Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, odim said:

Whats up η κοσμοκαρτα?? ποιο πακετο καρτοκινητής έχει καλύτερες προσφορές?? 

ανάλογα τις αναγκες σου, κοιταξε whats up ή frog.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, odim said:

Whats up η κοσμοκαρτα?? ποιο πακετο καρτοκινητής έχει καλύτερες προσφορές?? 

Frog by far το χω λατρεψει με την εγγυηση της Κοσμοτε

Κοσμοκαρτα πρεπει να πετυχεις διανα για να εχεις καλες παροχες σε καλες τιμες οσοι γνωστοι μου ειχαν κοσμοκαρτα γυρισαν ειτε σε φρογκ ειτε σε συμβολαιο unlimited 

Φυσικα εχεις προνομια αμα εχεις και σταθερη Κοσμοτε

Link to comment
Share on other sites

Για χρήση σχεδόν αποκλειστικά δεδομένων (χρειάζομαι αρκετά), μετά τα καλοκαιρινά απεριόριστα, μένω Whats Up ή να το γυρίσω Frog?  (Πρόσφατα μετακόμισα από Q σε Whats Up)

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, trinoo said:

Για χρήση σχεδόν αποκλειστικά δεδομένων (χρειάζομαι αρκετά), μετά τα καλοκαιρινά απεριόριστα, μένω Whats Up ή να το γυρίσω Frog?  (Πρόσφατα μετακόμισα από Q σε Whats Up)

 

Ρίξε μία ματιά στα πακέτα και των 2. Πιστεύω οτι το frog δίνει περισσότερα data απο οτι το what's up. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, VIPdriver said:

Ρίξε μία ματιά στα πακέτα και των 2. Πιστεύω οτι το frog δίνει περισσότερα data απο οτι το what's up. 

Τα είδα τα πακέτα. Ρώτησα μήπως έχει κάτι άλλο που να μου διαφεύγει (bonus / δωράκια κτλ).
Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το cosmote app γιατί ενώ ο αριθμός μου πήγε σε whats up δε τον εμφανίζει; Ίδιο αφμ με το σταθερό μου προφανώς.

 

Ρωτάω γιατί θέλω να το κάνω cosmote one!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είπαν από κοσμοτε ότι θέλει λίγο χρόνο να εμφανισθεί αν ενδιαφέρει κάποιον να το γνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε αναβάθμιση σε ios στην εφαρμογή της Cosmote.... προστέθηκε κάτω και το εικονίδιο -Τ- group...

IMG_1805.png

Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2023 at 11:08 ΠΜ, damierom said:

Μόλις έγινε αναβάθμιση σε ios στην εφαρμογή της Cosmote.... προστέθηκε κάτω και το εικονίδιο -Τ- group...

IMG_1805.png

Πότε θα βάλουν ένα dark mode να μην καίμε τα μάτια μας βραδυάτικα;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Πως βγάζω το VoLTE από WHAT’S UP; Δεν μου δινει την επιλογη στα δικτυα. Μονο στην 2η SIM μου δινει την επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VIPdriver said:

Πως βγάζω το VoLTE από WHAT’S UP; Δεν μου δινει την επιλογη στα δικτυα. Μονο στην 2η SIM μου δινει την επιλογη.

END WIFICALL OK στο 1333

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσο καιρό υπάρχει το συγκεκριμένο πακέτο, αλλά διαπίστωσα χθες ότι το What's Up προσφέρει ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA με την εβδομάδα, κόστους 6,5 ευρώ. Διάβασα τις σημειώσεις που έχει από κάτω και δεν αναφέρει κάποιον περιορισμό στο πόσα τέτοια πακέτα μπορούμε να ενεργοποιήσουμε μέσα στον μήνα, αυτό σημαίνει ότι μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε 4 φορές (στην ουσία για 4 εβδομάδες) μέσα στον μήνα; Μπορεί να μου το επιβεβαιώσει κάποιος;

Αν ισχύει στην ουσία έχουμε απεριόριστα δεδομένα για 28 μέρες με 28,60 ευρώ (6,50 * 4 εβδομάδες + 10% φόρος κινητής) αν εξαιρέσουμε φυσικά τις κατά περιόδους προσφορές που βγάζει με 10.90 ευρώ απεριόριστα για 1 μήνα.

Αν ισχύει, θα μπορούσε κάποιος που έχει γραμμή ADSL/VDSL μόνο για το ίντερνετ να τη καταργήσει εντελώς, ή αν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα DSL εκεί που μένει, και να πάρει ένα κινητό με δυνατότητα hotspot ή ένα 4G/5G router και να μπαίνει από εκεί. Βολεύει κιόλας διότι δεν σε δεσμεύει για όλο τον μήνα, καθώς ενεργοποιείς πακέτο για 1 εβδομάδα, και στο τέλος της εβδομάδας αν δεν το χρειάζεσαι άλλο τότε δεν ενεργοποιείς άλλο πακέτο μέχρι να χρειαστείς πάλι.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσο καιρό υπάρχει το συγκεκριμένο πακέτο, αλλά διαπίστωσα χθες ότι το What's Up προσφέρει ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA με την εβδομάδα, κόστους 6,5 ευρώ. Διάβασα τις σημειώσεις που έχει από κάτω και δεν αναφέρει κάποιον περιορισμό στο πόσα τέτοια πακέτα μπορούμε να ενεργοποιήσουμε μέσα στον μήνα, αυτό σημαίνει ότι μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε 4 φορές (στην ουσία για 4 εβδομάδες) μέσα στον μήνα; Μπορεί να μου το επιβεβαιώσει κάποιος;
Αν ισχύει στην ουσία έχουμε απεριόριστα δεδομένα για 28 μέρες με 28,60 ευρώ (6,50 * 4 εβδομάδες + 10% φόρος κινητής) αν εξαιρέσουμε φυσικά τις κατά περιόδους προσφορές που βγάζει με 10.90 ευρώ απεριόριστα για 1 μήνα.
Αν ισχύει, θα μπορούσε κάποιος που έχει γραμμή ADSL/VDSL μόνο για το ίντερνετ να τη καταργήσει εντελώς, ή αν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα DSL εκεί που μένει, και να πάρει ένα κινητό με δυνατότητα hotspot ή ένα 4G/5G router και να μπαίνει από εκεί. Βολεύει κιόλας διότι δεν σε δεσμεύει για όλο τον μήνα, καθώς ενεργοποιείς πακέτο για 1 εβδομάδα, και στο τέλος της εβδομάδας αν δεν το χρειάζεσαι άλλο τότε δεν ενεργοποιείς άλλο πακέτο μέχρι να χρειαστείς πάλι.
Μάλλον προχώρησαν χωρίς να γίνει βούκινο, στην κατάργηση του όρου να μπορείς να το ενεργοποιήσεις το πακέτο μόνο 2 φορές το μήνα, άρα πρακτικά στο τελείωμα του πακέτου, "καρφώνεις" το δεύτερο και ούτω καθεξής και είσαι τζετ που λένε. Πολύ καλή κίνηση. Βέβαια δεν μπορεί να σου εγγυηθεί κανείς ότι δεν θα το ξαναγυρισουν στο προηγούμενο καθεστώς που προανέφερα. Επίσης το επιβεβαιώνει και η εφαρμογή που την έψαξα στους όρους μεσα, όποτε ισχύει λογικά κανονικά.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παροτι μπηκαμε φθινοπωρο, συνεχιζουν την 'προσφορα' με απεριοριστα data με 10,90 ευρω; Ηρθε ενα τετοιο sms χτες, οτι μπορεις να ενεργοποιησεις μεχρι 17/9.

Πρωτη χρονια το κανουν αυτο; Το πανε...μηνα μηνα;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, karib said:

Παροτι μπηκαμε φθινοπωρο, συνεχιζουν την 'προσφορα' με απεριοριστα data με 10,90 ευρω; Ηρθε ενα τετοιο sms χτες, οτι μπορεις να ενεργοποιησεις μεχρι 17/9.

Πρωτη χρονια το κανουν αυτο; Το πανε...μηνα μηνα;

Εδωσαν παραταση. Μακαρι να το κρατήσουν. Θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, VIPdriver said:

Εδωσαν παραταση. Μακαρι να το κρατήσουν. Θα δειξει.

Και στην εφαρμογή το αναφέρει εδώ και λίγες ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να δώσει και άλλη παράταση. Με το ζόρι το πήγαν μέχρι τα μέσα του μήνα. Αντε καμιά βδομάδα ακόμα το πολύ να δώσουν.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2023 at 8:56 ΠΜ, gokuthelegend said:

Δεν ξέρω πόσο καιρό υπάρχει το συγκεκριμένο πακέτο, αλλά διαπίστωσα χθες ότι το What's Up προσφέρει ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA με την εβδομάδα, κόστους 6,5 ευρώ. Διάβασα τις σημειώσεις που έχει από κάτω και δεν αναφέρει κάποιον περιορισμό στο πόσα τέτοια πακέτα μπορούμε να ενεργοποιήσουμε μέσα στον μήνα, αυτό σημαίνει ότι μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε 4 φορές (στην ουσία για 4 εβδομάδες) μέσα στον μήνα; Μπορεί να μου το επιβεβαιώσει κάποιος;

Αν ισχύει στην ουσία έχουμε απεριόριστα δεδομένα για 28 μέρες με 28,60 ευρώ (6,50 * 4 εβδομάδες + 10% φόρος κινητής) αν εξαιρέσουμε φυσικά τις κατά περιόδους προσφορές που βγάζει με 10.90 ευρώ απεριόριστα για 1 μήνα.

Αν ισχύει, θα μπορούσε κάποιος που έχει γραμμή ADSL/VDSL μόνο για το ίντερνετ να τη καταργήσει εντελώς, ή αν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα DSL εκεί που μένει, και να πάρει ένα κινητό με δυνατότητα hotspot ή ένα 4G/5G router και να μπαίνει από εκεί. Βολεύει κιόλας διότι δεν σε δεσμεύει για όλο τον μήνα, καθώς ενεργοποιείς πακέτο για 1 εβδομάδα, και στο τέλος της εβδομάδας αν δεν το χρειάζεσαι άλλο τότε δεν ενεργοποιείς άλλο πακέτο μέχρι να χρειαστείς πάλι.

Ακριβώς αυτό έχω κάνει, καταργώντας τη σύνδεση που είχα για σταθερό / Internet στο σπίτι. Μπορείς να αγοράσεις όσα τέτοια πακέτα θέλεις - χωρίς όριο. Εγώ το κάνω με μια κάρτα Frog, αλλά γίνεται και με What's Up. Χρησιμοποιώ ένα ZTE MC801A 5G router με κάρτα SIM. Ακριβό, αλλά ταχύτητες 500-700 Mbps που έχω δεν μπορούσε να μου δώσει κανείς, 40 είναι το άνω όριο στην περιοχή μου από όλους τους παρόχους...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσο καιρό υπάρχει το συγκεκριμένο πακέτο, αλλά διαπίστωσα χθες ότι το What's Up προσφέρει ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA με την εβδομάδα, κόστους 6,5 ευρώ. Διάβασα τις σημειώσεις που έχει από κάτω και δεν αναφέρει κάποιον περιορισμό στο πόσα τέτοια πακέτα μπορούμε να ενεργοποιήσουμε μέσα στον μήνα, αυτό σημαίνει ότι μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε 4 φορές (στην ουσία για 4 εβδομάδες) μέσα στον μήνα; Μπορεί να μου το επιβεβαιώσει κάποιος;
Αν ισχύει στην ουσία έχουμε απεριόριστα δεδομένα για 28 μέρες με 28,60 ευρώ (6,50 * 4 εβδομάδες + 10% φόρος κινητής) αν εξαιρέσουμε φυσικά τις κατά περιόδους προσφορές που βγάζει με 10.90 ευρώ απεριόριστα για 1 μήνα.
Αν ισχύει, θα μπορούσε κάποιος που έχει γραμμή ADSL/VDSL μόνο για το ίντερνετ να τη καταργήσει εντελώς, ή αν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα DSL εκεί που μένει, και να πάρει ένα κινητό με δυνατότητα hotspot ή ένα 4G/5G router και να μπαίνει από εκεί. Βολεύει κιόλας διότι δεν σε δεσμεύει για όλο τον μήνα, καθώς ενεργοποιείς πακέτο για 1 εβδομάδα, και στο τέλος της εβδομάδας αν δεν το χρειάζεσαι άλλο τότε δεν ενεργοποιείς άλλο πακέτο μέχρι να χρειαστείς πάλι.
Αυτό ισχύει από τέλος 2022 που μόλις το είδα έκοψα vdsl πήρα 5g router πήρα 2 Sim γιατί είχε όριο το πρόγραμμα 2 ενεργοποιήσεις το μήνα. Μετά από 1 μήνα βγήκε ο περιορισμός των 2 ενεργοποιησεων οπότε πέταξα τη μία sim. Και στο καπάκι κάνουν προσφορά 13.70 σε κινητό απεριόριστα τα πάντα με 2000sms και 3 ευρώ extra sim κάρτα με απεριόριστα δεδομένα. Και με τα πολλά έχω από το Μάρτιο με 3 ευρώ το μήνα απεριόριστα δεδομένα στο σπίτι ούτε ενεργοποίηση πακέτου ούτε τίποτα. Συμβόλαιο μέχρι Μάρτιο 2025 οπότε για 2 χρόνια με 72 έχουμε απεριόριστο ίντερνετ σπίτι. Ενώ με vdsl την ανάπηρη με τα 5mb upload έδινα 30 το μήνα η 720 το χρόνο. Μια εξοικονόμηση 650 ευρώ στα 2 χρόνια και με 20 φορές πάνω ταχύτητα. Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο αυτή τη στιγμή.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστείτε για αλλαγές στο What's Up οσονούπω. Ρώτησα κάτι για την καρτοκινητή και μου είπαν ότι θα ενημερωθείτε με sms και μέσω του app για τις αλλαγές 

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστείτε για αλλαγές στο What's Up οσονούπω. Ρώτησα κάτι για την καρτοκινητή και μου είπαν ότι θα ενημερωθείτε με sms και μέσω του app για τις αλλαγές 
Προς το καλό η στο κακό? Ήδη έχουν καταστρέψει πάρε μοιρασε πάρε δώσε μεταφορά χρημάτων γενικά μέχρι στιγμής μόνο προς το κακό. Οπότε περιμένουμε κάτι αντίστοιχο?

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παΐσιος:

"Θα σας φαίνεται τέλειο, αλλά ΤΕΛΙΚΑ θα είναι ό,τι χειρότερο"

Χαχα: Τόσα χρόνια δε το μάθαμε;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Pppe said:

Παΐσιος:

"Θα σας φαίνεται τέλειο, αλλά ΤΕΛΙΚΑ θα είναι ό,τι χειρότερο"

Χαχα: Τόσα χρόνια δε το μάθαμε;

8€ είναι η ανανέωση καρτοκινητου, παρά τον πληθωρισμό κτλ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...