Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, zurabi_97 said:

Αν είσαι σε eSIM, μπορεί να γίνει μετατροπή σε φυσική SIM αν σε περίπτωση που κάποιος πάρει συσκευή που δεν υποστηρίζει eSIM;;

φυσικά,με το αντίστοιχο κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Εξηγεί κάποιος τι είναι αυτές οι κάρτες στο wifigreece https://www.wifigreece.gr
Eίναι κάρτες ανανέωσης για frog. Την βάζεις όπως την απλή κάρτα απλώς αντί για χρήματα σου πιστωνουν τις αντίστοιχες παροχές.
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε η έρευνα στο app. Αυτή την φορά ρωτάει και αν χρησιμοποιούμε την ελληνική ή την αγγλική έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση ολων, αύριο υποτίθεται οτι θα ισχύσει η ανακοίνωση της κοσμοτέ για τις αλλαγές στα ποσά ανανεωσης. Οσοι ανανεωνετε ονλαιν 8ε, υπαρχει περιπτωση απο αυριο να πρεπει να πάτε σε κατάστημα. 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης είναι η τελευταία ευκαιρία για όποιον θέλει να ενεργοποιήσει το Combo Basic Auto για αυτόματη ανανέωση του καταργούμενου πακέτου των 7,20€.

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκαν οι αλλαγές 7fde67b628ce0b271ce3fb1fd6dfb13c.jpg

3a90916dc5d38b872ca6de73442fbe57.jpg

Δεν ξέρω αν υπάρχουν άλλες, μια γρήγορη ματιά τα έριξα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που τόσο καιρό έβαζα το πακέτο unlimited calls με τα  13,50€ που έδινε 2.5Gb και 3Gb απο το reload it σύνολο 5,5Gb.. Τώρα αν σταματήσω αυτό και βάζω το DIY που θα χάσω μέν απο τα λεπτά ομιλίας που θα είναι 400' αντί για unlimited (δεν με ενδιαφέρουν πολύ τα λεπτά) αλλα θα κερδίσω τα Gb που είναι 7 στο πακέτο του DIY, θα μεταφερθούν σε αυτά που έχω ήδη μαζέψει; Γιατί είναι αρκετά (85Gb) και είναι κρίμα να χαθούν...ΆΝ δεν τα χάνω όμως να βάζω συνέχεια απο δώ και πέρα το DIY με τα 7Gb που στην ουσία είναι κέρδος 1,5Gb απο το προηγούμενο πακέτο που έχω τώρα...Γιατί να τους τα χαρίζω; Η ουσία είναι όμως αν ισχύει κάτι τέτοιο...

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nikos_96 said:

Εγώ που τόσο καιρό έβαζα το πακέτο unlimited calls με τα  13,50€ που έδινε 2.5Gb και 3Gb απο το reload it σύνολο 5,5Gb.. Τώρα αν σταματήσω αυτό και βάζω το DIY που θα χάσω μέν απο τα λεπτά ομιλίας που θα είναι 400' αντί για unlimited (δεν με ενδιαφέρουν πολύ τα λεπτά) αλλα θα κερδίσω τα Gb που είναι 7 στο πακέτο του DIY, θα μεταφερθούν σε αυτά που έχω ήδη μαζέψει; Γιατί είναι αρκετά (85Gb) και είναι κρίμα να χαθούν...ΆΝ δεν τα χάνω όμως να βάζω συνέχεια απο δώ και πέρα το DIY με τα 7Gb που στην ουσία είναι κέρδος 1,5Gb απο το προηγούμενο πακέτο που έχω τώρα...Γιατί να τους τα χαρίζω; Η ουσία είναι όμως αν ισχύει κάτι τέτοιο...

πως εχεις καταφερει να μην τα χανεις;

εχεις ενεργοποιησει την αυτοματη ανανεωση του πακετου μεσα απο την εφαρμογη του whatsup και αυτο το κανει μονο του ή καπως αλλιως;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Εγώ που τόσο καιρό έβαζα το πακέτο unlimited calls με τα  13,50€ που έδινε 2.5Gb και 3Gb απο το reload it σύνολο 5,5Gb.. Τώρα αν σταματήσω αυτό και βάζω το DIY που θα χάσω μέν απο τα λεπτά ομιλίας που θα είναι 400' αντί για unlimited (δεν με ενδιαφέρουν πολύ τα λεπτά) αλλα θα κερδίσω τα Gb που είναι 7 στο πακέτο του DIY, θα μεταφερθούν σε αυτά που έχω ήδη μαζέψει; Γιατί είναι αρκετά (85Gb) και είναι κρίμα να χαθούν...ΆΝ δεν τα χάνω όμως να βάζω συνέχεια απο δώ και πέρα το DIY με τα 7Gb που στην ουσία είναι κέρδος 1,5Gb απο το προηγούμενο πακέτο που έχω τώρα...Γιατί να τους τα χαρίζω; Η ουσία είναι όμως αν ισχύει κάτι τέτοιο...

Και εγώ στην ίδια κατάσταση είμαι και ήθελα να ρωτήσω αν το DIY έχει αυτόματη ενεργοποίηση κάθε μήνα αν έχεις το ποσό που χρειάζεται.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, savvas737 said:

Πάντως για ανανέωση από κατάστημα γράφει ότι ισχύει από 13ε όχι από 8

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-11-13 210002.png

Περίεργο η ανακοίνωση έλεγε στα φυσικά καταστήματα του Ομίλου ΟΤΕ η ανανέωση θα ξεκινάει από 8 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο γρήγορος τρόπος για φορητότητα ή νέο καρτοκινητο είναι το Cosmote neo. Κανεις την αίτηση μέσω της εφαρμογής, παίρνεις την κάρτα μέσω κούριερ σε 2-3 μέρες και την ίδια μέρα ενεργοποιείται. Παρακολουθείς την πορεία της συνέχεια από την εφαρμογή. 
Ο πρώτος μήνας είναι δωρεάν και απλά λίγο πριν λήξει στέλνεις ΑΛΠΑΚ και το κανεις Whatsup ή όποιο πακέτο καρτοκινητής θες 

Είσαι ωραιός!!! Thnx


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, savvas737 said:

Πάντως για ανανέωση από κατάστημα γράφει ότι ισχύει από 13ε όχι από 8

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-11-13 210002.png

Από πού το ξέθαψες αυτό?

ΜΗΠΩΣ είναι κάτι παλιό?

Link to comment
Share on other sites

https://www.whatsup.gr/ → πάνω δεξιά που λέει ανανέωση υπολοίπου → Άλλοι τρόποι ανανέωσης 

(είναι το πρώτο και πιο εύκολο σημείο που μπορείς να δεις πώς ανανεώνεις από υπολογιστή....)

Edited by savvas737
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κάνανε απλά αντικατάσταση σε όλο το σάιτ χωρίς να το σκέφτηκαν. Εξάλλου είναι η πρώτη φορά που ισχύει αυτός ο διαχωρισμός σε ηλεκτρονικά και κατάστημα 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, paanos said:

Μπορεί να κάνανε απλά αντικατάσταση σε όλο το σάιτ χωρίς να το σκέφτηκαν. Εξάλλου είναι η πρώτη φορά που ισχύει αυτός ο διαχωρισμός σε ηλεκτρονικά και κατάστημα 

Λογικά, η ανακοίνωση υπερισχύει.

Link to comment
Share on other sites

1. Το αποτέλεσμα θα δείξει.

2. Κανείς (<1%) δε θα μιλήσει.

3. Ακόμα κι αν....: Ούτε ΕΕΤΤ, ούτε μισός , για δικαστήρια 0,0001% εάν υπάρχει ποτέ δυνατότητα (ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΔΥΝΑΤΟΝ._).

Εμείς φταίμε._

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Titos301 said:

πως εχεις καταφερει να μην τα χανεις;

εχεις ενεργοποιησει την αυτοματη ανανεωση του πακετου μεσα απο την εφαρμογη του whatsup και αυτο το κανει μονο του ή καπως αλλιως;

απλά φροντίζω και ενεργοποιώ το ίδιο πακέτο εδώ και μήνες χειροκίνητα λίγο πριν λήξει.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Nikos_96 said:

απλά φροντίζω και ενεργοποιώ το ίδιο πακέτο εδώ και μήνες χειροκίνητα λίγο πριν λήξει.

Αρα δηλαδη η επιλογη " αυτοματη ανανεωση πακετου" που εχει η εφαρμογη δεν το κανει αυτο μονη της;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...