχουν και αυτοματα μηχανάκια με pos που ξεκινάνε από 10 (σε κατάστημα cosmote το έχω δει αυτό, σε γερμανό δεν ξέρω αν έχουν τέτοια)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

Online 13. Σε γερμανο/κοσμοτε απο 8 στο ταμείο, υπάρχουν και αυτοματα μηχανάκια με pos που ξεκινάνε από 10 (σε κατάστημα cosmote το έχω δει αυτό, σε γερμανό δεν ξέρω αν έχουν τέτοια)

Ευχαριστώ άρχοντα. Καλές γιορτες

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kmpatra said:

Online 13. Σε γερμανο/κοσμοτε απο 8 στο ταμείο, υπάρχουν και αυτοματα μηχανάκια με pos που ξεκινάνε από 10 (σε κατάστημα cosmote το έχω δει αυτό, σε γερμανό δεν ξέρω αν έχουν τέτοια)

Αυτόματο μηχάνημα με POS; Μακάρι να το ’ξερα νωρίτερα, στον τοπικό Γερμανό (που συν τοις άλλοις είναι και «τρύπα») δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.
Τα κεντρικά καταστήματα με ταμπέλα COSMOTE (σκέτη) πάντως, είναι λιγότερα - μακάρι να το υιοθετήσουν και οι άλλοι.

COSMOTE-105-57.png

Edited by minus21grams
Higher resolution picture
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω όμως ότι εγώ το είχα δοκιμάσει εδώ στην Πάτρα αλλά για κάποιο λόγο σε μενα δεν δούλεψε και αναγκαστικά περίμενα στην ουρά. Είχε ξεμείνει προηγούμενη απόδειξη από άλλη συναλλαγή άρα δεν ήταν ανενεργό. Η επολογή πόσου πάντως ξεκινούσε από 10€. Μία υποψία που έχω είναι επειδή ήθελα να βάλω σε whats up να μη δεχοταν το ποσό. Δεν δοκίμασα παραπάνω περίμενα στο ταμείο και έκανα τη δουλειά μου (ανανέωση 10€)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στο cu εχω ένα νούμερο στον πατέρα μου και μέσω app από το δικό μου κινητό μπορώ και του βάζω χρήματα και του ενεργοποιω πακετα χωρίς πρόβλημα. Άντε τώρα τελευταία να μου ζητήσει κάποιο έξτρα κωδικό που πάει στο κινητό του και μου τον λέει. Στην μητέρα μου αύριο λήγει ένα πρόγραμμα καρτοσυμβολαιου κοσμοτε που της έχουν κάνει. Σε κατάστημα αν πάμε θα μας το κάνουν απλό whatsup? Και μετά μπορώ από κάποια εφαρμογή της κοσμοτε να αναλάβω να της βάζω χρήματα και να της ενεργοποιω τα πακέτα από το δικό μου κινητό όπως στο cu? Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, JOHN_ONLY said:

Καλησπέρα, στο cu εχω ένα νούμερο στον πατέρα μου και μέσω app από το δικό μου κινητό μπορώ και του βάζω χρήματα και του ενεργοποιω πακετα χωρίς πρόβλημα. Άντε τώρα τελευταία να μου ζητήσει κάποιο έξτρα κωδικό που πάει στο κινητό του και μου τον λέει. Στην μητέρα μου αύριο λήγει ένα πρόγραμμα καρτοσυμβολαιου κοσμοτε που της έχουν κάνει. Σε κατάστημα αν πάμε θα μας το κάνουν απλό whatsup? Και μετά μπορώ από κάποια εφαρμογή της κοσμοτε να αναλάβω να της βάζω χρήματα και να της ενεργοποιω τα πακέτα από το δικό μου κινητό όπως στο cu? Ευχαριστώ 

Μπορείς από το my cosmote.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει sharing κανείς απο τα giga της πασχαλινης προσφοράς? (τα απεριόριστα εννοώ) Γιατί στους ορους λεει οτι δεν παίζει...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, GREGORYMO said:

Υπάρχει κάποιος που έκανε αίτηση φορητότητας του καρτοκινητου του και του έκαναν αντιπροσφορα για να μείνει?

Ναι, σε εμένα, με τις 3 κλασικές επιλογές:

1. 1000 λεπτά και 3gb.

2. 1000 λεπτά και 10€.

3. 3gb και 10€.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Εχει δοκιμασει sharing κανείς απο τα giga της πασχαλινης προσφοράς? (τα απεριόριστα εννοώ) Γιατί στους ορους λεει οτι δεν παίζει...

Σε αντίστοιχες προσφορές στο παρελθόν όταν είχα δοκιμάσει να κάνω tethering στο pc, η ταχύτητα έπεφτε στα τάρταρα σε σημείο που τα αρχεία γίνονταν upload πιο γρήγορα με την adsl. Σε έναν φίλο που έκανε hotspot του είχαν πάρει πίσω και το πακέτο αλλά μπόρεσε να το ξανά ενεργοποιήσει. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, dasnowy said:

Σε αντίστοιχες προσφορές στο παρελθόν όταν είχα δοκιμάσει να κάνω tethering στο pc, η ταχύτητα έπεφτε στα τάρταρα σε σημείο που τα αρχεία γίνονταν upload πιο γρήγορα με την adsl. Σε έναν φίλο που έκανε hotspot του είχαν πάρει πίσω και το πακέτο αλλά μπόρεσε να το ξανά ενεργοποιήσει. 

Επιβεβαιώνω κι εγώ παρότι έχει περάσει αρκετός καιρός από τη δοκιμή (πάνω από χρόνος).
Μεγάλη απογοήτευση, αλλά από τη στιγμή που αναφέρεται ρητά στους όρους χρήσης δεν μπορούμε να διαμαρτυρόμαστε...

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, sou_d said:

Ναι, σε εμένα, με τις 3 κλασικές επιλογές:

1. 1000 λεπτά και 3gb.

2. 1000 λεπτά και 10€.

3. 3gb και 10€.

Το 1000 και 10€ σε frog είναι ο τέλειος συνδυασμός!

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε σήμερα σε ένα κατάστημα Γερμανός για να διακόψουμε το καρτοσυμβολαιο cosmote ( σήμερα λήγει) αλλά το μόνο που μπορούν να κάνουν είπαν είναι να στείλουν αίτημα στο τμήμα διακοπών να μας καλέσουν για την διακοπή και ότι μπορεί να μην μας καλέσουν σήμερα....και επίσης θα χρεωθουμε και ολόκληρο πάγιο με τιμή χωρίς έκπτωση έστω και για μια μέρα!

Σε τσατ μετά που βρήκα να επικοινωνήσω μου είπαν θα με πάρουν σε 2-3 μέρες και ότι διακοπή δεν θα γίνει σήμερα!

Αν κάνω αίτημα φορητότητας σε cu θα πιαστεί σαν αίτημα διακοπής η σημερινή μέρα για να μην μου εκδώσουν ολόκληρο σε αρχική τιμή χωρίς έκπτωση πάγιο για μια μέρα;  Υπάρχει κόστος μεταφοράς σε άλλον πάροχο και πόσες μέρες παίρνει; Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, sou_d said:

Ναι, σε εμένα, με τις 3 κλασικές επιλογές:

1. 1000 λεπτά και 3gb.

2. 1000 λεπτά και 10€.

3. 3gb και 10€.

Μια χαρά.

Πάει πολύς καιρός?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...