Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γίνεται αλλά χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω οτι όταν κάνεις αυτόματη ανανέωση και ορίσεις κάρτα payzy δεν παίρνεις τα έξτρα δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, paanos said:

Γίνεται αλλά χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω οτι όταν κάνεις αυτόματη ανανέωση και ορίσεις κάρτα payzy δεν παίρνεις τα έξτρα δεδομένα

α αχα οκ ειναι ενα θεμα αυτο τοτε

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Titos301 said:

Γεια σας παιδια, συγγενικο μ προσωπο πληρωνει καθε μηνα 24.90€ για απεριοριστα λεπτα, 2000sms και 10gb data και περιμενω να ερθει η αυξηση λογω καταργησης e-λογαριασμου για να κανω καταγγελια και να το γυρισω σε καρτοκινητο, λογικα θα βολευτει με των 15€ που δινει απεριοριστα προς ολους και 6.5 data μεσω payzy, ξερει κανεις αν γινεται να ενεργοποιειται αυτοματα και η ανανεωση υπολοιπου και η επιλογη του πακετου χωρις να χανονται τα data/sms ;

Και πάλι είναι πολλά! Πάρε τον αριθμό και φύγε με φορητότητα για κάτι καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους είχαν απορία:

Σήμερα το πρωί ενεργοποίησα σε Cosmoκάρτα το Combo Basic Auto και στη 1 το μεσημέρι που έληγε το προηγούμενο (όχι Auto) πήρε χρήματα από το υπόλοιπο και τα λεπτά ομιλίας προστέθηκαν σε όσα είχαν περισσέψει από τον προηγούμενο μήνα.

Άσχετο, όμως είναι αρκετά αστείο αυτό που βλέπω στην εφαρμογή: Τα ΜΒ λήγουν 21/11 12:42, τα λεπτά ομιλίας λήγουν 20/11 13:00, τα SMS λήγουν 20/11 23:59...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nplatis said:

Για όσους είχαν απορία:

Σήμερα το πρωί ενεργοποίησα σε Cosmoκάρτα το Combo Basic Auto και στη 1 το μεσημέρι που έληγε το προηγούμενο (όχι Auto) πήρε χρήματα από το υπόλοιπο και τα λεπτά ομιλίας προστέθηκαν σε όσα είχαν περισσέψει από τον προηγούμενο μήνα.

Άσχετο, όμως είναι αρκετά αστείο αυτό που βλέπω στην εφαρμογή: Τα ΜΒ λήγουν 21/11 12:42, τα λεπτά ομιλίας λήγουν 20/11 13:00, τα SMS λήγουν 20/11 23:59...

Χρόνια συμβαίνει αυτό 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, nplatis said:

Για όσους είχαν απορία:

Σήμερα το πρωί ενεργοποίησα σε Cosmoκάρτα το Combo Basic Auto και στη 1 το μεσημέρι που έληγε το προηγούμενο (όχι Auto) πήρε χρήματα από το υπόλοιπο και τα λεπτά ομιλίας προστέθηκαν σε όσα είχαν περισσέψει από τον προηγούμενο μήνα.

Άσχετο, όμως είναι αρκετά αστείο αυτό που βλέπω στην εφαρμογή: Τα ΜΒ λήγουν 21/11 12:42, τα λεπτά ομιλίας λήγουν 20/11 13:00, τα SMS λήγουν 20/11 23:59...

Δηλαδή όταν πρωτοενεργοποιείς το Auto, δεν σου δίνει αμέσως τις σχετικές παροχές (αφού σε χρεώσει άμεσα αν βρει υπόλοιπο);
Π.χ. στην περίπτωσή μου, που το προηγούμενο (όχι auto) λήγει στις 17/11, αν το ενεργοποιήσω στις 13/11 (για προφανείς λόγους) δεν θα ξεκινήσει από τότε ο μηνιαίος κύκλος ανανέωσης χρόνου, κλπ; Θα περιμένει να κλείσει ο μήνας (17/11) για να τραβήξει τα χρήματα και να προσθέσει λεπτά στα ήδη υπάρχοντα / μαζεμένα;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stark said:

Δηλαδή όταν πρωτοενεργοποιείς το Auto, δεν σου δίνει αμέσως τις σχετικές παροχές (αφού σε χρεώσει άμεσα αν βρει υπόλοιπο);
Π.χ. στην περίπτωσή μου, που το προηγούμενο (όχι auto) λήγει στις 17/11, αν το ενεργοποιήσω στις 13/11 (για προφανείς λόγους) δεν θα ξεκινήσει από τότε ο μηνιαίος κύκλος ανανέωσης χρόνου, κλπ; Θα περιμένει να κλείσει ο μήνας (17/11) για να τραβήξει τα χρήματα και να προσθέσει λεπτά στα ήδη υπάρχοντα / μαζεμένα;

Θα περιμένει να τελειώσει κάτι από τα υπάρχοντα για να κάνει νέα ενεργοποίηση, είτε επειδή καταναλώθηκε είτε επειδή έληξε.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, minast said:

Θα περιμένει να τελειώσει κάτι από τα υπάρχοντα για να κάνει νέα ενεργοποίηση, είτε επειδή καταναλώθηκε είτε επειδή έληξε.

ΟΚ. Οπότε δεν έχει νόημα να βάλω reminder για να το ενεργοποιήσω οριακά στις 13/11. Το κάνω από τώρα... Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, stark said:

Δηλαδή όταν πρωτοενεργοποιείς το Auto, δεν σου δίνει αμέσως τις σχετικές παροχές (αφού σε χρεώσει άμεσα αν βρει υπόλοιπο);
Π.χ. στην περίπτωσή μου, που το προηγούμενο (όχι auto) λήγει στις 17/11, αν το ενεργοποιήσω στις 13/11 (για προφανείς λόγους) δεν θα ξεκινήσει από τότε ο μηνιαίος κύκλος ανανέωσης χρόνου, κλπ; Θα περιμένει να κλείσει ο μήνας (17/11) για να τραβήξει τα χρήματα και να προσθέσει λεπτά στα ήδη υπάρχοντα / μαζεμένα;

Το AUTO ενεργοποίησε το σήμερα.

Θα τραβήξει χρήματα στις 17 Νοεμβρίου αλλά εσύ θα είσαι καλυμμένος 

3 minutes ago, stark said:

ΟΚ. Οπότε δεν έχει νόημα να βάλω reminder για να το ενεργοποιήσω οριακά στις 13/11. Το κάνω από τώρα... Σωστά;

Ναι 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Αν λήγει το υπόλοιπο μου πχ σήμερα αλλά, πακέτο ομιλίας ενεργό λήγει σε 5-10 ημέρες αργότερα και δεν βάλω χρήματα, το πακέτο συνεχίζει μέχρι να λήξη ή λήγει και αυτό νωρίτερα με τη λήξη του υπολοίπου; 

Ευχαριστώ! 

Edited by Andrgry
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Andrgry said:

Ερώτηση:

Αν λήγει το υπόλοιπο μου πχ σήμερα αλλά, πακέτο ομιλίας ενεργό λήγει σε 5-10 ημέρες αργότερα και δεν βάλω χρήματα, το πακέτο συνεχίζει μέχρι να λήξη ή λήγει και αυτό νωρίτερα με τη λήξη του υπολοίπου; 

Ευχαριστώ! 

Συνεχίζει 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, GREGORYMO said:

Συνεχίζει 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!

Κάτι άλλο όποιος γνωρίζει ας απαντήσει. 

Μου έκανε η cosmote προσφορά μαζί με το σταθερό και 10 ευρώ στο καρτοκινητό μου κάθε μήνα και 3gb. Κάρτα ανανέωσης υπολοίπου θα βάζω κάθε 3 μήνες λόγω φραγής ή δεν θα βάζω καθόλου μέχρι τη λήξη της προσφοράς, λόγω του ότι με τα 10 ευρώ κάθε μήνα που θα βάζουν ανανεώνεται και η λήξη του υπολοίπου για άλλους 2 μήνες και η φραγή 3, κάθε φορά; 

Ευχαριστώ! 

Edited by Andrgry
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Andrgry said:

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!

Κάτι άλλο όποιος γνωρίζει ας απαντήσει. 

Μου έκανε η cosmote προσφορά μαζί με το σταθερό και 10 ευρώ στο καρτοκινητό μου κάθε μήνα και 3gb. Κάρτα ανανέωσης υπολοίπου θα βάζω κάθε 3 μήνες λόγω φραγής ή δεν θα βάζω καθόλου μέχρι τη λήξη της προσφοράς, λόγω του ότι με τα 10 ευρώ κάθε μήνα που θα βάζουν ανανεώνεται και η λήξη του υπολοίπου για άλλους 2 μήνες και η φραγή 3, κάθε φορά; 

Ευχαριστώ! 

Στο δικό μου που έχει την ίδια προσφορά κάθε φορά που μπαίνει το δεκάρικο ,  ανανεώνεται και η ημερομηνία λήξης του υπολοίπου.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου που έχει την ίδια προσφορά κάθε φορά που μπαίνει το δεκάρικο ,  ανανεώνεται και η ημερομηνία λήξης του υπολοίπου.
Και σε μένα το ίδιο
Link to comment
Share on other sites

Έχω σταθερο και καρτοκινητο στην cosmote, οπότε λόγω cosmote one παίρνω 2G για 7 ημέρες κάθε μήνα.

ΤΩΡΑ πήρα και 2' σταθερή γραμμή cosmote. Αυτή μου δίνει κάποιο επιπλέον δώρο πχ ΜΒ στο κινητό?

10 ώρες πριν, Andrgry said:

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, takpanos said:
7 ώρες πριν, panosss567 said:
Στο δικό μου που έχει την ίδια προσφορά κάθε φορά που μπαίνει το δεκάρικο ,  ανανεώνεται και η ημερομηνία λήξης του υπολοίπου.

Και σε μένα το ίδιο

Και σε μενα το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Έχω σταθερο και καρτοκινητο στην cosmote, οπότε λόγω cosmote one παίρνω 2G για 7 ημέρες κάθε μήνα.

ΤΩΡΑ πήρα και 2' σταθερή γραμμή cosmote. Αυτή μου δίνει κάποιο επιπλέον δώρο πχ ΜΒ στο κινητό?

 

Φίλε μου, λόγω επικείμενης λήξης του συμβολαίου του σταθερού, μου έγινε προσφορά για την ανανέωση του. Αυτη περιελάμβανε και "δώρο" για το κινητό. Δεν γνωρίζω αν είναι στάνταρ σε όλους, είναι και θέμα διαπραγμάτευσης.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Andrgry said:

Φίλε μου, λόγω επικείμενης λήξης του συμβολαίου του σταθερού, μου έγινε προσφορά για την ανανέωση του. Αυτη περιελάμβανε και "δώρο" για το κινητό. Δεν γνωρίζω αν είναι στάνταρ σε όλους, είναι και θέμα διαπραγμάτευσης.

ΕΓΩ μιλάω για cosmote one 

3 minutes ago, Andrgry said:

Φίλε μου, λόγω επικείμενης λήξης του συμβολαίου του σταθερού, μου έγινε προσφορά για την ανανέωση του. Αυτη περιελάμβανε και "δώρο" για το κινητό. Δεν γνωρίζω αν είναι στάνταρ σε όλους, είναι και θέμα διαπραγμάτευσης.

Τι τιμή σου έδωσαν?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, λόγω επικείμενης λήξης του συμβολαίου του σταθερού, μου έγινε προσφορά για την ανανέωση του. Αυτη περιελάμβανε και "δώρο" για το κινητό. Δεν γνωρίζω αν είναι στάνταρ σε όλους, είναι και θέμα διαπραγμάτευσης.
Τι δώρο σου έκαναν στο κινητό? Whats up είναι?
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Andrgry said:

Φίλε μου, λόγω επικείμενης λήξης του συμβολαίου του σταθερού, μου έγινε προσφορά για την ανανέωση του. Αυτη περιελάμβανε και "δώρο" για το κινητό. Δεν γνωρίζω αν είναι στάνταρ σε όλους, είναι και θέμα διαπραγμάτευσης.

Στα καρτοκινητα δίνουν 1000 λεπτά προς όλους και 3gb ίντερνετ δωρεάν. Αυτό σου έδωσαν; 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, _NikitaS_ said:

Στα καρτοκινητα δίνουν 1000 λεπτά προς όλους και 3gb ίντερνετ δωρεάν. Αυτό σου έδωσαν; 

Η το ένα η το άλλο δίνουν. Όχι και τα 2 μαζί. Εκτός αν άλλαξε τις τελευταίες ημέρες και δε το πήρα πρέφα

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση προς τους whats up που βαζουν καρτα καθε μηνα για το reloadit και βαζουν και πακετο:
ποιο απ τα 2 ανανεωνετε πρωτο;

εννοω για mb π.χ. (ή ακομα και λεπτα ομιλιας οσοι το κανετε μ αυτα)
απο ποιο προτιματε να καταναλωνονται πρωτα;

του reloadit ή του πακετου;

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σαν διαφήμιση στο Instagram. Έχω what's up και δεν εμφανίζεται σαν προφορά στην εφαρμογή..... Edit : βρήκα και σχετικό άρθρο https://techmaniacs.gr/cosmote-unlimited-data-october-2023/

Screenshot_20231024_012537_Instagram.jpg

Edited by andreas545
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, andreas545 said:

Το είδα σαν διαφήμιση στο Instagram. Έχω what's up και δεν εμφανίζεται σαν προφορά στην εφαρμογή 

Screenshot_20231024_012537_Instagram.jpg

Είναι μόνο για συμβόλαια και καρτοσυμβόλαια. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...