Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε περιπτωση συγγενη που ειχε την αυτοματη ενεργοποιηση του πακετου 250' προς ολους,με την εφαρμογη της αυτοματης ανανεωσης,τα προηγουμενα λεπτα προστεθηκαν στα καινουργια με την νεα ημερομηνια ληξης. Δεν ξερω βεβαια αν η αυτοματη ενεργοποιηση εγινε πριν την ληξη του προηγούμενου πακετου,υποθετω ομως οτι κατι τετοιο επαιξε.
Link to comment
Share on other sites

με το wu τα 2 ατομα πανε cinema με 1 κωδικο η θελει 2?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

με το wu τα 2 ατομα πανε cinema με 1 κωδικο η θελει 2?
Με ένα κωδικό πάνε δύο άτομα.

Με δύο κωδικούς πάνε τέσσερα άτομα!

Κ.ο.κ

Link to comment
Share on other sites

Ειχα καποια λεπτά ρεστα απο προηγούμενη αγορα πακετου σε wu εβαλα καρτα αγορασα ενα πακέτο ομιλιας και ανανεώθηκαν ολα για ακομα ενα μηνα τωρα εβαλα καρτα και αγορασα πακετο αλλα δεν πηγαν ολα ολα για ενα μηνα αυτο ισχυει μονο μια φορα ??η με συγκεκριμενα πακετα ομιλίας?ευχαριστω για την απάντηση εκ των προτέρων

 

Η ανανέωση των λεπτών ομιλίας και των MB γίνεται όταν βάλεις το ίδιο πακέτο με αυτό που είχες. Αν έβαλες κάποιο διαφορετικό σε σχέση με την προηγούμενη φορά, δε σου κάνει ανανέωση των υπολοιπόμενων.

Link to comment
Share on other sites

Με ένα κωδικό πάνε δύο άτομα.

Με δύο κωδικούς πάνε τέσσερα άτομα!

Κ.ο.κ

Διόρθωση , παιδιά , άλλαξε πλεον και για καθε εισητηριο χρειαζεται και κωδικός σε αναλογια 1:1 https://www.cosmote.gr/dealsforyou/jsp/deal_deal.jsp?catalogRefIds=sku220008&productId=prod300013&id=d4y_cat170015

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωση , παιδιά , άλλαξε πλεον και για καθε εισητηριο χρειαζεται και κωδικός σε αναλογια 1:1 https://www.cosmote.gr/dealsforyou/jsp/deal_deal.jsp?catalogRefIds=sku220008&productId=prod300013&id=d4y_cat170015
Αϊ καλά....

Από πότε έγινε αυτό; :/

 

Δεν πιστεύω να έγινε και στα everest έτσι πλέον! Θα το ψάξω αργότερα που θα έχω χρόνο να δω τι γίνεται....

Link to comment
Share on other sites

Η ανανέωση των λεπτών ομιλίας και των MB γίνεται όταν βάλεις το ίδιο πακέτο με αυτό που είχες. Αν έβαλες κάποιο διαφορετικό σε σχέση με την προηγούμενη φορά, δε σου κάνει ανανέωση των υπολοιπόμενων.

 

Ααααα καταλαβα δηλαδη βλακεια εκανα δεν πειραζει σε ευχαριστω για την πληροφορια...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αϊ καλά....

Από πότε έγινε αυτό; :/

 

Δεν πιστεύω να έγινε και στα everest έτσι πλέον! Θα το ψάξω αργότερα που θα έχω χρόνο να δω τι γίνεται....

 

Στα everest δεν έγινε.Πηγα πριν μερικές μέρες.

Κάποια στιγμή θα ξαναβγάλω σύντομα κωδικό.Το Everest είναι δίπλα μου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η ανανέωση των λεπτών ομιλίας και των MB γίνεται όταν βάλεις το ίδιο πακέτο με αυτό που είχες. Αν έβαλες κάποιο διαφορετικό σε σχέση με την προηγούμενη φορά, δε σου κάνει ανανέωση των υπολοιπόμενων.
Στα λεπτά ομιλίας ισχύει.Στα MB δεν χρειάζεται ίδιο πακέτο, χρειάζεται απλά να αγοράσεις πακέτο που περιέχει MB.
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Στα λεπτά ομιλίας ισχύει.Στα MB δεν χρειάζεται ίδιο πακέτο, χρειάζεται απλά να αγοράσεις πακέτο που περιέχει MB.

Έτσι νόμιζα κι εγώ, αλλά δεν προστέθηκαν τα MB τελικά. Όσα είχαν απομείνει από το προηγούμενο πακέτο μου έληξαν σήμερα, αυτά από το reload it λήγουν σε 4 μέρες και τα ΜΒ του πακέτου που έβαλα χθες λήγουν σε 1 μήνα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7328801#post7328801

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εχω κοσμοκαρτα βαζω 10 ευρω στο καταστημα μου δινει 500mb για 15μερες με αφαιρει -4 για να μου δωσει 450λεπτα προς ολους συμφερει ?ο χρονος ομιλιας με φτανει θελω παραπανω ιντερνετ τι προτεινετε??
Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτό

GIGA WEEK

Ενεργοποίησε το GIGA WEEK για να πάρεις 3GB μόνο με 4€ για όλη την εβδομάδα (7 ημέρες)!

Η ενεργοποίηση του πακέτου γίνεται είτε από τη σελίδα της υπηρεσίας COSMOTE My Internet είτε με δωρεάν κλήση από το κινητό στο 1330, είτε είτε με SMS στέλνοντας “3GB” στο 1330.

 

Σημειώσεις:

 

Τα 3GB έχουν ισχύ για 7 ημέρες από την ενεργοποίηση του πακέτου.

Η ενεργοποίηση δεύτερου πακέτου μπορεί να γίνει μόνο εάν έχει καταναλωθεί το πρώτο

Για τους συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένη την υπηρεσία COSMOTE My Internet, σε περίπτωση που ο όγκος δεδομένων (MB) καταναλωθεί νωρίτερα από την λήξη του ή παρέλθει η διάρκειά του και δεν υπάρχουν διαθέσιμα MB από άλλο πακέτο δεδομένων, η πρόσβαση στο Internet διακόπτεται. Για τους συνδρομητές που δεν έχουν ενεργοποιημένη την υπηρεσία COSMOTE My Internet, σε περίπτωση που ο όγκος δεδομένων (MB) καταναλωθεί νωρίτερα από την λήξη του ή παρέλθει η διάρκειά του και δεν υπάρχουν διαθέσιμα MB ενεργοποιείται η υπηρεσία Mobile Internet DayPass με χρέωση 1,01€/ημερα

Ο όγκος δεδομένων (ΜΒ) για πλοήγηση στο διαδίκτυο, αφορά χρήση εντός Ελλάδας, και δεν ισχύει κατά την περιαγωγή ενώ δεν περιλαμβάνεται σε αυτά η ειδική υπηρεσία MMS.

Στις τιμές συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α 24%

Link to comment
Share on other sites

καποιο προγραμμα που να εχει ολο το μηνα ιντερνετ

Πάρε μοίρασε με 3 άτομα που βάζουν 10αρα περνεις 1800mb. Ούτε να αγοράσεις πακέτο ούτε τίποτα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μοίρασε με 3 άτομα που βάζουν 10αρα περνεις 1800mb. Ούτε να αγοράσεις πακέτο ούτε τίποτα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

πως γινετε αυτο εχω κοσμοκαρτα??

Link to comment
Share on other sites

πως γινετε αυτο εχω κοσμοκαρτα??

Γύρνα το σε what's up σε 2 λεπτά με αλπακ στο 1314 και όταν βάζεις 2 5αρες θα πέρνεις 1400mb για 1 μηνα τελείως δωρεάν από reload it και πάρε μοίρασε συν αν έχουν άλλοι what's up θα πέρνεις 300mb σε κάθε κάρτα που βάζουν. Εγώ έτσι περνω 3 4gb κάθε μήνα τελείως δωρεάν βάζω 10 5αρες στην οικογένεια περνουν 1400mb ο καθένας συν 3gb εγώ όλα δωρεάν.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Γύρνα το σε what's up σε 2 λεπτά με αλπακ στο 1314 και όταν βάζεις 2 5αρες θα πέρνεις 1400mb για 1 μηνα τελείως δωρεάν από reload it και πάρε μοίρασε συν αν έχουν άλλοι what's up θα πέρνεις 300mb σε κάθε κάρτα που βάζουν. Εγώ έτσι περνω 3 4gb κάθε μήνα τελείως δωρεάν βάζω 10 5αρες στην οικογένεια περνουν 1400mb ο καθένας συν 3gb εγώ όλα δωρεάν.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Ναι, αλλά θα χάσει τα 450' προς όλους με 4€...

Link to comment
Share on other sites

καποιο προγραμμα που να εχει ολο το μηνα ιντερνετ

600 MB με 6 ευρώ αν σου φτάνουν.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/internet_monthly_pass200_ck.html

Link to comment
Share on other sites

600 MB με 6 ευρώ αν σου φτάνουν.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/internet_monthly_pass200_ck.html

 

ναι.πρωτα περισευαν 6ευρω και αγοραζα με 6 ευρω 600mb για ενα μηνα τωρα δεν φτανει η 10αρα καρτα που βαζω γιατι περνει και φορο παμε 8.93ευρω-4 ευρω για να μου δωσει 450λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Μιά λύση είναι να βάζεις 12 από το κατάστημα.

Στην κοσμοκαρτα με online ανανέωση δεν δίνει επιπλέον 500 mb για 1 μήνα?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω 3 καρτοκινητά στο όνομα μου. Μπορώ να βλέπω από τι mycosmote πότε ακριβώς λήγουν? Είναι στους 4 μήνες?

Το έψαξα αλλά δεν το βρηκα. Με δείχνει απλώς ποτε ληγει το υπόλοιπο που έχω.

Ή γίνεται μόνο από την εφαρμογή whatsup σε κάθε κινητό?

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω 3 καρτοκινητά στο όνομα μου. Μπορώ να βλέπω από τι mycosmote πότε ακριβώς λήγουν? Είναι στους 4 μήνες?

Το έψαξα αλλά δεν το βρηκα. Με δείχνει απλώς ποτε ληγει το υπόλοιπο που έχω.

Ή γίνεται μόνο από την εφαρμογή whatsup σε κάθε κινητό?

 

Καλησπέρα. Το έλεγξα πριν λίγο, στο My Cosmote δε μπορώ να βρω κάτι. Στο What's Up application όμως μπορείς να το δεις. Με το που μπαίνεις στην εφαρμογή, πατάς εκεί που λέει το χρηματικό υπόλοιπο που έχεις στην κάρτα, κι ανοίγει καινούργια σελίδα που αναγράφει τρεις ημερομηνίες:

- Τελευταία ανανέωση

- Λήξη υπολοίπου

- Λήξη σύνδεσης

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...