Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 ώρες πριν, kmpatra said:

Θεωρητικά ναι,αλλα για να έχει περάσει σε νεο κάτοχο σημαίνει οτι έχει μείνει με φραγή εισερχομένων 9-10 μήνες( η κοσμοτε το τηρεί και το ακούει όποιος καλεί), και άλλους 6 να ακούγεται οτι είναι εκτός δικτύου. Τωρα θυμήθηκαν όλοι την μαντάμ? Πιθανολογώ οτι αν δεν φαίνεται κάπου καταχωρημένο στο ίντερνετ το νούμερο, μπορεί να τυπωθηκε ή να γράφτηκε λαθος σε επαγγελματικό σημείωμα/κάρτα ο αριθμός της κυρίας και να παίρνουν τον φίλο. Μου έχει τύχει ευτυχώς πολυ περιορισμενα παλιότερα. Το χειρότερο, θα είναι λάθος εκτροπή. Ή επίτηδες στον ληγμένο αριθμό που αναστήθηκε.

Κάθε μέρα σχεδόν και από άλλο νούμερο έχω βαρεθεί να κάνω block . Τους ρωτάω από ποια υπηρεσία είναι και τι θέλουν την κυρία και λέει ειναι προσωπικό . Χθες τους σιχτίρισα λίγο σήμερα δεν πήραν ακόμα άντε να δούμε .

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Εισπρακτικές πιθανόν και μια καλη δικαιολογία για να αφεθεί να λήξει το νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gtsia said:

Κάθε μέρα σχεδόν και από άλλο νούμερο έχω βαρεθεί να κάνω block . Τους ρωτάω από ποια υπηρεσία είναι και τι θέλουν την κυρία και λέει ειναι προσωπικό . Χθες τους σιχτίρισα λίγο σήμερα δεν πήραν ακόμα άντε να δούμε .

Αν αναζητήσεις τους αριθμούς δε σου βγάζει από ποια εταιρία είναι; 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gtsia said:

Κάθε μέρα σχεδόν και από άλλο νούμερο έχω βαρεθεί να κάνω block . Τους ρωτάω από ποια υπηρεσία είναι και τι θέλουν την κυρία και λέει ειναι προσωπικό . Χθες τους σιχτίρισα λίγο σήμερα δεν πήραν ακόμα άντε να δούμε .

Πάρε ένα νέο νούμερο,μετέφερε το υπόλοιπο και μετά κάνε διακοπή του προηγούμενου

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, dasnowy said:

Αν αναζητήσεις τους αριθμούς δε σου βγάζει από ποια εταιρία είναι; 

Μπορεί να αναζητήσει εδώ:

https://www.white-pages.gr/

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας όταν παίρνω κάποιον τηλέφωνο και δεν απαντάει μετά από 7 χτύπους η κλήση πέφτει. Πώς γίνεται να αυξήσω το 7 σε 20 για παράδειγμα

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που καλείς πρέπει να ακυρώσει τις προωθήσεις και έτσι θα χτυπάει για πολλή ώρα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Αυτός που καλείς πρέπει να ακυρώσει τις προωθήσεις και έτσι θα χτυπάει για πολλή ώρα.

Για να χειριστω το συναγερμο με το κινητο πρεπει να χτυπησει πρωτα πολλες φορες αλλα πεφτει η κληση

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση αυτή δεν ξέρω φίλε μου...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, empeiros said:

Για να χειριστω το συναγερμο με το κινητο πρεπει να χτυπησει πρωτα πολλες φορες αλλα πεφτει η κληση

Μέσα απο τις ρυθμίσεις του συναγερμού θα το αλλαξεις.

Καλυτερα να μιλήσεις με τον τεχνικό που τον τοποθέτησε.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακάλυψα ότι και η Cosmote απάντησε στα πακετα του CU με Vodafone TV. Δίνει στα ακριβότερα DIY πακετα της το Cosmote TV μαζί με τα κανάλια Cinema και το Cosmote History. 
 

IMG_2033.thumb.png.565c1c6dc62e60e9bc28d67b6fac3913.png

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nikolas14 said:

Σήμερα ανακάλυψα ότι και η Cosmote απάντησε στα πακετα του CU με Vodafone TV. Δίνει στα ακριβότερα DIY πακετα της το Cosmote TV μαζί με τα κανάλια Cinema και το Cosmote History. 
 

IMG_2033.thumb.png.565c1c6dc62e60e9bc28d67b6fac3913.png

Student βλέπω όμως

Link to comment
Share on other sites

Just now, sou_d said:

Student βλέπω όμως

Και σε απλό γίνεται με το 7GB και 400’ προς ολους. Το επιβεβαίωσα στον αριθμό της μητέρας μου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikolas14 said:

Και σε απλό γίνεται με το 7GB και 400’ προς ολους. Το επιβεβαίωσα στον αριθμό της μητέρας μου.

Τώρα το βλέπω. Με 13,5€. Οκ, καλή είναι μία έξτρα επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται δεν είναι μόνιμο πακέτο αλλά προσφορά μέχρι 31/3.

Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2024 at 6:50 ΜΜ, VIPdriver said:

Εγω θα ζητούσα αλλαγή αριθμού με μεταφορά του υπολοίπου στον νέο αριθμό. Δεν εχουν την υποχρέωση να το κάνουν, αλλά εάν το ζητήσει ευγενικά πιστεύω θα το κάνουν. 

Δεν υπάρχει αλλαγή αριθμού σε καρτοκινητο cosmote και δεν έχει να κάνει με το αν θα το ζητήσει ευγενικά ή αν θα κάνει φασαρία

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω που είναι το κατάλληλο μέρος να ρωτήσω οπότε θα το κάνω εγώ.

 

Θέλω να πάρω καινούριο νούμερο (λογικά κάρτα) για μαθητή (6η δημοτικού). Ψάχνω να δω από ποια εταιρία και με ποιο τρόπο συμφέρει καλύτερα από οικονομικής άποψης.

Λογικά θέλω να έχει και χρόνο και ίντερνετ και SMS αλλά (θεωρητικά) δε χρειάζεται "τρελά" νούμερα μιας και (ελπίζουμε) σε περιορισμένη χρήση.

Και οι 2 γονείς έχουμε cosmote ("εταιρικό" μιας κ η μητέρα του είναι ΕΕ) και ΟΤΕ σταθερό αλλά δεν έχουμε κόλλημα με την εταιρία.

Κάποιοι συμμαθητές του πήραν με κάποιο τρόπο Vodafone φοιτητικό (και λογικά μπορούμε και εμείς) που τουλάχιστον για κάποιους μήνες στην αρχή είναι πιο οικονομικό αλλά έχω την αίσθηση ότι κάπου μετά το εξάμηνο έρχεται στα ίδια με μια κλασική κάρτα.

Έχετε να προτείνετε κάποια κάρτα/εταιρεία;

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχετε ήδη Cosmote, γιατί δεν παίρνετε άλλο ένα να τα βάλετε σε One, για να έχετε και απεριόριστα μεταξύ σας;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, imarg said:

Δε ξέρω που είναι το κατάλληλο μέρος να ρωτήσω οπότε θα το κάνω εγώ.

 

Θέλω να πάρω καινούριο νούμερο (λογικά κάρτα) για μαθητή (6η δημοτικού). Ψάχνω να δω από ποια εταιρία και με ποιο τρόπο συμφέρει καλύτερα από οικονομικής άποψης.

Λογικά θέλω να έχει και χρόνο και ίντερνετ και SMS αλλά (θεωρητικά) δε χρειάζεται "τρελά" νούμερα μιας και (ελπίζουμε) σε περιορισμένη χρήση.

Και οι 2 γονείς έχουμε cosmote ("εταιρικό" μιας κ η μητέρα του είναι ΕΕ) και ΟΤΕ σταθερό αλλά δεν έχουμε κόλλημα με την εταιρία.

Κάποιοι συμμαθητές του πήραν με κάποιο τρόπο Vodafone φοιτητικό (και λογικά μπορούμε και εμείς) που τουλάχιστον για κάποιους μήνες στην αρχή είναι πιο οικονομικό αλλά έχω την αίσθηση ότι κάπου μετά το εξάμηνο έρχεται στα ίδια με μια κλασική κάρτα.

Έχετε να προτείνετε κάποια κάρτα/εταιρεία;

Το φοιτητικό της vodafone, σε αντίθεση με το φοιτητικό της cosmote, το παίρνουν όσοι είναι μέχρι 24 ετών. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Ειχα 3-4 μηνες να βαλω στην κύρια συσκευή μου την κάρτα της cosmote. Την εβαλα σήμερα για να βάλω κάποια τοκεν. Παρατήρησα οτι δεν μπορώ πλέον να αλλάξω τον τύπο δικτύου από 2g σε 4g και αντίστροφα. Η επιλογή είναι απενεργοποιημένη. Θεωρώ οτι κάτι άλλαξαν τελευταία, οπως και πιο πριν που εξαφανισαν τον διακόπτη του volte απο τις ρυθμίσεις,με τιε ενημερώσεις των carrier services. Πλεον παίζει ανάλογα με την κάλυψη και το volte δεν κλείνει αν δεν απενεργοποιήσεις το wificall  με μήνυμα. Εχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο? Έγραψα και περιμένω ανάλογο feedback και στο νήμα του κινητού αν και θεωρώ ότι είναι κυρίως θέμα δικτύου. Στην 1η σιμ του κινητού (vodafone) δουλεύουν όλα οκ.

Να σημειώσω ότι έχω twin sim.

Σε άλλη παλιότερη συσκευή με android 7 παίζει η αλλαγή τύπου δικτύου κανονικά. Σε αυτό το κινητό όμως δεν υπάρχει υποστήριξη volte. Ούτε παίρνει ενημερωσεις carrier services στο google play.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, imarg said:

Δε ξέρω που είναι το κατάλληλο μέρος να ρωτήσω οπότε θα το κάνω εγώ.

 

Θέλω να πάρω καινούριο νούμερο (λογικά κάρτα) για μαθητή (6η δημοτικού). Ψάχνω να δω από ποια εταιρία και με ποιο τρόπο συμφέρει καλύτερα από οικονομικής άποψης.

Λογικά θέλω να έχει και χρόνο και ίντερνετ και SMS αλλά (θεωρητικά) δε χρειάζεται "τρελά" νούμερα μιας και (ελπίζουμε) σε περιορισμένη χρήση.

Και οι 2 γονείς έχουμε cosmote ("εταιρικό" μιας κ η μητέρα του είναι ΕΕ) και ΟΤΕ σταθερό αλλά δεν έχουμε κόλλημα με την εταιρία.

Κάποιοι συμμαθητές του πήραν με κάποιο τρόπο Vodafone φοιτητικό (και λογικά μπορούμε και εμείς) που τουλάχιστον για κάποιους μήνες στην αρχή είναι πιο οικονομικό αλλά έχω την αίσθηση ότι κάπου μετά το εξάμηνο έρχεται στα ίδια με μια κλασική κάρτα.

Έχετε να προτείνετε κάποια κάρτα/εταιρεία;

Αν σκεφτώ πονηρά, προτείνω frog (cosmote), αρχικά και μετέπειτα μετάβαση σε cu liquid. Το liquid είναι οικονομικότερο, αλλά έχεις πιθανότητα, εφόσον έχετε και σταθερό, να σας κάνουν την προσφορά με τα

1. 1000 λεπτά και 10€.

2. 3gb και 10€

4. 1000 λεπτά και 3gb

Δωρεάν για 1 χρόνο. Μετά ξανά cu liquid κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα. επειδή έχω χάσει τη μπάλα χρησιμοποιώ το  συγκεκριμένο κινητό μόνο για sms τραπεζών πια είναι η πιο συμφέρουσα ανανέωση-εταιρεία για αυτή τη δουλειά ευχαριστώ πολύ ρε παιδιά

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, varajohn said:

καλησπέρα στην παρέα. επειδή έχω χάσει τη μπάλα χρησιμοποιώ το  συγκεκριμένο κινητό μόνο για sms τραπεζών πια είναι η πιο συμφέρουσα ανανέωση-εταιρεία για αυτή τη δουλειά ευχαριστώ πολύ ρε παιδιά

Εισερχόμενα μηνύματα μπορείς να δέχεσαι για ένα χρόνο από την τελευταία ανανέωση. Δεν χρειάζεται να ανανεώνεις μόνο και μόνο για τα μηνύματα των τραπεζών. Η φραγή δεν αφορά τα εισερχόμενα μηνύματα.

Αυτό που λέω δεν το αναφέρει πουθενά επίσημα. Το έχουν αναφέρει στο φόρουμ άλλοι. Θα μπορούσαν να το επιβεβαιώσουν ίσως;

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, varajohn said:

καλησπέρα στην παρέα. επειδή έχω χάσει τη μπάλα χρησιμοποιώ το  συγκεκριμένο κινητό μόνο για sms τραπεζών πια είναι η πιο συμφέρουσα ανανέωση-εταιρεία για αυτή τη δουλειά ευχαριστώ πολύ ρε παιδιά

CU με Cashback. Τα sms νομίζω δεν έχουν φραγή,αλλά και πάλι με cashback θα αγοράζεις έναν τοματόζουμο θα σκανάρεις την απόδειξη και θα φαίνεται για ανανέωση 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...