Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα πρόβλημα όταν προσπαθώ να κάνω ανανέωση με Paypal. Στο check out της paypal το ποσό είναι 1€ και όχι το ποσό που επιλέγω, συνεπώς η ανανέωση παρουσιάζει σφάλμα. Αν συμβαίνει και σε άλλους υπάρχει τρόπος να λυθεί; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω όσους θυμούνται πέρυσι τον δεκαπενταύγουστο στο what's up έδωσε απεριόριστα data; το ρωτάω αυτό γιατί είχα βάλει το πακέτο με τα 10,90€ το απεριόριστο και τώρα έχει λήξει. αλλά εάν είναι να βάλει την προσφορά του δεκαπενταύγουστου να περιμένω για αργότερα να το ξαναβάλω..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,ηθελα να ρωτησω επειδη καπου διαβασα οτι μπορει να εχεις 15 η  20 συνδεσεις σε ενα ονομα και στα 3 δικτυα,εννοουν 15 ενεργες συνδεσεις ; πχ εχω αλλαξα στα προηγουμενα χρονια 10 αριθμους και τους αφησα να ληξουν,μετρανε σαν συνολο η μονο οσες συνδεσεις ειναι ενεργες;ευχαριστω

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, MeteorX said:

γεια σας,ηθελα να ρωτησω επειδη καπου διαβασα οτι μπορει να εχεις 15 η  20 συνδεσεις σε ενα ονομα και στα 3 δικτυα,εννοουν 15 ενεργες συνδεσεις ; πχ εχω αλλαξα στα προηγουμενα χρονια 10 αριθμους και τους αφησα να ληξουν,μετρανε σαν συνολο η μονο οσες συνδεσεις ειναι ενεργες;ευχαριστω

Ο περιορισμός ισχύει για τις ενεργές.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω φορητοτητα από cu σε what's up αλλα η Vodafone πρέπει να έχει την προηγούμενη ταυτότητα μου, θα πρέπει να την αλλάξω πρώτα ή δεν κάνουν έλεγχο στον αριθμό; 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, TypeRS said:

Θέλω να κάνω φορητοτητα από cu σε what's up αλλα η Vodafone πρέπει να έχει την προηγούμενη ταυτότητα μου, θα πρέπει να την αλλάξω πρώτα ή δεν κάνουν έλεγχο στον αριθμό; 

Κάνουν έλεγχο, πρωτα θα την αλλάξεις μέσω chat 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενεργοποιήθηκα στην κοσμοτε με φορητότητα απο Vodafone cu. Μονάδες 12€ μου της πέρασαν για πρώτη φορά από το κατάστημα κοσμοτε που έκαναν και την διαδικασία. Το πρόβλημα είναι ότι κατέβασα την εφαρμογή για το wu στο κινητό γράφω τον αριθμό τηλ έρχεται το sms όλα οκ αλλά μου βγάζει συνεχώς το μήνυμα η σύνδεση στο cosmote ID απέτυχε δοκίμασε ξανά / κλείσιμο. 
η επιλογή δοκίμασε ξανά δεν κάνει κάτι. Τι μπορεί να φταίει; Έχω και ένα δεύτερο νούμερο wu (όχι από φορητότητα) αλλά σε αυτό δεν βγάζει αυτό το μήνυμα και επίσης φαίνεται και στην εφαρμογή cosmote ενώ αυτό της φορητότητας όχι. Να περιμένω μήπως πχ μια μέρα και γίνει αυτόματα; Ή θα πρέπει να ξανά πάω από το κατάστημα κοσμοτε;

IMG_4537.jpeg

Edited by grlansin
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, grlansin said:

Σήμερα ενεργοποιήθηκα στην κοσμοτε με φορητότητα απο Vodafone cu. Μονάδες 12€ μου της πέρασαν για πρώτη φορά από το κατάστημα κοσμοτε που έκαναν και την διαδικασία. Το πρόβλημα είναι ότι κατέβασα την εφαρμογή για το wu στο κινητό γράφω τον αριθμό τηλ έρχεται το sms όλα οκ αλλά μου βγάζει συνεχώς το μήνυμα η σύνδεση στο cosmote ID απέτυχε δοκίμασε ξανά / κλείσιμο. 
η επιλογή δοκίμασε ξανά δεν κάνει κάτι. Τι μπορεί να φταίει; Έχω και ένα δεύτερο νούμερο wu (όχι από φορητότητα) αλλά σε αυτό δεν βγάζει αυτό το μήνυμα και επίσης φαίνεται και στην εφαρμογή cosmote ενώ αυτό της φορητότητας όχι. Να περιμένω μήπως πχ μια μέρα και γίνει αυτόματα; Ή θα πρέπει να ξανά πάω από το κατάστημα κοσμοτε;

IMG_4537.jpeg

Δοκίμασε να ανοίξεις την εφαρμογή μόνο με data. Μου το έκανε και εμένα την 1η φορά, ΄δια πρίπτωη με αυτή που περιγράφεις. 

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, grlansin said:

Σήμερα ενεργοποιήθηκα στην κοσμοτε με φορητότητα απο Vodafone cu. Μονάδες 12€ μου της πέρασαν για πρώτη φορά από το κατάστημα κοσμοτε που έκαναν και την διαδικασία. Το πρόβλημα είναι ότι κατέβασα την εφαρμογή για το wu στο κινητό γράφω τον αριθμό τηλ έρχεται το sms όλα οκ αλλά μου βγάζει συνεχώς το μήνυμα η σύνδεση στο cosmote ID απέτυχε δοκίμασε ξανά / κλείσιμο. 
η επιλογή δοκίμασε ξανά δεν κάνει κάτι. Τι μπορεί να φταίει; Έχω και ένα δεύτερο νούμερο wu (όχι από φορητότητα) αλλά σε αυτό δεν βγάζει αυτό το μήνυμα και επίσης φαίνεται και στην εφαρμογή cosmote ενώ αυτό της φορητότητας όχι. Να περιμένω μήπως πχ μια μέρα και γίνει αυτόματα; Ή θα πρέπει να ξανά πάω από το κατάστημα κοσμοτε;

IMG_4537.jpeg

συμβαίνει στις φορητότητες για λίγη ώρα στην αρχη, είναι φυσιολογικό. το πολύ σε μισή ώρα θα στρώσει από μόνο του

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, soiramk said:

Δοκίμασε να ανοίξεις την εφαρμογή μόνο με data. Μου το έκανε και εμένα την 1η φορά, ΄δια πρίπτωη με αυτή που περιγράφεις. 

Το δοκιμασα μόλις το ίδιο εμφανίζει. Θα το δοκιμάσω αύριο μήπως θέλει τον χρόνο του τι να πω. Ευχαριστώ.

2 minutes ago, ParafronGR said:

συμβαίνει στις φορητότητες για λίγη ώρα στην αρχη, είναι φυσιολογικό. το πολύ σε μισή ώρα θα στρώσει από μόνο του

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, grlansin said:

Σήμερα ενεργοποιήθηκα στην κοσμοτε με φορητότητα απο Vodafone cu. Μονάδες 12€ μου της πέρασαν για πρώτη φορά από το κατάστημα κοσμοτε που έκαναν και την διαδικασία. Το πρόβλημα είναι ότι κατέβασα την εφαρμογή για το wu στο κινητό γράφω τον αριθμό τηλ έρχεται το sms όλα οκ αλλά μου βγάζει συνεχώς το μήνυμα η σύνδεση στο cosmote ID απέτυχε δοκίμασε ξανά / κλείσιμο. 
η επιλογή δοκίμασε ξανά δεν κάνει κάτι. Τι μπορεί να φταίει; Έχω και ένα δεύτερο νούμερο wu (όχι από φορητότητα) αλλά σε αυτό δεν βγάζει αυτό το μήνυμα και επίσης φαίνεται και στην εφαρμογή cosmote ενώ αυτό της φορητότητας όχι. Να περιμένω μήπως πχ μια μέρα και γίνει αυτόματα; Ή θα πρέπει να ξανά πάω από το κατάστημα κοσμοτε;

IMG_4537.jpeg

02:30 με 03:00 κάνουν ανανέωση τα συστήματα και τότε θα φανείς ως whatsup. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

02:30 με 03:00 κάνουν ανανέωση τα συστήματα και τότε θα φανείς ως whatsup. 

Σήμερα το πρωί λειτουργεί κανονικά, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, kmpatra said:

Το πήρα κανονικά

Απαντησα στην ερευνα το πρωι! ακομα δεν εχω παρει το δωρο! το μεσημερι τους καλεσα κ μου ειπαν θα τα παρω μεχρι το απογευμα αλλα τιποτα ακομα! Στο τσατ πριν λιγο μου απαντησαν οτι δεν τα δικαιουμαι διοτι ειχα παρε τους προηγοτμενους μηνες! τι παιζει παιδια? τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω εγώ το παίρνω κάθε φορά που το αναφέρουν τα παιδιά εδώ νομίζω όλες τις φορές μου το έδωσε κανονικά. Είχε σίγουρα όμως πάνω από μήνα να εμφανιστεί. Το στέλνω μάλιστα στην ίδια σύνδεση κάθε φορά από τις τρεις που έχω μέσα στην εφαρμογή.

Μήπως η σύνδεση στην οποία το στέλνεις δεν έχει υπόλοιπο ή δεν έχει ανανεώσει πρόσφατα?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kmpatra said:

Τι να σου πω εγώ το παίρνω κάθε φορά που το αναφέρουν τα παιδιά εδώ νομίζω όλες τις φορές μου το έδωσε κανονικά. Είχε σίγουρα όμως πάνω από μήνα να εμφανιστεί. Το στέλνω μάλιστα στην ίδια σύνδεση κάθε φορά από τις τρεις που έχω μέσα στην εφαρμογή.

Μήπως η σύνδεση στην οποία το στέλνεις δεν έχει υπόλοιπο ή δεν έχει ανανεώσει πρόσφατα?

Ωχ! ειμαι μειον στο υπολοιπο αλλα εχω ακομα δεδομενα! λες να φταει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, kmpatra said:

Δεν αποκλείεται.

να ξαναστειλω στο τσατ μηπως κ πετυχω κατι?

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αν θες, αλλα αν τέτοια πράγματα (φραγές,αρνητικά υπόλοιπα κλπ) εμποδίζουν το σύστημα να αποδώσει τα mb δεν ξέρω αν θα πετύχεις κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Είναι στην εφαρμογή my COSMOTE. Στην ενότητα  που λέγεται "ανακάλυψε", στην κορυφή της σελίδας συνήθως τη βγάζει. Ενα ερωτηματολόγιο είναι, για το πόσο ικανοποιημένοι είναι οι πελάτες από την εταιρεία και την εφαρμογή. Μετά το τέλος σου βγάζει συνήθως παραθυράκι όπου επιλέγεις σε ποια σύνδεση (απο τις αποθηκευμένες στην εφαρμογή) θα πάρεις 500 mb για 5 μέρες.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

παντως, 5-6 φορές που μου την έχει εμφανίσει στο myCosmote, πάντα τα δίνει τα mb στον αριθμό της δικιάς μου 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...