Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν κανεις δε φορα "μυωπικα γυαλια", ολα ειναι alles clear. Οταν για διαφορους λογους (κοινωνικους πχ Νοοτροπιας ελληνικης κοινωνιας , που επηρεαζουν και τους ατομικους για να επιτιθενται σε οποιον λεει την ΚΑΘΑΡΗ ΑΛΗΘΕΙΑ, αλλα δε χρειαζεται να το ξανααναλυσω ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ πχ Συνδρομο Στοκχολμης) που ειναι "δικαιολογημενοι" το >95% αυτης της χωρας αφου δε ΔΥΝΑΤΑΙ να απαλλαγει απο ολους αυτους.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pppe said:

 αλλα δε χρειαζεται να το ξανααναλυσω ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ πχ Συνδρομο Στοκχολμης) που ειναι "δικαιολογημενοι" το >95% αυτης της χωρας αφου δε ΔΥΝΑΤΑΙ να απαλλαγει απο ολους αυτους.

 

Για να επιβεβαιωσω το patra ...

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Pppe said:

 

Οτι αυτη η εταιρια, παντως, ο,τι λεει το κανει, σε τελειως αντιθεση με μια αλλη μαυρη, ειναι προς τιμην της. Εμοιστευσιμη. Μπορεις να στηριχτεις οτι αφου το'πε, θα το κανει, εστω και αρνητικο.

Αυτοί είχαν σκοπό να καταργήσουν τις κάρτες <10 και το έκαναν. Ήρθε μετά η μαύρη και τους χάρισε τα σχέδια και έκαναν κωλοτούμπα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, EllinikoNisi said:

Αυτοί είχαν σκοπό να καταργήσουν τις κάρτες <10 και το έκαναν. Ήρθε μετά η μαύρη και τους χάρισε τα σχέδια και έκαναν κωλοτούμπα.

Πολύ σωστά. 

Και να 'ταν μόνο αυτό; 

Ποια άλλη εταιρεία χρεώνει την ίδια esim κάθε φορά που χρειάζεται επανέκδοση; 

Πχ μετά από επαναφορά εργοστασιακων σε συσκευή. 

Κατά τα άλλα... 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά χρεώνουν για επανέκδοση μετά από επαναφορά; Δε ντρέπονται λίγο; Τι πράγματα είναι αυτά; Είναι που είναι εξωφρενικό ότι χρεώνουν 10 ευρώ για μετατροπή σε eSIM, κι ότι γίνεται μόνο σε κατάστημα 

Link to comment
Share on other sites

Κανένα σταντ θα είναι. 

Πέρασα από εκεί δίπλα τις προάλλες, είναι μαγαζί


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, zurabi_97 said:


Πέρασα από εκεί δίπλα τις προάλλες, είναι μαγαζί


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πολύ ενδιαφέρον φίλε, είχε υπαλλήλους; 

Άνοιξε κανονικά; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον φίλε, είχε υπαλλήλους; 
Άνοιξε κανονικά; 

Δεν είναι σαν ένα μεγάλο κατάστημα COSMOTE. Είναι φαση σαν τα μικρά καταστήματα της Wind σε μέγεθος θα πεις, και είχε μια υπάλληλο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, p_k said:

Πολύ σωστά. 

Και να 'ταν μόνο αυτό; 

Ποια άλλη εταιρεία χρεώνει την ίδια esim κάθε φορά που χρειάζεται επανέκδοση; 

Πχ μετά από επαναφορά εργοστασιακων σε συσκευή. 

Κατά τα άλλα... 

Καλά, αυτή η υπηρεσία δεν έχει καλούς και κακούς...

Η Nova δεν δίνει καθόλου ακόμα, η Vodafone που δεν χρεώνει επανέκδοση όλο επικαλείται τεχνικά προβλήματα και την προσθαφαιρεί από την εφαρμογή αλλά και τα καταστήματα, και η Cosmote χρεώνει κάθε φορά που θέλεις κάτι να αλλάξεις.

Ο ανταγωνισμός στα καλύτερά του 🤣

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, minast said:

Καλά, αυτή η υπηρεσία δεν έχει καλούς και κακούς...

Η Nova δεν δίνει καθόλου ακόμα, η Vodafone που δεν χρεώνει επανέκδοση όλο επικαλείται τεχνικά προβλήματα και την προσθαφαιρεί από την εφαρμογή αλλά και τα καταστήματα, και η Cosmote χρεώνει κάθε φορά που θέλεις κάτι να αλλάξεις.

Ο ανταγωνισμός στα καλύτερά του 🤣

Είναι απαράδεκτο να μην παρέχεται από τη Nova, δεν υπάρχει αμφιβολία γι αυτό. 

Για τη βονταφον δεν ήξερα ότι συμβαίνουν αυτά τα πράγματα... 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

μίλησα στο chat της cosmote για την λήξη του easy transfer και οτί θέλω πίσω το χρηματικό μου υπόλοιπο σε λογαριασμό και μου είπαν οτι μπορεί να μεταφερθεί το χρηματικό υπόλοιπο ή σε άλλο καρτοκινητό ή καρτοσυμβόλαιο cosmote.

Θα πάω και σε μαγαζί και μετά στην ΕΕΤΤ. δεν ξέρω τι να πώ με τα χρηματά μας μπορούν να κάνουν ότι θέλουν?

 

Link to comment
Share on other sites

On 21/7/2023 at 7:51 ΠΜ, mp3buddy said:

Δεν χρειάζεται να απενεργοποιήσεις την προσφορά, ασ' την να υπάρχει για ώρα ανάγκης. Απλά ανανέωσε με 8 ευρώ και αν θες ενεργοποίησε το πακέτο COMBO BASIC το οποίο ανανεώνει και τα υπόλοιπα της ενεργής προσφοράς από 12 κλπ.

Αυτό έκανα μεχρι τώρα, αλλά παρουσιάστηκε πρόβλημα οταν θέλησα να πάρω τα απεριόριστα MB με 10.90. Επειδή παράλληλα έπρεπε να ανανεώσω το μηνιαίο, έπρεπε να βαλω 3 οκταρες, ενώ αλλιώς με 20 ευρώ θα ήμουν κομπλέ.

Και γενικά κατά τη γνώμη μου πλέον δεν αξίζει καθώς και το combo basic κάνει rollover κανονικά και η διαφορά στα mb που αυτά είναι που με ενδιαφέρουν ειναι πραγματικά αμελητέα..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, DEERHUNTER said:

μίλησα στο chat της cosmote για την λήξη του easy transfer και οτί θέλω πίσω το χρηματικό μου υπόλοιπο σε λογαριασμό και μου είπαν οτι μπορεί να μεταφερθεί το χρηματικό υπόλοιπο ή σε άλλο καρτοκινητό ή καρτοσυμβόλαιο cosmote.

Θα πάω και σε μαγαζί και μετά στην ΕΕΤΤ. δεν ξέρω τι να πώ με τα χρηματά μας μπορούν να κάνουν ότι θέλουν?

 

Καλά που το έγραψες ότι αυτή θα είναι η τακτική τους. Με καλούν εδώ και 2 μέρες κατά το μεσημέρι και μόνο 1 φορά τη μέρα και δε ξαναπαίρνουν.

Σωστά τα γράφεις, λοιπόν: Ίδια και χειρότερη με τη μαύρη εταιρία "τακτικισμός" πάνω στα νόμιμα δικαιώματα των καταναλωτών σύμφωνα με τις Οδηγίες για να τις αποφύγουν και σε όποιους καταναλωτές "πιάσουν": Και θα'ναι αρκετοί που θα πουν "Δε βαριέσαι".

Οπωσδήποτε μη περιμένουμε με την 1η φορά απάντηση δίκαιη ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΕΤΤ (έτσι γίνεται ΠΑΝΤΑ στις καταγγελίες μου). Με την 2η θα τα επιστρέψουν στον τραπεζικό λογαριασμό και θα τηρήσουν τα νόμιμα.

Σύμφωνα με τις πληροφορίες σου λοιπόν, συνέταξα το παρακάτω λιτό.

Στο οποίο περιμένουμε απάντηση από υποβολή του στη φόρμα Cosmote και σε κατάστημα Cosmote αυτοπροσώπωςhttps://help.cosmote.gr/system/templates/selfservice/gnosisgr/#!portal/201600000002048/contact_us

Και απαντήσουν-δεν απαντήσουν ΓΡΑΠΤΩΣ, προχωράμε στην 1η καταγγελία σε ΕΕΤΤ σε 20 μέρες από την υποβολή στην φόρμα Cosmote: https://www.eett.gr/katanalotes/tilefonia-amp-diadiktyo/diacheirisi-kataggelion/ypovoli-kataggelias-gia-tilefonia-amp-diadiktyo/

Και, όποιος δεν είναι "παραλία" εννοείται στη 2η σε ΕΕΤΤ για να δικαιωθεί ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΝΟΜΙΜΑ.

Quote

Σύμφωνα με την ανακοίνωσή σας: https://www.cosmote.gr/announcements/mobile/anakoinwsi-prepaid.pdf
Εφόσον ήδη εφαρμόστηκε.
Και για το καρτοκινητό 69xxxxxxx κατοχής μου.
Και εφόσον:
α) Τροποποιήσατε τους όρους που με αφορούν.
β) Πληρώ τις προϋποθέσεις.

Επιστρέψτε το ποσό xxx,xx€ υπολοίπου του 69xxxxxxxxx στον Τραπεζικό μου λογαριασμό GR......xxxx....xxxx

Απαντήστε γραπτώς στο παραπάνω νόμιμο δικαίωμά μου προκειμένου περαιτέρω να απευθυνθώ στην ΕΕΤΤ σε περίπτωση αρνητικής ή άλλης από τα ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ ορισθέντα ανωτέρω απάντησης από τα παραπάνω από το νόμιμο δικαίωμά μου.

 

Παίρνουμε και κρατάμε καταγεγραμμένο τον Αριθμό Αναφοράς που θα μας δώσει ο/η υπάλληλος στο κατάστημα Cosmote, ή θα μας αποστείλει σε sms η mail όταν την καταθέσει ο/η υπάλληλος στα κεντρικά, εννοείται. Θα χρειαστεί για τα περαιτέρω. Εάν περάσουν 5 μέρες και δε μας τον έχουν στείλει , ξαναπάμε στο κατάστημα Cosmote υποβολής ή τηλεφωνάμε ώσπου να μας τον δώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ανανεώσω στο whatsup και δεν κάνει ανανέωση,δείχνει ένα κύκλο που γυρίζει εδώ και μισή ώρα, δηλαδή προσπάθει να φορτώσει.Μπαινω και στο my cosmote και εκεί τα ίδια.Μπαινω με δεδομένα κινητής ,τίποτα πάλι.περιεργος σας αναφέρω ότι προσπαθώ από την κάρτα pazy να φορτίσω ένα ποσό,και εκεί πάλι δειχνη,αυτον τον κύκλο που φορτώνει,δεν ξέρω που συσχετίζεται αυτό.Μου έχει ξανατυχει πολλές φορές αυτήν η περίπτωση,και την επόμενη όλα οκ .Μήπως γνωρίζετε τι φταίει;Με ταχύτητα ίντερνετ έχω 99,95 mbbs

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο στάδιο στο δείχνει; πριν φτάσει στην 2FA επαλήθευση της κάρτας; Έχει σημασία 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

Ναι,του χρηματικού υπόλοιπου κατά δύο μήνες.

Όχι, του υπολοίπου.

Για παράταση των υπαρχόντων token μιλάω 

Στο watch up που φαίνονται οι ανανεώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη δεν κατάλαβα. Οι ανανεώσεις νομίζω δεν φαίνονται κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι: Μόνο η λήψη νέου Token (όχι από τα δωρεάν ) μέσα από ανανέωση κάρτα, δίνει παράταση στα παλαιότερα Tokens.

Και η 8Ε ανανέωση κάρτα δε δίνει Token.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pppe said:

Όχι: Μόνο η λήψη νέου Token (όχι από τα δωρεάν ) μέσα από ανανέωση κάρτα, δίνει παράταση στα παλαιότερα Tokens.

Και η 8Ε ανανέωση κάρτα δε δίνει Token.

Ναι, δεν δίνει token η ανανέωση με 8€. Παρατείνεται όμως η λήξη των υπαρχόντων?

Εγώ έχω 6 token που στέκουν.

Επίσης έχω 500' από token που ενεργοποιω κάθε μήνα και μεταφέρεται η λήξη βάζοντας 1 νέο token από αυτά που έχω καβατζα'.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...