Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θυμηστε μου με ποιο ποσό δίνει για ένα μήνα τουλάχιστον 1 γιγα δεδομένα;

 

Είναι 10€.αλλα αν κάνεις ανανέωση σε καταστημα από 10€ και πάνω παίρνεις δώρο 1GB για 15 μέρες.Βαζοντας και ένα πακέτο των 500mb έχεις 1,5GB που ληγουν όλα μαζί σε 30 μέρες και σου μένουν και κάποια χρήματα στην κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω 10€ σε κατάστημα και μου δίνει δωρο 1GB για 15 μέρες.

 

Βάζω μετά και λίγο ίντερνετ ακόμα (100mb) από το reloadit που δίνει για 7 ημέρες.

 

Βάζω κ το μικρότερο πακετάκι ίντερνετ (αυτό με τα 3€ που δίνει 200mb)

Και ενώνονται όλα μαζί και λήγουν σε ένα μήνα.

 

Και στην ουσία έχω για ένα μηνα: 1GB + 100mb + 200mb που λήγουν την ίδια ημερομηνία και ώρα.

 

Και τώρα επειδή είναι πολλά δεν θα βάλω άλλη κάρτα αυτό τον μήνα. Απλά μια μέρα πριν μου λήξουν τα mb θα βάλω πάλι το μικρότερο πακετάκι (3€)

Και όλα μαζί θα πάρουν παράταση πάλι για ένα μήνα. Ότι μου περισσεψε δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορητότητα προς whats up και αφού ενεργοποιήθηκα διαπίστωσα ότι έχω υπόλοιπο 0,25€.

Δεν θέλω να το χρησιμοποιήσω σύντομα τον αριθμό, θα τον αφήσω στο συρτάρι προς το παρόν. Αυτά τα 0,25 μέχρι πότε ισχύουν, για 3 μήνες;

Ενώ κάρτα θα είναι ενεργή για 12 μήνες;

Και για να μεταφέρω υπόλοιπο από άλλο whats up πρέπει πρώτα να βάλω κάρτα μία φορά ή μπορώ κατευθείαν να στείλω 5 ευρώ από το άλλο WU;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορητότητα προς whats up και αφού ενεργοποιήθηκα διαπίστωσα ότι έχω υπόλοιπο 0,25€.

Δεν θέλω να το χρησιμοποιήσω σύντομα τον αριθμό, θα τον αφήσω στο συρτάρι προς το παρόν. Αυτά τα 0,25 μέχρι πότε ισχύουν, για 3 μήνες;

Ενώ κάρτα θα είναι ενεργή για 12 μήνες;

Και για να μεταφέρω υπόλοιπο από άλλο whats up πρέπει πρώτα να βάλω κάρτα μία φορά ή μπορώ κατευθείαν να στείλω 5 ευρώ από το άλλο WU;

 

Όπως το λες. Το χρηματικό υπόλοιπο (0,25 λεπτα) θα χαθεί σε 3 μήνες αν δεν βαλεις κάρτα η αν δεν σου μεταφέρει κάποιος χρήματα από άλλο κινητο μέσα σε αυτό το διαστημα.

 

Ναι. Ακόμα και αν δεν ξαναβαλεις μέσα στο 3μηνο κάρτα, μόνο το υπόλοιπο το χρηματικό θα χάσεις. Απλά δεν θα έχεις λεφτά μέσα!

Ο αριθμός (κάρτα που λες κ εσυ) χάνεται σε 12 μήνες.

 

Όχι δεν χρειάζεται να βάλεις κάρτα. Μπορεί να σου στείλει (μεταφερει) κάποιος δικός σου 5€! Είναι το ίδιο σαν να βάζεις κάρτα από το περίπτερο.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

θυμηστε μου με ποιο ποσό δίνει για ένα μήνα τουλάχιστον 1 γιγα δεδομένα;

 

Είναι 10€.αλλα αν κάνεις ανανέωση σε καταστημα από 10€ και πάνω παίρνεις δώρο 1GB για 15 μέρες.Βαζοντας και ένα πακέτο των 500mb έχεις 1,5GB που ληγουν όλα μαζί σε 30 μέρες και σου μένουν και κάποια χρήματα στην κάρτα

Ανανέωσα 1η του μήνα 10€ με PayPal και πήρα 1GB για 15 μέρες, 500MB για ένα μήνα και άλλα 100mb απο reloaded και μεταφέρθηκαν όλα μαζί για ένα μήνα μαζί με το 1,5GB που είχα και έληγε πρωταπριλιά.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160404/84dd1f32eace5e0e27e68403a293cdb7.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160404/200c139361be7f81d814737814b9a122.jpg

 

Υ.Γ. Τα 500mb είναι απο το #pare_wres

Edited by Amyntaios
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τίποτα στο What's Up που να μας προσφέρει MB, όσο θα είμαι Αμερική;

Και τι χρεώσεις παίζουν για τις εισερχόμενες που θα δέχομαι;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα νουμερο cosmokarta οχι whats up το οποιο μου δινει 400min δωρο με καθε ανανεωση 10 ευρω.

εαν κανω ανανεωση απο καταστημα θα παρω και 1 gb δωρεαν internet η ειναι μονο για whats up η προσφορα?

μπορω με καποιον τροπο να παρω κατι παραπανω?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα νουμερο cosmokarta οχι whats up το οποιο μου δινει 400min δωρο με καθε ανανεωση 10 ευρω.

εαν κανω ανανεωση απο καταστημα θα παρω και 1 gb δωρεαν internet η ειναι μονο για whats up η προσφορα?

μπορω με καποιον τροπο να παρω κατι παραπανω?

ευχαριστω

Αν και δεν έχω Κοσμοκαρτα ξερω οτι τα δινει και εκεί.Σιγουρα σε What's up και Frog,99% και σε Κοσμοκαρτα...Ας επιβεβαιώσει κάποιος σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα νουμερο cosmokarta οχι whats up το οποιο μου δινει 400min δωρο με καθε ανανεωση 10 ευρω.

εαν κανω ανανεωση απο καταστημα θα παρω και 1 gb δωρεαν internet η ειναι μονο για whats up η προσφορα?

μπορω με καποιον τροπο να παρω κατι παραπανω?

ευχαριστω

 

Δίνει 1GB για 15 ημέρες κανονικά (εγώ το έκανα online)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχει ενεργοποιήσει κανένας την ευρωπαϊκή κάρτα ενός γνωστό στο δικό του νούμερο ? πρέπει να γίνει ταυτοποίηση ότι ό αριθμός της ευρωπαϊκής κάρτας νέων είναι ο ίδιος με τα στοιχεία του νούμερου που ανήκει ? ή στο κατάστημα που δεν γίνεται ενεργοποίηση δεν το κοιτάνε αυτό?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορητότητα προς whats up και αφού ενεργοποιήθηκα διαπίστωσα ότι έχω υπόλοιπο 0,25€.

Δεν θέλω να το χρησιμοποιήσω σύντομα τον αριθμό, θα τον αφήσω στο συρτάρι προς το παρόν. Αυτά τα 0,25 μέχρι πότε ισχύουν, για 3 μήνες;

Ενώ κάρτα θα είναι ενεργή για 12 μήνες;

Και για να μεταφέρω υπόλοιπο από άλλο whats up πρέπει πρώτα να βάλω κάρτα μία φορά ή μπορώ κατευθείαν να στείλω 5 ευρώ από το άλλο WU;

Όπως το λες. Το χρηματικό υπόλοιπο (0,25 λεπτα) θα χαθεί σε 3 μήνες αν δεν βαλεις κάρτα η αν δεν σου μεταφέρει κάποιος χρήματα από άλλο κινητο μέσα σε αυτό το διαστημα.

Ναι. Ακόμα και αν δεν ξαναβαλεις μέσα στο 3μηνο κάρτα, μόνο το υπόλοιπο το χρηματικό θα χάσεις. Απλά δεν θα έχεις λεφτά μέσα!

Ο αριθμός (κάρτα που λες κ εσυ) χάνεται σε 12 μήνες.

Όχι δεν χρειάζεται να βάλεις κάρτα. Μπορεί να σου στείλει (μεταφερει) κάποιος δικός σου 5€! Είναι το ίδιο σαν να βάζεις κάρτα από το περίπτερο.

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Θα δοκιμάσω να μεταφέρω 5 ευρώ και ελπίζω όλα να πάνε καλά!

Και ναι, πράγματι όταν λέω "η κάρτα θα είναι ενεργή" εννοώ την κάρτα sim, ενώ όταν λέω "να βάλω κάρτα" εννοώ να κάνω χρηματική ανανέωση. Είναι μπερδευτική η έκφραση "βάζω κάρτα" και δεν μου πολυαρέσει αλλά όλοι έτσι το λένε οπότε το λέω κι εγώ... (Όπως δεν μου αρέσει η έκφραση "έχω σύνδεση cosmote" εννοώντας συμβόλαιο, δηλαδή τα καρτοκινητά δεν συνδέονται; :confused:)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα μήνυμα για 200' αυτό το Σ/Κ :)

Δωρεάν; Σε Cosmokarta ή Whatsup?

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση .!την ανανεωση απο που την εκανες μεσω του site η της εφαρμογης?

πληρωσες με paypal?

ευχαριστω

 

Μέσω της εφαρμογής. Πληρωμή με κάρτα. Δεν θυμάμαι αν έχει PayPal.

Link to comment
Share on other sites

Στο 1330 σου λεει να πατησεις κάποιο νούμερο για να το ενεργοποιησεις,για μήνυμα δεν ξέρω
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα , κάλεσα το 1330 και το πρώτο που άκουσα ήταν το μήνυμα για τα 200' και να πατήσω το 0 .
Link to comment
Share on other sites

Για κοσμοκαρτα ειναι μονο.

 

Γνωρίζετε αν μπορεί να γίνει μεταφορά 5€ από Cosmokarta ή WhatsUp σε καρτοκινητό Frog;

Ανανεώνει και τη διάρκεια υπολοίπου του Frog για 90 ημέρες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...