Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2,5 ώρες με 3,5 Ευρώπουλα <=> 10 ώρες με 14 Ευρώ(πουλα).

Εάν δεν υπάρχει περιορισμός στις ενεργοποιήσεις, θα φύγουν από τις συνδέσεις οι επαγγελματίες (όσοι δεν το έχουν ήδη κάνει) και θα μιλάνε "τζάμπα"... :lol:

Προσωπικά αν δεν είχα φοιτητικό (κατ εξαίρεση μου το έδωσαν γιατί δεν είμαι φοιτητής) εννοείται θα είχα φύγει προς την Q. Όσοι γνωστοί μου έχουν πάει την βγάζουν με πολύ λίγα ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αν δεν είχα φοιτητικό (κατ εξαίρεση μου το έδωσαν γιατί δεν είμαι φοιτητής) εννοείται θα είχα φύγει προς την Q. Όσοι γνωστοί μου έχουν πάει την βγάζουν με πολύ λίγα ευρώ.

 

Από το 2009 είχα Κιου, ήταν πολύ φθηνή, βασικά η φθηνότερη. Το κακό όμως είναι πως επειδή έφτιαξαν το δίκτυό τους, περιμένουν να βγάλουν τα σπασμένα. Κι εκεί πιστεύω πως θα την πατήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως μπορούμε να δηλώσουμε το whatsup , ώστε να ανέβει το όριο σε 15gb στο Cosmote cloud?

Ή γενικά αν μπορούμε να δηλώσουμε το whatsup κινητό μας στο mycosmote?

ff86c61717508f69d361d478f1684c94.jpgf32d153810a9da2229566c8cf0669d50.jpg

Μιλησα με 13888 και μάλλον έπεσα σε άσχετη, και μου έλεγε και το καρτοκινητό 5gb σε δίνει, να μιλήσεις με την σταθερή και κάτι τέτοια....το έκλεισα δεν εβγαλα ακρη.

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα,αφου κανεις εγγραφη στο mycosmote, συνδεεις το νουμερο στο λογαριασμο αυτό,με την ενεργοποιηση κοσμοτε κινητης και ταυτοποιηση αριθμου (pin μεσω sms).Mε τα ιδια στοιχεια μπαινεις και στο cloud.cosmote.gr . Εχει επιλογη για ταυτοποιηση του αριθμου και αναβαθμιση. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ η αλήθεια είναι ότι έψαξα για whatsup να δηλώσω αλλά έβλεπα μόνο για σύνδεση . Αν κάποιος το έχει κάνει, και μπορεί να βοηθήσει, εδώ θα είμαι. :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ η αλήθεια είναι ότι έψαξα για whatsup να δηλώσω αλλά έβλεπα μόνο για σύνδεση . Αν κάποιος το έχει κάνει, και μπορεί να βοηθήσει, εδώ θα είμαι. :)

Κάνε έναν κόπο να στείλεις μήνυμα στο Facebook (αν έχεις) στην επίσημη σελίδα της Cosmote η στην σελίδα του γουατσαπ να ρωτήσεις! Απαντάνε σχεδόν αμέσως στα inbox

3d0fd465025ee44fb30ad3eb1d710ac6.jpg

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καρτοκινητό δηλώνεται κανονικά και εγώ εχω περασμένο το δικό μου. Κάνεις εγγραφή στο mycosmote και περνας το νούμερο του wu. Δεν έχει σημασία που μιλάει για "σύνδεση". Δέχεται καρτοκινητό κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Ευχαριστώ για τις απαντησεις. Έχω ήδη mycosmote λόγω σταθερής οπότε δεν μπορώ να κάνω εκ νέου εγγραφη.

Θα στείλω αυριο μήνυμα στο facebook όπως έγραψες, να δω αν βγάλω άκρη, αλλιώς θα το παρατησω. Τhanks ξανα

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις ηδη cosmote σταθερή,περνας στα στοιχεία σου το νούμερο του κινητού και ενεργοποιείς και το κοσμοτε κινητη,πρέπει να υπάρχει κουμπί επιλογής
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έχει X FACTOR αν καλέσεις από το WHAT S UP σου το 13555 ΘΑ έχεις δωρεάν 1GB για 24 ΩΡΕΣ. Ισχυει για κάθε φορά που έχει X FACTOR.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η επίσημη σελίδα της κόσμοτε στο φεησμπουκ πέταξε προσφορά δωρεάν 5gb αυτό το σ/κ αρκεί να ενεργοποιηθεί από maintenence.cosmote.gr. Μπήκα αλλά δεν βρίσκω το συγκεκριμένο πακέτο.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η επίσημη σελίδα της κόσμοτε στο φεησμπουκ πέταξε προσφορά δωρεάν 5gb αυτό το σ/κ αρκεί να ενεργοποιηθεί από maintenence.cosmote.gr. Μπήκα αλλά δεν βρίσκω το συγκεκριμένο πακέτο.

Είναι μόνο για συμβόλαια και καρτοσυμβολαια!

Μπήκα εγώ χθες να δω. Αν μπεις στην σελίδα που λέει θα το δεις πάνω πάνω σαν αφίσα/φωτογραφία. Πατάς επάνω και λέει πληροφορίες.

2c28433377a079cde8846fa61871d465.jpg

b5384205003d330f08bf23413f69729b.jpg

Για εμάς τίποτα ακόμα για καλοκαίρι....

 

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ε ρε γμτ...Σε ευχαριστω πολυ

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα το 1314 να ακούσω το υπόλοιπο και πριν κλείσω μου ήρθε μνμ ότι ενεργοποιήθηκε το 600' προς what's up και 100 mb ... Αποτέλεσμα. ..-6 ευρω από το υπόλοιπο.

Τώρα αν τους καλέσω δεν νομίζω να βγάλω άκρη.

Έχει συμβεί σε άλλους;

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα το 1314 να ακούσω το υπόλοιπο και πριν κλείσω μου ήρθε μνμ ότι ενεργοποιήθηκε το 600' προς what's up και 100 mb ... Αποτέλεσμα. ..-6 ευρω από το υπόλοιπο.

Τώρα αν τους καλέσω δεν νομίζω να βγάλω άκρη.

Έχει συμβεί σε άλλους;

Πάρε στην εξυπηρέτηση πελατών (από σταθερό) και πες τους τι έγινε για το ακυρώσουν αν είναι και να σου βάλουν πίσω τα 6€

 

Μέχρι τότε μη χρησιμοποιείς το πακέτο που σου έβαλε. Μην ανοίξεις τα data και μην κάνεις κλήση προς γουατσαπ για να μη γίνει χρήση του πακέτου.

Και πες μας τι σου είπαν

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να ζητησει επικοινωνια απο το callback απο την σελιδα της κοσμοτε,για να μη χρεωθει και να τον παρουν και σε καθορισμενη ωρα,μην καθεται και περιμενει στην αναμονη
Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να ζητησει επικοινωνια απο το callback απο την σελιδα της κοσμοτε,για να μη χρεωθει και να τον παρουν και σε καθορισμενη ωρα,μην καθεται και περιμενει στην αναμονη

Σωστό κ αυτό!

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και απόψε το 1gb xfactor.Καλή φάση

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρε στην εξυπηρέτηση πελατών (από σταθερό) και πες τους τι έγινε για το ακυρώσουν αν είναι και να σου βάλουν πίσω τα 6€

 

Μέχρι τότε μη χρησιμοποιείς το πακέτο που σου έβαλε. Μην ανοίξεις τα data και μην κάνεις κλήση προς γουατσαπ για να μη γίνει χρήση του πακέτου.

Και πες μας τι σου είπαν

 

(Ρίνα)

 

καλυτερα να ζητησει επικοινωνια απο το callback απο την σελιδα της κοσμοτε,για να μη χρεωθει και να τον παρουν και σε καθορισμενη ωρα,μην καθεται και περιμενει στην αναμονη

 

Σωστό κ αυτό!

 

(Ρίνα)

Σας ευχαριστω!

Μιλησα με cosmote μεσω call back και δεχθηκαν το αιτημα. Εντος 24ωρου θα αφαιρεσουν το πακετο και θα πιστωσουν τα 6€. Βεβαια ισχυριστηκαν οτι εγω πατησα κατι κατα λαθος. Πραγμα δυσκολο με σβηστη οθονη. Μου τονισαν να μην κανω κληση προς whats up και να κλεισω τα data. Επισης, οτι η διαδικασια αυτη μπορει να γινει μονο μια φορα και δεν ξαναγινεται αν, για οποιοδηποτε λογο, ενεργοποιηθει απο λαθος ή λαθος πακετο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενδιαφερομαι για αλλαγη απο συμβολαιο -----> καρτοκινητη! θελω λεπτα ομιλιας προς ολους και ΜΒ ,αλλαγη να κανω σε cosmokarta ή WHATS UP??? Τι προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενδιαφερομαι για αλλαγη απο συμβολαιο -----> καρτοκινητη! θελω λεπτα ομιλιας προς ολους και ΜΒ ,αλλαγη να κανω σε cosmokarta ή WHATS UP??? Τι προτείνετε?

 

Cosmokarta αν θες χρόνο προς όλους

Εμένα με βολευει

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Link to comment
Share on other sites

Τι bonus παιζει με ανανέωση απο την εφαρμογή mycosmote? Η συμφέρει απο e-banking? Για κοσμοκαρτα μιλάω
Link to comment
Share on other sites

Τι bonus παιζει με ανανέωση απο την εφαρμογή mycosmote? Η συμφέρει απο e-banking? Για κοσμοκαρτα μιλάω

 

500MB για 15 μερες με ανανεωση απο την εφαρμογη ή σε καταστημα.

Με e-banking δεν παιρνεις καθολου

Edited by XP130TD
εκτός θέματος

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

το cosmote my Internet δεν παίζει σε κοσμοκαρτα...ενώ είμαι δεδομένα μου λέει ότι έχω συνδεθεί με wi-fi

μπας και θέλει καμιά εκκαθάριση ο chrome?

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...