Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, έκανα σήμερα το κόλπο με τις 2 ανανεώσεις των 5€ από χρεωστική κάρτα και δούλεψε (το αναφέρω γιατί υπήρξε σχετική ανησυχία τις τελευταίες μέρες).

Κυρίως όμως, ποστάρω για να ενημερώσω για κάτι, που δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί:

Στο πάρε - μοίρασε έβαζα κάθε φορά τον ίδιο συγκεκριμένο αριθμό (δηλαδή 6 φορές συνολικά), καθώς βρήκα μόνο ένα συνάδελφο, με whatsup. Και από ότι με ενημέρωσε, έλαβε 600ΜΒ. Που θα πει ότι δε χρειάζεται να είναι ξεχωριστοί οι 3 αριθμοί.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έκανα σήμερα το κόλπο με τις 2 ανανεώσεις των 5€ από χρεωστική κάρτα και δούλεψε (το αναφέρω γιατί υπήρξε σχετική ανησυχία τις τελευταίες μέρες).

Κυρίως όμως, ποστάρω για να ενημερώσω για κάτι, που δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί:

Στο πάρε - μοίρασε έβαζα κάθε φορά τον ίδιο συγκεκριμένο αριθμό (δηλαδή 6 φορές συνολικά), καθώς βρήκα μόνο ένα συνάδελφο, με whatsup. Και από ότι με ενημέρωσε, έλαβε 600ΜΒ. Που θα πει ότι δε χρειάζεται να είναι ξεχωριστοί οι 3 αριθμοί.

Το έχω γράψει περίπου 57 φορές σε προηγούμενα σχόλια αναλυτικά ότι δεν χρειάζεται να στείλεις σε 3 διαφορετικούς αριθμους αλλά και σε έναν 600mb πάνε κανονικά.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει περίπου 57 φορές σε προηγούμενα σχόλια αναλυτικά ότι δεν χρειάζεται να στείλεις σε 3 διαφορετικούς αριθμους αλλά και σε έναν 600mb πάνε κανονικά.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Πολύ καλή δυνατότητα (σε σχέση με το αντίστοιχο της κόκκινης): ΝΑΙ....

 

 

Αααα και με 5€....ΟΧΙ 10.

 

Αααα και όχι άμεσα: Μέσα σε 2 μήνες από την "κάρτα"....!!

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

το κολπο με το παρε δωσε πως δουλευει? Έβαλα μια 5€ (μεσω της εφαρμογης whatsup), τωρα τι κανω ? βαζω αλλα 5 ?
Link to comment
Share on other sites

κάνεις το πάρε μίρασε και μετά βάζεις άλλα 5 ευρώ , ΣΗΜΕΡΑ με άλλη κάρτα ή paypal.
Link to comment
Share on other sites

Άλλο το #pare_dwse

Άλλο το #pare_moirase.

 

ΑΑαααααα: Και ένα γενικό σχόλιο: "Άλλος για το colpo?"

Έτσι μας μαθαν: ΟΚ.

 

 

Δεν είναι colpo ούτε το 1, ούτε το άλλο.

Έτσι μας μάθανε {ποιοί ? ? }: "Κανά κόλπο ρεεε παιδιά;"

ΟΚ: Ελλάδα._

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει περίπου 57 φορές σε προηγούμενα σχόλια αναλυτικά ότι δεν χρειάζεται να στείλεις σε 3 διαφορετικούς αριθμους αλλά και σε έναν 600mb πάνε κανονικά.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

ΟΚ φίλε μου, δεν το είχα δει και νόμιζα ότι έκανα καμιά ανακάλυψη. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ ΔΕΝ είναι θέμα συζήτησης για Φοιτητικό What's Up, παρακαλώ συνεχίστε τη συζήτηση στο αντίστοιχο θέμα. Όχι εδώ πέρα.

 

Τώρα όσον αφορά τα 0.30 που θα μας επιβάλλουν. Τα γλιτώνεις με online ανανέωση μόνο; Γιατί μπερδεύτηκα. Αν χρησιμοποιήσεις δηλαδή κάρτα ανανέωσης και αντί μέσω του 1314, βάλεις την κάρτα μέσω της εφαρμογής τα γλυτώνεις;

 

Ευχαριστώ.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ ΔΕΝ είναι θέμα συζήτησης για Φοιτητικό What's Up, παρακαλώ συνεχίστε τη συζήτηση στο αντίστοιχο θέμα. Όχι εδώ πέρα.

 

Τώρα όσον αφορά τα 0.30 που θα μας επιβάλλουν. Τα γλιτώνεις με online ανανέωση μόνο; Γιατί μπερδεύτηκα. Αν χρησιμοποιήσεις δηλαδή κάρτα ανανέωσης και αντί μέσω του 1314, βάλεις την κάρτα μέσω της εφαρμογής τα γλυτώνεις;

 

Ευχαριστώ.

 

Ναι,ειναι για τις καρτες στο περιπτερο χωρια οτι καποιοι χρεωνουν 0,5€ εξτρα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα και kmpatra ευχαριστώ παιδιά. Με το στανιό δηλαδή να κάνουμε τα πάντα με κάρτα. Μάλιστα.
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Κάθε πότε πρέπει να κάνω ανανέωση σε ένα καρτοκινητό wu για να μην λήξει?

Κάθε 13 μήνες για να κρατάς το νούμερο.

Κάθε 4 μήνες για να έχεις εισερχόμενες κλήσεις.

Κάθε 3 μήνες για να μην χάσεις τυχόν χρηματικό υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε πότε πρέπει να κάνω ανανέωση σε ένα καρτοκινητό wu για να μην λήξει?

 

Η λήξη του αριθμού, πραγματοποιείται σε 12 μήνες από την τελευταία ανανέωση (+1 οπότε 13).

 

Στους τέσσερις μήνες απόο την τελευταία ανανέωση, ενεργοποιείται η φραγή εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Η λήξη του αριθμού, πραγματοποιείται σε 12 μήνες από την τελευταία ανανέωση (+1 οπότε 13).

 

Στους τέσσερις μήνες ;πο την τελευταία ανανέωση, ενεργοποιείται η φραγή εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων.

 

Οπως επισης και η φραγη των εισερχομενων και εξερχομενων sms , data.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οπως επισης και η φραγη των εισερχομενων και εξερχομενων sms , data.

 

Ναι πολύ σωστά Inevar,, μου διέφυγε.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Στο What's up δεν υπάρχουν πακέτα που να αγοράζεις για να μιλάς προς όλη την Cosmote και όχι προς το What's up μόνο; Πχ να έχει ένα πακέτο με 400 λεπτά προς Cosmote και 200 προς όλους;

CU και F2G έχουν τέτοιου είδους πακέτα. Ειδικά η Wind νομίζω δεν έχει καθόλου πακέτο μόνο προς F2G.

Link to comment
Share on other sites

Στο What's up δεν υπάρχουν πακέτα που να αγοράζεις για να μιλάς προς όλη την Cosmote και όχι προς το What's up μόνο; Πχ να έχει ένα πακέτο με 400 λεπτά προς Cosmote και 200 προς όλους;

CU και F2G έχουν τέτοιου είδους πακέτα. Ειδικά η Wind νομίζω δεν έχει καθόλου πακέτο μόνο προς F2G.

 

Από τη "γέννησή" του το WU ήταν έτσι όπως το λες.

Και με "άλλα" ευνοϊκά {σε σχέση με τις άλλες εταιρίες} κίνητρα , απέκτησε ευρεία "κατοχή" WU από τον κόσμο. % σε σχέση με άλλα.

 

ΔΕΝ έχει λόγο (όσο ισχύει ακόμα το παραπάνω %) να το αλλάξει.

Είναι και "κίνητρο" κατοχής αυτής της πρωτιάς του που θα το έχανε αν το άλλαζε.

ΔΕΝ έχει πακέτα προς Cosmote προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Στο What's up δεν υπάρχουν πακέτα που να αγοράζεις για να μιλάς προς όλη την Cosmote και όχι προς το What's up μόνο; Πχ να έχει ένα πακέτο με 400 λεπτά προς Cosmote και 200 προς όλους;

CU και F2G έχουν τέτοιου είδους πακέτα. Ειδικά η Wind νομίζω δεν έχει καθόλου πακέτο μόνο προς F2G.

 

200 προς όλους +100mb με 6 ευρώ

400 προς Wu, 200 προς όλους +100 προς όλους online bonus με 7.06 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το εξαιρετικο πακέτο 400 προς what's up 100 προς όλους και 100mb για 1 μηνα με 6 ευρώ. Τα οποία αν ανανεώσεις με το ίδιο πακέτο μεταφέρονται ότι έχει μείνει στον άλλο μήνα. Αλλά οι βλάκες δεν το έχουν στην εφαρμογή του what's up. Πρέπει να πάρετε στο 1330 να πατήσετε το 7 η 8 νομίζω και να πάτε σε άλλα συνδιαστικα πακέτα. Το ξέρουν πολύ λίγοι επίτηδες προφανώς. Αντιθέτως έχουν το χαζό 400 προς what's up και 200 προς όλους για 15 μέρες με 5 ευρώ στην εφαρμογή του what's up.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το εξαιρετικο πακέτο 400 προς what's up 100 προς όλους και 100mb για 1 μηνα με 6 ευρώ. Τα οποία αν ανανεώσεις με το ίδιο πακέτο μεταφέρονται ότι έχει μείνει στον άλλο μήνα. Αλλά οι βλάκες δεν το έχουν στην εφαρμογή του what's up. Πρέπει να πάρετε στο 1330 να πατήσετε το 7 η 8 νομίζω και να πάτε σε άλλα συνδιαστικα πακέτα. Το ξέρουν πολύ λίγοι επίτηδες προφανώς. Αντιθέτως έχουν το χαζό 400 προς what's up και 200 προς όλους για 15 μέρες με 5 ευρώ στην εφαρμογή του what's up.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

400+200+100 είναι 30 μέρες και κοστίζει 7.06

Για 15 μέρες είναι 500 +100 με 5.04

Link to comment
Share on other sites

400+200+100 είναι 30 μέρες και κοστίζει 7.06

Για 15 μέρες είναι 500 +100 με 5.04

Το 400 συν 100 συν 100 είναι καλύτερο για μένα που μιλάω περισσότερο με what's up. Και κάθε μήνα προσθέτω και ότι έχει μείνει από το προηγούμενο πακέτο. 6 ευρώ είναι.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Οτι βολευει τον καθενα

 

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...