Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 μήνες μετά χάνεις τα χρήματα. Η λήξη του αριθμού είναι 12 μήνες μετά την ανανέωση.
Link to comment
Share on other sites

Α ναι; Άλλο διάβασα, άλλο κατάλαβα!

Ευχαριστώ πάντως γιατί το what's up δεν το χρησιμοποιώ και απλά κρατώ το νούμερο. Μόλις με γλίτωσες από 5 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά υπολοίπου από έναν αριθμό σε ένα δεύτερο γίνεται μόνο μέσω τηλεφώνου;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά υπολοίπου από έναν αριθμό σε ένα δεύτερο γίνεται μόνο μέσω τηλεφώνου;

 

Σύμφωνα με αυτό, μόνο από συμβόλαιο γίνεται με SMS.

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά υπολοίπου από έναν αριθμό σε ένα δεύτερο γίνεται μόνο μέσω τηλεφώνου;

 

Με τηλέφωνο στο 13838.

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά υπολοίπου από έναν αριθμό σε ένα δεύτερο γίνεται μόνο μέσω τηλεφώνου;

Γίνεται και μέσω mycosmote account.

Απλά πας εκει που λέει Ανανέωση υπόλοίπου.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω μεταφορά του καρτοκινητου Wind στην cosmote υπάρχει περίπτωση να εχω τη προσφορά με τα 400 λεπτά σε κάθε ανανέωση με 10 ευρω;
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω μεταφορά του καρτοκινητου Wind στην cosmote υπάρχει περίπτωση να εχω τη προσφορά με τα 400 λεπτά σε κάθε ανανέωση με 10 ευρω;

Σίγουρα όχι!

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Με ποιο/ποια από τα τρία πακέτα(Whatsup, cosmokarta, Frog) μπορώ να έχω παρακολούθηση υπολοίπου και ανανέωση online;

Στο site της Cosmote προσπαθώ να κάνω νέα εγγραφή με έναν νέο αριθμό cosmokarta και μου βγάζει σφάλμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Με ποιο/ποια από τα τρία πακέτα(Whatsup, cosmokarta, Frog) μπορώ να έχω παρακολούθηση υπολοίπου και ανανέωση online;

Στο site της Cosmote προσπαθώ να κάνω νέα εγγραφή με έναν νέο αριθμό cosmokarta και μου βγάζει σφάλμα.

 

Με το What's Up κατεβάζεις και από το play store το apk και έχεις τα πάντα όλα (που έλεγε και ο Αλέφαντος)

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Με το What's Up κατεβάζεις και από το play store το apk και έχεις τα πάντα όλα (που έλεγε και ο Αλέφαντος)

Δεν θέλω να έχω τη sim μέσα στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Με ποιο/ποια από τα τρία πακέτα(Whatsup, cosmokarta, Frog) μπορώ να έχω παρακολούθηση υπολοίπου και ανανέωση online;

Στο site της Cosmote προσπαθώ να κάνω νέα εγγραφή με έναν νέο αριθμό cosmokarta και μου βγάζει σφάλμα.

Σου βγάζει σφάλμα γιατί κάποιο από τα στοιχεία που δηλώνεις είναι λάθος με αυτό που είχες κάνει την ταυτοποίηση. :confused: Μπορεί να είναι ο αριθμός ταυτότητας ή οτιδήποτε άλλο. Πήγαινε σε ένα κατάστημα να τους πεις ότι προσπαθείς να κάνεις εγγραφή και σου βγάζει σφάλμα για να στο κάνουν αυτοί ή να σου δείξουν αν μπορούν τι στοιχεία είχες δηλώσει ακριβώς. Μπορείς να τηλεφωνήσεις και στην εξυπηρέτηση να ζητήσεις οδηγίες. ;) Προσωπικά εγώ είχα λάθος την ταυτότητά μου (ενώ την είχα αλλάξει σε Γερμανό, ενώ μου είχε έρθει μήνυμα για αλλαγή στοιχείων, κάπως είχε κολλήσει το σύστημα και ξεκόλλησε μέσω των τεχνικών τους). :X Από κει και πέρα αν τα έχεις περασμένα όλα σωστά μπορείς να έχεις σίγουρα what's up και cosmokarta να τα βλέπεις online από το site της cosmote. Για το frog δε ξέρω, δεν έχω δοκιμάσει. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να έχω τη sim μέσα στο κινητό.

Τότε πρέπει να κάνεις εγγραφή στο mycosmote. gr

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αλλάξω δυο συμβόλαια σε κάρτα .θα ειναι η πρώτη φορά μετα από πολλά χρόνια αλλα καταλαβαίνετε το λόγο.Θελω να σας ρωτήσω τι συμφέρει cosmocarta η what's up. Και κάποιες πιο ειδικές ερωτήσεις .1) το what's up εχει 4g ? 2) το iMessage υποστηρίζεται ; 3) οι ανανεώσεις ειναι αυτόματες η τις ενεργοποιούμε κάθε μήνα ; Σας ευχαριστώ

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αλλάξω δυο συμβόλαια σε κάρτα .θα ειναι η πρώτη φορά μετα από πολλά χρόνια αλλα καταλαβαίνετε το λόγο.Θελω να σας ρωτήσω τι συμφέρει cosmocarta η what's up. Και κάποιες πιο ειδικές ερωτήσεις .1) το what's up εχει 4g ? 2) το iMessage υποστηρίζεται ; 3) οι ανανεώσεις ειναι αυτόματες η τις ενεργοποιούμε κάθε μήνα ; Σας ευχαριστώ

 

1) Όλο το δίκτυο της cosmote, μαζί με τα πακέτα καρτοκινητής, έχουν 4G, αλλά οι ταχύτητες πολλές φορές δεν είναι οι ίδιες με των συμβολέων ή μετά από αγορά πακέτων. Δηλαδή, μπορεί να δεις μικρές ταχύτητες όταν έχεις mb από δώρο, και άλλες όταν αγοράζεις πακέτο ίντερνετ.

 

2) Ναι, το iMessage δουλεύει κανονικά.

 

3) Ανανέωση χρόνου ομιλίας μπορείς να κάνεις όποτε θέλεις ,τα πακέτα έχουν διάρκεια 1 μήνα από την ενεργοποίησή τους.

Link to comment
Share on other sites

Αν και συνδρομητής Wind F2G (με 10 ευρώ/μήνα 300 λεπτά προς όλους, 1GB Internet, με τα 10 ευρώ να μένουν στην κάρτα + δώρα Log n Win + F2G Lucky Day) σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω φορητότητα στην Cosmote. Ο λόγος δεν είναι άλλος από το απαράδεκτο σήμα της Wind. Υπάρχουν φορές που μένω κολλημένος στο G!!!

 

H χρήση που με ενδιαφέρει είναι κυρίως ομιλία προς όλους και Internet. Μου προτείνετε Cosmoκάρτα ή WU;

 

Ισχύει αυτό που διάβασα σε παλαιότερα post ότι το σήμα της Cosmote "παίζει" από συμβόλαιο σε καρτοκινητό ή ακόμα και όταν δεν έχεις ενεργοποιημένα κάποια πακέτα;

 

Αξίζει η φορητότητα ή αυτά που μου προσφέρει η Wind αυτή τη στιγμή, δεν τα αφήνεις με τίποτα, ακόμα και για το απαράδεκτο σήμα!

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Αν και συνδρομητής Wind F2G (με 10 ευρώ/μήνα 300 λεπτά προς όλους, 1GB Internet, με τα 10 ευρώ να μένουν στην κάρτα + δώρα Log n Win + F2G Lucky Day) σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω φορητότητα στην Cosmote. Ο λόγος δεν είναι άλλος από το απαράδεκτο σήμα της Wind. Υπάρχουν φορές που μένω κολλημένος στο G!!!

 

H χρήση που με ενδιαφέρει είναι κυρίως ομιλία προς όλους και Internet. Μου προτείνετε Cosmoκάρτα ή WU;

 

Ισχύει αυτό που διάβασα σε παλαιότερα post ότι το σήμα της Cosmote "παίζει" από συμβόλαιο σε καρτοκινητό ή ακόμα και όταν δεν έχεις ενεργοποιημένα κάποια πακέτα;

 

Αξίζει η φορητότητα ή αυτά που μου προσφέρει η Wind αυτή τη στιγμή, δεν τα αφήνεις με τίποτα, ακόμα και για το απαράδεκτο σήμα!

 

Κοίτα, στο mobile internet θα έχεις σίγουρα πολύ καλύτερο σήμα. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Από κει και πέρα, με 10Ε στην κοσμοτε δεν καλύπτεσαι για ομιλία και ίντερνετ. Θες τουλάχιστον 12Ε κάρτα και θα έχεις 500ΜΒ (5Ε) και 200' προς όλους (5Ε). Δεν υπάρχει ούτε 1GB ούτε 300' δώρο. Βλέπεις λοιπόν κατά πόσο σε συμφέρει ή όχι και επιλέγεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν και συνδρομητής Wind F2G (με 10 ευρώ/μήνα 300 λεπτά προς όλους, 1GB Internet, με τα 10 ευρώ να μένουν στην κάρτα + δώρα Log n Win + F2G Lucky Day) σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω φορητότητα στην Cosmote. Ο λόγος δεν είναι άλλος από το απαράδεκτο σήμα της Wind. Υπάρχουν φορές που μένω κολλημένος στο G!!!

 

H χρήση που με ενδιαφέρει είναι κυρίως ομιλία προς όλους και Internet. Μου προτείνετε Cosmoκάρτα ή WU;

 

Ισχύει αυτό που διάβασα σε παλαιότερα post ότι το σήμα της Cosmote "παίζει" από συμβόλαιο σε καρτοκινητό ή ακόμα και όταν δεν έχεις ενεργοποιημένα κάποια πακέτα;

 

Αξίζει η φορητότητα ή αυτά που μου προσφέρει η Wind αυτή τη στιγμή, δεν τα αφήνεις με τίποτα, ακόμα και για το απαράδεκτο σήμα!

 

Εξαρτάται και πόση χρήση internet κάνεις. Αν μιλάμε για λίγα μβ (100-200) τότε την πρώτη φορά θα ενεργοποιήσεις το πακέτο με τα 500 (5 ευρώ) και στη συνέχεια για κάποιους μήνες θα ανανεώνεις με αυτό των 60 (3 ευρώ) μεταφέροντας ό,τι υπόλοιπο έχει μείνει από τον προηγούμενο μήνα. Έτσι για κάποιους μήνες ανάλογα τη χρήση που κάνεις θα σου φτάνει κάρτα των 10.

 

ΥΓ: Με το πακέτο των 60 mb δεν έχεις 4G.

Link to comment
Share on other sites

Αν και συνδρομητής Wind F2G (με 10 ευρώ/μήνα 300 λεπτά προς όλους, 1GB Internet, με τα 10 ευρώ να μένουν στην κάρτα + δώρα Log n Win + F2G Lucky Day) σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω φορητότητα στην Cosmote. Ο λόγος δεν είναι άλλος από το απαράδεκτο σήμα της Wind. Υπάρχουν φορές που μένω κολλημένος στο G!!!

 

H χρήση που με ενδιαφέρει είναι κυρίως ομιλία προς όλους και Internet. Μου προτείνετε Cosmoκάρτα ή WU;

 

Ισχύει αυτό που διάβασα σε παλαιότερα post ότι το σήμα της Cosmote "παίζει" από συμβόλαιο σε καρτοκινητό ή ακόμα και όταν δεν έχεις ενεργοποιημένα κάποια πακέτα;

 

Αξίζει η φορητότητα ή αυτά που μου προσφέρει η Wind αυτή τη στιγμή, δεν τα αφήνεις με τίποτα, ακόμα και για το απαράδεκτο σήμα!

Παρόμοιο πρόβλημα είχα και εγώ και την λύση την έδωσα με το δίκαρτο :O Δεδομένα από την cosmote και τα υπόλοιπα από wind. H wind συμφέρει για τις προσφορές της. Αλλά για ίντερνετ εκεί που κυκλοφορούσα εγώ ήταν απλά απαράδεκτη ενώ η cosmote είχε παντού 3G :cry:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει να έχεις την οποιαδήποτε δελεαστική προσφορά, όταν δε μπορείς να την εκμεταλλευτείς. Τι να το κάνω το 1GB όταν δε μπορώ να βρω αξιοπρεπές σήμα 3G όπου θέλω; Το ίδιο με το χρόνο ομιλίας. Αν έχω συνεχείς διακοπές σήματος, τι να τα κάνω τα πολλά λεπτά ομιλίας; :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιο πρόβλημα είχα και εγώ και την λύση την έδωσα με το δίκαρτο :O Δεδομένα από την cosmote και τα υπόλοιπα από wind. H wind συμφέρει για τις προσφορές της. Αλλά για ίντερνετ εκεί που κυκλοφορούσα εγώ ήταν απλά απαράδεκτη ενώ η cosmote είχε παντού 3G :cry:

 

συμφωνώ, βάζεις δίκαρτο και κρατάς την προσφορά (γιατί δεν θα την ξαναβρείς, ειδικά με τα 300') και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Σε νέα σύνδεση Cosmoκαρτα που ενεργοποίησα, στην πρώτη κάρτα 10€ που έβαλα, μου τράβηξε αυτόματα και χωρίς να το γνωρίζω 5€ για την αγορά του πακέτου των 200'.

Όπως έπειτα διάβασα στο site τους:

Η Υπηρεσία της Αυτόματης ενεργοποίησης του πακέτου διατίθεται προενεργοποημένη για νέους συνδρομητές COSMOKAΡΤΑ από 11/12/2013

Προσοχή όποιος θέλει να το απενεργοποιήσει: κλήση στο 1330.

Μεγάλη απάτη, μεγάλη απογοήτευση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...