Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό μεσημέρι. Είμαι κάτοχος κοσμοκάρτας αλλά βλέπω ότι το whats up έχει περισσότερες παροχές. Αν το μετατρέψω σε whats up, το χρηματικό υπόλοιπο που έχω στην κοσμοκάρτα μεταφέρεται;

 

ναι φιλε μεταφερονται .μεταφερονται αν τυχον εχεις και χρονο ομιλιας μεχρι να την ημερομηνια ληξης τους

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χθες (όπως τα τελευταία δύο χρόνια),μου ήρθε υπενθύμιση για το promo4: MHN ΞEXNAΣ TH MONAΔIKH ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA EΣENA: 200' ΠPOΣ OΛA TA ΔIKTYA & 600' ΠPOΣ WHAT'S UP ΓIA 1 MHNA MONO ME 4€. ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE promo4 ΣTO 1330. H ΠPOΣΦOPA IΣXYEI ΓIA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ EΩΣ 30/11

 

Η προσφορά είναι πραγματικά πολύ καλή. Τόσο για αυτά που προσφέρει, όσο και για την τιμή της.

 

Ωστόσο θα πρέπει να γνωρίζουμε, πως τα λεπτά της ΔΕΝ μεταφέρονται, όπως έχει ξαναειπωθεί. Γεγονός που εμένα προσωπικά δεν με συμφέρει, οπότε και επιλέγω το Combo Call Them All μηνιαίως, που μου μεταφέρει τυχόν υπόλοιπο λεπτών ομιλίας.

 

ποιος το ειπε οτι δεν μεταφερονται???αν παρεις το ιδιοτ πακετο πριν ληξη μεταφερονται

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μεταφερονται .μεταφερονται αν τυχον εχεις και χρονο ομιλιας μεχρι να την ημερομηνια ληξης τους

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ποιος το ειπε οτι δεν μεταφερονται???αν παρεις το ιδιοτ πακετο πριν ληξη μεταφερονται

 

Το δοκίμασα και εγώ και άλλα παιδιά. Μάλλον επειδή είναι προσφορά και όχι επίσημο πακέτο.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και εγώ και άλλα παιδιά. Μάλλον επειδή είναι προσφορά και όχι επίσημο πακέτο.

 

μπορει τοτε.εμενα που αυτο το πακετο στοιχιζει 7 ευρω μεταφερονται κανονικα

Link to comment
Share on other sites

μπορει τοτε.εμενα που αυτο το πακετο στοιχιζει 7 ευρω μεταφερονται κανονικα

 

Ναι και εμένα μεταφέρονται από το Combo Call Them All. Αλλά του promo4 όχι. Κρίμα πάντως, θα ήτανε καλή φάση.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

ταυτοχρονα δεν γινεται. Κανεις αποσυνδεση και ταυτοποιηση του αλλου αριθμου με sms
Link to comment
Share on other sites

Και όταν θέλω να επιστρέψω στον προηγούμενο αριθμό, πάλι η ίδια διαδικαδία;

Δηλαδή, αν έχω καταλάβει καλά, κάθε φορά που θέλεις να μπεις με άλλον αριθμό, σου στέλνει sms για να το χρησιμοποιήσεις για το log in;

Link to comment
Share on other sites

ναι πρεπει να κανεις καθε φορα ταυτοποιηση οταν αλλαζεις τον αριθμο που θες να βλεπει.
Link to comment
Share on other sites

ταυτοχρονα δεν γινεται. Κανεις αποσυνδεση και ταυτοποιηση του αλλου αριθμου με sms

 

Μπορεις να εχεις και 2 νουμερα.

Ενα μεσω δεδομενων μονο απο το m.whatsup.gr

Και το αλλο μεσα απο το Whats Up app.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά.

Άλλη ερώτηση τώρα, λίγο άσχετη με τα παραπάνω. Πρόσφατα, εδώ μέσα είπε κάποιος πως αν κάνεις το πάρε-δώσε μετά τις 12 τότε ουσιαστικά διαρκεί 3 μέρες. Μόνο που δεν θυμάμαι αν έγραψε μετά τις 12 το μεσημέρι ή το βράδυ. Και τώρα δεν μπορώ να το βρω. Έχω την εντύπωση πως εννοούσε το μεσημέρι, αλλά μήπως γνωρίζει κάποιος καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι. Είμαι κάτοχος κοσμοκάρτας αλλά βλέπω ότι το whats up έχει περισσότερες παροχές. Αν το μετατρέψω σε whats up, το χρηματικό υπόλοιπο που έχω στην κοσμοκάρτα μεταφέρεται;
Ναι μεταφέρεται.
Link to comment
Share on other sites

Και όταν θέλω να επιστρέψω στον προηγούμενο αριθμό, πάλι η ίδια διαδικαδία;

Δηλαδή, αν έχω καταλάβει καλά, κάθε φορά που θέλεις να μπεις με άλλον αριθμό, σου στέλνει sms για να το χρησιμοποιήσεις για το log in;

Έλεγξε το κινητό σου να δεις μήπως υποστηρίζει διπλές εφαρμογές. Έτσι θα μπορείς να έχεις την εφαρμογή του what's up δύο φορές και να διαχειρίζεσαι και τα δύο νούμερα.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά.

Άλλη ερώτηση τώρα, λίγο άσχετη με τα παραπάνω. Πρόσφατα, εδώ μέσα είπε κάποιος πως αν κάνεις το πάρε-δώσε μετά τις 12 τότε ουσιαστικά διαρκεί 3 μέρες. Μόνο που δεν θυμάμαι αν έγραψε μετά τις 12 το μεσημέρι ή το βράδυ. Και τώρα δεν μπορώ να το βρω. Έχω την εντύπωση πως εννοούσε το μεσημέρι, αλλά μήπως γνωρίζει κάποιος καλύτερα;

 

Το προφανές είναι μετά τις 12 το μεσημέρι

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Το προφανές είναι μετά τις 12 το μεσημέρι ( το οποίο είναι και μετά τις 12 το βράδυ)

 

Ναι αλλά είναι και πριν τις 12 το βράδυ. :D

 

Έλεγξε το κινητό σου να δεις μήπως υποστηρίζει διπλές εφαρμογές. Έτσι θα μπορείς να έχεις την εφαρμογή του what's up δύο φορές και να διαχειρίζεσαι και τα δύο νούμερα.

 

Αυτό πώς μπορώ να το ελέγξω;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πώς μπορώ να το ελέγξω;

 

Μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού. Ή και με εφαρμογή αλλά δεν το έχω δοκιμάσει. Τα Xiaomi το έχουν σίγουρα και νομίζω και κάποια Huawei και Samsung. Τι κινητό έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού. Ή και με εφαρμογή αλλά δεν το έχω δοκιμάσει. Τα Xiaomi το έχουν σίγουρα και νομίζω και κάποια Huawei και Samsung. Τι κινητό έχεις;

 

Xiaomi Redmi Note 4.

Το βρήκα. Πολύ πρακτικό. Σ' ευχαριστώ!

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note 4.

Το βρήκα. Πολύ πρακτικό. Σ' ευχαριστώ!

Να 'σαι καλά.

Για τους υπόλοιπους που δεν το υποστηρίζει το κινητό τους από μόνο του, υπάρχουν και εφαρμογές που κάνουν αυτή τη δουλειά αλλά το είπα και πριν δεν το έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω πως δουλεύουν. Με μια αναζήτηση για dual apps στο Google νομίζω θα βγάλετε άκρη..

Edited by Kozi0
Link to comment
Share on other sites

καλο! ποια κινητα υποστηριζουν τετοιο πραγμα;
από όσο ξέρω τα XIAOMI

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά.

Άλλη ερώτηση τώρα, λίγο άσχετη με τα παραπάνω. Πρόσφατα, εδώ μέσα είπε κάποιος πως αν κάνεις το πάρε-δώσε μετά τις 12 τότε ουσιαστικά διαρκεί 3 μέρες. Μόνο που δεν θυμάμαι αν έγραψε μετά τις 12 το μεσημέρι ή το βράδυ. Και τώρα δεν μπορώ να το βρω. Έχω την εντύπωση πως εννοούσε το μεσημέρι, αλλά μήπως γνωρίζει κάποιος καλύτερα;

 

Έκανα σήμερα το μεσημέρι στις 12:00 το #pare_dwse κ η ισχύς του πακέτου είναι μέχρι τις 10/11/17 στις 12:00.

Link to comment
Share on other sites

1€ - 20' - 2 ημέρες

Φοβερή προσφορά...

3d1d9f9c54d0a9925ef4962b1ca77619.jpg

 

Sent from my SM-G930F

Στη θέση σου δε θα έχανα τέτοια προσφορα :lol::lol::lol::grin:

τρελάθηκε το αφεντικό και ξεπουλάει!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο promo4 μεταφερονται τα λεπτα εγω το εχω δοκιμασει και εχουν μεταφερθει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο promo4 μεταφερονται τα λεπτα εγω το εχω δοκιμασει και εχουν μεταφερθει κανονικα
Σε μένα 3 φορές πάντως δεν έχουν μεταφερθεί.

 

Send From Note 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...